Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

 

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

(6) TV.pielegniarki.info.pl Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Sejmie - obecnie nie ma żadnej woli ze strony ministerstwa zdrowia , aby tzw. podwyżki pielęgniarek objęły "podwykonawców" (poz - /około 10 tysięcy pielęgniarek/ oraz w ratownictwo medyczne).

 

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 5 - Jeśli pielęgniarka otrzymała dodatek, to jest tylko 400 zł brutto brutto na pielęgniarkę. Czyli 231 zł na rękę. Gro pielęgniarek dodatku nie otrzymała w ogóle.

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.10 10:22:21 ~Bzdury,jak

Bzdury, jak mozna jeszcze zdolowac ten zawod,bo naprawdę to są bzdurne wypowiedzi

#2  2016.05.10 12:29:58 ~ip

Na zachodzie doświadczona pielęgniarka zarabia więcej od początkującego lekarza i jest to normalne u nas najlepiej aby pielęgniarka pracowała za miskę ryżu i jeszcze będą wrzeszczeć że dostaje za dużo

#3  2016.05.10 14:32:21 ~Anna

Moim zdaniem, są w Polsce placówki służby zdrowia , które godziwie wynagradzają pracę pielęgniarek, ale niestety są to wyjątki. Należałoby w pierwszej kolejności ustalić minimalną pensję dla pielęgniarek, aby móc potem odnieść się do postulatów o podwyżki. Nie należy bulwersować się przykładem , że pielęgniarka będzie miała wyższą pensję od lekarza, bo jeśli jest dobrą specjalistką w swej profesji to powinna otrzymywać adekwatne wynagrodzenie bez oglądania się na inne grupy zawodowe.Najwyższa pora, aby raz na zawsze skończyć z urawniłowką . Dobry fachowiec powinien zarabiać więcej aniżeli przeciętniak, bez względu na to jaki zawód wykonuje.Jak wszyscy dobrze wiemy tak jak wśród lekarzy tak i wśród pielęgniarek są mistrzowie zawodu, ale i są miernoty i przeciętniacy. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, że dobry fachowiec znający swa wartość nigdy nie zgodzi się pracować za przysłowiowa miskę ryżu.

#4  2016.05.10 15:51:13 ~Karina

A kto powiedział że lekarz ma zarabiać więcej,no kto, bo dłużej studia trwają? Co z tego, skoro taki młodzik ma siano w głowie,a doświadczona pielęgniarka dużo większą wiedzę. Zasługują na godne zarobki jak nie, to wszystkie uciekną.Daj do Norwegii.

#5  2016.05.10 15:52:25 ~Anna

Masz racje Karina,brawo.

#6  2016.05.10 20:23:10 ~zla

Nie, no oczywiscie.Przeciez minister nie ma pojecia ile zarabia pielegniarka.Mozna mu wcisnac taka glupote? Niech przestana oglupiac ludzi.U mnie w szpitalu lekarz ma za 1 dyzur tyle co ja wyplaty za miesiac. I kazdy nowo podpisany kontrakt opiewa na wyzsza kwote.O tym sie nie mowi.i jakos gospodarka to udzwignie.ZALOSNE.

#7  2016.05.12 09:50:09 ~QQQQQ

Ja chcialabym zobaczyc ktora pielegniarka na stanowisku pielegniarki zarabia wiecej od lekarzy .

#8  2016.05.13 14:29:35 ~pielęgniar

Wstydzę się że pracuję w tym zawodzie

#9  2016.05.14 12:20:18 ~piel

Ogrom pielęgniarek wstydzi się tego zawodu !

#10  2016.05.27 01:36:31 ~Monia

Witam, Po 32 latach pracy jako pielęgniarka ze specjalizacją i licencjatem zarabiam 2,600 zł netto. Pracuję w systemie zmianowym, niedziele i święta. W moim szpitalu lekarze zarabiają po 40,000 zł. Za jeden dyżur otrzymują tyle co ja za cały miesiąc. Jak słyszę ministra, który mówi, że system nie wytrzyma zobowiązań płacowych dla pielęgniarek to chce mi się śmiać. A swoją drogą chętnie poznała bym placówki medyczne, które tak świetnie wynagradzają pielęgniarki, że ich zarobki przewyższają płace lekarzy. Drodzy pracodawcy nie wstydźcie się swoich firm. Może potrzebujecie doświadczonego personelu medycznego. Drogie koleżanki z Centrum Zdrowia Dziecka jestem z wami, rozumiem i wiem o co walczycie. Wasze problemy są powszechną normą w szpitalach. Obłuda i podwójne standardy papiery, procedury i systemy komputerowe sobie a życie sobie. Jak można oczekiwać , że 2 pielęgniarki zrobią to wszystko co i 4 nie dają rady. Czy to nie jest obłuda i zakłamanie. Co na to NFZ jak kontraktuje umowy. Ostatnio po tak ciężkim dyżurze, że nie było mowy o jedzeniu i nawet piciu a i tak zostałam z koleżanka 30 minut dłużej aby dokończyć to co w dokumentacji papierowej można zrobić po 19:00, te koleżanki które pracują w systemach komputerowych wiedzą ,że elektronicznie musisz zamknąć dyżur do godz.19:00 , Potwierdziłam w liście obecności, iż tego dnia pracowałam do godz.19:30 dowiedziałam się ,iż udzieliłam sobie sama nadgodzin. Kiedy powiedziałam, że przecież strażak jak gasi pożar to nie patrzy na zegarek i nikt nie śmie mu zarzucić samowolnego udzielenia sobie nadgodzin. Właściwie taki problem w moim szpitalu to prawie standard. Pomyślałam więc, że jeśli zaczniemy pisać i ujawniać problem to ktoś się nad tym pochyli. Niestety myliłam się stąd moje przekonanie o potężnej obłudzie w służbie zdrowia. Wychodzi na to ,że nie potrafisz zorganizować sobie pracy a nie, że zakres obowiązków przerasta możliwości 2 pielęgniarek. I tak po wielu latach pracy Nie chcę być już pielęgniarką, nie chcę patrzeć ludziom w oczy i wstydzić się za tych, którzy wstydu nie mają.