Wideo: Dwie odznaczone pielęgniarki apelują do młodych pielęgniarek - zostańcie w Polsce, jest warto, dla uśmiechu pacjenta.

Pielęgniarstwo 2016.

 

Zobacz także:

Co roku 12 maja szopka. Wmawia się pielęgniarkom i położnym w dniu ich święta, że osoby wykonujące te zawody "pełnią służbę" i mają "poczucie misji". To nie prawda. Nie pełnią żadnej służby i nie mają poczucia pełnienia żadnej misji. Po prostu, chcą pracować w normalnych warunkach i być wynagradzane jak profesjonaliści!

Poseł (pielęgniarka) na sejmowej komisji zdrowia o pielęgniarkach w Polsce: "Zdegradowaliście ten zawód i wynagrodzenia. Te osoby stały się białymi niewolnikami".

 

Zobacz także:

Tak traktowane są pielęgniarki w Polsce. Za stołem prezydialnym siedzi minister zdrowia. A pielęgniarki? Jak uczniaki w szkolnych ławkach... Bo sobie na to pozwalamy!

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.12 16:32:41 ~?!?hmmmm..

Uśmiechem kredytów niestety nie zapłacą :-(

#2  2016.05.12 17:06:23 ~nurse

W Anglii pacjenci też się uśmiechają, a pielęgniarka do nich, bo ma godną zapłatę za swoją pracę

#3  2016.05.12 17:18:42 ~Scz

Dla uśmiechu(nawet! ) pacjenta, warto! Ja mam szczeście spotykać tylko przemiłych pacjentów. Od blisko 30 lat staram się dla nich. A kredyt? No cóż.pracuję jeszcze na drugim etacie.swoich dzieci prawie nie widuję. Ale to jest mój wymarzony zawód :-D

#4  2016.05.12 17:20:04 ~Ewa

Uśmiechem się nie naje.

#5  2016.05.12 17:27:54 ~ja

Co za brednie - dla uśmiechu pacjenta ? ja pracuję dla pieniędzy, a jak się usmiech trafi to miło, a jak nie to trudno. Praca jest praca i tyle

#6  2016.05.12 17:36:20 ~Miki

Niech uśmiech pacjentów da im żreć i zabezpieczy przyszłość ich dzieci.GŁUPIE KROWY!

#7  2016.05.12 17:42:00 ~Mila

Pfff dobre sobie, to jest normalna praca a nie wolontaraiat, nikt dla usmiechu nie pracuje

#8  2016.05.12 18:09:08 ~Ania

Bardzo bym chciała zobaczyć uśmiech n twarzy moich dzieci

#9  2016.05.12 18:16:51 ~co to są z

Serio pytam.

#10  2016.05.12 18:17:31 ~DWIE IDIOT

DWIE IDIOTKI !

#11  2016.05.12 19:02:27 ~tak pytam

Chyba je pogięło! Masochistki?

#12  2016.05.12 19:26:58 ~mosp

Ze zawsze trafia na jakieś kretynki masakra powinny się zastanowić nad tym co mówią skoro im tak dobrze to niech za darmo pracują za uśmiech . niestety tu się nic nie zmieni bo byle kto i byle jak

#13  2016.05.12 21:03:38 ~Daria

Masakra co te kobiety gadają. Jakby za uśmiech każdego pacjenta pielęgniarka otrzymywała 100 zł to byśmy caly czas szczerzyly zęby to może za miesiąc wyszlaby mi godna wyplata! ! Nasz zawód schodzi na psy !

#14  2016.05.12 21:06:57 ~guzia

Ludzie co one gadaja.

#15  2016.05.12 21:25:09 ~Dorota

Ja tam nie pracuję za uśmiech. Uśmiechem nie zapłacisz rachunków

#16  2016.05.12 22:27:19 ~Meggi

Dwie idiotki. Uśmiechem mieszkania się nie kupi, a kredytu nie zapłaci.Same sobie siedźcie w Polsce,a młodzież niech jedzie do dobrego miejsca gdzie będzie ich praca właściwie doceniona.

#17  2016.05.13 07:29:05 ~ola

Dwie głupie stare baby

#18  2016.05.13 08:01:50 ~Klara

Za ciężką i odpowiedzialna prace prawie glodowe pensje. Jak młode dziewczyny mają nie wyjeżdżać? Tu ledwo wiążą koniec z końcem jeszcze nierzadko pracują w gronie starszych niedowartosciowanych koleżanek które ciągle próbują im udowodnić ze nic nie są warte. Niedługo całkowicie zabraknie personelu nie mówiac o uśmiechu pacjenta. Zacznijcie coś zmieniać wreszcie z efektem bo w przyszłości nie będzie miał kto stanąć przy chorym! W imieniu Położnych i Pielęgniarek.

#19  2016.05.13 09:27:31 ~gość

Jakie władze pielęgniarskie, takie nagrodzone.Młode dziewczyny wiejcie z tego bagna do normalnych krajów,tu tylko obciach i żenada.

#20  2016.05.13 09:37:58 ~piel,,

Trzymają minie w Polsce niestety zobowiazania finansowe i chorzy rodzice.Dawno bym uciekla z Polski bo tu praca niewolnicza. Mało, słuzalcza i mobingowana. Pielęgniarka to obsluga. Lekarz to PAN DOKTOR!

#21  2016.05.13 09:49:37 ~Ja

Jaki usmiech! pacjenci w Polsce potrafią tylko straszyć nagrywać i skarżyć o jakim uśmiechu mowa A o słowo a dziękuję nie wspomnę.kiedyś pielęgniarka była kimś teraz jest pomiotlem.przykre

#22  2016.05.13 09:51:32 ~Ktos

Pacjentka mówi do pielęgniarki proszę przynieść papier toaletowy pielęgniarka odpowiada przekaże Pani sprzątające bo ja nie jestem od tego.Pacjentka odpowiada dupy myją A nie sa od papieru.

#23  2016.05.13 11:41:18 ~agnieszka

Stare głupie baby, na śląskiej wsi za niedługo będą po studiach :) i też tak będą mówić, że WAŻNY JEST UŚMIECH pacjenta oraz ZADOWOLENIE dyrekcji.

#24  2016.05.13 12:40:53 ~Jola

Co za dwa stare głupie tłumoki

#25  2016.05.13 17:11:10 ~Dobre

Uśmiech. Nie, no cudo. Nie dziwię się, że mają nas za głupich i chodzących z głową w chmurach, nie dziwię się skoro przedstawicielki naszego zawodu mówią "zostańcie, bo uśmiech" że nas traktują jako fekalia medycyny. Naprawdę niech te stare baby przestaną się pokazywać w telewizji. Czytając ten artykuł przypomina mi się scena z serialu "ranczo" gdzie stara wiejska baba zaproponowała leczenie pacjenta mówiąc do jego lekarza "Pan się zajmnie ciałem, a ja duszą" Kwintesencja starych bab które nie wiedzą jakie są teraz realia młodych pielęgniarek. Komedia!

#26  2016.05.13 20:59:37 ~piel

Właśnie dlatego takie prymitywy psują opinię polskim pielęgniarkom! zamiast sięszanowaćwypisują głupoty same niech pracują za darmo! dziwię się że już dawno tego nie zrobiły zrzekły się poborów!

#27  2016.05.13 21:52:47 ~barbulo

Włóżcie sobie ten uśmiech pacjenta do gara-co ugotowałyście ?

#28  2016.05.13 22:38:52 ~p

Jeszcze nie dopowiedziały - zostańcie, bo niedługo nie będzie kto miał płacić składek na nasze izby :)))

#29  2016.05.14 08:46:29 ~piell

Dziękuję tym paniom,wywołały na mojej twarzy nie tylko uśmiech,ale ogromny śmiech !

#30  2016.05.14 08:51:28 ~ulala

To są dinozaury tak je nazywam nic dla pacjenta nie zrobiły w życiu tylko dupy lizały lekarzom .Zajęły stołki w takich izbach lub pokrewnych instytucjach aby nachłapać się kasy z naszych kieszeni .Nauczone siedzieć cicho i teraz biorą kasę i chcą się wykazać że coś robią dla pielęgniarek bo sobie rady nie dają.J wole uśmiech mojej rodziny a nie kiedy oglądają zwłoki po dyżurze a pacjenta ja i tak nie widzę bo siedzę przy komputerze :)szkoda że mamy takie dinozaury .muszą odpaść wtedy coś zdziałamy

#31  2016.05.14 16:59:25 ~piell

Ten zawód kochają tylko te panie i im podobne./Nie ze wzlędu na chorych/

#32  2016.05.14 18:48:16 ~piel

Byłam na tej uroczystości, tam było ze 300 ludzi a do wywiadu wybrano dwie kwoki którym chyba lampka szampana do łba uderzyła.Mnie do śmiechu nie jest mimo że jestem już emerytką.Młodym koleżankom współczuję,bo nie widzę szans na zmianę na lepsze dla naszego zawodu w kraju gdzie min.zdrowia twierdzi że podwyżki dla pielęgniarek rozwalą budżet państwa.Pacjenci to z nas się śmieją a nie do nas.Te dwie może lubią zabiegać o /uśmiech prezesa/.

#33  2016.05.16 20:02:22 ~Jak zatrzy

Może po prostu chcieć je czegoś nauczyć, a nie tylko patrzeć z satysfakcją jak się męczą . Poprawić atmosferę pracy. Zmienić szkolnictwo na krótsze nawet w całej Europie nikt nie będzie się uczył do 30 za najniższa krajową, wybaczcie. prędzej zmieni fach. Przy takiej pensji edukacja powinna trwać do 19 roku życia max, skoro jeszcze kursy są wymagane albo specjalizację.

#34  2016.05.17 01:41:42 ~poł.

Koleżanki szanujmy się na wzajem. "Stare" były "młodymi", a "młode" będą "starymi". Współpracujmy. Przeciez jedne od drugich mogą sie czegoś nauczyć i wzajemnie się wspierać. Mało mamy problemów? Potrzebna nam jeszcze walka międzypokoleniowa? Pracuję na prawde długo i mam szczerze dość tych górnolotnych słów o służbie, dobru, uśmiechach itp. itd. szczególnie jak widze pensję (nie tylko). Nawiązując jednak do wypowiedzi tych pań to po prostu brak słów. Wygląda tak jakby dla nich ta praca była ulubionym hobby, a na utrzymanie zarabiali mężowie. Niestety inni muszą za te pensje żyć. Nikogo nie namawiam do zostania czy wyjazdu z kraju, ale żeby bardziej rozważnie wybierac swoich przedstawicieli - może własnie młodsze z większą energią i odwagą.

#35  2016.05.17 14:22:36 ~marika

Ciekawe ile im za te głupie słowa zapłacili

#36  2016.05.17 14:54:48 ~pielęgniar

Koszmar ! Jak koleżanka po fachu może tak się wypowiadać jak warto w Polsce zostać jak tu z nas wariatki robią i za marne grosze pracować musimy. nasza sytuacja jest niepewna wczoraj dali dziś dodatek chcą zabrać. za uśmiech to w rządzie niech pracują bo szczerze nasz zawód schodzi na dno i co gorsza koleżanki postawione wyżej zgotowały nam tą całą sytuację!

#37  2016.05.17 15:10:49 ~też piel

Hmmmm,coś,co się wiąże z uśmiechem? .wiem ! "Podróż za jeden uśmiech".he he he he

#38  2016.05.17 17:18:06 ~piell

Podróż za granicę,tam będą się uśmiechać pacjenci do polskich pielęgniarek,i nawzajem.

#39  2016.05.17 17:36:01 ~piguła

Za uśmiech pacjenta rodziny nie wyżywię !

#40  2016.05.17 17:55:18 ~klaudiafil

No pewnie . gdyby nie to ze moja wyplate mialam tylko pol godziny. i tak nie starczylo na wszystkie .ciagle wisialam na garnuszku u rodzicow. zenada. mieszkam w Anglii i tu tez sie do mnie usmiechaja. a i zdarzy sie ze polski pacjent takze (: pracuje na jednym etacie splacam sobie dom, samochod, w domu jestem czesto . czego wiecej chciec? moze tego zeby mozna bylo tak zyc w Polsce. gdyby tak bylo juz jutro bym wrocila. Z idei sie nie wyzyje niestety.

#41  2016.05.17 19:21:30 ~eb

Nie mogę tego słuchać jak można takie głupoty mówić czy te panie się słyszały

#42  2016.05.17 20:37:44 ~dd

UCIEKAJCIE Z POLSKI BO TU WAS CZEKA TYLKO BÓL KRĘGOSŁUPA,PRZEMĘCZENIE,TONA ROBOTY PAPIERKOWEJ,DURNE PROCEDURY,NIEPRZESPANE NOCE,MARNA PENSIA - NIE STAĆ WAS BĘDZIE NA SAMODZIELNE ŻYCIE I . DŁUGO BY WYMIENIAĆ-NIE WARTO ZA UŚMIECH. UCIEKAJCIE ! UCIEKAJCIE ! UCIEKAJCIE ! UCIEKAJCIE ! WIEM COŚ O TYM BO PRACUJE W ZAWODZIE 23 LATA.

#43  2016.05.17 22:17:27 ~pielegniar

Jakieś stare krowy co pewnie służą jak kelnerki lekarzom, dlaczego takie idiotki sie wypowiadają w naszym imieniu APELUJE DO WSZYSTKICH PIELEGNIAREK WYJEZDZAJCIE A NIECH POLACY ZDYCHAJA!

#44  2016.05.18 09:17:55 ~ds

Wiem doskonale jaka jest sytuacja w służbie zdrowia, wiem jak jest to niedoceniany zawód i nie dziwi mnie, że pielęgniarki mają żal do rządu, ale dlaczego ten żal i złość przelewa się na kobiety, które występują w tym filmie? JA TEGO NIE ROZUMIEM, jak można z taką złością i nienawiścią o nich pisać? że krowy, że nienormalne, żeby poszły się leczyć. ludzie im też jest ciężko, więc szukają uzasadnienia, dlaczego mimo wszystko wykonywać ten zawód, może chociażby dla wdzięczności ludzi. to takie trudne do zrozumienia? nauczcie się słuchać ze zrozumieniem, a nie wylewacie pomyje, a listy z żalami piszcie do rządu! zbierzcie te wszystkie boleści i wysmarujcie petycje. Jeżeli chociaż w małym stopniu będzie tak nienawistna jak komentarze pod filmem, to na pewno dostaniecie podwyżki, choćby ze strachu. pozdrawiam

#45  2016.05.18 10:06:39 ~DOROTA B.

Wiem doskonale jaka jest sytuacja w służbie zdrowia, wiem jak jest to niedoceniany zawód i nie dziwi mnie, że pielęgniarki mają żal do rządu, ale dlaczego ten żal i złość przelewa się na kobiety, które występują w tym filmie? JA TEGO NIE ROZUMIEM, jak można z taką złością i nienawiścią o nich pisać? że krowy, że nienormalne, żeby poszły się leczyć. ludzie im też jest ciężko, więc szukają uzasadnienia, dlaczego mimo wszystko wykonywać ten zawód, może chociażby dla wdzięczności ludzi. to takie trudne do zrozumienia? nauczcie się słuchać ze zrozumieniem, a nie wylewacie pomyje, a listy z żalami piszcie do rządu! zbierzcie te wszystkie boleści i wysmarujcie petycje. Jeżeli chociaż w małym stopniu będzie tak nienawistna jak komentarze pod filmem, to na pewno dostaniecie podwyżki, choćby ze strachu. pozdrawiam

#46  2016.05.18 10:07:56 ~Tomasz

Jakieś stare krowy co pewnie służą jak kelnerki lekarzom, dlaczego takie idiotki sie wypowiadają w naszym imieniu APELUJE DO WSZYSTKICH PIELEGNIAREK WYJEZDZAJCIE A NIECH POLACY ZDYCHAJA!

#47  2016.05.18 12:34:03 ~plg.Ewa

O matko co sie z wami ludzie dzieje , gdzie podzial sie szacunek dla drugiego czlowieka, czy miloby bylo gdyby ktos Was tak wyzywal i pytam za co? Wiecie coraz bardziej dochodze do wniosku ze jestesmy specyficzna grupa zawodowa ktora mimo ogromnych trudnosci nigdy nie bedzie potrafila sie zjednoczyc dlatego tak po nas jada. Jestem pielegniarka od 30-stu lat i czuje dume z tego ze wybralam ten zawod, DROGIE KOLEZANKI I KOLEDZY czas troche zmienic tok rozumowania , musimy sie wspierac zostac jednaoscia ZASTANOWCIE sie jaka sile przebicia wowczas bysmy uzyskali.

#48  2016.05.18 12:36:18 ~tadek

Nienormalne stare i brzydkie

#49  2016.05.18 12:44:41 ~Józ

Wyprane mózgi,a od ich uśmiechów to pacjenci pewnie mają niestrawność

#50  2016.05.18 15:42:51 ~Tomasz

Wyprane mózgi, a od ich uśmiechów to pacjenci pewnie mają niestrawność.

#51  2016.05.18 19:00:03 ~ilona

Tak jak większość w tym kraju pielęgniarek posiadam 30-to letni staż pracy.Może też jestem w oczach naszych młodych,wykwalifikowanych pielęgniarek"starą krową".Ale nie musiałam kończyć studiów żeby rzucać takimi blużnierstwami w innych ludzi.Postawa naszych " bohaterek" też mnie nie zachwyca,i uważam że takich reprezentantów mamy już po dziurki w nosie.No to może czas na młodą kadrę,by podjęła rozmowy z ministerstwem.Może w Waszym języku coś dotrze do rządzących w tym kraju!

#52  2016.05.18 19:57:53 ~plg.Ewa

Pani Iiono zgadzam sie z Pania moze to faktycznie czas aby nasze mlode kolezanki wziely sprawy w swoje rece, ale jesli nie zmienia swojego jezyka i nadal nie beda wiedzialy gdzie jest granica miedzy wulgaryzmem a dobrym zachowaniem to obawiam sie najgorszego. Wiem ze nie wszystkie sa takie znam duzo mlodych dziewczat ktore maja poczucie smaku i dobrego zachowania ,ale nieraz widzialam wulgarne zachowania nawet do pacjetow to boli ze wlasnie takie osoby niszcza nasza reputacje przez co jestesmy wrzucane do jednego worka, rowniez nie przekonuja mnie slowa naszych kolezanek ale to nie znaczy ze mam je tak wrednie atakowac, wiem jak wygladaja wywiady a odpowiedni montaz swoje zrobi i to nie koniecznie na nasza korzysc.

#53  2016.05.18 20:41:22 ~Daniel

Znam te panie osobiście, wiem jakimi są wartościowymi ludźmi i pracownikami i będę ich bronił, bo stały się przedmiotem linczu za niefortunne stwierdzenie. Wyobraźcie teraz sobie przez minutkę na trzeźwo taką sytuacje: ktoś wywołuje Was do wywiadu, jesteście po odbiorze wyróżnienia, cali w emocjach, zestresowani i pada pytanie, jak zatrzymać pielęgniarki w Polsce, OPRÓCZ wynagrodzenia? jaka naturalna odpowiedź się nasuwa? no że z miłości do zawodu i dla uśmiechu pacjenta. ot i o to taka afera? może niefortunnie to zabrzmiało, ale w ten oto sposób, wyrwane do odpowiedzi kobiety stały się wrogami całego sztabu pielęgniarek! no faktycznie, one są winne sytuacji w służbie zdrowia. trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem, a dopiero później sądy wydawać, a wroga to macie wszystkie wspólnego: CHORY SYSTEM z którym trzeba walczyć. Zgadzam się też z plg.Ewą, że bluźnierstwami nic się nie zdziała, a świadczy to tylko o poziomie jaki się prezentuje. pozdrawiam

#54  2016.05.19 09:23:19 ~Ola

Poziom frustracji zdegradowanego środowiska jest tak ogromny,że nic już nie tłumaczy niefortunnych,głupich wypowiedzi.Można było się nie wypowiadać,a nie gadać głupoty.

#55  2016.05.20 12:44:57 ~emigrantka

W Niemczech też się Pacjenci do mnie uśmiechają.

#56  2016.05.20 19:58:33 ~i chuj

Pierdole dwa etaty by rodzine wyżywić. Idiotki

#57  2016.05.20 23:24:22 ~jjolka

Wsrod pielegniarek jest mnostwo takich,ktore moglyby przemawiac do mikrofonu w sposob profesjonalny ,elokwentny i z klasa. Nie rozumiem dlaczego czesto robia to osoby majace trudnosci w sprecyzowaniu wlasnych mysli o zasobie slownictwa nie wspomne. Takie nieudolne wypowiedzi stawiaja pielegniarki w zlym swietle i eskaluja juz i tak niski prestiz tego zawodu. Moja rada ,nie wyrywajcie sie do odpowiedzi,przypomnijcie sobie niektore wypowiedzi ze strajkow pielegniarek. Jak mantre powtarzane kwestie o dobru pacjenta ,o naszym powolaniu i misji. Nic tylko sie wzruszac albo plakac. A prawda jest taka,ze jestesmy olbtzymia grupa madrych ,wyksztalconych wrazliwych i pieknych kobiet. Do tego niezmiernie potrzebnych czego nie moze o sobie powiedziec zadna grupa zawodowa. Przestanmy prosic a zacznijmy żądac. Ale najpierw zacznijmy sie poprostu lubic i szanowac.

#58  2016.05.23 13:47:05 ~piel

Poziom niektórych komentarzy sięga dna !

#59  2016.05.23 19:05:48 ~piel

Jakie wypowiedzi takie komentarze

#60  2016.05.24 13:27:07 ~Albert

No cóż. Nie jestem częstym gościem tego portalu ale czytając posty dziwie się moderatorowi, że pozwala na tak żenująco niski poziom wypowiedzi zawierający obraźliwe słowa. No chyba, że sam taki poziom reprezentuje.

#61  2016.05.25 04:46:50 ~do Alberta

Kulturalnie i z uśmiechem dobija się polskie pielęgniarstwo,więc w tym wypadku wulgarny poziom komentarzy myślę,że jest jak najbardziej uprawniony

#62  2017.02.19 00:15:16 ~Felczer78

Psychiatra to ta osoba która danego dnia pierwsza założyła kufel na oddziale. Gratuluje odznaczonym Panią Pielęgniarką jak widać nie dopchały się Panie do kitla.