Tak traktowane są pielęgniarki w Polsce. Za stołem prezydialnym siedzi minister zdrowia. A pielęgniarki? Jak uczniaki w szkolnych ławkach... Bo sobie na to pozwalamy!

Pielęgniarstwo 2016.

 

Zobacz także: Co roku 12 maja szopka. Wmawia się pielęgniarkom i położnym w dniu ich święta, że osoby wykonujące te zawody "pełnią służbę" i mają "poczucie misji". To nie prawda. Nie pełnią żadnej służby i nie mają poczucia pełnienia żadnej misji. Po prostu, chcą pracować w normalnych warunkach i być wynagradzane jak profesjonaliści!

 

Spotkanie z pielęgniarkami i położnymi

 

                                        foto: http://www.mz.gov.pl

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych Minister Zdrowia spotkał się z przedstawicielami tych grup zawodowych.

Minister Konstanty Radziwiłł wraz z wiceministrem Markiem Tombarkiewiczem oraz dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Beatą Cholewką złożył pielęgniarkom i położnym życzenia i podziękował za ich dotychczasową pracę.

Podczas spotkania dyskutowano o aktualnych problemach i działaniach Ministerstwa na rzecz pracowników ochrony zdrowia. Minister wyraził nadzieję na współpracę ze środowiskiem pielęgniarek i położnych w atmosferze porozumienia i dialogu.

Minister zwrócił uwagę na aktualne problemy i działania związane ze środowiskiem pielęgniarek i położnych:

  • niedobór kadr,
  • organizacja kursów pozwalających zdobyć niezbędne kwalifikacje w związku z wprowadzeniem możliwości wystawiania recept,
  • konsultowanie z przedstawicielami pielęgniarek i położnych założeń projektów zmian w systemie ochrony zdrowia.

źródło: strona internetowa Ministerstwa Zdrowia

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.12 12:51:40 ~Piel

Jak zwykle szopka dla niektórych wybranek w mediach dziś nie będzie słowa we wiadomościach i informacjach o pielęgniarkach i ich święcie. no gdyby to strażacy byli inna sprawa a i prezydent by przyszedł !

#2  2016.05.12 12:55:48 ~Anna

A te z pierwszego rzędu dostały nawet po kwiatku, czyżby minister był aż tak łaskaw?

#3  2016.05.12 13:13:45 ~Monika

A jak dzień nauczyciela jest obchodzony dla przykładu. Mają weekendy wolne a my w pracy, święta wolne ,a my w pracy. A mi nawet dobrego słowa nikt nie powiedział dzisiaj,o życzeniach nie wspomnę.

#4  2016.05.12 14:58:21 ~Szok!

Żenada!

#5  2016.05.12 17:07:11 ~Bodzia

Nie mówmy same o sobie źle i z lekceważeniem. Jeśli chcemy być godnie traktowane, szanujmy się na wzajem. Panie tam zaproszone to nasze przedstawicielki. Same je wybrałyśmy. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości i dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz miłych spotkań.

#6  2016.05.12 18:06:09 ~Nick

Zróbcie w końcu coś a nie tylko puste gadanie. Wszystko jak stało w miejscu tak stoi do tej pory. Zawód ten nie ma poszanowania a nawet same siebie nie szanujemy.

#7  2016.05.12 18:26:23 ~marketing

Autorowi czytelność spada i eksportowanie pielęgniarek zagranicę . Wiec pisze negatywne artykuły ku uciesze gawiedzi.

#8  2016.05.12 19:10:15 ~Anna

Szanowne panie dajecie się obniżać i rzeszę koleżanek,wstyd i hańba

#9  2016.05.12 20:16:58 ~MaX

Radziwiłł od poczatku kadencji myśli o pielegniarkach. Dokładniej. Jak im zabrać te dodatki i nie wypłacić kolejnej transzy. Te Panie niestety marnie nas reprezentują. Dobrze im, jak im jest. Nami sie nie przejmują w końcu kogo obchodzą szeregowcy.

#10  2016.05.13 07:39:50 ~indiana

Pracuje w zawodzie 38 lat,i nie wierze ze cos sie zmieni .dzis przychodze z pracy jak z kopalni ,mam wrazenie ze pracuje na akord .Mam dosc roszczeniowych pacjentow i ich rodzin,pytan dlaczegosie nie usniecham inie jestem serdeczna.jak moge cie glupio cieszyc jak nie czuje nog boli mnie kregoslop,mam zdretwiale rece .cukrzyce i inie mam czsu zjesc.Jak pielegniarka moze byc chora .NIE DAJMY SIE ZDOMINOWAC ,pseldo chorym i ich rodzinom.ja po tylu latach pracy potrafie rozpoznac chorego czlowieka i potrafie mu pomoc.jak widze 30 latke ktora boli reka bo podniosla wlasne dziecko,ijest bardzo chora ,to mnie krew zalewa.szkoda gadac,gdybym mogla wrocic czas zajelabym sie zwierzetami.IM BARDZIEJ POZNAJE LUDZI TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZETA.

#11  2016.05.13 12:20:49 ~DPS

Do Bodzia: Tak naprawdę władze izb są wybierane przez te pielęgniarki którym żyje się dobrze i zarabiają niezłe pieniądze.

#12  2016.05.13 21:23:07 ~piel

Do indiany masz 100% rację ! mądre słowa! i cała prawda!

#13  2016.05.14 08:49:38 ~opcjoner s

Całą prawdę napisała indiana, i nie jest to jej narzekanie tylko każdy rozsądny wie jak jest.Pozdrawiam.

#14  2016.05.14 18:35:05 ~pielęgniar

BRAWO! gdy jest Dzień Strażaka ,Dzień Nauczyciela to i owszem media TV i gazety rozpisują się a jakże (nie mam nic do tych zawodów szanuję! ) ale o DNIU PIELĘGNIARKI po co wspominać nie warto jak się coś wydarzy to wtedy jest głośno .Na świeci zawód pielęgniarki jest ceniony tylko nie w naszym kraju .TAKI KRAJ!

#15  2016.05.14 22:25:12 ~pielegniar

Przyznaję, że jest ciężko a nawet bardzo ciężko, ale przestańmy wreszcie narzekać na wszystko, bo jesteśmy bardzo źle postrzegane.Wszyscy mają ciężko w pracy, nigdzie nie ma teraz luksusów.

#16  2016.05.15 14:49:56 ~stara

Dyrektor pewnego szpitala powiedziała: niech się panie ciszą ,że mają pracę,jak komuś się nie podoba to niech się zwolni,z niewolnika nie ma pracownika.Jeśli powie się że jest za dużo pracy,za mało personelu,to znaczy ,że pani jest nieudolna,nie radzi sobie,jest pani żle zorganizowana. W taki sposób rozwiązywane są problemy,już właściwie nie ma problemów,po prostu pałujemy się ze wszystkim same. Nie chodzi tylko o pieniądze.

#17  2016.05.16 18:53:47 ~Agata

Świetnie napis Indiana,popieram po 100 kroć!

#18  2016.05.17 14:21:24 ~Marima

Straszne jest to, że nasze Przedstawicielki nic nie robią by nasz zawód był bardziej doceniany. Nawet jak są protesty to cieszą się z niewielkich rzeczy, takich na odwal się, zamiast cisnąc i wywalczyć to co się nam należy normalne pieniądze takie jak mają pielęgniarki w innych krajach i szacunek. Nie pozwólmy traktować się jak pomoce lekarzy, jak osoby, które nic nie potrafią samodzielnie zrobić. Dlaczego do czynności pielęgniarskich , które powinnyśmy normalnie wykonywać po zdobyciu wykształcenia, musimy kończyć kursy. Zobaczcie jaki wachlarz czynności i leków mogą samodzielnie wykonywać ratownicy. My zawsze jesteśmy z tyłu, te które nie bardzo umieją coś zrobić. Pozwalamy by nas niepoważnie traktowano. Dlaczego nasze Przedstawicielki nie walczą o nas, o to by nasz zawód był rzeczywiście samodzielny.

#19  2016.05.17 14:26:31 ~Marima

Jeszcze dodam, że irytujące jest to że każdy postrzega nas jak wolontariuszki. Uważają ,że pielęgniarka może pracować za niskie wynagrodzenie bo to jest jej powołanie. Każdy zawód jest w pewnym sensie powołaniem czy to lekarz, strażak, czy nauczyciel. policjant itp To jest zawód, praca, za które powinno być normalne wynagrodzenie. Przecież mamy odpowiedzialną i stresującą prace !

#20  2016.05.17 21:11:31 ~POLA

Minister zdrowia? LEKARZ dla lekarzy nie dla pielegniarek! pojechały się znowu ponizać dla zdjecia pustych słów obietnic i CZERWONEGO kwiata! ŻENADA!