Radziwiłł zdegradował pielęgniarki i pielęgniarzy systemu. Mają niższe kompetencje niż... ratownicy. Teraz ministerstwo...

Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami medycznymi.

Zobacz także:

Kwietniowe wydanie Miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - Co prawda wskazuje się w rozporządzeniu czynności, jakie będą mogli wykonywać, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, że rzeczywistość będzie wyglądała inaczej – ratownicy w pełni będą zastępowali pielęgniarki na stanowiskach pracy.

 

 

Co mówiono w przedmiotowej sprawie w dniu 17 maja 2016 roku na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek i położnych? Zobacz poniżej. 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.19 22:11:21 ~Urszula

Oj jak db że za rok idę na emeryturę i mam w nosie ten caly system

#2  2016.05.20 08:17:58 ~kkrystyna

Chory świat ! kolokwialnie mówiąc dyskusja - kto kim ma orać.

#3  2016.05.20 10:54:50 ~asdas

Boże pomóż mi wyjechać :-)!

#4  2016.05.20 11:19:54 ~Tomasz

Chory świat ! kolokwialnie mówiąc dyskusja - kto kim ma orać.

#5  2016.05.21 00:47:13 ~*

Mam dwie córki i zakaz pielęgniarstwa w moim domu i wszystkim odradzam ten zawód .Nikt nas nie szanuje nie docenia a odwalamy kawał dobrej roboty.I po co pytam?

#6  2016.05.21 00:48:53 ~*

Ratownik i opiekun NIGDY nie zastąpi pielęgniarki.

#7  2016.05.21 05:41:08 ~ja

Ratownik jest lepszy od pielęgniarki!

#8  2016.05.21 09:15:20 ~Olga

Ratownicy to gruntownie wykształceni ludzie. po studiach tylko doskonalą swoje umiejętności a pielęgniarki mimo studiów muszą ją dodatkowo nabywać. Np. kurs EKG itp

#9  2016.05.21 10:02:13 ~piel

Na szczęście że wkrótce emeryturka ha,ha ! Było do przewidzenia że PIS ustawi pielęgniarstwo pod swoją modłę ! Mamy doświadczenie w tym zakresie z poprzednich protestów ! Mają nas za nic autokraci. dla Dudy pielęgniarka to salowa ! Radziwiłł uważaj bo nie będziesz miał niedługo kogo ustawiać ! Jakie my głupie mało nas jest , ciężko pracujemy podwyżki nie wszędzie realizowane pracujemy za 3-5 koleżanek ! I wy się na to godzicie ? Śmiano się z nas tam gdzie pracuję (edukacja) że nawet o naszym święcie w dn, 12 maja w ogóle nic nie mówiono w mediach - taka to już nasza polska tradycja (święto jest międzynarodowe ! ) czyli polska ciemnota działa w najlepsze i najważniejszy jest : ksiądz, lekarz, prawnik i nauczyciel! Dla pielęgniarek zero szacunku, tak odpowiedzialny zawód z wykształceniem wyższym z kursami ! ile to nauki nawet i w liceum medycznym było ! Ciekawe czy ratownicy będą podcierać tyłki ? Panie izbianki i wszelkiej maści przełożone pewnie jak zwykle zostały nagrodzone w kongresówce w W-wie 12 MAJA ! TAK PO CICHU ! Takie to nasze środowisko !

#10  2016.05.21 10:11:37 ~Piel

Piel post z g.10: 02 bardzo dobrze piszesz. Zgadza się Szydło dużo obiecywała a teraz ani słowa o pielęgniarkach ! A gdzie życzenia 12 maja dla nas ? Strażacy tak oczywiście nawet i Duda zaszczycił swoją obecnością a Szydło tam gdzie mieszka (gdzie jej zrobili drogę dojazdową bo nawet drogi nie miała), imprezowała u strażaków na święcie przez cały weekend ! oj żebyś ty była w moich rękach to byś może zrozumiała na czym polega pielęgniarstwo ! na pewno bym ją codziennie edukowała, bo oni nawet nie wiedzą o obowiązkach i odpowiedzialności zawodowej pielęgniarki ! Tak słyszałam - prezydent Duda myślał że pielęgniarka to salowa zgadza się ! ŻENADA !

#11  2016.05.21 10:16:08 ~matka

I JA WYDALAM ZAKAZ PIELĘGNIARSTWA - SWOJEJ CÓRCE : ZROZUMIAŁA :))))) OSTRZEGAM PRZYSZŁE NAIWNE !

#12  2016.05.21 10:21:29 ~obser pacj

Bzdury ratownicy jak nazwa wskazuje powinni wszystko a robią niewiele ograniczeni do maksimum w swych powinnościach bo radziwiłł nie pozwala . to może tyłki wytrą ! a z obserwacji oni nie lubią pielęgnować wolny czas spędzają przy komputerach i siedzenie przy konsoli ! nie zorientowani na potrzeby pacjenta, leniwi ! Przykład oddział radioterapii WIELISZEW !

#13  2016.05.21 10:30:25 ~mgr

W Polsce najpierw tragedia śmierć pacjenta / pacjentów musi być (nie podany czynnik krzepnięcia ! ) a póżniej dopiero zmiana kompetencji ! ŚREDNIOWIECZE ! a ratownicy to tylko licencjat a pielęgniarstwo mgr. Ważna różnica zadufani ratownicy ! W oddziałach uczycie się wszystkiego od a do z od pielęgniarek !

#14  2016.05.21 18:23:28 ~DOROTA B.

W Polsce najpierw tragedia śmierć pacjenta / pacjentów musi być (nie podany czynnik krzepnięcia ! ) a póżniej dopiero zmiana kompetencji ! ŚREDNIOWIECZE ! a ratownicy to tylko licencjat a pielęgniarstwo mgr. Ważna różnica zadufani ratownicy ! W oddziałach uczycie się wszystkiego od a do z od pielęgniarek !

#15  2016.05.22 05:33:35 ~pielegnuar

Po 30latach pracy w Polsce.wyjechalam. Pracuje w Niemczech.gdzie docenia sie moja prace.i doswiadczenie.

#16  2016.05.23 10:06:12 ~op

Pielęgniarka to magister. ? Na moim oddziale nie ma ani jednej pielęgniarki mgr.

#17  2016.05.23 14:07:03 ~piel

A czy to ważne czy magister ? tyle jest spraw do rozwiązania w polskim pielęgniarstwie, w niewolniczym pielęgniarstwie ! A czym wy się zajmujecie a poza tym dobrze, że są magistrowie uzupełniacie się.

#18  2016.07.01 12:59:15 ~Lek.syst.

Te Wasze władze w samorządzie zawodowym to przechodzą w ogóle jakieś badania psychologiczne? . Bo odnoszę wrażenie, że cierpią na głęboki kompleks niższości i mają wyjątkowo niską samoocenę. Od wydawania poleceń ratownikowi medycznemu jest LEKARZ lub starszy ratownik medyczny, a nie pielęgniarka. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie podległości ratownika pielęgniarce, a raczej wygląda, że będzie na odwrót. Jeżeli któraś z Pań nie rozumie tekstów ustaw i rozporządzeń, to może warto zdjąć pielęgniarski czepek i przemyśleć karierę salowej? ( z całym szacunkiem do tej grupy zawodowej) - tam podległość kierownicza chyba nie budzi wątpliwości?