Sejm. Dobra zmiana dla pielęgniarstwa czy dobra zamiana? Na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej na dyżurze nocnym pracuje tylko... dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

Pielęgniarstwo 2016.

 

Zobacz także:

Kwietniowe wydanie Miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - Co prawda wskazuje się w rozporządzeniu czynności, jakie będą mogli wykonywać, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, że rzeczywistość będzie wyglądała inaczej – ratownicy w pełni będą zastępowali pielęgniarki na stanowiskach pracy.

 

 

Dobra zmiana dla pielęgniarstwa czy dobra zamiana? Na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej pracuje tylko... dwóch ratowników. Nie ma żadnej pielęgniarki.

Minister Radziwiłł zdegradował pielęgniarki i pielęgniarzy systemu wobec ratownika medycznego. Teraz się okazuje, że na IOM na dyżurze pracuje tylko... dwóch ratowników. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej - 27 kwietnia 2016.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.20 14:18:44 ~liz

Wszystko dobrze dopóki coś się nie stanie . ja osobiście nie chciałabym leżeć na takim OIOM-ie -IE

#2  2016.05.20 14:24:10 ~szamanka

Ale co takiego jest co zrobi pielęgniarka, a nie zrobi ratownik i na odwrót ,co takiego umie ratownik czego by nie zrobiła pielęgniarka ?

#3  2016.05.20 14:38:53 ~szamanka

I jak rozumiem ratownikom chodzi o to ,że oni to tacy bardziej techniczno -manualni a pielęgniarka to ta od mycia czterech liter ,tak ?

#4  2016.05.20 14:47:04 ~liz

Mamy ratowniczkę na oddziale, nie umiała zmierzyć poziomu cukru nie wspomnę o innych czynnościach ,z którymi nie miała nigdy styczności. Wszystkiego idzie się nauczyć tylko trzeba chcieć, ale musi być ktoś kto nauczy ,skoro mamy taki system szkolenia.

#5  2016.05.20 15:01:36 ~DOROTA B.

Mamy ratowniczkę na oddziale, nie umiała zmierzyć poziomu cukru nie wspomnę o innych czynnościach ,z którymi nie miała nigdy styczności. Wszystkiego idzie się nauczyć tylko trzeba chcieć, ale musi być ktoś kto nauczy ,skoro mamy taki system szkolenia

#6  2016.05.20 15:05:24 ~kama

Ciekawe kto grafik układa.

#7  2016.05.20 15:05:33 ~Tomasz

I jak rozumiem ratownikom chodzi o to ,że oni to tacy bardziej techniczno -manualni a pielęgniarka to ta od mycia czterech liter ,tak ?

#8  2016.05.20 15:06:27 ~Tomasz

No i Ciekawe kto grafik układa.

#9  2016.05.20 16:14:36 ~Ja

Żal mi Was, to nie ratownicy robią z Was idiotki tylko mz i Wy same! Jesteście największą grubą zawodową a nie potraficie walczyć o godne pensję wstyd i żenad. dialog z ma będzie trwać i trwać i trwać. zero konkretów itd. To jest gra polityczną zeby wam nie dac bo jest Was za dużo. A pkb na ochrone zdrowia w 2019 ma być niższe niż w chwili obecnej, wiec jezeli macie troche oleju w głowie to opowiedzcie sobie na pytanie co będzie z waszymi dodatkami bo chyba dla lekarzy nie zabiorą, powodzenia

#10  2016.05.20 16:18:44 ~Gosc

Proszę państwa nie trzeba umieć nie wiadomo co aby być ratownikiem wszyscy wiemy że pogotowie ratunkowe w obecnej formie służy do transportu pacjenta z domu do szpitala i szpitala do szpitala rolą ratownika jest dowięzienie pacjenta żywego a jak umrze to znaczy że był w ciężkim stanie i po prostu zmarl,w ielki rzeczy nauczyć się reanimować ogólnie mówiąc sztucznego oddychania i masażu serca.w tych czasach dzieci w szkołach podstawowych już to umieją a co dopiero. dorośli,znam Pana który jest kierowcą pogotowia i zarazem ratownikiem takie są wymogi jest zatrudniony jako kierowca i jest po szkole zawodowej

#11  2016.05.20 18:23:35 ~Gosc

Żart Co robi pielegniarka przy nzk? Mierzy ciśnienie

#12  2016.05.20 18:52:46 ~ja

I bardzo dobrze,że ratownicy! Choremu potrzebne jest ratowanie życia,a nie merytoryczne filozofie. Siostry niech dalej się przechwalają ile to mają papirków z kursików i niech kolekcjonują następne.

#13  2016.05.20 22:44:10 ~Kierownik-

Pielęgniarka tylko zmienia pampersy, ratownik medyczny to tylko szofer, my jesteśmy lepsze, my jesteśmy mądrzejsi, moja racja jest mojsza niż twojsza. Macie racje, nakręcajcie się dalej teoriami spiskowymi równie prawdopodobnymi jak urojenia Pana Macierewicza. Słuchajcie w owczym pędzie wzajemnych zarzutów organizacji i związków zarówno tych pielęgniarskich jak i ratowniczych. Dajcie się skłócić, ministerstwo łatwiej wtedy nas wszystkich wydyma i nawet nie zadzwoni po wszystkim. Wyciągajmy dalej przypadki niekompetencji przedstawicieli obu zawodów. Niech szary obywatel weźmie popcorn i czyta jakie to niedouczone kadry bedą go ratować i pielęgnować kiedy zachoruje. Osobiście widziałem licencjata ratownictwa myślącego, że pyralgina to antybiotyk i mgr pielęgniarstwa mierzącą ciśnienie tętnicze pulsoksymetrem. Niech pierwszy żuci kamieniem kto jest nez winy. Zamiast się pogodzić, dogadać i razem walczyć o lepsze warunki pracy wolimy słuchać osób które wykonywanie zawodu od 20 lat pilnie obserwują zza biurka i na ich polecenie wyciągamy pochodnie, widły i do ostatniego walimy się nawzajem po łbach ku uciesze ich ciepłych posadek. W końcu tu jest Polska i tytaj musimy robić sobie sami coraz większe problemy. Dziękuję za uwagę. Niech wasze igły trafiają celnie a sygnały brzmią pod niebo.

#14  2016.05.21 06:52:31 ~ratownik e

Totalna głupota,kończyłem ratownika medycznego 5 lat temu i mimo praktyki ponad 30 letniej w pogotowiu uważam za wielką głupotę zamianę pielęgniarki na ratownika.Moja wiedza na temat ratownictwa to ta którą zdobyłem podczas jazdy w zespole S i nie chciałbym żeby podczas choroby opiekował się mną ratownik po szkole bez praktyki.To nie jest tylko moja opinia ale także lekarzy z którymi współpracowałem,woleli mnie 60 latka niż młodego po szkole bez praktyki.

#15  2016.05.21 11:26:04 ~Tomek

Baby. Z doświadczenia wiem że za piniadze oczy se wydlubia, mam koleżanki pielęgniarki w stacji pogotowia. Są straszne

#16  2016.05.23 16:54:58 ~kkrystyna

Przepraszam że się wyrażę wulgarnie ale: KTOŚ Z NAS ROBI PIERD. IDIOTKI ! NIBY TEN ODDZIAŁ: OIOM - ILE JEST ŁÓŻKOWY ? , ŻE MINIMALNE NORMY ZATRUDNIENIA POZWALAJĄ NA PRACĘ DWÓCH OSÓB ! HISTORYJKA Z CLOSTRIDIOWEGO PAMPERSA WZIĘTA.

#17  2016.05.23 23:27:47 ~ktoś

To bardzo dobra zmiana. Wprost rewelacyjne rozwiązanie.