Informacja związku pip: "upraszamy o niewykorzystywanie podczas tej demonstracji logo, banerów i flag związkowych."

Strajk pielęgniarek w CZD

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

 

Informacja z dnia 3.06.2016 r.

 

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych informacji o organizowanym na dzień 7 czerwca 2016 r. o godz. 12:00 zgromadzeniem publicznym (pikieta) przed Ministerstwem Zdrowia Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych informuje, że NIE JEST organizatorem tego zgromadzenia, a Członkowie Związku, którzy zdecydują się na udział w tej pikiecie, czynić to będą na własną odpowiedzialność. Z uwagi na to, ze zgromadzenie nie pozostaje w związku z działalnością OZZPiP upraszamy o niewykorzystywanie podczas tej demonstracji logo, banerów i flag związkowych.

 

źródło informacji: strona internetowa OZZPiP

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.03 12:41:10 ~piel88

I to jest cała prawda o pielęgniarskich związkach,powstały po to,żeby nas chronić a wipinają się na nas jak zwykle.żenada.

#2  2016.06.03 12:41:54 ~plg

Teraz poznajemy prawdę,jak najdalej od tego zawodu w Polsce, Decydentki jak będziecie stare,oby nie miał się kto Wami opiekować.

#3  2016.06.03 12:46:19 ~pielęgniar

Żenada! Powinniście się wstydzić "siostry"!

#4  2016.06.03 12:49:14 ~S.A.

No i wyszło szydło z worka.PIPiP jest tylko, aby zbierać składki od zwykłych pielęgniarek. W czasie rzeczywistej próby Izby nie stanęły na wysokości zadania.szkoda.

#5  2016.06.03 12:50:05 ~Akira

Masakra, związki jak zwykle mają pielęgniarki w dalekim, ciemnym, zakamarku jelita .

#6  2016.06.03 12:51:55 ~pacjent

Wypiszcie się panie pielęgniarki ze związków szkoda kasy NA konfidentkI- BĘDZIECIE UPOKORZONE PRZEZ SZLACHCICA BO SIĘ NIE WSPIERACIE. GWIZDANIE POD PUSTYM GMACHEM MINISTRA - TO JADŁO DLA HEJTERÓW OPŁACANYCH PRZEZ PIS . ( 7 CZERWIEC TO SOBOTA I NIKT WAS NIE WYSŁUCHA -DACIE CIAŁA-JESTEŚCIE ZAGUBIONE-DOŁĄCZCIE DO TYCH CO TERAZ STRAJKUJĄ TAM BĘDZIECIE WIDZIANE! - ZGAGA PEWNA

#7  2016.06.03 12:57:21 ~ona

A mnie się wydaję,ze to nie wynika z niechęci związków ale zwykłej asekuracji.Gdzieś w wiadomościach słyszałam,że w Polsce była komisja NATO,która sprawdzała jak idą przygotowania do lipcowego szczytu NATO,który ma odbyć się w Warszawie.Zakazano w tym okresie wszelkich manifestacji itp. Konflikt między pielęgniarkami a Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka wielu osobom jest nie na rękę w tym gorącym okresie przygotowań.

#8  2016.06.03 13:00:57 ~piel

Bez wstydu . a z czyich składek żyjecie ?

#9  2016.06.03 13:02:47 ~piel

Czy związek pip jest po to żeby robić dobrze ministrowi czy pielęgniarkom? Pytanie retoryczne.

#10  2016.06.03 13:07:02 ~Pielęgniar

Czepkowe to pewnie od kilku dni jedna drugiej pampersy zmieniają, bo boją się, że ich wygodny światek za nasze pieniądze chwieje się w posadach

#11  2016.06.03 13:13:27 ~Pielęgniar

Wstyd mi że jesteśmy zostawione same sobie i ciągle na grożą nawet te którym płacimy!

#12  2016.06.03 13:15:27 ~daremne ża

Tego co się stało (podpisane porozumienie pip z rządem w 2015r) już się nie cofnie więc chociaż pewnie całym sercem są ze strajkującymi to oficjalnie ich poprzeć nie mogą bo podpisały zobowiązanie że "będą dążyć do wygaszenia sporów".

#13  2016.06.03 13:24:05 ~Pielegniar

Trzeba w końcu przestac się bać i dołączyć! To nie zwiazki które wystepują przeciwko pielegniarkom!

#14  2016.06.03 13:27:47 ~też piel

A niby dlaczego szanowne panie uważają,że nie można użyć logo,flag itp? Przecież wszystkie należymy do tych "tworów" ! Ba,płacimy ! To co? To wszystko,to jest tylko tych pierdzących w stołek "sióstr"?

#15  2016.06.03 13:32:51 ~też pielęg

Ciekawa jestem czy Panie piel. oddziałowe i naczele także wezmą udział w tej pikiecie, czy może im także jest ona nie na rękę. Pozdrawiam pielęgniarki z CZD

#16  2016.06.03 13:41:31 ~piel3

Panie oddziałowe to siedzą cichutko bo się boja o swoje premie i stołek tak jest w Wołominie!

#17  2016.06.03 13:46:39 ~Pielegniar

No i mamy poparcie.jak juz zwiazki na nas sie wypięły to czarna dupa.

#18  2016.06.03 13:47:38 ~mloda

Wypiszmy sie ze zwiazkow =]

#19  2016.06.03 13:56:24 ~LoKo

"GWIZDANIE POD PUSTYM GMACHEM MINISTRA - TO JADŁO DLA HEJTERÓW OPŁACANYCH PRZEZ PIS . ( 7 CZERWIEC TO SOBOTA I NIKT WAS NIE WYSŁUCHA -DACIE CIAŁA-JESTEŚCIE ZAGUBIONE-DOŁĄCZCIE DO TYCH CO TERAZ STRAJKUJĄ TAM BĘDZIECIE WIDZIANE! - ZGAGA PEWNA" popieram. trzeba być tam gdzie są media i oczy kraju.

#20  2016.06.03 13:59:56 ~emerytka :

Cała prawda o związkach.wrr.WYPISUJĘ SIĘ.

#21  2016.06.03 14:01:52 ~pielęgniar

WSTYD ZE MAMY TAKI PIP

#22  2016.06.03 14:14:32 ~zażenowana

Jestem pielęgniarką z 33- letnim stażem pracy i jestem bardzo zażenowana postawą OZZPiP. Związki zawodowe są po to aby chronić i bronić swoich członków, a nie układać się z pracodawcą lub innymi decydentami np. szlachcic. To postępowanie jest karygodne. Zarządy związków czerpią tylko profity dla siebie, chronią swoją dupę i nic nie robią dla członków związków. Dobrze napisała koleżanka ~młoda i wypiszmy się ze związków, nie płaćmy również na Izby Pielęgniarskie /obligatoryjnie/ , te panie w Izbach zarabiają po 15000 zł i też nic nie robią dla nas. Pozakładały szkoły i organizują dla nas odpłatne kursy, szkolenia, specjalizacje, a później decydują o potrzebie wykonaniu tych kursów. Wstyd " PANIE W CZEPKACH" ZARABIACIE NA BIEDNYCH PIELĘGNIARKACH - ZARABIACIE NA SWOICH. Bardzo mi przykro, że nas reprezentujecie. Pozdrawiam dziewczyny z CZD, życzę powodzenia.

#23  2016.06.03 14:20:51 ~Obserwator

Związki nie mogą uczestniczyć w manifestacjach czy je promować, przecież było porozumienie z rządem i to jest cena porozumienia. Każda pielęgniarka, niezależnie czy należy do związków czy nie całym sercem jest z tymi które strajkują. Nie każda moze czynnie brać w tym udział. Szkoda tylko, ze przy tej okazji próbujemy jedna druga oceniać, krytykować, pytać gdzie związki itd Ja tez kiedyś strajkowalam w takiej formie i wiem jaka to trauma, ten okres na zawsze zostanie niestety w mojej pamięci. Trzymam kciuki, jestem z wami.

#24  2016.06.03 14:22:48 ~realistka

Troszeczkę się zmieni, troche zwieksza sie wypłaty o 400zł brutto i tak przez kolejne 5 lat, później znowu wzrosna zarobki o jakieś 200zł. Zawsze będziemy na końcu ogona europejskiego. Aby zmienić wypłate pielegniarską należy zmienić wypłatę innych zawodów. Polska jest za biedna zawsze bedziemy 20 lat za zachodem. A ja mam zawsze rację

#25  2016.06.03 14:27:16 ~zosiab

PORAŻKA.CZAS ROZWIĄZAĆ OPZZPIP. JAK PANI PIELĘGNIARKI NASZE REPREZENTANTKI TAM WE WARSZAWIE SPOJRZĄ , SIOSTROM" W OCZY.ZERO HONORU .NIESTETY NIE DŹWIGNIEMY KARKU BO ROZBITE JESTEŚMY. NASZE ŚRODOWISKO TO TE NA DOLE PRACUJĄCE ORAZ TE Z IZB ORAZ ZE ZWIĄZKÓW - KTÓRE MAJĄ LEPIEJ TROSZKĘ I SODOWA UDERZA DO GŁOWY .STATUS QUO WYGODNY.NIE BĘDĄ SIĘ NARAŻAĆ BO KAŻĄ WRACAĆ NA ODCINEK.CZD -TRZYMAJCIE SIĘ GORĄCO. .

#26  2016.06.03 14:40:15 ~swiat sie

Jejku jakie to smutne.Jak paniom z OIPiP nie wstyd.

#27  2016.06.03 14:59:28 ~piguła

ROZWIĄŻMY ZPIP ,WSZYSTKIM PRZEWODNICZĄCYM PO PEWNYM CZASIE WODA SODOWA UDERZA, WCHODZĄ W KONSZACHTY Z DYREKCJĄ .DBAJĄ O SWOJE INTERESY.WSTYD KOLEŻANKI TYLKO CZY WY WIECIE CO TO ZNACZY.

#28  2016.06.03 15:02:34 ~plg

Związki zawodowe za granicą zawsze trzymają stronę pracownika,Przedsiębiorca jak słyszy związki wpada w blady strach,bo wie,że go przetrzepią,wyciągną wszystko co się da,na korzyść pracownika.A mierne polaczki,zawiść,zazdrość,nieudolność.Średniowieczna cywilizacja,Tak jaśnie panie,do usług jaśnie panie,zginę za pana jaśnie panie.Czyimi związkami jesteście ? Ogłoście to pielęgniarkom-swoim członkom. Kiedyś niewykształceni murzyni zawalczyli o wolność.A polskie pielęgniarki decydentki związkowe itp,głowa w piasek ze strachu.Tylko podporządkować sobie taki służalczy naród.

#29  2016.06.03 15:07:48 ~piel

Związki-sprzedawczyki na pohybel.Zdrajcom mówimy dosyć!

#30  2016.06.03 15:08:45 ~do plg

Zgadzam sie w 100% Wszyscy czekaja na chwałę, szacunek, wszyscy chca być szlachcicami. Dlatego wyjeżdżam.realistka

#31  2016.06.03 15:22:58 ~położna

Wszystkie powinniśmy dołączyć się do strajkujących koleżanek i rozwiązać takie związki pip .

#32  2016.06.03 15:23:29 ~piele.

Nie martwcie się w wielu miastach np.Wrocław,już są tragiczne sytuacje spowodowane brakiem pielęgniarek.Nie ma chętnych na dodatkowe umowy-zlecenia.

#33  2016.06.03 15:34:36 ~pacjent

Siostry i panowie siostry jest lato odmawiajcie pracy w nadgodzinach i zgłaszjcie ten kurewski i nagminny precedens do sądów pracy( związki i izby was olewają! )-jest lato - lepiej z rodziną jak za 13 zł i 20 % podatku do budżetu! .-dziecko powinna wychowywać matka a nie ulica

#34  2016.06.03 16:03:28 ~Piotr

Wstyd po prostu wstyd. Te wypasione panie udające pielęgniarki dbają tylko o własne grube dupy.

#35  2016.06.03 16:42:41 ~pielegn

Dbają o swoje,a Ty nie potrfisz zadbać o swoją.Znowu facet z problemem./kompleks pielęgniarki/Freud

#36  2016.06.03 16:45:47 ~Barbara

Zarząd Pip bawi się od dziś w Białowieży, to strajk ich nie interesuje, interesują ich tylko nasze składki aby miały się za co bawić.

#37  2016.06.03 17:21:42 ~Beata Kali

Jestem w szoku postawą krajowki pip Sama przewodnicze organizacji krajowej która zrzesza pracowników służb mundurowych i pracowników Służby Zdrowia MSWIA to jest nie do przyjęcia taka forma i postawa liderów. Hańba!

#38  2016.06.03 17:40:16 ~qupa

Panie najwyrazniej zapomnialy przez kogo są finansowane i w czyim interesie zostały powołane i przez kogo? A może po prostu podpisały bubel w zeszłym roku i teraz musza siedziec cicho ,bo niektore moglyby pozbyć sie swoich wymarzonych stołeczków?

#39  2016.06.03 17:40:50 ~poł

I w dupie z takimi związkami.Wypisujmy się z nich masowo ,bo to po prostu chamstwo.Paniusie boją się o własne stołki.śmiechu warte.

#40  2016.06.03 18:08:22 ~magnolia

Ręce opadają! Kto nas reprezentuje? Nie życzę sobie aby te panie wypowiadały się w moim imieniu! Na dzisiaj w swoim zakładzie pracy mogę tylko poprzeć protestujące koleżanki poprzez noszenie plakietki POPIERAM STRAJK.

#41  2016.06.03 18:12:35 ~babka

Radzymin jest z wami! zero składek na izby! Związki! miłej zabawy dla elity za nasze pieniążki! balwochwalcy! żenada! Na pohybel!

#42  2016.06.03 18:18:37 ~Kasia

Wstyd po prostu wstyd.

#43  2016.06.03 18:57:14 ~Kasia

OZZPiP - czy to jest firma prywatna?

#44  2016.06.03 19:19:25 ~Wioletta

I my za taką postawę tak dobrze wam płacimy? Niech mnie ktoś uszczypnie bo nie daję wiary.

#45  2016.06.03 19:41:41 ~gość

Same dziewczyny z Centrum problemu wszystkich pielęgniarek nie udźwigną,gdzie jest reszta placówek,gdzie związki,izby.Musicie pogonić na szczaw to towarzystwo,a wybrać nowe władze.

#46  2016.06.03 20:03:42 ~majka

Rany, przecież to tak jakby robiły we własne gniazdo, WSTYD, HAŃBA, ale składki chętnie biorą. Żeby zostawić nas same, tylko rządowi do tyłka włazić. Jak mogą spokojnie spać. Ja już nie wierzę w żadnej słowo tych obłudnych pań. Żyją za nasze składki, a co w zamian dostajemy? , wyparły się nas jak wyrodne matki.

#47  2016.06.03 20:06:39 ~asia

Zlikwidować Izby Pielęgniarskie! I tak nas nie bronią, nic nie robią, a ich zarobki mówią same za siebie.

#48  2016.06.03 21:28:06 ~meg

Jestem za ZLIKWIDOWAĆ ! Niech idą do pracy będzie więcej pielęgniarek w CZD

#49  2016.06.03 21:31:46 ~gosia

Te na stołkach pip wstydu nie mają wobec nas pielęgniarek. Niech pokażą paski z pensjami z naszych składek. To my was drogie panie utrzymujemy i płacimy wam pensje! i to wy jesteście dla nas i dla nas pracujecie! a nie robicie łaskę, że się któraś odezwie w głupi sposób. Już raz popisały się w tamtym roku próżniaki chodzące. Wywalić te paniusie, zlikwidować izby i obowiązkowe składki, z których i tak nic nie mamy. Obłuda, kłamstwo i ośmieszanie pielęgniarek ciężko pracujących. To motto przyświeca paniom izbowym.

#50  2016.06.03 22:11:32 ~piel

Ale o składki to nawet nie upraszają tylko nakazują wywłoki

#51  2016.06.03 23:03:45 ~agata

Gdy naród do boju. panowie na zamkach bawili Drogie koleżanki może trzeba to rozwiazać sposobem, poprostu nie zgadzajcie się na nadgodziny, na umowę zlecenie itd, przepracujmy 1 miesiąc tylko na jednym etacie i już wszystko runie!

#52  2016.06.03 23:20:27 ~siba

Nam strzelac nie kazano tylko w sluzbie przodowac .Prosze o solidarnosc z gornikami .ktorych tez niewiele zostalo.Tutaj potrzeba rozwiazan silowych .OIPIP niech ida sie dymac.Pancie popracujcie blizej lozka chorego.Optyka sie zmieni.

#53  2016.06.03 23:28:47 ~piel

Nie oderwiesz świni od koryta,bo jej tam dobrze i beztrosko

#54  2016.06.04 05:43:17 ~Oderwane

Wyszło jak zwykle, ale mam nadzieję,że my same z całej Polski znajdziemy się 7.6.2016. w Warszawie. Może wtedy nasze koleżanki z CZD poczują,że to nasza wspólna sprawa, a nie tylko jednego szpitala.

#55  2016.06.04 07:39:41 ~piel

Jakoś mnie to nie zaskoczyło.

#56  2016.06.04 18:10:22 mariaw11121

Wstyd i hańba, że związki i izby nie przyłączają się do protestów pielęgniarek

#57  2016.06.04 19:57:38 ~Monika

Nie wstyd Pania z Izb Pielegniarskich ze zyja z naszych pieniedzy a są przeciwko Nam! . A moze Panie z Izb pokarzą swoje paski.żenada. Szkoda ze Izby sa przymusowe, lata temu chcialam sie z nich wypisac i nie ma takiej opcji.

#58  2016.06.04 21:30:32 ~Mariola

Wcale mnie nie dziwi takie zachowanie naszych koleżanek związkowych przecież podpisały wcześniej ugodę z MZ że nie będzie strajków bo dostałyśmy brutto brutto obok pensji.

#59  2016.06.04 22:14:30 ~ pielęgnia

Wypnijmy się na związki i izby niech te panie popracują uczciwie jako pielęgniarki za pensje takie jak nasze

#60  2016.06.05 09:26:21 ~Pielęgniar

'' Upraszamy '' - też mi zwrot, te panie z PIP to nawet w cywilizowany, czytelny sposób nie potrafią zredagować paru zdań.

#61  2016.06.05 10:01:35 ~wró

Już dawno wypisałam się ze związków. Jak będę potrzebowała pomocy to pójdę do adwokata. A utrzymywanie pań, które nic nie robią a jak się za coś w końcu wezmą to spieprzą - nie kalkuluje się, no, chyba, że im samym. Chyba, że komuś zależy na paczce na święta (herbata i paczka rajstop)- to niech utrzymuje ze składek kolejny twór postkomunistyczny. Żenada. Jeszcze nie słyszałam, żeby związki kiedykolwiek uratowały kogoś przed zwolnieniem czy obniżką (! ) pensji w moim szpitalu. Mają ochronę przez 5 lat i nic nie robią.

#62  2016.06.06 18:27:08 ~dori

To taki model zarządzania komunistycznego, ze kierownik nic nie robi, tylko pilnuje robiących. a kierownik powinien być liderem, co bierze na siebie obowiązki, które dla innych sa za trudne. ale to niestety nie nasza kultura pracy