Naprawdę warto to zobaczyć! Obejrzyj wywiad z przywódczynią strajkujących pielęgniarek w CZD.

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 
Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.03 19:22:25 ~piel-ki

DOBRZE REGION MAZOWIECKI ZACZYNA DZIAŁAĆ ALE JAK DO TEJ PORY SŁABO DZIAŁAŁ ! CZAS BY FALA STRAJKU GENERALNEGO PIELĘGNIAREK OBJĘŁA CAŁĄ POLSKĘ ! ODWAGI ! NATYCHMIAST ! Podziwiamy bardzo koleżanki z Centrum !

#2  2016.06.03 19:24:39 ~piel

Gdzie panie w czepkach? zwracać nam nasze pieniądze, które na was co miesiąc płacimy ! Od czego jesteście ? jak lekarze strajkowali to szybko otrzymali pomoc !

#3  2016.06.03 19:26:44 ~PIEL. Z BA

DO STRAJKU GENERALNEGO KOLEŻANKI ! TRZYMAJCIE SIĘ W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA ! POPIERAMY !

#4  2016.06.03 19:27:29 ~banacha

JESTEŚMY Z WAMI I MY ZACZYNAMY !

#5  2016.06.03 19:44:12 ~jola

Warszawo dałaś piękny przykład,reszta kraju nie dorasta ci do pięt,ale pora się obudzić póki nie za późno

#6  2016.06.03 19:56:02 ~gość 2

Skoro macie 400 zł na papierze ( dodatek by emerytura była głodowa-perfidia polityków przeraża) a otrzymujecie 230 zł to się bierze prawnika ( 400 000 oszukanych pielęgniarek -po 20 groszy i do sądu ! )-dajecie się w rogi walić. 8 lat temu zabrali wam 230 zl , Odmawiajcie przymusowych nadgodzin ( to jałmużna)- leczenie kręgosłupa trochę kosztuje. prezydent konstytucją 4 litery wyciera ( stróż prawa ha-ha) a wy musicie zapierdalać jak niewolnik-to chore i okres rozliczeniowy 2 miesiące-to też jakiś debilizm

#7  2016.06.03 19:56:13 ~mOnia

Jestem razem z Wami. Odeszłam od zawodu i nie zamierzam do niego wracać do czasu aż nie otrzymam godnego wynagrodzenia za lata ciężkich studiów, kursów i fachowej pracy. Wolę zostać w domu z dzieckiem niż zaiwaniać na 2 etatach. Nie dajcie się zastraszyć, nas młodych pielęgniarek jest tak mało, że nie będą mieli nas kim zastąpić

#8  2016.06.03 20:15:47 ~pielęgniar

Kraków jest z wami

#9  2016.06.03 20:17:42 ~plg

W wielu szpitalach są 3 m-czne okresy rozliczenioe,po to by manipulować pielęgniarkami,aby nie dać 150 % dyżuru nadliczbowego.Zakłady,cisną pielęgniarki jak cytryny,albo chłopa pańszczyźnianego. Ktoś kto nie pracuje w tym zawodzie,nie ma pojęcia jakie dantejskie sceny się tam dzieją.Nie ma rozmów,od razu jest mobbing,i to często przez przełożne,oddziałowe,ale nie tylko.

#10  2016.06.03 20:31:42 ~połozna

Dziewczyny jesteście wielkie!

#11  2016.06.03 20:31:43 ~połozna

Dziewczyny jesteście wielkie!

#12  2016.06.03 20:51:44 ~gość 2

Dziśiaj szpital publiczny to obóz pracy, mobbing jest na pożądku dziennym- za komuny pierwsze dwie nadgodziny to były 50 % a następne 100 % i nikt nie zmuszał do ich robienia. Gdzie jest rzecznik praw obywatelskich ! Latem pielęgniarka powinna się cieszyć rodziną a nie być ciocią dla własnego dziecka.

#13  2016.06.03 21:02:49 ~Katarzyna

Jestem z Pani i koleżanek bardzo dumna.

#14  2016.06.03 21:03:03 ~Pielęgniar

Walczcie, koleżanki. Kolejne rządy składały nam obiecani-cacanki, a problemu braku pielęgniarek nie dostrzegają. Stworzyli minimalne normy zatrudnienia, zminimalizowali płace, jesteśmy coraz starsze i praktycznie nawet sobą nawzajem w pewnym momencie nie będziemy się mogły opiekować:( Rząd się wyżywi i rząd się wyleczy, a nasze młode koleżanki po odbyciu niezbędnych staży pojadą w świat wykształcone z naszych budżetowych pieniędzy. Od dawna gratuluję wyobraźni rządzącym. Mam nadzieje, że obudzą się z ręką w nocniku, tylko to nie poprawi sytuacji tych wszystkich potrzebujących opieki ludzi na szpitalnych łóżkach, a my nadal będziemy płacić własnym zdrowiem za pracę na kilku etatach. Trzymajcie się DZIEWCZYNY! Pielęgniarka z Łodzi.

#15  2016.06.03 21:54:47 ~Ela

W NZOZ -ach jest podobna sytuacja. Lekarze POZ płacą pielęgniarkom najniższą krajową. Jeśli któraś chce odejść na kontrakt z NFZ, to robią ogromne problemy. Nawet szukają pomocy w samorządach miast, by przyblokować naszą samodzielność, uniemożliwić działalność gospodarczą i zatrzymać odpływ pieniędzy.

#16  2016.06.03 22:05:17 ~Ewa

Brawo-sama prawda.Życzę wytrwałości i powodzenia!

#17  2016.06.03 22:30:51 ~położna po

Trzymajcie się dziewczyny wszystkie was popieramy a nasz pan minister chce zrobić przewrót w służbie zdrowia pod kontem kolegów z Porozumienia Zielonogórskiego nie dajcie sie

#18  2016.06.03 22:39:35 ~Młoda piel

Drogie koleżanki, my w małych miejscowościach jesteśmy z Wami! Jesteście dla Nas motywacją do działania. Trzymamy kciuki!

#19  2016.06.03 23:25:17 ~JAGODA

Brawo p. MAGDO

#20  2016.06.03 23:32:50 ~wiolka

BRAWO CENTRUM,ALE GDZIE RESZTA PLACÓWEK? TAK TAM DOBRZE JEST? PRZECIEŻ BEZ WALKI NIKT NAM NIC NIE DA ,A BĘDZIE JESZCZE GORZEJ

#21  2016.06.03 23:32:52 ~ela

Popiera was cała małopolska, cieszę się że mamy taką Pielegniarkę powinna startować na naczelną a te wszystkie Panie izbianki powinny brać przykład jak się walczy o pielęgniarstwo.

#22  2016.06.03 23:48:39 ~ja

APEL DO MŁODYCH! JAK NAJDALEJ OD BAGNA SĄ WARUNKI PRACY PIELĘGNIARKI W POLSCE

#23  2016.06.04 00:22:10 ~asia

Jestem za strajkiem generalnym ale tym razem z ministerstwem nie będą negocjować przedstawicielki skorumpowanych izb pielęgniarskich ale same pielęgniarki jestem za wyborem kobiety która stoi na czele strajku centrum zdrowia dziecka w Warszawie do negocjacji.

#24  2016.06.04 00:24:04 ~ja

W moim szpitalu też jest 3 miesięczny okres rozliczeniowy.

#25  2016.06.04 05:02:37 ~Beata

Dopiero po odejściu z dyżuru po jednej z pielęgniarek za pracę wzięły się oddziałowe, ta grupa pań już dawno zapomniała, że są zwykłymi pielęgniarkami odcinkowymi z dodatkiem funkcyjnym i tak są postrzegane przy ustalaniu norm przez NFZ i ministerstwo, te święte krowy już dawno nie biorą czynnego udziału w pracach przy pacjencie narobiły sobie tytułów naukowych nie wnoszących nic do zawodu,nie jednokrotnie pracują na drugich etatach w uczelniach i udają wykładowców akademickich tak jest w Łomży:( Chcesz mieć w pływ na swoją pracę patrz przełożonemu na ręce :)

#26  2016.06.04 05:36:00 ~DZIĘKUJEMY

Wiemy, że podjęłyście desperacki krok, ale w tym kraju ocena pielęgniarek i położnych , docenianie ich ciężkiej pracy od pokoleń to kpina, a rzucanie sloganami o etyce i moralności chyba ma dotyczyć tylko naszej grupy zawodowej. Kiedy kilkakrotnie lekarze poz zamykali przychodnie, zupełnie nie martwili się o chorych, wówczas nikt ich nie straszył, ( zarobki mają przednie, pracują po-godzin), uzyskiwali więcej niż chcieli od MZ, NFZ. Niestety NAS KARMI SIĘ JEDYNIE SLOGANAMI I OCZEKUJE PODPORZĄDKOWANIE JAK W KIERACIE. Samorządy śpią, a już dawno powinny was wspierać, ale nikt nie chce się "wychylać", bo przecież nie wypada, trzeba być zapobiegawczym dyplomatą, próbować negocjacji. Dziękujemy za odwagę, determinację, czyny, bo nie ważne co się chce, tylko co się czyni, a my wszystkie jeszcze chcemy pracować w tym zawodzie, ale nie w pojedynkę na dyżurach i nie za złotówkę. Pozdrawiamy i dziękujemy, mamy nadzieję, że za chwilę dołączymy do was, a samorządy w końcu przestaną spać.

#27  2016.06.04 07:56:50 ~maria

Całym sercem jestem z wami

#28  2016.06.04 09:11:57 ~OBSERWATOR

Lekarze nie godzą się na obniżenie swoich wygórowanych (przekraczających unijne) dochodów w imię dobra pacjenta i istnienia elitarnej placówki.Dlaczego wam ma zależeć na niedopuszczeniu " do dramatu".Dramatem jest każdy dyżur w okrojonym składzie za 3 euro na godzinę! Może redaktor Cebula ma jakiś w tym interes? - będzie miał z czego robić programy o dramatach rodzin pokrzywdzonych przez ochronę zdrowia ( błędy pielęgniarek.w 18 lub 30-ei! godzinie pracy za 13 zł) NIE DAJCIE SIĘ. Jak złożycie wypowiedzenia ( bo oni Was nie zwolnią to .zastąpią Was te z Pcimia dolnego ale.będą zamykane szpitale w Pcimiu dolnym ,bo z próżnego i Salomon nie naleje.Jak wymusicie unijne normy zatrudnienia to połowa szpitali w Polsce pada a na ulicę wyjdą już pacjenci ( ci chodzący) lub ich rodziny.Jeżeli teraz odpuścicie .to przed wami 15 , 20 albo więcej lat służalczości i pańszczyzny na rzecz DECYDENTÓW .i w małej mierze pacjentów.Im Was mniej tym więcej będziecie opluwane i mniejsze "zapomogi będą" zmuszając Was w ten sposób do pracy na 3-ch etatach.Matematycznie wyjdą im prawie unijne normy zatrudnienia minimalnym kosztem.BĄDŹCIE TEŻ DYPLOMATKAMI

#29  2016.06.04 09:32:10 ~gość 2

Lekarz w obozach pracy dla pielęgniarek (SZPITAL )-to gangrena -robią za pieniądze operacje w godz pracy! a pielęgniarka gówno z tego ma -jeszcz mu smierdzący pot z czoła i okularów wyciera-kurwa to horror

#30  2016.06.04 10:34:26 ~kos

Do red. W Rawie Mazowieckiej zwalniają sporą grupę pielęgniarek, może warto by o tym napisać. Chyba, że nie kontrastuje to z opinią pielęgniarek o ich braku.

#31  2016.06.04 13:14:19 ~edzia

Nawiększym wrogiem pielęgniarki w obecnej naszej sytuacji jest druga pielęgniarka pracująca na dodatkowym etacie,w dodatku za miskę ryżu

#32  2016.06.04 14:34:01 ~A

Społeczeństwa i rządu NIE interesuje brak pielęgniarek. Wiadomo, że pracuje 1 za 3 i na dwóch etatach w dwóch różnych miejscach pracy - łatając przy tym braki kadrowe. BRAK jest SZACUNKU do zawodu i do osoby go wykonującej. Wypowiadają się osoby, które NIE mają pojęcia o tej pracy. Za 5 lat będzie o ok. 40% mniej pielęgniarek w Polsce. Ciekawe, jak wtedy będziecie wszyscy pluć na pracę pielęgniarską. Powodzenia.

#33  2016.06.04 15:31:35 ~Już dzisia

Już dzisiaj kłamstwa zarówno media jak i rząd skoro NAS nie potrzebujecie to dlaczego nastawiacie społeczeństwo że nasza wina że brak badan zabiegów bo po jednej pielęgniarce z oddziału odeszło wniosek nasuwa się sam że skoro brak 1 pielęgniarki to katastrofa to jaka obsada jest? w końcu dwie mogą zachorować i przez chorobę pielęgniarek też zamkniecie szpital? NIE ma pielęgniarek więc szanujcie te które jeszcze za tą pensję i orkę chcą z Wami rozmawiać. Dla WAS koleżanki wielki SZACUNEK. a jeżeli chodzi o słowa "im chodzi o kasę" to może pan minister pokaże swoje wynagrodzenie zobaczymy czy na wolontariacie piastuje to stanowisko .

#34  2016.06.04 18:57:24 ~ania

W moim szpitalu dostalysmy 400 zl brutto brutto obok pensji czyli dodatek bez pochodnych w kwocie 230 zł

#35  2016.06.04 22:10:00 ~Pipa

Wracac do roboty! Wstyd ze pip. y z czd strajkuja i nie wypelniaja swoich obowiazkow. Poza tym jest to nie w porzadku do innech pip z innych szpitali spoza warszawy. Rozpieeprza caly instytut na ktory tak wiele osob pracowalo. To wielki dorobek lekarzy, naukowcow i innych pracoqnikow. Miejcie choc troche godnosci i zakonczcie to zalosne i nietyczne przedstawienie. Rozwiazanie szpitala to tragedia ponad 2000 rodzin. Pipy do pracy! Pipy czyli pielegniarki i polozne

#36  2016.06.05 09:22:16 ~ja-do pip

.kim ty jestes .pewnie byle kim skoro tak piszesz.nie masz w sobie zadnej wartosci-poprostu "Tepa glowa" -a juz napewno rozumu ci nie przybedzie!

#37  2016.06.07 10:37:43 ~Kłodzko

Drogie Koleżanki i Koledzy! Trzymajcie się jesteśmy z Wami całym sercem,bardo dobrze rozumiemy Wasze położenie, ogromnie cenimy Waszą determinację. Powodzenia związkowcy

#38  2016.06.07 10:49:50 ~zawiedzion

Ciągle ktoś komentuje niepochlebnie pracę pielęgniarek i położnych ciągle wytyka pazerność i ciągle daje wiarę dysydentom jakie jesteśmy roszczeniowe, a czy ktokolwiek z tych niezadowolonych wie jak w obecnych czasach wygląda nasza praca czego się od nas wymaga jakie stawia się przed nami zadania. Jeżeli niezadowolony KTOŚ choć przez krótką chwilę zechce przyjrzeć się tej pracy tak na żywo to serdecznie zapraszam i może wtedy przestanie powtarzać po rządzących w naszym kraju jaki mamy raj.

#39  2016.06.07 10:59:14 ~pacjent

PANIE PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE POPIERAM WAS CAŁYM SERCEM WIERZĘ ŻE ZNAJDZIE SIĘ ROZWIĄZANIE TEJ STRASZNEJ SYTUACJI. JESTEM OGROMNIE WDZIĘCZNY ZA WASZE WSPARCIE I ZAANGAŻOWANIE W OKRESIE MOJEGO POBYTU POD WASZYMI SKRZYDŁAMI. NASI RZĄDZĄCY NIE SĄ OD WYSYŁANIA GRÓŹB POD WASZYM ADRESEM ALE OD POMOCY JAK ROZWIĄZAĆ KONFLIKT