359 osób podpisało list do strajkujących pielęgniarek w CZD. Autorami są "pracownicy IPCZD".

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

g

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

źródło informacji - strona CZD

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.04 13:08:27 ~Jola

A nami pielęgniarkami z małych powiatowych szpitali nikt się nie przejął kiedy nam podsówano porozumienia zmieniajace warunki pracy i płacy.Pracujemy po połowie etatu i co-to takze dla nas osobisty dramat-z czego żyć państwo decydenci.

#2  2016.06.04 13:22:44 ~gość 2

Jeżeli reszta szpitali nie dołączy do CZD to obudzicie się wszystkie z ręką w nocniku. Pis was będzie szantażował ,opluwał, poniżał ( oby nie zrobił z was blide, sadoską czy pazurę, kaczmarka). dla władzy są na to gotowi Bądzcie czujne

#3  2016.06.04 13:43:07 ~piguła

Po co ten krzyk, przekwalifikować się trzeba i już, ja już to zrobiłam, dyplomatycznie wręczyłam wypowiedzenie, z uśmiechem na ustach, teraz żyję jak kobieta, a nie jak wywłoka zmęczona 400-ma godzinami pracy w miesiącu w tempie szybszym niż praca na akord, strajk jest poniżający dla nas, tak mi przykro, że sami pacjenci nie doceniają nas, to oni powinni strajkować a nie my, a oni tylko się z nas śmieją, usłyszałam komentarz prosto w twarz, że jesteśmy frajerkami, że godzimy się na taki zapierdol za tak małe pieniądze i brak szacunku zewsząd, więc skończyłam dwuletnie studia podyplomowe, i moja rzeczywistość jest inna, z powodzeniem działam w innej branży.

#4  2016.06.04 13:45:50 ~isa

Popieram pielęgniarki.

#5  2016.06.04 13:46:30 ~Jacek

Drogie koleżanki i koledzy musimy odejść od łóżek w całym kraju i wtedy rząd będzie z nami rozmawiał poważnie. A pro po Pana Ministra, to jest lekarz i on będzie bronił swojej grupy zawodowej. Pan Radźiwił w lutym 2016r. przekazał z budżetu państwa Naczelnej Izbie Lekarskiej 160 mln zł. Można. Musimy iść na całość!

#6  2016.06.04 13:47:01 ~betty

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#7  2016.06.04 13:47:04 ~betty

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#8  2016.06.04 13:47:07 ~betty

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#9  2016.06.04 13:58:25 ~edi

Kto tylko może powinien zrezygnować z dodatkowego etatu,to nasza najlepsza broń w walce o normalność.W krótkim czasie byłyby pozytywne rezultaty dla nas wszystkich,a tych umordowanych harówką przede wszystkim

#10  2016.06.04 14:05:15 ~maria

Nam nawet nie wolno głośno myśleć o poparciu dla strajkujących ,co dopiero strajkować .Jesteśmy zastraszane,robić,robić i nie komentować . tak jak obóz pracy .

#11  2016.06.04 14:21:29 ~Ktoś

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach! Powielam słowa betty

#12  2016.06.04 14:22:20 ~Ktoś

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#13  2016.06.04 14:22:38 ~Ktoś

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#14  2016.06.04 14:23:09 ~Ktoś

Pielęgniarki z całej Polski , łączmy się i spieszmy do Warszawy , do CZD . walczmy o nasze rodziny, nasze domy , o szacunek do nas ! Walczmy o nasze poczucie bezpieczeństwa i naszych podopiecznych w szpitalach!

#15  2016.06.04 14:31:12 ~piel

Nic z tego nie będzie,bo większość nieustannie,dodatkowo zasuwa

#16  2016.06.04 14:33:04 ~sfrustrowa

To dopiero początki Panie Ministrze! Pielęgniarek ciągle ubywa i jest to proces stały od lat. Kiedyś te co miały pięćdziesiątkę myślały już o emeryturze i szły do lżejszej pracy, teraz to są ciągle młode pielęgniarki co harują jak woły. Polskie pielęgniarstwo jest jak dziurawy kubeł z wodą - ciągle się wylewa i ubywa a pić się chce coraz więcej. Chcecie żeby pielęgniarka najlepiej miała doktorat, kilka kursów, specjalizacji, uśmiechała się, była łagodna, cierpliwa, pracowała za co najmniej trzy osoby i się wyrabiała, nie była zmęczona, czytała w myślach lekarzy i pacjentów, była empatyczna no i najważniejsze MAŁYM KOSZTEM. Jak się zbuntuje i walczy o siebie to jest nieczuła, bez serca, infantylna bo nie rozumie że nikt nie może nic zrobić i to przez nią właśnie inni przeżywają dramat. No nic tylko stanąć i bić się w pierś moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. No szlag jak lekarz tylko zamiauczy zaraz dostaje a dla nas nie ma . Jeżeli ktoś jest potrzebny to jest cenny, widać jesteśmy niepotrzebne więc nie rozumiem po co ten szum i obawa że odejdziemy od łóżek? To dopiero początek.

#17  2016.06.04 14:35:10 ~A

Społeczeństwa i rządu NIE interesuje brak pielęgniarek. Wiadomo, że pracuje 1 za 3 i na dwóch etatach w dwóch różnych miejscach pracy - łatając przy tym braki kadrowe. BRAK jest SZACUNKU do zawodu i do osoby go wykonującej.

#18  2016.06.04 14:44:29 ~mOnia

Ja też się przekwalifikowałam chociaż szkoda mi było tylu lat nauki, czasu, ciężkiej pracy. Studia magisterskie, kursy, szkolenia. Na naukę wyłożyłam tyle, że zostając w zawodzie do końca życia by mi się nie zwróciło. Nie ma sensu. Już lepsza praca jest bez wyższego wykształcenia np. w sklepie odzieżowym, może mniej ambitna ale przynajmniej dziewczyna jest zadbana, pracuje w ludzkich warunkach i o normalnych godzinach, bez tak ogromnego stresu i wielkiej odpowiedzialności. Pielęgniarstwo w Polsce to głupota galopująca, oby młodsze pokolenia nie były tak głupie i nie wybierały tego zawodu.

#19  2016.06.04 14:52:01 ~plg

Tyle szumu wokół Trybunału Konstytucyjnego,cała Unia E. poruszona ,mówi się o zagrożeniu demokracji.Wyjdźmy na świat z naszymi problemami,niech ktoś spoza kraju wysłucha prawd pielęgniarek,prawd o pielęgniarkach,o zmuszaniu ich pracy ponad siły fizyczne i psychiczne.Np.polska pielęgniarka,pracująca w szpitalu za granicą,opowiada tam,o warunkach w jakich pracuje piel.w Polsce,są w szoku,lub się śmieją z nas. Przecież cudzoziemy też mogą być u nas leczeni,pielęgnowani.

#20  2016.06.04 16:28:20 ~Maria do r

Zamiast skomleć i pisać bzdurny list i liczyć że na plecach pielęgniarek coś skapnie i dla was złączcie się w innym związku i przyłącz cię się do strajku wtedy może minister i zdrowia i dyrekcja zrozumią że tak dalej być nie może w całej Polsce potrzebna jest gruntowną reformamoze zamiast mieszkanie plus zajmą się ochroną zdrowia w trybie pilnym

#21  2016.06.04 17:55:39 ~ksyś

Ale ja się z was głupie pindy śmieje, ale się śmieję. Tak to jest jak bezmózgie baby chcą coś osiągnąć. Faceci raz dwa by to załatwili a wy zostałyście jak zwykle ośmieszone. Ta wasza zachłannośćbi parcie na kase was gubi.

#22  2016.06.04 20:10:31 ~Pielęgniar

Na dyżurze jestem sama i 80 pacjentów do opieki.Chciałby ktoś odpowiadać za zdrowie i życie ludzkie.Zapraszam kto chce się przekwalifikować i zarabiać te, krocie" o których mówi minister Radziwił.A komentarze ,że w głowach nam sie poprzewracało to tak przyznaje.Trzeba być głupim aby tak dać się upodlić.

#23  2016.06.04 21:27:36 ~gaga

A co to za świstek? To ma być list ,innych'' pracowników? A gdzie podpisy ? Poza tym dlaczego mieliby nie dostać pensji jeżeli pracują? A przecież przewodnicząca wyraźnie powiedziała że 2 z 3 pielęgniarek na oddziałach PRACUJĄ ! Znowu kłamstwa i szantaż. Ten kraj jest chory.

#24  2016.06.04 23:17:56 ~Asia

A ja proponuję zrobić sobie akcję wakacje od dodatkowych etatów. Dziewczyny przyznajcie tak szczerze, czy ktoś Was naprawdę zmusza do wyrabiania 300 i więcej godzin w miesiącu? Czy naprawdę bez tego nie dacie rady? Czy kierujecie się tym, że ktoś Was poprosił, nie chcecie kogoś zawieść? I za śmieszną stawkę godzinową łatacie braki kadrowe na oddziałach i w prywatnych klinikach .Zastanawiałyście się, kto komu tutaj robi przysługę? Wy takiemu pracodawcy kręcąc mu interes czy on Wam? Wypominacie lekarzom ile to oni zarabiają, a czy któryś z nich ruszył by się z domu za 12 -15 zł/h? Nie sądzę. Więc zacznijmy cenić siebie,nasze doświadczenie i umiejętności, nasz czas, naszych bliskich. A jestem pewna, że dodatkowe etaty poczekają. A jeśli już musimy dorobić negocjujmy godne stawki. Naprawdę można.

#25  2016.06.04 23:23:15 ~agata

Sznowni Dyrektorzy D/S Pilęgniarstwa, Koordynatorzy D/S Pielęgniarstwa powinniście się zapść ze wstydu pod ziemię że to pielęgniarki walczą o bezpieczeństwo pacjenta i oswoją dole, jak się siedzi na stołku to już się jest pielęgniarką zostaje tylko nazwa ?

#26  2016.06.05 13:55:09 ~Renka

Trzymajmy sie razem wszystkie

#27  2016.06.06 12:29:41 ~ip

Pracownicy szpitala teraz są przeciwko pielęgniarkom ale jak te wystrajkują ? podwyżkę to prędziutko się na nią rzucą bo im też się należy ! zamiast wysłać swoich przedstawicieli i poprzeć strajkujące, do koryta to wszyscy ale pomóc nie ma komu !