Wideo - Pikieta rodziców przed CZD. Rodzice: "nie występujemy przeciwko pielęgniarkom, ale formie tego strajku...".

Strakj pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Zobacz video o pikiecie rodziców przed CZD, gdzie strajkują pielęgniarki 

 

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.06 08:11:42 ~Zuza

PANIE MINISTRZE! PROSZĘ POWIEDZIEĆ POLAKOM NIECH WYBIJĄ SOBIE Z GŁOWY OPIEKĘ PIELĘGNIAREK W POLSKICH PLACÓWKACH,BO POLSKI NA TAKIE FANABERIE NIE STAĆ.KTO TO WIDZIAŁ,ŻEBY ZOŁZOM JEDNYM PŁACIĆ PIENIĄDZE ZA POSŁUGĘ! JEŚLI JUŻ TO CO ŁASKA POWINNO BYĆ I TYLE

#2  2016.06.06 08:58:36 ~paola

RODZICE POWINNI PIKIETOWAĆ PRZED MINISTERSTWEM,ABY W KOŃCU KTOŚ RUSZYŁ DUPĘ ! I ZAINTERESOWAŁ SIĘ TAKIM ZAWODEM ,JAK PIELĘGNIARKA !

#3  2016.06.06 11:20:14 ~P75- DO ZU

Co łaska to było w średniowieczu- każdy z nas chce godnie pracować i godnie zarabiać, Pracujemy na granicy bezpieczeństwa i powinno się to uszanować, jest nas za mało. Jak chcesz, to zawsze możesz spróbować tego chleba, zapraszam ZOŁZO jedna

#4  2016.06.06 11:37:20 ~A

Artykuł o pielęgniarkach na trojmiasto.pl - po długim czasie ciszy. http://zdrowie.trojmiasto.pl/2-tys-dla-pielegniarki-z-20-letnim-stazem-n102235.html

#5  2016.06.06 12:07:47 ~zuza

Do P75-Czy jesteś aż tak tępa,że nie zrozumiałaś gorzkiej ironii? Po prostu wstyd mi za ciebie

#6  2016.06.06 12:11:44 ~cd do P75

Jestem pielęgniarką z 32 letnim stażem na oddzialeszpitalnym

#7  2016.06.06 12:49:12 ~Izabela

Forma strajku ? A jaka ma być wg matek forma strajku? Nikt nie słuchał pielęgniarek i wszelkie inne formy strajku dyrekcja miała gdzieś.Przecież to dla Waszych dzieci i ich bezpieczeństwa te Pielęgniarki walczą.Wstyd matki,powinniście pikietować razem z tymi kobietami bo jak skończy się strajk to będziecie razem z mini w jednym szpitalu przy swoich dzieciach.To one często są pierwsze przy dzieciach jak coś się dzieje i od ich reakcji zależy często życie dzieci.Lepiej jak jest jedna pielęgniarka na oddziale czy więcej,kiedy dzieci są zadbane? Kiedy jakość leczenia jest lepsza? Dlaczego tyle szumu jest kiedy pielęgniarki strajkują? Widocznie ich praca jest baaardzo ważna DLA WASZYCH DZIECI.I nie wrócą do pracy jeśli warunki pracy nie poprawą się .kropka.

#8  2016.06.06 14:31:29 ~zwykła mam

Czy ostatnie lata były ok ? nie było potrzeby odchodzenia od chorych dzieci dlaczego panie przez ostatnie lata zaciskały zęby i pracowały ? dlaczego akurat teraz jest ten moment że trzeba strajkować tak drastycznie?

#9  2016.06.06 15:00:26 ~organizato

LUDZIE SIĘ DZIWIĄ DLACZEGO NIE ORGANIZUJEMY STRAJKU GENERALNEGO - TAKA OKAZJA ! JUTRO POD MINISTERSTWEM ZDROWIA SIĘ SPOTYKAMY ! PIELĘGNIARKI NIE LICZCIE NA ZWIĄZKI ZAWODOWE ONE JUŻ SPRZEDANE ! I JESZCZE WYJAZDY INTEGRACYJNE SOBIE URZĄDZIŁY na początku czerwca ! JUTRO AKCJA SPONTANICZNA PIELĘGNIAREK POD MINISTERSTWEM ZDROWIA !

#10  2016.06.06 16:01:04 ~pacjentka

Popieram Panie Pielęgniarki ,jak długo mogą pracować za friko ,to im powierzamy swoich bliskich.Tylko taka forma strajku może poprawić ich byt. Jak strajkowali lekarz to Pan Radziwiłł bardzo ich popierał bo niemożna pracować za darmo,ale pielęgniarki to powinne pracować za darmo.A może tak zabrać trochę lekarzom i politykom i dać Paniom Pielęgniarkom,bez których służba zdrowia nieistnieje.Pozdrawiam .

#11  2016.06.06 16:09:38 ~Izabela

I lekarz i pielęgniarka by zdobyć zawód muszą uczyć się tyle samo lat.Studia na tej samej uczelni,ci sami często wykładowcy.Są to dwa odrębne zawody.Oboje ponoszą odpowiedzialność za pacjenta 50 na 50.Ale pensje tak bardzo zróżnicowane.To nie do pomyślenia by lekarz za weekendowy dyżur brał tyle ile pielęgniarka zarobi w miesiąc.Ktoś tu przez wiele lat oszukuje nas pielęgniarki.jestem za generalnym ogólnopolskim strajkiem.400 zł do pensji a nie jako dodatek,ustalić normy zatrudnienia pielęgniarek by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom,W cześniejsze emerytury oraz reorganizacja izb pielęgniarskich i na koniec dopracować choroby zawodowe pielęgniarek.

#12  2016.06.06 16:59:25 ~mark

Tutaj też ważne wątki poruszono w tym sporze: http://38milionow.pl/kto-ma-racje-pielegniarki-czy-dyrekcja-centrum-zdrowia-dziecka/ .

#13  2016.06.06 22:03:14 ~gość

Jeszcze niedawno różne grupy zawodowe z ochrony zdrowia, krzyk podnosiły że niesprawiedliwie ich potraktowano bo pielęgniarki nic dla nich nie wywalczyły jak zawsze to robiły, Teraz znowu siedzą cicho i czekają zamiast ruszyć tyłki. Gdzie laboranci technicy rtg, ekg, fizjoterapeuci, aptekarze. Na co czekają ratownicy?

#14  2016.06.06 22:50:10 ~anna

Mam pytanie do Pań czy jeżeli dostaniecie to czego się domagacie to co zmieni sie dla naszych chorych dzieci i innych pacjentów czy wasza praca bedzie wydajniejsza czy bedziecie mniej zmęczone będzie was więcej czy problemy dalej pozostaną?

#15  2016.06.07 01:41:43 ~Ala

AUTOKARY Z PIELEGNIARKAMI ze wszystkich wojewodztw ruszajcie wspomoc i przedstawic ze w calej Polsce pielegniarkom jest tak samo beznadziejnie.60 procent zarobkow lekarza powinna zarabiac pielegniarka.Lekarz ma 1200 zlotych za 1 dyzur swiateczny ,a pielegniarkom nie chca dac 5 procent podwyzki za swieta--MASAKRA.