Wypowiedź do kamery przywódczyni strajku pielęgniarek w CZD. "Chciwe pielęgniarki"?

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

6 czerwca - Wypowiedź do kamery przywódczyni strajku pielęgniarek w CZD. 

 

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.06 20:02:05 ~Maria

Gratuluję wam odwagi i samozaparcia.nie dajcie się złamać chciałabym z taką załogą pracować niestety pracuje na prowincji .u nas niekt9re panie ciesz się że zarabiają 1500 zł po 36 latach pracy. U nie w zakładzie sie nic nie zmienia od ponad 20 lat .nawet są. Te same oddziałów.

#2  2016.06.06 20:43:04 ~anka

Drogie Koleżanki macie poparcie wśród wielu pielęgniarek. Walczcie, bo innej drogi już nie ma. Nie może być tak, aby lekarze zarabiali kilka, a czasem kilkanaście razy więcej . Politycy mówią o sporych zarobkach Naszej grupy zawodowej, a może warto by pokazać ile zarabia lekarz specjalista. Drogie koleżanki bez natychmiastowej zmiany w systemie wynagradzania nic się nie zmieni. Młode pielęgniarki będą wówczas jeśli pensja będzie znacząca. Bez tak radykalnej zmiany wciąż będzie Nas niewiele.

#3  2016.06.06 21:19:09 ~gość

O to to prawdomówni, he he.

#4  2016.06.06 21:43:38 ~piel

chcemy pracować w kraju za godziwę wynagrodzenie i w bezpiecznych i godziwych dla pacjenta warunkach- czy to tak dużo?

#5  2016.06.06 22:03:12 ~hala

Czemu nie mówimy głośno, kto doi kasę w służbie zdrowia? biedni lekarze co zarabiają tylko kilka tysięcy, ot tak około 4-5 lub 6. To skąd do wypłaty mają 20 /30 tysięcy! za miesiąc ? Czemu nasze władze ,choćby nowa Prezes nie powie tego w mediach i nie zapyta Ministra Zdrowia skąd takie dysproporcje i przez jaką grupę zawodową placówki się zadłużają ? Poprzyjmy KOLEŻANKI z CZD b o one robią to, za co kasę biorą nasze władze !

#6  2016.06.06 22:24:34 ~berenika

Precz z paniami co nas sprzedały podpisując porozumienie z ministrem Zembalą. Żadnych dodatków brutto bruttto.Komu podlegają izby pielęgniarskie? Wybory do izb są fikcją.Czy te panie z izb to kiedykolwiek pracowały w święta ,noce? czytałam ostatnio biuletyn z pomorskich izb pielęgniarskich.Co to ma być? Nasze pielęgniarki strajkują a tu się pisze o pikniku i innych duperelach? Żadnych konkretów .Szkoda tego papieru z naszych składek. Drogiego papieru.Żadnych informacji medycznych tylko szkolenia zdjęcia i nic.Może izba jak tak uwielbia robić zdjęcia to niech na stronie w internecie dla członków izb je publikuje.

#7  2016.06.06 22:41:00 ~beata

Zgadzam się z Tobą. Biuletyn dla pielęgniarek naszpikowany zdjęciami imprez, spotkań, herbatek. Zero konkretów.

#8  2016.06.06 23:08:02 ~:)

Kto te biuletyny czyta? chyba stare panny bez zainteresowań. A jak widzę oddziałowe z tymi biuletynami to się po prostu śmieję i to na głos! przypominają mi się stare komunistyczne czasy :)

#9  2016.06.06 23:45:19 ~abc

Nie wiedzialam, że za Swięta Bozego Narodzenia itd. płacone jest 100%. W naszym szpitalu płaci się jak za zwykły dyżur świąteczny. A jak jest w innych szpitalach?

#10  2016.06.07 01:30:46 ~Ala

AUTOKARY Z PIELEGNIARKAMI ze wszystkich wojewodztw ruszajcie wspomoc i przedstawic ze w calej Polsce pielegniarkom jest tak samo beznadziejnie.60 procent zarobkow lekarza powinna zarabiac pielegniarka.Lekarz ma 1200 zlotych za 1 dyzur swiateczny ,a pielegniarkom nie chca dac 5 procent podwyzki za swieta--MASAKRA.

#11  2016.06.07 08:26:41 ~Nie poddaw

TO CO ROBI ZARZĄD SZPITALA TO SKANDAL! WOLĄ ZAMYKAĆ ODDZIAŁY I TWIERDZIĆ ZE SZPITAL TRACI DZIENNIE 0,5 MLN ZŁOTYCH NIŻ PRZEZNACZYĆ MOŻE 1 MLN ZŁ ROCZNIE NA PODWYŻKI. Chyba ze te oddziały miały być w przyszłości i tak zlikwidowane tylko teraz zostały wykorzystane celem wymuszenia zmiany postulatów pielęgniarek. Odnoszę wrażenie ze tu chodzi o straty finansowe lekarzy którzy tam pracują a moja być przesunięci z oddziałów zamykanych. Przecież na oddziałach nie pracuje tylko personel pielęgniarski. Skoro potrafią przeznaczyć po 40 tys zł miesięcznie na wynagrodzenie lekarzy to nie widzę problemu żeby nie znaleźć pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek. Drodzy rodzice dzieci są teraz pod opieką lekarzy nie zostały same sobie. Takie samo dziadostwo robi minister zdrowia w Ratownictwie Medycznym! Pielęgniarki po studiach wyższych po specjalizacjach z ratownictwa medycznego, intensywnej terapii itd. maja mniejsze uprawnienia niż ratownik medyczny po 2 letniej szkole zaocznej w z czego można mieć 30% nieobecności. Tak wygląda polityka MZ ! maja tania sile roboczą i tego będą się trzymać Wam też należy się godnie żyć, planować przyszłość swoich dzieci i nie martwić się czy wam starczy do pierwszego. Nie poddawajcie się i nie ustępujcie! Wasz strajk popieram w 100%

#12  2016.06.07 08:58:20 ~j.w.

Masz racje,wykształcone pielęgniarki,to kula u nogi dla rządu,dla lekarzy.Mam wrażenie,że koniecznie chcą utrzymać niską rangę tego zawodu. Najgorsze,że na to pozwala szefostwo pielęgniarskie.

#13  2016.06.07 09:00:45 ~Katarzyna

Święte krowy chciałybyście zarabiać tyle co lekarze? i żadnej odpowiedzialności i tak na oddziałach siedzą rodzice i was wyręczają z większości waszych obowiązków. Zwolnić was dyscyplinarnie i zgłosić do prokuratury za narażanie życia i zdrowia małych bezbronnych dzieci. Wstydu nie macie ludzie żyją i pracują ciężej od was za 1500pln. Pozbawiacie dzieci leczenia w czd dziękuję za to że dzięki wam zamknięte zostaną oddziały. Poparcia społecznego niestety nie macie wspieracie się wzajemnie. Wstyd

#14  2016.06.07 09:11:21 ~plg

Mówisz co nie wiesz,ą nie wiesz co mówisz, Teraz zagrożone są i pielęgniarki i pacjenci.Co z tego,że wrócą jak nic się nie zmieni.Nadal praca w ogromnym stresie,to jest bezpośrednia odpowiedzialność za zdrowie i życie człowieka.Przy tragediach na "pierwszy ogień" idzie pielęgniarka,jak wiecie,lekarz się "wykręci"Żadna nie chce skrzywdzić chorego,ani skończyć w kryminale,też mamy chore dzieci,i bliskich.

#15  2016.06.07 09:15:29 ~do Katarzy

Jesteśmy chciwe,pazerne,leniwe,społeczeństwo nas nienawidzi,pozbawiamy dzieci leczenia, przez nas zostają zamykane oddziały.to o co chodzi? Dlaczego nas nie zwalniają i nie przyjmują na nasze miejsce nowych?

#16  2016.06.07 09:21:27 ~plg

Niestety wszystkie procedury są tak skonstruowane,że cała odpowiedzialność za wszystko spoczywa na pielęgniarce pracującej przy łóżku.Nie ma chętnych do zawodu,jak wszystkim wiadomo większość pracuje na kilku etatach za marne grosze.Fizycznie człowiek nie jest w stanie uchronić ani siebie,ani pacjenta.

#17  2016.06.07 09:26:54 ~Maria do k

To ty jesteś św.krową no i dobrze niech zamykają .robotnik na budowie jako pomocnik murarza zarabia wi3cej niż piel.w tym chorym kraju i chorym społeczeństwie.jak zamkną dla przykładu 4 oddziały to uważsz że ukarzą tym piel. Mylisz się.mysle że fala strajku rozszerzy się na cały kraj i będą musieli zamykać po kolei w każdym szpitalu na prowincjach w szpitalach powiatowych jest jeszcze gorzej z obsadą wtedy i ty zrozumiesz o co w tym strajku nam chodzi bo na razie to widzisz czubek własnego nosa. a społeczeństwo obudzi się z ręką w nocniku.

#18  2016.06.07 09:56:54 ~piel

Jak jedna ze strajkujących powiedziała "jak mam pomagać chorym jak jestem,i czuję się zniewolona " Obecnie jesteśmy niewolnicami ,bez prawa głosu,dot.podniesienia jakości opieki.A wiadomo,że musi to się odbyć wszechstronnym działaniem.Jakość opieki nie zależy od samych pielęgniarek pracujących przy łóżku chorego.Większości się wydaje,że ta jest.

#19  2016.06.07 12:16:15 ~Do abc

Niestety w Krakowie płacą jak zwykły dyżur świąteczny .dziewczyny bałagan nie poddawajcie się ciężko pracujemy i to Wam się należy .pozdrawiamy koleżanki małopolska

#20  2016.06.07 12:56:17 ~piel

Do KATARZYNY.SWIETA KROWO .IDZ DO SZKOŁY I ZAPIEPRAJ JAK SWIETA KROWA.zycze zdrowia bo jak zachorujesz lub niedaj Boze ulegniesz wypadkowi to ta SWIETA KROWA buedzie ratowac ci zycie .ale nie wiem czy takim osoba warto .

#21  2016.06.07 14:18:28 ~jogi

Sory wszystkie pielęgniarki a co z innym średnim personelem np. tech. rtg .Wydłuzono im czas pracy a nie dano ani złotówki.Zarabiają duz mniej niz pielęgniarki

#22  2016.06.07 14:33:59 ~jogi

Jeszcze raz ja,w szpitalu pracują nie tylko pielęgniarki zawsze o nich głośno bo to duża grupa zawodowa,a kto robi zdjęcia jak złamiesz nogę albo tomografie szkoda ,że dyskryminujemy inne zawody i średni personel

#23  2016.06.07 14:37:50 ~jaga

Do jogi-wyjdź z grupą zawodową na ulicę!

#24  2016.06.07 14:50:43 ~jejku

Jogi rusz tyłek i ruszaj z protestem do mediów

#25  2016.06.07 18:29:52 ~Beata 2

Drogie Panie,podczas dyżurów świątecznych i weekendowych prawie nic się nie dzieje na większości oddziałów, poza trudnymi przypadkami i trudnymi oddziałami. Nie odbywają się operacje,nie ma diagnostyki. Byłam e szpitalu podczas weekendu i wiem. Niech pielęgniarki z CZD wrócą do pracy, bo naprawdę zamkną szpital.

#26  2016.06.07 19:41:07 ~gość

Jeśli zamkną czd to tylko i wyłącznie dlatego,że rząd tak chciał,nie pielęgniarki.

#27  2016.06.08 09:33:53 ~pielęgniar

Brawa za odwagę - jestem pełna podziwu dla przywódczyni protestu- mądra i odważna kobieta

#28  2016.06.08 11:56:47 ~blambabamb

do roboty panie proszę, wszystkim się zrobi lepiej

#29  2016.06.08 15:17:21 ~lil 33

Popieram moje koleżanki z CZD a CI wszyscy których gryzie w oczy PROTEST mogą popracować ze mną na LEKKIM oddziale w KLINICE Ja wtedy napiję się kawy Praca Pielęgniarki to nie tylko iniekcje tabletki TO PEŁNE KAŁU PAMPERSY WYMIOCINY podnoszenie cIężarów ISTRES

#30  2016.06.08 19:58:42 ~Pacjentka

Byłam 4 razy w szpitalu. Podczas ostatniego pobytu na oddziale onkologicznym byłam świadkiem pewnej sceny. Była noc, moja pierwsza doba po operacji, nie mogłam spać.Moja sąsiadka, starsza Pani po chemii,mastektomii i że stwardnieniem rozsianym była w 2 dobie po operacji. Na nogach miała specjalne rajstopy, nie mogła wstać do łazienki. Zapewniam, że bardzo się starała być samodzielna. Poprosiła o pomoc wyłącznie, żeby wstać z łóżka, żadnego postawienia nocniczka ani pampersow. Przyszła Pani pielęgniarka i najpierw zrobiła wykład że w 2 dobie pielęgniarka nie musi pomagać. W trakcie wykładu jadła ciasteczko. Potem ponownie zapytała, czy na pewno pacjentka nie poradzi sobie sama. Nie odezwalam się, bałam się. Dzisiaj się wstydzę. Mam nadzieję, że ta Pani nie dostanie żadnej podwyżki. I wolę, żeby takie Panie odeszły z zawodu,i trudno.

#31  2016.06.08 20:32:10 ~pielegniar

Witam.Moze wreszcie rzad sie obudzi i zrozumie ze wiek pielegniarek to okolo 50 lat i niestety mlode pokolenie widzac ten brak szacunku do naszej grupy zawodowej na pewno nie podejmie ksztalcenia w tym zawodzie.Porownujac lelarz uczy sie 6 lat i szacunek ma place tez i nikt nie zwraca uwagi na kilka etatow jakie ma w jednym czasie a pielegniarka zeby osiagnac tytul mgr 5lat i na kazda czynnosc kurs za ktory musi sama placic grube pieniadze nie wspomne o specjalizacjach w pielegniarstwie i studiach podyplomowych to przecietnie do tych 5 jeszcze 3 lub wiecej lat a szacunku i placy nie ma dla niej. Zycze sobie i wszystkim pielegniarkom zeby pan Radziwill i pani Premier sprostali wymaganiom i obietnicom w naszej sprawie o Panu prezydencie nie wspomne a obiecywal wiele lecz zapomnial bo pa miec ma krotka. Kolezanki i koledzy trzymajcie sie bo w jednosci sila pozdrawiam swietokrzyskie:))))

#32  2016.06.09 16:38:32 ~pacjent ka

Witam ! W rodzinie też były 2 pielęgniarki, lecz młodsza bez powołania do tej pracy starsza 42 lata pracowała na zmiany, dzień , noc i święta. Emeryturę miała porażającą 1390 zł zmarła 2 lata temu. Tak żle w Polsce dzieje się od wielu lat. Żaden polityk nie broni interesu ludzi wyzyskiwanych czyli normalnie pracujących. Wrócę do mojego pobytu na intensywnej terapii, leżałem tam trzy dni byłem przytomny więc widziałam zdarzenia niesamowite. Pracownik czyli pani pielęgniarka może być oddana pracy albo wulgarna i leniwa tak jak w każdym zawodzie. Wstyd mi za CZD i kpiny jakie wyprawiały się przez stare leniwe białe krowy. Tylko dyscyplinarka im się należy