List pielęgniarki: Drogi Zarządzie OZZPiP oraz Moja Ukochana Naczelno Izbo PiP.

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Drogi Zarządzie OZZPiP oraz Moja Ukochana Naczelno Izbo PiP


Nie wiem jak długo jeszcze będziecie ze spokojem w ciszy czytać i  słuchać wszystkich tych kłamstw w mediach, na forach itp. Jak długo jeszcze będziecie pozwalać by tak szargano dobre imię naszego zawodu?

Wszystko we mnie się burzy ten wodospad obrzydliwych opinii oszczerstw spada na głowy niewinnych waszych koleżanek i kolegów a wy ze stoickim spokojem, ponieważ PODPISAŁYŚCIE CYROGRAF -  nic niewarte porozumienie, milczycie – bo zabiorą i to. 

Niech zabierają tą swoją „podwyżkę- śmieciowy dodatek „  a wy powinnyście stać tam razem z tymi zaszczutymi waszymi związkowcami z CZD. To między innymi  wasze porozumienie spowodowało taką falę krytyki ze strony mediów i społeczeństwa. Ciągle słyszymy od pacjentów, ich bliskich, naszych znajomych i nawet naszych rodzin  ”czego wy ciągle chcecie przecież dostałyście takie podwyżki i co roku będziecie jeszcze dostawać” Ogarnijcie się władze związkowe i izbowe. Mamy okazję naprawdę a nie wirtualnie coś uzyskać, ale musicie zapomnieć o waszym śmieciowym porozumieniu i stanąć ramię w ramię z waszymi związkowcami. 

Myślicie, tak jak minister Radziwiłł i jego klika, że zmęczą się, wszystko przycichnie a wy nadal będziecie sobie niby działać. Mam nadzieję, że tak nie będzie i rozliczą was za wasz brak wsparcia i nieudolne decyzje.

KOLEŻANKI KOLEDZY
PIELĘGNIARKI PIELĘGNIARZE ORAZ POŁOŻNE

apeluję do Was w całym kraju złóżmy WOTUM NIEUFNOŚCI dla naszych władz związkowych oraz izbowych.

Czy oni naprawdę są bezkarni?
Pozdrawiam Pielęgniarka

 

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.06 20:51:43 ~gość 2

Na waszych stronach-wzywano do zrezygnowania z płacenia na te konfidentki-nawet tego nie potraficie! . Nawet zgadzacie się na to by 40 pielęgniarek a nie 70 do grudnia! dodano do czd ( to chore) piekarz nie ma piekarza to zamyka piekarnie. Niech szpitale zamykają oddz. jak brak pielęgniarek albo płacą ich pensje na te co pracują. szpital to nie obóz pracy dla pielęgniarekbo dla lekarzy dojna krowa-to fakt. Mimo, że sie nie wspieracie życzę powodzenia

#2  2016.06.06 21:15:23 ~gość

Pogonić Babole, są stare bardziej niż średnia 48. Żeby do tej pory w mysich dziurach z ogonem podkulonym siedzieć. Spierdzieliły sprawę we wrześniu, koncertowo, nie poleciały za to na pysk. NIE zgadzam się na utrzymywanie zacofanych, bojaźliwych Bab bez werwy, jaj i animuszu Nie chcę wolę oddać na akcje charytatywne. Co za dziadostwo. Sarty taty pieprzenie, o zmianach systemowych projektach srektach. Czas ucieka a Te pitolą. Posiedzenia pieprzenia. Kurna To przecież ONE powinny zorganizować i nawoływać do walki o NASZE Godne Życie. Stanęła by jedna z drugą i powiedziała wyraźnie nie jesteśmy siostrami, żądamy co nasze. A nie żrą się miedzy sobą która ważniejsza. Niech wypier. w kosmos. Ta Dargieniewicz zdania sklecić nie umie. Ale jestem wkuta. Jakie to poniżające, że .a szkoda gadać pipy i tyle.

#3  2016.06.06 21:20:57 ~:)

Coraz lepiej :) znalazł się tfu znalazła się sprawiedliwa :)

#4  2016.06.06 21:25:30 ~:)

Fajnie mieć takiego szczekającego sługę na zawołanie, pokrzywdzonej z marnym paskiem wynagrodzenia:) tak mi przykro, że oddziałową nie może się stać

#5  2016.06.06 21:32:47 ~agata

Ta ignorancja i niefrasobliwość z waszej strony ,drogie" przedstwicielki naszego zawodu jest niewiarygodna,siedzicie na stołkach za nasze pieniądze i jeszcze nas kompromitujecie! NIE ZGADZAMY SIĘ NA TO!

#6  2016.06.06 21:47:29 ~Ada

Radziwił powiedział dziś w TV, że podwyżki były ustalone dzięki czy za wygaszanie strajków a tu się jeden wychodował. Sprzedały nas. Pracujące w Niemczech "opiekunki" zarabiają więcej niż ja po magisterce 4 letniej i specjalizacji. Chory kraj straciłam resztki sentymentu i rozterek. Czas wyjeżdżać, bo na emeryturze na pieluchomajtki mi nie wystarczy nie myśląc o innych rzeczach(jedzenie, media czy opał na leki już mnie nie będzie stać).

#7  2016.06.06 21:51:18 ~EWA

STARE BABSKA winny uprawiać działkę I CHODOWAĆ MARCHEWKI, a NIE ZAJMOWAĆ SIĘ zgniłym od środka POLSKIM PIELĘGNIARSTWEM

#8  2016.06.06 22:04:06 ~iza

lekarz i pielęgniarka by zdobyć zawód muszą uczyć się tyle samo lat.Studia na tej samej uczelni,ci sami często wykładowcy.Są to dwa odrębne zawody.Oboje ponoszą odpowiedzialność za pacjenta 50 na 50.Ale pensje tak bardzo zróżnicowane.To nie do pomyślenia by lekarz za weekendowy dyżur brał tyle ile pielęgniarka zarobi w miesiąc.Ktoś tu przez wiele lat oszukuje nas pielęgniarki.jestem za generalnym ogólnopolskim strajkiem.400 zł do pensji a nie jako dodatek,ustalić normy zatrudnienia pielęgniarek by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom,W cześniejsze emerytury oraz reorganizacja izb pielęgniarskich i na koniec dopracować choroby zawodowe pielęgniarek.

#9  2016.06.06 22:34:08 ~pielegniar

Szkoda słów!

#10  2016.06.07 01:29:07 ~Ala

AUTOKARY Z PIELEGNIARKAMI ze wszystkich wojewodztw ruszajcie wspomoc i przedstawic ze w calej Polsce pielegniarkom jest tak samo beznadziejnie.60 procent zarobkow lekarza powinna zarabiac pielegniarka.Lekarz ma 1200 zlotych za 1 dyzur swiateczny ,a pielegniarkom nie chca dac 5 procent podwyzki za swieta--MASAKRA.

#11  2016.06.07 01:29:46 ~Ala

AUTOKARY Z PIELEGNIARKAMI ze wszystkich wojewodztw ruszajcie wspomoc i przedstawic ze w calej Polsce pielegniarkom jest tak samo beznadziejnie.60 procent zarobkow lekarza powinna zarabiac pielegniarka.Lekarz ma 1200 zlotych za 1 dyzur swiateczny ,a pielegniarkom nie chca dac 5 procent podwyzki za swieta--MASAKRA.

#12  2016.06.07 05:07:54 ~Pielęgniar

Już dawno powinnyśmy przestać płacić na Izby.Nigdy nie pomogą a wręcz zaszkodzą.Niech stracą ciepłe posadki za nasze ciężko zarobione grosze.

#13  2016.06.07 05:32:35 ~realistka

Izby mają umocowanie prawne w systemie i my nic im nie możemy zrobić,co najwyżej pozbawić żyły złota w postaci finansowanych kursików

#14  2016.06.07 05:54:33 ~lolo

Pogonic te baby pip ,czemu nikt ich nie rozliczyl za to co zrobily. Czas ruszyc sie w calym kraj i popedzic te babska ,czemu maja takie duze pensje o 13- tce nie wspomne . Mowmy glosno o zarobkach lekarzy o ich dodatkach .zostawmy na kilka dni pozostale prace dodatkowe a pieprznie ten ich biznes,kolezanki zostawmy lekarzy samych widac jak sobie radza bez nas zamykaja oddzialy

#15  2016.06.07 08:50:05 ~plg

Właśnie w radiu,polityk PiS powiedział "pielęgniarki dostały już podwyżkę 4x400,- czyli 1.600,-zł" KROPKA To jest rząd i kłamliwi politycy. P.przewodnicząca,pielęgniarki CDZ jesteście wzorem walki o zawód! .Dla to Wy przejdziecie do historii,jako te które wiedzą kim jest pielęgniarka.Nie te wszystkie piel.biurwy,prezeski,naczelne,przełożone itp,nie są na tyle inteligentne,aby zrozumieć pielęgniarstwo. Jedyne co potrafią,to być wierne rządzącym,i gnoić pielęgniarki,tym samym pacjentów.

#16  2016.06.07 09:18:54 ~cd

A niestety wszystkie procedury są tak skonstruowane,że cała odpowiedzialność za wszystko spoczywa na pielęgniarce pracującej przy łóżku.Nie ma chętnych do zawodu,jak wszystkim wiadomo większość pracuje na kilku etatach za marne grosze.Fizycznie człowiek nie jest w stanie uchronić ani siebie,ani pacjenta.

#17  2016.06.07 09:19:16 ~Zosiab

Dzień dobry wszystkim pielęgniarkom ! Pozdrawiam nasze waleczne koleżanki z CZD! Czasem myślę, że mamy dosyć szkalowania , obrażania, pomówień , wyzwisk i obelg.Popatrzmy na to jak na krzywe zwierciadło społeczeństwa.Jakie , elity" -takie przedstawienie problemu,jakie media- taki odbiór społeczny.Jakie przedstawienie misji i zawodu pielęgniarki na wydziale lekarskim -taki szacunek później w przychodni na oddziale.Wydaje mi się, że etos zawodu zdeptany został w latach 90.Później było tylko gorzej.Lekarze- kasta społeczna- nadrzędni wszędzie choć czasem słoma z volvo i z bucika zaciąga.Politycy - takie same elity.Żal tylko, że tak się zapędzili, że wierzą w to co mówią.Pytam gdzie ludzka przyzwoitość i honor.Tu deficyt.Nie przyjdzie im do głowy, że pielęgniarka to człowiek myślący, inteligentny .czasem do kinach chadza, na koncerty, do teatru, może mieć inteligentnego,przystojnego partnera, mądre, kochane dzieci- kończące uczelnie publiczne.nie te za kasę i jedyny kierunek który rokuje w Polsce - lekarski(bo jak nie oni to kto przejmie schedę).Dziewczyny nie dajmy się prowokować .Radziwiłł aż się zdziwił"- jak gdzieś napisał mąż jednej z nas.że jeszcze się dziewczyny nie zlękły i czem prędzej nie przeprosiły księcia, a do roboty nie pobiegły.Dziewczęta z CZD głowy w górę. CAŁA PIELĘGNIARSKA POLSKA SERCAMI JEST Z WAMI NAJWYŻEJ OSTATNIM KURSEM JAKI ZROBIĘ BĘDZIE KURS NORWESKIEGO BO DOŚĆ TEGO SZLAMU.

#18  2016.06.07 09:50:15 ~plg

Wszędzie słyszy się od rządzacych tym państwem, i tych,pielęgniarkami "1 miejsce dobro chorego" Ale czy ktoś z nich wie na czym to polega,że to oni na pierwszym miejscu mają zadbać o "dobro chorego"czyli o odpowiednie warunki,aby bez wątpliwości,można było powiedzieć, że jest zapewnione. J/w Zosia,bardzo dobrze napisana całość,-i m.innymi,cyt"etos zawodu zdeptany został w latach 90.Później było tylko gorzej." i tak jest do dzisiaj,a wszyscy widzą jak zmienił się świat,jak poszła medycyna do przodu,a pielęgniarstwo zamiast do przodu,cofa się.

#19  2016.06.07 11:21:45 ~P-niarki

DZIŚ POD MINISTERSTWEM ZDROWIA PROTEST PIELĘGNIAREK ! PRZYBYWAJMY TAM LICZNIE ! ZARZUCA SIĘ PANI NIESIOŁOWSKIEJ ŻE DLATEGO TAK MOCNO PROTESTUJE BO ZALEŻY JEJ NA WYGRANEJ STANOWISKA PRZEWODNICZĄCEJ ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA POZIOMIE KRAJOWYM ! I BARDZO DOBRZE BO CZAS ZMIENIĆ TE PRZEKUPNE ZWIĄZKI ZAWODOWE NA CZELE Z LUCYNĄ DARGIELEWICZ ! NIC TY KOBIETO DLA NAS NIE ZROBIŁAŚ ! WCZORAJ W POLSAT NEWS O 19:15 W WYWIADZIE TELEWIZYJNYM PAN REDAKTOR PROWADZĄCY OKREŚLIŁ NASZĄ PRACĄ JAK JAKIEŚ PRZEKLEŃSTWO ŻE TAK CIĘŻKO PRACUJEMY A TAK MAŁO ZARABIAMY !

#20  2016.06.07 11:29:17 ~piel

Nasiłowska z CZD to wydaje mi się jak dotychczas jedyna normalna,konkretna i mądrze mówiąca pielęgniarska przedstawicielka.I nie płaszcząca się przed władzą.Takiej nam trzeba!

#21  2016.06.07 11:59:32 ~plg

Cyt."ZARZUCA SIĘ PANI NIESIOŁOWSKIEJ ŻE DLATEGO TAK MOCNO PROTESTUJE BO ZALEŻY JEJ NA WYGRANEJ STANOWISKA PRZEWODNICZĄCEJ ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA POZIOMIE KRAJOWYM ! " To nie p.Nasiłowskiej zależy na stanowisku przewodniczącej,ale nam pielęgniarkom pracującym bezpośrednio z chorym,aby nią była właśnie p.Nasiłowska !

#22  2016.06.07 13:40:39 ~A

Http://oipip.gda.pl/aktualnosci/31

#23  2016.06.07 14:02:44 ~piel

Coś tu słabo z informacją ! coś się dzieje a u Mielcarka opóżnienie ! Brak informacji o innych szpitalach a już wrze ! Brak informacji o dzisiejszym proteście pod Ministerstwem Zdrowia !

#24  2016.06.07 14:03:18 ~JA

NATYCHMIAST OGÓLNOPOLSKI STRAJK GENERALNY !

#25  2016.06.07 20:20:53 ~położna

A co powiecie na to, że nasze drogie koleżanki położne ze szpitala i przychodni, które teraz godzą się na stawkę 11 zł za wizytę domową u kobiety ciężarnej i po porodzie, odbierają tym samym pracę położnym środowiskowym, że panie pielęgniarki koordynujące programy opieki okołoporodowej w szpitalach nasyłają kontrole z NFZ na te położne środowiskowe, które nie godzą się na taką stawkę. 11 zł to nawet na paliwo nie wystarczy aby dojechać na wizytę,sama wizyta trwa od pól do półtorej godziny, więc się pytam czy wy naprawdę wiecie co robicie. Wszystkie te położne i pielęgniarki pracują na to aby nas traktować jak śmieci, nigdy nic nie wywalczymy bo jedna drugą utopi w łyżce wody. Te Panie powinne zostać ukarane za niszczenie pozycji zawodowej pielęgniarki i położnej.

#26  2016.06.07 21:20:02 ~PIEL

A CZY WIECIE DROGIE KOLEZANKI ZE DOFINANSOWANIE NA KURSY NASZE TO UE DAŁA KASĘ ! TYLKO PANIE W IZBACH JAK ZWYKLE CHCĄ ZAROBIŚ I WPADŁY NA GENIALNY POMYSŁ ŻE MY MAMY DOPŁACAĆ ! ZA KURS KTÓRY POWINIEN BYĆ D A R M O! NA ZACHODZIE PIELEGNIARKI MAJĄ DORMO KURSY BO TO ZAPEWNIA UNIA! TAK NAS OSZUKAŁY PANIE W IZBACH!

#27  2016.06.07 23:29:24 ~kola

Dzisiaj uczestniczyłam w proteście przed MZ. O zgrozo, chyba było ze 100 osób. Dużo krzyczycie i opluwacie innych,ale ruszyć tyłka nie potraficie. Miało być nas tak dużo, ulice zamknięte, objazdy przygotowane, a Wy gdzie byłyście. Każda/y ma ważniejsze sprawy, więc przestańcie wypisywać brednie i udawać, że coś robicie. W nosie mam wasze komentarze, deklaracje, wsparcie. Te Wasze wpisy są g.o warte i przestańcie się wyżywać na tej i innych stronach. Dość tej obłudy. Wszyscy czekacie , że ktoś za Was załatwi, a Wy będziecie z tego korzystać i przy każdej okazji jeszcze opluwać , że: za mało, nie w/g Waszych oczekiwań, źle a wręcz fatalnie i najlepiej ich krytykować. Taką to jesteśmy jednością i siłą. Już więcej nie będę czytać ani Mielcarka, ani Waszych wypocin.

#28  2016.06.08 00:14:01 ~anka

Związki pod butami dyrekcji jak się zebrać dojechać jak jestem z małej mieściny na końcu polski gdzie każdy boi się dyrekcji powoli koleżanek bo taka bieda że za dodatek cię zdradzi.napiszmy list petycje podpiszmy się może będzie 100 tys. podpiśów czy jesteście za podwyżkami ,za odwołaniem pip,że jesteśmy za dziewczynami z czd lub cokolwiek chyba przyszedł czas na działanie

#29  2016.06.08 00:52:43 ~maria do k

Masz rację ,szkoda że nie dają podwyżek tylko tym co się angażują . ]Moze to by było motywacją do działania , bo znam kolezanki ktore nigdy się nie angażowały ,a dostawaly tyle samo

#30  2016.06.08 09:20:11 ~-arka

Precz z kłamliwymi, krowami przy izbowych korytach ! ; Nie zgadzam się na ich utrzymywanie !

#31  2016.06.08 10:44:12 ~jawa

Oj. czytam i czytam. pracuję 40 lat w zawodzie,problemy płacowe od zawsze! czy w czd problem płac powstał dziś? czy przed 8 lat zarobiałyśmy więcej? Napewno powinno to się zmienić, zrównać z płacami w unii! a. co do wieku pielęgniarek! latka młodym szybko zlecą! .Nikt nie pisze o DOŚWIADCZENIU ! "STARYCH" PIELĘGNIAREK nie jedna stara zagoni w kozi róg młodą magisterkę! - ogromna wiedza i doświadczenie w naszych rękach życie pacjenta!

#32  2016.06.08 10:48:13 ~jawa

Aa. jeszcze ustawa emerytalna 67 lat .tym co krzyczą o starości .nad wami "młode" będą pochylały się 67 letnie pielęgniarki i jakoś nikt nie protestował! jak uchwalano 67 kobietom ahhh .

#33  2016.06.08 11:08:05 ~Pielęgniar

Ja też jestem oburzona , już się panie narządziły, jestem w zawodzie 15 lat, też mam mgr z piel, po dziennych studiach , zarabiam grosze i jeszcze w oddziale ciągły mobbing i zastraszanie jak powie się prawdę . czas na zmiany , ja wyjeżdżam za granicę, jesienią już mnie tu nie ma. Życzę powodzenia Polsce bez polskich pielęgniarek, które baaaardzo ceni zachód za ich umiejętności i profesjonalizm. Stare babole odejdźcie już od koryta i do roboty , najlepiej do domów opieki to spokorniejecie odrobinę.

#34  2016.06.08 12:44:30 ~mgr st.pie

I ty będziesz starym babolem - magister bez kultury ? i szacunku dla starszych - jaka pielęgniarka ?

#35  2016.06.08 15:10:51 ~ewka

Stare babole z zarządów i izb powinny dołączyć do nas pozostałych starych baboli na oddziałach,bo jest nas za mało.

#36  2016.06.08 16:53:09 ~Kataryna

Na taki apel nasze pielęgniarskie władze zasługiwały od początku. Teraz nie podburzajcie, bo radość sprawiacie koordynatorom tego strajku z PO, PSL.

#37  2016.06.08 16:59:30 ~BEATA

CZY MOŻEMY WOTUM NIEUFNOŚCI DLA IZB PIELĘGNIARSKICH ZŁOŻYĆ W INNEJ FORMIE NIŻ PRZEZ OKRĘGOWE IZBY.

#38  2016.06.08 19:56:05 ~Anida

Odpowiedz dla Koli. Pytasz gdzie byłyśmy/byliśmy? Odpowiadam : na drugim etacie albo trzecim etacie.

#39  2016.06.08 20:28:29 ~pis

Ja chcę wiedzieć czy mówiąc o pensji pielęgniarki w mediach średnia 6 tysięcy to czy mowa o paniach pracujących w izbach, bo nie pracującej pielęgniarki w szpitalu czy w poz. Jeśli by tyle zarabiały to byłoby tej zadymy. Książę Radziwiłł dlaczego pan tak nienawidzi pielęgniarek!