7 czerwca godz. 20.00 Strajk pielęgniarek w CZD. Komunikat dyrekcji...

Strajk pielęgniarek CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

7 czerwca w godzinach wieczornych zakończyła się kolejna tura rozmów pomiędzy Dyrekcją IPCZD a Zarządem Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Kiedy wczoraj zakończyliśmy kolejny etap rozmów, wspólnie wypracowaliśmy porozumienie, które Zarząd Związku zaakceptował. Jednocześnie strona Związkowa zaproponowała podpisanie porozumienia w dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 z powodu braku obecności swojego pełnomocnika. Mimo, że CZD było gotowe na spotkanie od godzin porannych i porozumienie można było podpisać wcześniej, usłyszeliśmy odpowiedź strony związkowej, iż Panie mają przed południem swoje prywatne sprawy i nie mogą się spotkać. 
Następnie w trakcie trwania rozmów do obu stron dołączył pełnomocnik Związku. Pomimo tego, Panie nadal nie chciały  podpisać porozumienia, tłumacząc to potrzebą skonsultowania treści zaproponowanego porozumienia dodatkowo z osobą z zewnątrz. Wierząc w chęć porozumienia Dyrekcja CZD przystała na tą prośbę.

Dzisiaj Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek po raz kolejny wyszedł z nową propozycją porozumienia, w której nastąpiły istotne zmiany w dotychczas ustalonych punktach oraz pojawiły się kolejne, które wcześniej Zarząd zgłaszał, a następnie odrzucił. Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek wielokrotnie w przeciągu negocjacji toczonych od 24 maja zmieniał zdanie, ogłaszał referenda wśród strajkujących , po czym się z nich wycofywał, a na spotkania z Dyrekcją CZD przychodził z jednym pytaniem: czy wzrośnie proponowana kwota podwyżki?
Zadłużonego na 335 milionów złotych Instytutu, mającego ujemny bilans za poprzedni rok w wysokości 31 milionów złotych, nie stać na zrealizowanie podwyżek dla jednej grupy zawodowej w wysokości ponad 20 milionów złotych rocznie.
Dzięki pomocy Ministra Skarbu Państwa w wysokości 100 mln złotych uzyskanej w styczniu tego roku CZD miało szansę wyjść na prostą. Strajk wraz z nierealistycznymi żądaniami finansowymi może tę szansę całkowicie zniweczyć.
Ponadto strona Związkowa nie chciała się wycofać z drugiego sporu zbiorowego, w którym również podnosi roszczenia finansowe, tłumacząc to faktem zainwestowania 14 000 zł na pomoc prawną i motywując swoją decyzję tym, iż ominie ich szansa na koleją podwyżkę.
Strona związkowa odmówiła nawet stworzenia wspólnego protokołu ustaleń i rozbieżności.
Cały dorobek Instytutu i ciężko chore dzieci nie mogą się stać przedmiotem rozgrywek wewnątrz Związku Zawodowego i ambicji jednej z pielęgniarek, a takie sugestie znalazły się już dziś w mediach. Jeśli prawdą jest, że strajk jest przedłużany przez ambicje przewodniczącej Zarządu, która za wszelką cenę chce zrealizować swój prywatny cel, to Centrum Zdrowia Dziecka tym bardziej apeluje o uszanowanie trudnej sytuacji finansowej Instytutu i przyjęcie wypracowanego wspólnie i zaakceptowanego wcześniej porozumienia. 
W związku z powyższym Dyrekcja CZD uznaje za konieczne poinformowanie opinii publicznej o swojej woli jak najszybszego zakończenia sporu, ale w sposób bezpieczny dla Instytutu, jego pacjentów i pracowników.

źródło: strona CZD

 

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.07 22:12:15 ~Marghe

Tak. Oczywiście za dramatyczny stan CZD odpowiadają pielęgniarki. Za zadłużenie, brak personelu itd. Za burze,wojny,zamachy,głód na świecie i II wojnę światową też odpowiadają pielęgniarki. Zastanówcie się choć trochę bo właśnie przez tą waszą bezmyślność stan jest taki jaki jest.

#2  2016.06.07 22:16:42 ~Małgorzata

Standardowo, znowu bzdety, zero konkretów. Brak słów!

#3  2016.06.07 22:43:51 ~Aga

A ja mam propozycję. Niech politycy oddadzą swoje ,marne'' pensje na rzecz CZD i niech służą Polsce jak trzeba. Takie powołanie. Przecież bycie politykiem powinno wystarczyć by przeżyć. Powołaniem można się najeść i utrzymać rodzinę.

#4  2016.06.07 23:01:45 ~obserwator

Śledzę strajk pielęgniarek w CZD od początku. Dyrekcja CZD mówi o dobrej woli ,chęci porozumienia i korzystnych warunkach.Oznacza to,że w tym co proponuje są kruczki prawne,przekręty, jakieś minimalne sumy i na pewno dużo obietnic na przyszłość ,które oczywiście nigdy nie będą spełnione.Nie ufajcie dyrekcji,wynajmijcie tylu prawników ilu potrzebujecie,inaczej wasze starania pójdą na marne.Trzymam kciuki za dzielne pielęgniarki z CZD.

#5  2016.06.07 23:22:39 ~piel

Po tym wszystkim wolałabym się zwolnić z CZD niż odpuścić,żeby 400 zł do podstawy było nie do osiągnięcia,czuję się tak poniżona tymi inwektywami ministra ,dyrekcji i tym,że nawet premier i prezydent traktują nas jak powietrze,że szlifuję język i żegnam, tu się szykuje dobra zmiana, a ja już nie mam czasu; tak bardzo chciałabym cieszyć się moim pięknym zawodem,ale ciągle plują nam w twarz i czuję się niepotrzebna,nie mam odłożone nic na czarną godzinę, tylko długi,nie jeżdżę na wakacje,nie remontuję mieszkania,ale odpowiadam za ludzkie życie,szukajcie głupich - powodzenia.

#6  2016.06.07 23:41:20 ~Ewa

Niech pani dyrektor tak się nie ciska , bo jak do CZD wkroczy CBA i NIK( a to raczej nieuniknione),to się może okazać,że ma sporo ''za uszami''!

#7  2016.06.07 23:43:53 ~pielęgniar

Pewnie wszystko przez pielęgniarki - centrum upadnie, chore dzieci itd. a przepraszam bardzo na pensje lekarzy ich stać i to nie małe stawki, niech zmniejszą lekarzom a dadzą pielęgniarką. Ja już nie raz słyszałam że lekarz nie potrzebuje pielęgniarki to niech teraz robią to co pielęgniarki skoro są zbędne. radziłabym wszystkim pielęgniarką z centrum dać wypowiedzenia z pracy, nie szanują nas i nie będą szanować. w Polsce pielęgniarka to służba służba tzw wolontariat. Pacjent uważa że pielęgniarka musi musi nie może, przecież płaci składki mu się wszystko należy, lekarzowi trzeba nie raz dodatkowo zapłacić żeby coś uzyskać pielęgniarka ma robić za darmo, za minimalne wynagrodzenie i cieszyć się że ma pracę. Na szczęście na zachodzie biją się o nas o Polskie pielęgniarki, nawet nie trzeba umieć języka wszystkiego cię nauczą a wynagrodzenie same wiecie jakie jest nie trzeba pisać, nic tylko zostawić ten kraj. obudzą się władze za 5 lat ale to już będzie za późno .

#8  2016.06.08 07:32:53 ~piel

Dargiewicz powinna się natychmiast podać do dymisji,a nie bredzić w polsacie o eboli i całej Europie.PANI LUCYNO! Tu jest Polska i tu są nasze problemy,a pani nie chciała się odnieść do strajku w czd.Pani dostaje ogromną kasę za PROBLEMY, zwłaszcza naglące w POLSCE A NIE NA ŚWIECIE.Dzisiaj należy mówić i odnosić się tylko i wyłącznie do Centrum,a pani temat olała.

#9  2016.06.08 08:12:24 ~PACJ.

ŻENADA! WSZYSTKO OCZYWIŚCIE PRZEZ PIELĘGNIARKI TO ONE PODPISUJĄ UMOWY- WIĘCEJ ŚCIEMY NIE MOŻNA WRĘCZ CZYTAĆ I SŁUCHAĆ PANI DYREKTOR PO PROSTU ŹLE RZĄDZI NIE RADZI SOBIE I CHCE PRZY OKAZJI ZWALIĆ TO NA PIELĘGNIARKI.PRZESTAŃCIE PONIŻAĆ TE KOBIETY .POWINNY DAWNO TEMU ODEJŚĆ OD ŁÓŻEK I TO W CAŁYM KRAJU!

#10  2016.06.08 08:55:58 ~-arka

Witam. Proponuję aby wszystkie okręgowe izby zorganizowały zbiórkę dobrowolnej kwoty od swoich członków na rzecz strajkujących pielęgniarek. Lekarze , kiedy dopominają się o kolejną podwyżkę, mają odpowiednie dochody aby przetrzymać i wymusić na dyrekcji swoje warunki. Pielęgniarki tyle nie zarabiają i z tego powodu mogą polec w negocjacjach. Wesprzyjmy je a tym samym siebie ! Solidarnie ! Ja pierwsza pobiegnę dokonać wpłaty !

#11  2016.06.08 09:04:52 ~-arka

Wystarczy choć 10 zł. od każdej. Obawiam się , że pensje strajkujących pielęgniarek będą marne z powodu ich akcji. Wiem, że nie jesteśmy od tego by wzajemnie uzupełniać sobie pensje. Ale w wyjątkowych sytuacjach powinnyśmy być solidarne i wspierać się ; wspierać te, które krzyczą w imieniu nas wszystkich.

#12  2016.06.08 09:18:54 ~Maria do p

Pani wypowiedź przed kamerami to wielka porażka.przeczytała pani z kartki słowa ułożone przez inną osobę. Myśłę że nie zapoznała się pani wcześniej z tręśćią tej wypowiedzi bo jak na dyrektora tak wielkiej placówki to za mało było treści prawdziwych i merytorycznych. Myśłę że sama pani nie wierzy w to co przeczytała.100 ml zł dawało szansę na wyjście na prostą? jak pani mogą dopuścić do takiego zadłużenia.myslę że przez nieudolność urządzenia i fachowych doradców.myśłę że czas zrezygnować ze stanowiska i przeprosić społeczeństwo za kłamstwa

#13  2016.06.08 10:59:51 ~betkapl

Jestem pielęgniarką z 30 letnim stażem.przed dosłownie chwilą wysłuchałam w tv wystąpienia ministra zdrowia.i nie chcę mówić jakie targają mną emocje .CIĄGLE PRÓBUJE GRAĆ SIĘ NA NASZYCH UCZUCIACH I TYM, ŻE PIELĘGNIARKI SĄ NIE ODPOWIEDZIALNE, I JAK TO RESZTA SŁUŻBY ZDROWIA .(a tak na marginesie to mamy ochronę zdrowia) ŚWIETNIE SOBIE BEZ NAS RADZI. PAN MINISTER NIE OMIESZKAŁ PRZYTOCZYĆ O PODWYŻKACH JAKIE OTRZYMAŁYŚMY 400ZŁ? (nie wiem jak wy drogie panie ,ale ja dostałam (BRUTTO Z BRUTTA ) I TO POD GRUPĘ .DZIEWCZYNY CEŃMY SIĘ I WALCZMY O SWOJE BO TEGO KŁAMSTWA O PIELĘGNIARKACH I KRZYWIENIU NASZEGO WIZERUNKU MAM JUŻ DOŚĆ. Całym sercem jestem z wami, pozdrawiam.

#14  2016.06.08 11:31:53 ~List Publi

Szanowna Pani Dyrektor, To Pani odpowiada za funkcjonowanie szpitala i zapewnienie odpowiedniej opieki pacjentom a nie pielegniarki- proszę zajrzeć do swego kontraktu menadżerskiego. Zaś Pani publicznie publikowane oskarżenia i kalumnie wobec szefowej strajku , osobiste złośliwości i manipulowanie informacjami n/t zarobków pielegniarek nie licują z godnością powierzonego Pani stanowiska , finansowanego równiez z moich składek na ubezpieczenie zdrowotne . Jako obywatel czuję się obrażony Pani zachowaniem i domagam się żeby wywiązywała się Pani ze swoich obowiązków z poszanowaniem pracowników i innych obywateli. Nie proszę żeby dla równowagi podała Pani publicznie informacje o koszcie wynagrodzenia Zarządu ale żeby ZAPRZESTAŁA PANI SIANIA NIENAWISCI WOBEC PIELEGNIAREK - Pani pracowników .

#15  2016.06.08 13:13:35 ~Ana

Jak słucham ministra to słyszę lekarza. Nie jest bezstronności. Obiecuje ,że porozumienie będzie kontynuowane; 400,800,1200,1600 ludzie łapią się za głowy ile to pielegniarka zarobi. Ale opinia publiczna nie wie ile dostajemy z tych pieniędzy naprawdę. Ręce opadają!

#16  2016.06.08 15:04:45 ~Do Any

A Dargiewicz zamiast w polsacie mówić o kwestiach najważniejszych,dementować podawane w mediach bzdury to bredziła o eboli i że pielęgniarki zarabiają 3 tys.A ja mam 1.8 tys,ale takich jak ja nikt nie słucha.Słuchają ministra,przewodniczącą i psy wieszają na pielęgniarkach o co im chodzi.

#17  2016.06.08 19:32:15 ~Fiolka

Panie pielęgniarki dobrze wiedzą że z tym rządem mogą coś ugrać,ja w korpo mam widełki i ponad nic nie dostanę chyba że na innym stanowisku ,w głowach im się przewraca-wszystkie aut

#18  2016.06.08 19:49:36 ~Nika

Czemu nie bylo oburzenia jak lekarze odchodzili od lozek?

#19  2016.06.08 20:48:46 ~ania

Wprowadzić NIK do CZD i znajdą się pieniądze sprawdzić zarobki dyrekcji, lekarzy,godz. zatrudnienia, etaty w jednym czasie w kilku miejscach, opracowane standardy które nijak mają się do rzeczywistości