Komentarze użytkowników

#1  2016.06.08 10:56:25 ~gość 2

Perfidia złodzieji, kombinatorów i kłamców pisowskich przekracza wszelkie granice-dali sobie kilka tyś podwyżki a upadlanej pielęgniare (8 lat ) -obowiązek pracy -nadgodziny i okres rozliczeniowy 2 mieśiące, stawka godz 13 zl! - dalej je upadlają i żygają na nie-żenada. Nie dajcie sobą manipulować. trzymajcie się razem. POWODZENIA

#2  2016.06.08 11:17:04 ~Pacjentka

Dziewczyny jesteście dzielne i odważne . Dzieki Wam rząd i społeczeństwo w końcu zwróciłó uwagę na fakt że z powodu braku pielęgniarek i położnych za 5 lat zostanie zamknieta co najmniej 1/3 szpitali . Podziwiam , popieram i dziękuję . Pacjentka.

#3  2016.06.08 12:02:15 ~piel

Panie ministrze! Nie ma pan prawa obrażać pielęgniarki za przewinienia polityków,one waszych politycznych grzechów nie dają już rady dźwigać!

#4  2016.06.08 12:17:08 ~obser

No i po obradach, oglądałam całość - posłów jak na lekarstwo ! non stop o centrum zdrowia dziecka a co w innych szpitalach miód ? Dlaczego nie mówi się o zarobkach wszystkich pielęgniarek i to nie tylko w szpitalach !

#5  2016.06.08 12:22:27 ~do obser

Dzięki dziewczynom z centrum w ogóle się coś mówi,bo tak była cisza i zadowolenie ze strony władz.A pozostałe jak mają zastrzeżenia to ruszyć tyłki i cośkolwiek działać,a nie orać na trzy etaty za miskę ryżu i lamentować

#6  2016.06.08 12:23:00 ~ip

Pan minister zapomniał? jak porozumienie zielonogórskie pozamykało przychodnie przed pacjentami i dziećmi ! bo lekarze strajkowali i nie było mowy o zagrożeniu życia ! a pielęgniarki są SZANTAŻOWANE zdrowiem pacjentów to nie one rządzą szpitalami a dyrektorzy którzy sa lekarzami i to oni razem z NFZ i politykami winni są kondycji szpitali i podłymi wynagrodzeniami pielęgniarek

#7  2016.06.08 12:24:04 ~gość 2

Konfidentki ze zw. zawod. nie wiedzą o co walczą w cent. zdr. dzie! .-kasę zamiast na autobusty i do warszawy na paryż przeznaczją. ONE wielkie i odważne coś dostaną (czd) a reszta niech dalej płaci składki na zgagę-bo jutro będzie futro (przez 3lat )-skamlenia będzie ciąg dalsz

#8  2016.06.08 12:30:19 ~piel

Jakie dziewczyny a może by tak Koleżanki ? Nawet redaktorzy w tv już się nauczyli mówić dziewczyny, lekarze na siebie nie mówią chłopaki !

#9  2016.06.08 12:38:03 ~pielęgniar

Dlaczego izby nie organizują wyjazdów do Warszawy aby wspierać koleżanki które nie tylko walczą o siebie!

#10  2016.06.08 12:38:22 ~obser

Do kom. z g.12:22 to samo mam na myśli ! Ale pielęgniarki pokorne i niewolnicze kosztem zdrowia i rodzin nie pracują za miskę ryżu a na kilku etatach ! a to jest o wiele grożniejsze w skutkach niż przysłowiowa miska ryżu ! Tak wielkie uznanie dla Koleżanek z CZD ! Przykład dla wielu, wielu innych szpitali gdzie jest o wiele gorzej !

#11  2016.06.08 12:39:25 ~md

Nie o "małych pacjentów " się boją tylko o swoje kontrakty! O te dyżury płatne po kilkadziesiąt tysięcy dla każdego lekarza! Jak pielęgniarek nie ma przy pacjentach nie ma wołów do roboty. Ktoś musi tę kasę wypracować! A niech się zabiorą do pracy w końcu! Powychodzić z dyżurek lekarskich , zawozić dzieci na badania i na bloki operacyjne, rozpuszczać chemię w komorach laminarnych z zepsutymi filtrami, podawać leki, popodłączać monitory, nakarmić , zmieniać opatrunki. Dwie pielęgniarki mogą to wszystko robić a kilkanaścioro doktorów nie może? Jaki brak opieki? Tam są setki lekarzy, niech trochę popracują "przy małych pacjentach" nad którymi tak boleją.

#12  2016.06.08 14:24:51 ~jaga

W naszym małym szpitaliku tez brakuje pielęgniarek i położnych. Pielęgniarki odchodzące na emeryturę są proszone aby podjęły ponownie pracę na cały etat. jako emerytki rozpoczynają pracę.prawie wszystkie!

#13  2016.06.08 14:28:48 ~pielęgniar

Niektórzy dyrektorzy szpitali w Polsce dają po cichu przed pielęgniarkami znaczące podwyżki dla lekarzy.Bardzo proszę ,żeby ktoś to skontrolował.

#14  2016.06.08 14:58:31 ~wiolka

WSZYSCY MAJĄ PIELĘGNIARKI W DUPIE I TAK BĘDZIE DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ,

#15  2016.06.08 16:26:12 ~popi&oacut

Popieram md z g. 12.39. U mnie na oddziale lekarze nawet rękawiczek nie używają, bo się zwyczajnie do pacjentów nie dotykają. Ok. 10 wyjdą na obchód i po godzinie są już tak zmęczeni, że nie mają siły wypisać skierowań na badania, które sami pozlecali. My zapieprzamy jak w kieracie, 3/4 chorych w III kategorii, a średnia wieku pielęgniarki na oddz. 49,2. Pompy, srompy, cewniki, sondy, pegi, odsysanie, pampersy, a łóżka też na korytarzu. Wczoraj wróciłam z pracy i się popłakałam. I to wszystko za 2 tyś. po 20 latach pracy.

#16  2016.06.08 16:42:37 ~Jola

Popieram pielęgniarki całym sercem.Nie dajcie się tym oszustom z rządu.Tak trzymać.

#17  2016.06.08 16:56:42 ~Dana

Nigdy nie chciałam zmieniać zawodu.ale to co robią kolejne rządy nie napawa optymizmem. Zastanawiam się nad zmianą zawodu po 32 latach pracy.z myślą o ewentualnej emeryturze. Nigdy nie było, nie jest i nie będzie dobrze w polskich placówkach ochrony zdrowia dla pielegniarek, salowych , rejestratorek.i całej rzeszy pracowników, którzy nie mają swojego lobby w sejmie, rządzie. Tak , poprawiło się tylko lekarzom i to znacznie. zarabiają po kilkanascie tyś zł. Pracują i owszem ciężko, ale wiedzą za co. Lekarz z II st, specj. ma za dyżur świateczny 2 tyś , a pielęgniarka 30 zł dodatku. skandal. Nie chcę porównywać tu pracy, odpowiedzialności , kwalifikacji ect. ale takie dysproporcje są nie do przyjęcia. Milony złotych jest marnotrawionych, w szpitalach, przez NFZ. nie ma godpodarza. Jesteśmy naprawdę bogatym narodem, wydaje się dziesiatki tysięcy złotych przed koncem roku, bo trzeba je wydać. Podam przykład. Chory leczony onkologicznie, otrzymuje lek doustny na okres 30 dni. w trakicie leczenia, stan się pogarsza.lekarz kończy leczenie drogim bo wartym 12 tyś specyfikiem. lek nie wraca do apteki. bo apteka go przyjąć nie może( przepisy prawa) a nie mozna by tego chorego monitorować co 2 tyg ? wydając mu połowę opakowania? koszt wizyty pacjenta mniejszy niż wyrzucone do kosza pieniądze wraz z lekiem. Kolejny przykład. listopad. każdego roku jak pamiętam od istnienie NFZ . zostały pieniądze na leczenie onkologiczne, trzeba wydać .chory otrzymuje nie jedno a trzy opakowania leku za ( 36 tyś zł) jak jest ok. i nie ma powikłań to chory jest leczony i chwała za to. A co jeśli znowu coś wypadnie. po 2 tygodniach. nikt leków wydanych pacjentowi nie przyjmie. Kolejny przykiład. marnotrastwa. pozapalane światła na wszystkich korytarzach śzpitalnych w środku nocy, klatki schodowe, oświetlone . nie ma nadzoru , przecież to nie nasze tylko państwowe. Kolejny przykład. marny jakościowo sprzęt. bo przetarg. wiec najtaniej. wyrzucany do kosza. bo przecieka, łamie się nie spełnia oczekiwanych standardów. owszem wymieną .ale co zostało wyrzucone to zostało. milony złotych przecieka decydentom przez palce. i to najbardziej wkurza. Remont wykonany . za psie pieniądze, po pół roku poprawki, po roku kolejne. klamki za 5 zł, toalety sypiące się , wszystko najtańsze.a nas nie stać na najtańsze . a Fakt Nasze środowisko jest niespójne. nie trzeba było Zębali odpuścić . tylko gdyby się zgodził na 1600 do podstawy to trzeba by już pozamykać szpitale .a tak czeka nas to za 3-4 lata. Wiecie co , uczę adeptyki pielegniarstwa. na koniec praktyk zawsze im mówię , bądzcie dobre dla chorych wykonujcie uczciwie swoją pracę, jesteście przy chorych ostatnim ogniwem, dbajcie o jego bezpieczeństwo, , ale też nie dajcie się wykorzystywać , musie znać przepisy by nikt wami nie manipulował. Nikomu w naszej ochronie zdrowia tak nie dokłąda się obowiązków jak naszej profesji.jak nie ma komu to zrobią to pielegniarki.Od jutra przyrzekam , że nic nie tknę palcem za lekarza, i moim koleżankom też zabronię . Zbaczymy

#18  2016.06.08 17:05:03 ~EWA

.gdyby nasze związkowe panie na jesieni podpisały mądre i merytorycznie przenikliwe porozumienie nie byłoby dzisiejszego strajku.Zaprzepaszczone zaufanie pielęgniarek,zawiedzione nadzieje, zapis ,który można zakwestionować,wreszcie głośne medialnie wielokrotnie powtarzane 4x 400,którego nikt nigdy publicznie nie sprostował zaowocowało wrogością społeczną . . O miernych rezultatach poprzednich protestów nie ma co wspominać.

#19  2016.06.08 18:40:08 ~Pani Ewo

Nazywam się Anna Czarnecka i jestem Przewodniczącą ORPiP w Gdańsku. wielokrotnie sama osobiście prostowałam, iż 400 to 200. Docieram do społeczeństwa prawdą wszelkimi kanałami. Nie tylko ja to czynię lecz również wiele innych Przewodniczących np. Opole, Słupsk itd. Proszę więc nie pisać takiej nieprawdy. Po drugie? Chce Pani by zamiast dodać drugie de facto 200 - zabrać pierwsze i opluwać tych co to podpisali? Proszę to napisać jasno,że chce Pani by to ludziom zabrać a nie dodać. Szanujmy się wzajemnie proszę. Anna Cz.

#20  2016.06.08 19:26:02 ~Do Pani An

Dzień dobry, jest Pani pierwszą osobą na tym portalu, która miała odwagę przedstawić się. Nie jestem pielęgniarka, ale wydaje mi się że dyskusja anonimowo nie ma sensu. Prawdziwa odwaga to mówić Nie i się pod tym podpisać,w przeciwnym razie nikt nie będzie serio traktował opinii anonimowych. Bo tak naprawdę to komu jest źle i gdzie jest tak źle. Proszę podawać nazwy szpitali i oddziałów. Pozdrawiam

#21  2016.06.08 19:36:11 ~Beata

DZIELNE KOBIETY, TRZYMAJCIE SIĘ! , MUSICIE TERAZ POSTWIC NA SWOIM W PRZECIWNYM RAZIE NIGDY WAM SIĘ NIE POPRAWI PRACA ANI PŁACA. POPIERAM I POZDRAWIAM

#22  2016.06.08 23:32:09 ~matka chor

Bzdury,bzdury i jeszcze raz bzdury.Kiedy w 2000r leżałam z moim chorym dzieckiem w CZD Szanownych pielęgniarek na noc było5.Gdy pewnej nocy dostałam ataku kamieni na czworakach szłam do ich ,sypialni" prosząc o pomoc.Szanowne Panie ,ciężko pracujące" wtulone w kocyki,rozwalone na kanapach kazały mi wrócić do dziecka.Łaskawie pojawiły się po 1 godz.Przecież biedne ciężko pracowały.Kiedy w nocy pompa wyła na cały oddział też nie mogłam się doprosić o odłączenie.Nie oszukujcie ludzi! W 95% leżą tam dzieci z którymi jedno z rodziców jest non stop i to rodzic myje,przebiera,karmi itp swoje dziecko.W czasie moich wieloletnich tam pobytów zajmowałam się nawet obcymi dziećmi na naszej sali,bo nie mogłam patrzeć jak pielęgniarki jedzą ciasteczka a dziecko 2 godzinę leży we własnych odchodach.Szanowne Panie najpierw zróbcie rachunek sumienia .Na palcach jednej ręki mogę policzyć pielęgniarki tam pracujące z sercem,z prawdziwego zdarzenia.Czy ktoś lituje się nad innymi grupami zawodowymi,ich warunkami pracy,płacy itp.Czy Panie pielęgniarki to osoby specjalnej troski. Jeśli tak to niech żyją za 1300 zł świadczenia pielęgnacyjnego. Ach długo by jeszcze na ten temat pisać. Jak oglądam wypowiedzi zrozpaczonych matek przebywających obecnie ze swoimi ciężko chorymi dziećmi w CZD to serce mi się kraje a łzy same napływają do oczu.Gdzie wy macie sumienia,jak można odejść od chorych dzieci.Brak słów.Jesteście jak terrorystki mające jako zakładników dzieci i ich zrozpaczonych rodziców.Niczym się od nich nie różnicie.W normalnym kraju już byście tam nie pracowały.Proponuję zwolnijcie się z pracy, idżcie do prywatnej przychodni i tam na pewno pozwolą wam strajkować.Pozdrawiam

#23  2016.06.08 23:32:09 ~matka chor

Bzdury,bzdury i jeszcze raz bzdury.Kiedy w 2000r leżałam z moim chorym dzieckiem w CZD Szanownych pielęgniarek na noc było5.Gdy pewnej nocy dostałam ataku kamieni na czworakach szłam do ich ,sypialni" prosząc o pomoc.Szanowne Panie ,ciężko pracujące" wtulone w kocyki,rozwalone na kanapach kazały mi wrócić do dziecka.Łaskawie pojawiły się po 1 godz.Przecież biedne ciężko pracowały.Kiedy w nocy pompa wyła na cały oddział też nie mogłam się doprosić o odłączenie.Nie oszukujcie ludzi! W 95% leżą tam dzieci z którymi jedno z rodziców jest non stop i to rodzic myje,przebiera,karmi itp swoje dziecko.W czasie moich wieloletnich tam pobytów zajmowałam się nawet obcymi dziećmi na naszej sali,bo nie mogłam patrzeć jak pielęgniarki jedzą ciasteczka a dziecko 2 godzinę leży we własnych odchodach.Szanowne Panie najpierw zróbcie rachunek sumienia .Na palcach jednej ręki mogę policzyć pielęgniarki tam pracujące z sercem,z prawdziwego zdarzenia.Czy ktoś lituje się nad innymi grupami zawodowymi,ich warunkami pracy,płacy itp.Czy Panie pielęgniarki to osoby specjalnej troski. Jeśli tak to niech żyją za 1300 zł świadczenia pielęgnacyjnego. Ach długo by jeszcze na ten temat pisać. Jak oglądam wypowiedzi zrozpaczonych matek przebywających obecnie ze swoimi ciężko chorymi dziećmi w CZD to serce mi się kraje a łzy same napływają do oczu.Gdzie wy macie sumienia,jak można odejść od chorych dzieci.Brak słów.Jesteście jak terrorystki mające jako zakładników dzieci i ich zrozpaczonych rodziców.Niczym się od nich nie różnicie.W normalnym kraju już byście tam nie pracowały.Proponuję zwolnijcie się z pracy, idżcie do prywatnej przychodni i tam na pewno pozwolą wam strajkować.Pozdrawiam

#24  2016.06.09 02:01:31 ~anka

Mamo chorego dziecka ja byłam mamą chorego dziecka i jestem pielęgniarką rozumiem twoją złość . ale dlaczego nie piszesz nic o lekarzach ,gdzie oni byli.dlaczego mówisz ze dzieci są naszymi zakładnikami a nie dyrekcji czd .lekarz powinien umieć zająć się chorym w tym wypadku dzieckiem popatrz jak to jest w innych krajach podłączą kroplówkę ,pobiorą krew podadzą zastrzyk do tego oni równierz są.ich powinnością też jest pomaganie, nie obarczaj winą tylko nas.obecnie jest tak ze jesteśmy zawalone papierami nie ma miejsca na pacjęta dla dyrekcji oddziałowej kontroli liczy się tylko papier z pieczątką.gdy coś idzie nie tak to pielęgniarka z tą pieczątką odpowiada.mamy tylko tą prace gdy ją stracimy nasze rodziny głodują czy chcialaby pani ryzykować za takie pieniądze.a co do pielęgniarek są ludzie i ludziska jak wszędzie mam nadzieje że będzie pani spotykała ludzi tego pani i pani dziecku życzę .a tak wogóle to moim chorym mówie że szczęśliwy ten kto niezna lekarzy,pielęgniarek .one tylko walczą o godną prace i płace szkoda że nie mogłam być z nimi

#25  2016.06.09 23:17:57 ~mama chore

A co mają lekarze do Waszego strajku? Lekarze będą robić za Was,a Wy będziecie za nich operować.Czy dobrze zrozumiałam? Ludzie mają jeszcze niższe zarobki,a prace nie mniej ryzykowną.Trzeba było kształcić się Szanowna Pani na lekarza i teraz nie narzekać i nie strajkować.