Strajk pielęgniarek w CZD. Zaakceptowano porozumienie....

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Strajk pielęgniarek w CZD. Podpisano porozumienie.... godz. 20.30 

 

g

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.08 21:04:27 ~piel.

Kolej na następne,każdy musi walczyć o swoje.

#2  2016.06.08 21:18:27 ~haha!

Innym by się chciało! Do walki! Też otrzymacie 500,600,700,800,900.ile wywalczycie! Do boju!

#3  2016.06.08 21:45:35 ~Justyna

Przede wszystkim miało być zwiększenie kadry ,tyle jest bezrobotnych ,może i na nich spadnie choroba za tę chciwość

#4  2016.06.08 21:51:56 ~Maria

A jednak ich złamano ustąpiły za 300 zł brutto przypuszczałam że tak będzie .ja już jestem stara niewiele mi zostało jakoś dopracuję te 3 lata.dostanę 1100 xł emerytury oczywiście jak dożyję? ale dziwię się młodszym pielęgniarkom ,myślałam że coś zmienią.to upadły zawód.i my jesteśmy nie do zreformowania

#5  2016.06.08 21:57:35 ~ewa

Szkoda ,że jedynie 300 zł brutto,jednak się poddały.Pielęgniarki w całym kraju,teraz kolej na nas.

#6  2016.06.08 22:06:32 ~nurse

żałowali dać 500zł brutto-bo nie ma,bo duże zadłużenie,a dla rydzyka znalazło się w budżecie 20 mln.CHORY KRAJ

#7  2016.06.08 22:07:16 ~Re

Szkoda. Za mało. Po co było tyle dymu?

#8  2016.06.08 22:22:28 ~halna

A my w ZOLACH kto o nas pamieta? Jedna pielegniarka na 43 pacjentow w tym polowa wegetatywnych

#9  2016.06.08 22:26:46 ~p

No to macie przykład co i jak trzeba zrobić, a nie tylko narzekania: a my w ZOL-ach, a my w DPS-ach, a my w POZ-ach itp itd

#10  2016.06.08 22:28:59 ~2016.06.08

Te 300zł to mogliby dać już na rękę a nie brutto .

#11  2016.06.08 22:57:58 ~mila

Nie mogę czytać komentarzy 3 lata do emerytury jakoś przetrwać, my w zolach czy ktoś o nas pamięta ! To czemu nie strajkujecie? Podchodząc tak do tego to nikt nie zastrajkuje ale każdy chce skorzystać! Cholera jasna! Ja cały czas namawiam koleżanki na strajk jestem młoda i perspektywa pracy przez 35 lat za takie pieniądze jest żenująca ale właśnie mam takie koleżanki w wieku +50 w większości i jak ja mam o to zawalczyć? Weźcie się w końcu w garść, bo ja mam wrażenie że nic nie uzyskam i powoli dojrzewam żeby jednak zrezygnować z tego zawodu. Bo wolę mieć większe pieniądze ale. mniej stresu mniej presji wiecznych pretensji pacjentów i ich rodzin bo im się należ, a mi praca q godzinach warunkach i za godziwe pieniądze się nie należy!

#12  2016.06.09 01:07:27 ~pielęgniar

Bierność jest również wśród młodzieży,niestety.Ale zostawmy teraz ten aspekt. 300 zł brutto,zgadza się ,śmieszne pieniądze,ale to nie koniec. I dyrekcja i rząd grali nie fair.Manipulacja,zastraszanie, kłamstwa. Protest pokazał,że to praca pielęgniarek jest motorem funkcjonowania szpitali. Bez nas,nie ma diagnostyki i leczenia. Nie jesteśmy żadnym personelem średnim ani pomocniczym. Jesteśmy ekspertami w pielęgnowaniu chorych. To skandal,że departamentem pielęgniarstwa w ministerstwie zarządza lekarz i dyrektor powiatowego szpitala w jednej osobie. Będziemy bacznie obserwować obecny rząd.

#13  2016.06.09 04:04:01 ~p

Denerwują mnie stare baby w tym zawodzie (przepraszam, ale puściły mi nerwy), które latają przez cały tydzień po trzech szpitalach w okolicy, bo ciągle im mało. Jak z nimi rozmawiam i pytam się na co im nie starcza to okazuje się, że większość tych pieniędzy idzie na potrzeby ich dorosłych dzieci, które a to potrzebują na mieszkanie, a to się budują, a to potrzebują na wesele na 200 osób i inne bzdety. Mało, która łapie się każdej możliwej dodatkowej godziny tylko dlatego, że brakuje jej na rachunki. Same stworzyłyście taką sytuację. Większość koleżanek i kolegów z młodego pokolenia nie chce tak żyć jak Wy, bo ceni swoją pracę, ale cóż z tego kiedy w sytuacji, kiedy odmówi się przyjścia na nadprogramowe występy już za chwilę znajduje się jakaś chętna przebrzmiała gwiazda, która, żeby jakoś funkcjonować wysypia się na nockach, rano "oporządza się" w łazience, bo w nieodłącznej torbie turystycznej ma zmianę ubrania i bielizny na cały tydzień. Idźcie w końcu po rozum do głowy, że dopóki będziecie pazerne na każdą złotówkę, dopóki nie powiecie Waszym dzieciom, żeby wzięły odpowiedzialność za swoje życie, wydatki i zachcianki to sytuacja się nie zmieni. A najbardziej dziwię się, że niektóre nie zauważają nawet, że przez taki tryb życia rozpada im się rodzina, związki i przyjaźnie. Jakoś niektóre koleżanki nie potrafią powiązać ciąż swoich nastoletnich córek i problemów alkoholowych czy narkotykowych swoich nastoletnich dzieci z tym, że nie są obecne w życiu swoich dzieci.

#14  2016.06.09 04:07:40 ~p

Zmieńcie swoje myślenie i nastawienie to nie trzeba będzie strajkować. A zresztą panie, o których tutaj pisałam uciekają wzrokiem jak wspomina się o strajku, albo o jakichś działaniach mających wesprzeć strajkujące koleżanki, bo przecież w tym czasie już można gdzieś przytulić 20zł

#15  2016.06.09 06:50:28 ~kos

No cóż. Jak zwykle z małej chmury mały deszcz. - jak zwykle. Tyle awantury o Sto parę zł na rękę. W ten sposób jedynym waszym wspomnieniem z życia będzie robota i pamiątkowy garb. Nadal 300 godzin. Pielęgniarki są miękkie i zawsze dadzą się wykolowac

#16  2016.06.09 09:02:40 ~Asia

Popieram w 100% `p. Upieram się, że jeśli same nic małymi krokami nie zmienimy, to żadne media, żadne związki nic nam nie pomogą. Jeśli nadal będziemy łatać wszystkie dziury za gówniane pieniądze tak będzie. Nikt nie przejmie się, tym że jest nas za mało. Ile z Was pracuje dodatkowo za 12-15 zł/h? I jak słyszę od swoich - nie przymierających głodem koleżanek- że to zawsze jakiś pieniądz pytam, który lekarz za taką stawkę wyjdzie z domu? Jakiś czas temu też pracowałam dodatkowo, byłam tam jedyną osobą samotną czyli bez dodatkowej osoby zarabiającej w gospodarstwie domowym i gdy jako jedyna odmawiałam brania nieskończonej ilości dyżurów patrzono na mnie jak na dziwoląga. Wpadło Wam też do głowy, ze przy podpisywaniu takich umów można negocjować stawki? I pytam się , kto komu robi przysługę, Wy takiemu pracodawcy nakręcając mu interes czy on Wam dając jałmużnę? Zacznijmy szanować nasze umiejętności , doświadczenie i czas wolny i prawo do odpoczynku. I jeszcze jedna sprawa. Szlag mnie trafia, jak słyszę ile to robimy za lekarzy? Pytam po co? Rozumię współpracę, ale w zakresie swoich obowiązków. Albo za salowe. Wylało się, trudno, nakryję ligniną i poczekam aż pani z firmy sprzątającej będzie miała czas. A dla dziewczyn z CZD mimo wszystko wielki szacun, że zrobiły cokolwiek! Satra baba ale już świadoma

#17  2016.06.09 09:25:26 ~micha

Brawo Asiu-mądre słowa.Same jesteśmy sobie winne,latając po kilku etatach,albo biorąc po 300 godz-pazerne wstrętne baby!

#18  2016.06.09 11:43:35 ~Ania

My(pielęgniarki) to zapamiętamy , na długo zapamiętamy. I lepiej niech minister Konstanty Radziwił sobie zakoduje ,że w ZWYKŁYM szpitalu w razie choroby będzie potraktowany jak ZWYKŁY Kowalski. Jego rodzina również. Nie ugnę się i do niego pójdę w ostatniej kolejności. Niech zatem dba o zdrowie jak najlepiej potrafi. Panie ministrze czy nie wstyd Panu za argumenty , którymi się Pan posługiwał w czasie sporu?

#19  2016.06.09 13:09:17 ~dorota

Smutne w sumie,bo chyba nie o te 300 zł. chodzi.A była okazja żeby zmienić coś systemowo.Nie wieżę żeby coś w tym zawodzie u nas drgnęło.Przeminąć musi pokolenie pielęgniarek z mentalnością służących,zastraszanych przez lata utratą pracy,brakiem poczucia własnej wartości.Cóż przyjdzie wyjechać za granicę na stare lata,bo pracować już tu u nas w kraju się nie da.Pozdrawiam wszystkie koleżanki po fachu.

#20  2016.06.09 20:54:01 ~wiola

Brawo pielęgniarki z CZD.Pierwsze wstałyście z kolan i za to wielkie dzięki.

#21  2016.06.09 21:39:04 ~MADA

Szkoda wysiłku waszego koleżanki za 300 zł.drożej nas będą kosztowały wiadra pomyj które są wylewane na wszystkie pielęgniarki.jak zawsze w naszym środowisku to był spontan,słabo przygotowany.musimy działać razem ale z mądrą centralą,inteligentnymi liderkami i z klasą.mam nadzieję że tego dożyję i zobaczę uśmiech na twarzy moich koleżanek na porannym raporcie.

#22  2016.06.09 23:56:45 ~brutal

Do Magda środowisko kłótliwe,zawistne,pazerne ,dające sie łatwo podpuszczać więc ja patrząc troszkę z boku cienko to widzę

#23  2016.06.10 05:28:11 ~do Magdy

Klasa inteligencja i mądrość to cechy bohaterów powieści,a nie naszych liderek.Dziewczyny z centrum zrobiły dużo,bo odważyły się,więc bierzmy z nich przykład,a nie krytykujmy i nie bujajmy dalej w obłokach jak niepoprawne marzycielki.

#24  2016.06.10 17:02:27 ~do p

To po prostu wstyd,żeby stare babska siedziały na okrągło po szpitalach i zapierd. na dorosłe dzieci.Niedomyte,zmęczone,często schorowane.Wstyd.Jak można szanować taką pielęgniarkę-kocmołucha?