Strajk pielęgniarek w CZD. Zobacz oświadczenie wydane przez dyrekcję i strajkujące pielęgniarki po podpisaniu porozumienia.

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

"Strony informują, że z dniem dzisiejszym osiągnięto porozumienie pomiędzy Dyrekcją Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie a Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych przy IPCZD. Przyjęte w Porozumieniu postanowienia nie są w pełni satysfakcjonujące dla Stron, stanowią jednak wyraz kompromisu dla dobra małych pacjentów Instytutu. Uzgodniono mechanizmy, które pozwolą na stopniową realizację zgłoszonych przez Związek postulatów i poprawę warunków pracy.


Strony oświadczają zgodnie, że prowadzony spór zbiorowy zostaje zawieszony do dnia 31 grudnia 2016 r. W okresie zawieszenia sporu zbiorowego Związek Zawodowy będzie monitorował realizację warunków Porozumienia zawartego w dniu dzisiejszym z Pracodawcą. Spełnienie warunków Porozumienia w powyższym terminie zakończy spór zbiorowy. Najpóźniej o godz. 23 w dniu dzisiejszym pielęgniarki i położne przystąpią do pracy. Zakończenie strajku oznacza powrót do normalnego funkcjonowania Instytutu.”

źródło: strona internetowa CZD

8 czerwca 2016, godz. 22.45

 

 

g

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.09 07:39:38 ~wiedźma

Wielkie słowa uznania dla Magdy i Koleżanek z CZD, wspaniałe odważne dziewczyny pokazały społeczeństwu realia wykonywania naszego zawodu. Szkoda tylko, że musi odbywać się to takim kosztem.

#2  2016.06.09 12:02:04 ~Meegi

Byłyśmy wspaniałe,wielkie ukłony dla CZD, ❤❤❤❤❤❤❤❤

#3  2016.06.09 12:18:29 ~koszmar

Z czego się tak cieszycie? Z 300 zł BRUTTO? Jesteście niepoważne, ośmieszyłyście siebie i zawód pielęgniarki ! Zadowalacie się marnymi ochłapami, które rzucili tylko, żeby zamknąć wam pyski ! Jeżeli pielęgniarki i położne nie będą szanować swojej pracy i wykształcenia - nikt nie będzie go szanował. Była świetna okazja, żeby zaczęła strajkować cała Polska, wtedy udałoby się nam wynegocjować nie 300 ale 3000 zł , a to już jest różnica. Niestety ale jednak wina jest po stronie środowiska, głupich, bez wyższego wykształcenia kobiet, które boją się podjąć kroki ku lepszemu wynagrodzeniu bo mają kompleks niższości w stosunku do lekarzy i swoich młodszych koleżanek z wykształceniem magisterskim. Dlatego w większości szpitali mamy mobbing, poniżanie, złe traktowanie. Nie widzę innej możliwości tylko odejście na emeryturę starej gwardii pielęgniarek bo w innym wypadku nic, kompletnie nic się nie zmieni - dalej będziecie tylko SŁUŻĄCYMI !

#4  2016.06.09 12:49:25 ~Matka

Chciałabym żebyście kiedyś znalazły się w takiej sytuacji że wasze dziecko może umrzeć przez to że nie ma personelu szpitala! Co zawinily wam te maluchy! Żebyście się udlawily tymi 300 zlotymi brutto!

#5  2016.06.09 13:31:42 ~xxxxx

Przykre to co Pani pisze i jak ocenia pielęgniarki.proszę popracować z 2200 miesięcznie na nocach ,w dni świąteczne i niedziele.

#6  2016.06.09 13:41:21 ~anda

Do matka OCO CI CHODZI KOBIETO PRZECIEŻ MY NIE LECZYMY JESTEŚMY WG CIEBIE TYLKO PERSONELEM A LEKARZE W CZD NIE STRAJKOWALI.I w końcu się zdecydujcie czy wam drodzy pacjenci jesteśmy potrzebne czy nie,bo lekarzowi zapłacić za dobrą opiekę owszem ale ze wstydliwymi problemami to do pielęgniarki bo lekarzowi to głupio tym zawracać głowę,A TAK NAPRAWDĘ TO KTO SIĘ WAMI OPIEKUJE? .

#7  2016.06.09 14:13:02 ~Mirek

Do"Matka" Niewątpliwie niedługo tak będzie, bo tylko najbogatszych będzie stać na pobyt w szpitalu z profesjonalnym personelem, ponieważ tych złych pielęgniarek po prostu nie będzie! czytaj ze zrozumieniem kobieto! O co walczyły te dziewczyny-czy nie o zwiększenie ilości personelu? Współczuje Twojemu dziecku takiej "matki" pełnej nienawiści i plującej jadem! a te bezduszne pielęgniarki też mają dzieci i te dzieci chcą jeść, mieć matki i też chorują!

#8  2016.06.09 15:48:32 ~Matka

Ja też zarabiam niecałe 2100 zł i nie narzekam a wam ciągle mało! Ludzie cieszą się że w ogóle mają prace a pielęgniarki co chwilę tylko strajkują. Najniższa krajowa wynosi teraz 1350 zł netto i wielu ludzi takie właśnie ma zarobki w Polsce. Wy zarabiacie po 2200zł netto niedługo po 2400 i ciągle wam mało. To nie wina dzieci a one przez was teraz najbardziej cierpią. Jak wam malo to się zwolnijcie, wiele bezrobotnych pielęgniarek czeka na wasze miejsce. Tylko patrzycie żeby wam łapówki dawać bo inaczej nie chcecie zajmować się dziećmi. A skąd mają brać pieniądze rodzice którzy zarabiają po 1350 zł ? Dzieci stały się waszymi zakladnikami.

#9  2016.06.09 15:57:31 ~Pielegniar

Co Ty pirniczysz kobieto pojęcia nie masz o niczym aa wypowiadasz się jeżeli bycie pielegniarka jest takie proste łatwe i tak dobrze płatne to proponuje żebyś skończyła studia i została pielegniarka i zarabiala te kokosy i pracowała w święta i na noce Jesteś kolejna osoba która jest pełna jadu i nienawiści chyba do samej siebie

#10  2016.06.09 16:10:09 ~ewa

Do matka: życzę Tobie, aby najbliższa Ci osoba (czyli pewnie Twoja córka), została pielęgniarką i wtedy poznasz smak tego zawodu.

#11  2016.06.09 16:27:24 ~mad68

Do Matka gdzie te bezrobotne pielegniarki? w kazdym szpitalu i POZ sa braki ,wszedzie pracujemy za dwie -niech przyjda do pracy.Puknij sie w glowe kobieto chora z nienawisci.

#12  2016.06.09 16:58:04 ~Maria do m

Zarabiasz tyle pewnie jako pracownik fizyczny z twoich wpisów wnioskuję że jesteś po podstawówce albo ohp.tak dużo czeka na nasze miejsca pracy chyba takich jak ty ,ale najpierw musisz skończyć studia więc długa droga przed tobą powodzenia

#13  2016.06.09 17:41:05 ~Matka

Jestem po studiach, pracuje jako księgowa. Napisałam, że moje dziecko mogło umrzeć przez wasze strajki a wy dalej piszecie o pieniądzach i jakie to wy jesteście poszkodowane. Puste, głupie pielęgniarki

#14  2016.06.09 18:27:30 ~też matka

Droga Matko. Dlaczego Twoje dziecko mogło umrzeć? Nie rozumiem. Przecież pielęgniarki i tak nic nie robią! Jaka jest różnica między pielęgniarką obecną na oddziale, siedzącą i pijącą kawę a strajkującą? Mam prośbę. Jedną tylko. Wskaż mi, proszę PIĘĆ bezrobotnych pielęgniarek ( tyle brakuje w mojej firmie). Albo chociaż jedną

#15  2016.06.09 19:48:44 ~Ewunia

Droga Matko kłamczuszko. Chyba jesteś marną księgową jeśli zarabiasz niecałe 2100. Ja mam wyższe wykształcenie: pracuję w Wigilię, Wielkanoc, Boże Ciało, we Wszystkich Świętych czasem w imieniny moich bliskich, też mam dzieci i Rodziców i netto mam 2300. Do tego pracując za dwie min. myję chorych delikatnie mówiąc ze wszystkich wydzielin i wydalin o jakich jesteś w stanie pomyśleć. Muszę też znosić takie niedoinformowane egoistki jak ty, które nie mają pojęcia na czym polega moja praca. A mianowicie pielęgniarka ma za zadanie pomagać choremu tam gdzie występuje deficyt samoopieki, a nie wykonywać wszystko za pacjenta i jego rodzinę. Pani księgowa może też łatwo znaleźć informacje ile pielęgniarek pracuje w Polsce i wyciągnąć średnią ile przypada ich na 1000 mieszkańców (dla ułatwienia podaje 5 na 1000, i nie jest to błąd) . Pielęgniarki nie są puste, głupie tylko mają to czego innym brakuje, bo są cierpliwe , współczujące, pełne empatii, z kulturą osobistą itd - czego innym brakuje, a co bardziej bezczelni na tym żerują. I na koniec mojego przydługiego wystąpienia jeszcze jedna myśl :czasem myślę, że polskie społeczeństwo ma schizofrenię,bo raz słyszymy PIELĘGNIARKI NIEPOTRZEBNE TYLKO GENERUJĄ DŁUGI W SZPITALACH, a innym razem APELUJEMY ABY WRÓCIŁY DO PRACY PRZY ŁÓŻKACH. Może najwyższy czas się na coś zdecydować?

#16  2016.06.09 20:13:53 ~Anonim

Moje argumenty są takie , że pielęgniarka pracuje w zawodzie o którym większość nie wie nic, a mianowicie mają duży zakres obowiązków wobec chorych, pracując za dwie osoby co nie wiąże się z etyką pracy. Nie po wino być żadnego strajku podwyżka po wina być w pewnym stopniu uregulowana , zaś nie było by konsekwencji w tak dużym wymiarze, dzieci naprawdę nie są niczemu winne ,lecz mamy zapominają ze jest to wina wyłącznie zarządu pełniącego funkcję w danej placówce. Większość ludzi nie nadaje się do każdego zawodu, z czasem nie wytrzymują psychicznie stanu rzeczy z jakimi muszą się spotykać na codzień. POZDRAWIAM

#17  2016.06.09 20:16:18 ~Olka

Matko Twoje dziecko nie umarło! dzieki pielegniarkom a Twoja wypowiedz jest nieuczciwa. Nasze dzieci tez moga odejsc przez chore stosunki i wladze lekarzy

#18  2016.06.09 20:20:28 ~doMatka

Ty nie matka tylko troll pospolity internetowy jesteś! Księgowa za taka kasę, haha,co za banialuki!

#19  2016.06.09 20:24:17 ~Anonim

Napisałem że dzieci nie są niczemu winne, pielegniarki od dłuższego czasu żądają podwyżek, a zarząd nie robi nic w tym kierunku, wcześniej czy później strajk by się odbył, wystarczyło zatrudnić 2 3 pielęgniarki sytuacja uległa by zmianie. Oczywiście jest ton kwestia szybkiego reagowania, brak zarządzania kadra przyczynił się do takich drastycznych sytuacji, nie leży tutaj wyłącznie wina po stronie pielęgniarek, oczywiście rozumiem wszystkie argumenty mam , mają prawo bronić swoje dziecko, tak samo bym zrobił.

#20  2016.06.09 21:04:31 ~matka 2

do tez matka. nie rozumiesz nie dziwi mnie to ,dlatego zarabiacie dużo mniej niż lekarze ,tam gdzie leżało moje dziecko jak rodzic był upierdliwy to wtedy ruszały dupska z dyżurki i coś robiły a jak chciały strajkować to było isc na urlop i wtedy leżeć Rejtanem pod szpitalem a nie narażać zdrowie dzieci nie tylko wy pracujecie w trudnych warunkach i nie tylko wam jest ciezko chcecie odchodzic z pracy trudno ale coraz wiecej ludzi ma już tego dosc a wy i wasze rodziny też są ludzmi nieszczescia spadają na ludzi nie zależnie od zawodu

#21  2016.06.09 21:14:47 ~ciekawy

Do Ewunia proszę o wykaz obowiązków i prac dla rodziny pacjenta przebywającego w szpitalu

#22  2016.06.09 21:25:51 ~PIELUCHOMA

NA LITOŚĆ BOSKĄ LUDZIE CO WY WYPISUJECIE.GÓRNICY PRZYJECHALI,ZADYMĘ ZROBILI I DOSTALI.A MY POTUPAŁYŚMY I G.O.ROZUMĘ GORYCZ MATEK ,ALE NIE MOŻNA NAM ODEBRAĆ PRAWA DO STRAJKU TYLKO DLATEGO,ŻE MAMY SŁUŻYĆ ZA PSIE GROSZE.NIE MA INNEJ FORMY JAK ODEJŚCIE OD ŁÓŻEK.kTOŚ NA ODDZIAŁACH ZOSTAŁ. DAJMY SPOKÓJ TEMU BICIU PIANY.DO ROBOTY DZIEWCZYNY,PRZEŁKNIEMY JAK ZAWSZE TO WSZYSTKO I MOŻE NIEBAWEM ZACZNIE SIĘ NAPRAWDĘ POWAŻNA AKCJA I WTEDY SOBIE POGADAMY ALE JUŻ NIE Z DYREKCJAMI.

#23  2016.06.09 22:36:40 ~Do Matka

0dyzur pielegniarski czasu c

#24  2016.06.09 23:03:21 ~matka chor

Szanowne Panie pielęgniarki.Jesteście żałosne w swoich wypowiedziach.Gorzej jak terroryści.Wzięłyście biedne, chore dzieci jak zakładników. Wybierając szkołę wiedziałyście na czym polega ten zawód i jak jest płatny.Nie palcie teraz Greka i nie róbcie z siebie ofiar.Jak jesteście tak skrzywdzone przez los to najwyższa pora zmienić zawód.Nie róbcie z siebie takich wielce wykształconych,bo większość z Was nie umie się nawet poprawnie wysłowić.PAZERNE HIENY

#25  2016.06.10 07:22:19 ~do trolla

Trollu spadaj,bo nic tu nie wskórasz

#26  2016.06.10 07:31:05 ~cudowna pi

Do "MATKI"czas najwyższy,żebyś sobie już szukała wizyty u psychiatry bo tam to dopiero poczekasz a już potrzebujesz :)a te słowa kieruj do władzy może Oni Ci dadzą na prywatną wizytę .Nie tylko Twoje dziecko ma potrzeby egoistko idź na drugi etat i będziesz miała kasę a nie wylegujesz się na kanapie ,a łapówki dajecie lekarzom i dlatego tak macie Zazdrośnica ha ha ha

#27  2016.06.10 13:43:39 ~medyk

Skoro nasze pielęgniarki są leniwe,siedzą na kanapie i tylko piją kawę a ogólnie są "be" to najlepiej będzie jak wszystkie wyjadą za granicę i tam będą pracowały i tam będą docenione.

#28  2016.06.10 14:17:47 ~p75

Do medyka-I tak zrobią:) są mądrzejsze od byle jakiego medyka

#29  2016.06.10 14:59:19 ~Anonim Poz

Rozumiem rozżalenie matek , ale bzdury i obraźliwe rzeczy co tu wypisują są poniżej godności. Gdyby nie pielęgniarki to nie jeden lekarz by wogle dupy nie ruszył .Dlaczego nikt nie mówi ze nigdy nie było tak dużej dysproporcji w pensji między lekarzami a pielęgniarkami! ! Oni maja 20-30 tys na ms. A my ? A odpowiedzialność ta sama i wykształcenie również ! Są to zawody juz samodzielne i nie podlega my lekarzom.Mam nadzieje ze w tym roku na studia pielęgniarskie nie pójdzie nikt! Dopiero otworzą się oczy W Poznaniu jest niewiele pielęgniarek które nie pracują dodatkowo ! niech Każda zrezygnuje z dotatkowej pracy a staną 2 duże szpitale . to będzie najlepsza kara dla głupców co piszą takie bzdury!

#30  2016.06.10 20:43:38 ~ upsss

Do Anonim nie podlegacie lekarzom ,zawód samodzielny ,wykształcenie to samo ,kurcze kobieto ty chyba za ciasny czepek nosisz i cię ciśnie

#31  2016.06.10 21:05:18 ~Barbara Ja

Proszę Panie pielęgniarki, żeby nie obrazaly ludzi. Te wszystkie dyskusje o wymiocinach wydzielinach są nie na miejscu.Tak nie można. Taki zawód wybralyscie. W wielu komentarzach wyczuwa się obrzydzenie do ludzkiego ciała, chamstwo, brak empatii.Nie wierzę, że to tylko z powodu małych pieniędzy, dominujące są cechy charakteru, brak predyspozycji, niezadowolenie z życia. Proszę wyjechać z kraju im dalej tym lepiej. Co będzie to będzie. Ale dajcie nam spokój chorzy potrzebują spokoju.

#32  2016.06.10 21:27:33 ~Praca

Poniżej jest oferta pracy w Norwegii. Od 8.800 do 20.000. Proszę brać najlepiej za max. to takie proste.

#33  2016.06.10 22:46:36 ~Do Ani

Rozzalony i niedouczony pacjent. Brak szacunku do pacjenta. Traktowanie przedmiotowe. Dobrze, że wyjechała Pani do Niemiec.

#34  2016.06.11 00:28:39 ~brutal

Do Barbara racja co bedzie to bedzie niech takich zołz jak najwięcej wyjeżdza do Niemiec to za krzywdy II wojny światowej

#35  2016.06.11 00:33:46 ~Ja

Co za głupota .a jak trwoga to do Boga . Proszę się zdecydować czy stajk zagraża życiu pacjentów czy pielęgniarki mają szukac pracy za granicą?

#36  2016.06.11 06:41:24 ~Ania

Traktuje pacjentów tak jak oni mnie traktują. Moja relacja z pacjentami polega na wzajemnym szacunku. Jeżeli państwo wyrażają się jedynie krytycznie do naszego zawodu to powiem tylko że o polskich pacjentach można także wiele powiedzieć:)

#37  2016.06.11 07:16:44 ~Kknd

Do upsss tak wykształcenie jest na takim samym poziomie poczytaj trochę i się dowiedz lekarz med. równa sie mgr i nie ma tu wielkiej filozofii, Pielegniarstwo już dawno jest zawodem samodzielnym, do pielęgnacji czy opieki nad pacjentem, lekarz nic tu nie ma, lekarz, pielęgniarka, laborant i technicy medyczni to cały zespół. Wiec stuknij się w beret i pomyśl gdy coś piszesz, a jak nie masz konkretnej wiedzy to nie zabieraj głosu, czepków pielęgniarskich już dawno się nie nosi no ale co wymagać od takiej osoby jak ty na tak niskim poziomie. Dwa pielegniarki też mogą kierować pacjentów na badania i ordynować leki. Czytaj nowe rozporządzenie trochę wiedzy nie za szkodzi dla takiego jak ty. Chyba za mocno uciska ciebie beret ochronny w fabryce.

#38  2016.06.11 12:01:49 ~Yogi

Do Kknd to jeśli tak jest jak piszesz to skrzyknijcie się dziewczyny i zakładajcie przychodnie lecznice kliniki operujcie diagnozujcie leczcie zróbcie konkurencje lekarzom jeżeli lekarz równa sie mgr i nie ma tu żadnej filozofii ja już widze kolejki chętnych

#39  2016.06.11 18:59:53 ~Anonim do

I po co te komentarze poczytaj zanim coś napiszesz! A po 20 latach pracy wiem że lepiej trafić do pielęgniarki niż do lekarza który nie nadaje się do tej roboty .no ale babcia tata są lekarzami to dziecko też musi być . choć może lepiej by mu szło siedzenie na kasie w markecie. I te głupie obraźliwe komentarze są nie na miejscu.Nie macie pojęcia jak trudny i wymagający wiedzy i poświęcenia to zawód A przede wszystkim odpowiedzialny. A tak jak koleżanka wyżej pisała niech zabraknie pielęgniarek i zobaczymy co będzie Jakiś Czd lekarze nie zniżki się do funkcji pielęgniarki na ten czas i zamknięto 4 oddziały !

#40  2016.06.14 21:08:02 ~anka

Pielęgniarki z CZD strajkowały po to aby było więcej pielęgniarek, a to oznacza lepszą opiekę, a matki wypisują tu takie brednie. Niedługo nie będzie pielęgniarek i zaczną zamykać szpitale, może wtedy się ktoś obudzi.