Radziwiłł w sejmie mówi o wysokości wynagrodzeń pielęgniarek w CZD. Z sali pada jedno ZASADNICZE pytanie. I pozostaje bez odpowiedzi.

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Sejm 8 czerwca 2016 roku - debata plenarna na temat sytuacji w CZD w związku ze strajkiem pielęgniarek

 

Konstanty Radziwiłł: 

A teraz trochę o tych wynagrodzeniach. Proszę państwa, wszystkie kwoty, które podaję, to są oczywiście kwoty brutto, bo takimi operujemy. Te kwoty są zsumowaniem wszystkich dość licznych elementów wynagrodzenia pielęgniarki. To są takie elementy jak: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, dodatek za pracę w nocy, dodatek za pracę w dni świąteczne, premie. Jak to wszystko się zsumuje, to proszę państwa, średnie wynagrodzenie pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka wynosi 4940 zł. Ponieważ niektórzy bardziej biegli w matematyce wiedzą, że średnia nie zawsze obrazuje to, co się dzieje, to podaję medianę. Mediana, czyli można powiedzieć ważona średnia, wynosi 4800 zł brutto miesięcznie. Tylko 6% pielęgniarek, tych właśnie zwykle z najkrótszym stażem zarabia poniżej 3 tys. 20% pielęgniarek zarabia od 3 do 4 tys., 32% – od 4 do 5 tys., 25% – od 5 do 6 tys., a 17% pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka zarabia powyżej 6 tys. zł brutto.

(Poseł Andżelika Możdżanowska: Za ile godzin?

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.09 09:48:27 ~kacha

No właśnie za ile godz tyle zarabiają? -z pewnością na kontrakcie.Gdzie jest inspekcja pracy,no gdzie-co wam obiecano panie z Inspekcji,że nie widzicie,że praca po tyle godzin jest zagrozeniem dla ludzi chorych.Przecierz te pielęgniarki snują się po oddziałach jak wywłoki!

#2  2016.06.09 09:55:42 ~piel..

Ostatni zgasił światło.Koniec bajki ! Morał wyciągnijcie sobie sami !

#3  2016.06.09 10:39:26 ~pacjentka

Za ile godzin i za ile osób , bo trzeba wziąć pod uwagę niedobory personelu , nie mówiąc już o obciążeniu psychicznym , czyli chyba nikt nie chciałby takich "KOKOSÓW" zarabiać .

#4  2016.06.09 12:23:37 ~MARTA

CHCĄ "KOKOSY" ZARABIAĆ, BO NA KAŻDYM ODDZIALE PRACUJĄ PIELĘGNIARKI I ZARABIAJĄ TAKIE WŁASNIE "KOKOSY" CHĘTNYCH JEST BARDZO DUŻO

#5  2016.06.09 12:49:54 ~bydgoszcza

Pracuję w zawodzie ponad 20lat. Po dokładnych obliczeniach zarabiam 4700 brutto, jednak co miesiąc na konto przelewana jest kwota ok.2300. Czy to kokosy? Pracuję w szpitalu na pełen etat. Pozdrawiam wszystkich żywo zainteresowanych zarobkami pielęgniarek w Pl.

#6  2016.06.09 13:11:55 ~Jana

Nie słuchajcie tych które mają pretensje ,że podpisałyście porozumienie zazdrościmy Wam ,że nie ruszyłyśmy swoich czterech liter. Prowadzony strajk obnażył nie tylko pokłady hipokryzji, ale przede wszystkim niekompetencji bardzo wielu polityków, dziennikarzy i wielu ludzi.Kiedy stawiamy żądania wtedy jesteśmy "SIOSTRAMI" tylko KOGO? ,że wykonujemy zawód "MISJE' JESTEŚMY PRACOWNIKAMI ,KTÓRZY PRACUJĄ, BO CHCĄ ZAROBIC PIENIĄDZE NA ŻYCIE.Nasz zawód starzeje się i umiera a wszyscy traktujecie nas jak zakonnice z XIX wieku.DOŚĆ nie oczekujcie od Nas poświęcenia, wam się PIELĘGNIARKI mylą z misjonarkami z Bangladeszu ! nna naszych oczach rozgrywał się dramat tych ,które JESZCZE chciały cos zmienic. CZD dziekuje

#7  2016.06.09 15:04:08 ~Pielęgniar

Teraz wszystkie pielęgniarki powinny domagać się poprawy płac i ilosci zatrudnienia w całej Polsce.Szczególnie te co mają 1600 zł.netto.Aby mieć 2300 muszą brać nadgodziny.Ile jest wstanie wtrzymać 58 letnia kobieta na 1 i 1/2 etatu.

#8  2016.06.09 18:00:33 ~Mąż Pielęg

Jak pielęgniarki zarabiają tak dobrze to niech minister swoje dzieci kształci na pielęgniarki i pielęgniarzy - ma ich kilkoro.

#9  2016.06.09 19:03:11 ~Iwona

Oglądając paski płac pielęgniarek odcinkowych z CZD (meridiana 2300) nasuwa mi się takie pytanie: jeżeli pracuje ich w tym miejscu 800, to ile zarabiają pielęgniarki na kierowniczych stanowiskach, przy ogólnej średniej zarobków 4800? Kto tak naprawdę tą średnią zawyża?

#10  2016.06.09 19:47:55 ~pielęgniar

Chciałam odnieść się do zmiany dyżurów z 12 h na ośmiogodzinny czas pracy.Chodzi mi o to ,że teraz są braki w personelu gdzie 2 pielęgniarki obstawiają 12 godzinny dyżur czyli na dobę wychodzi 4 pielęgniarki a przy 8 godzinnym dniu pracy będzie potrzeba 6 -ciu pielęgniarek .Moje pytanie z kąd wziąć dodatkowy personel? My pielęgniarki przychodząc do pracy niejednokrotnie zastanawiamy się jak zapewnić potrzebę bezpieczeństwa pacjentom kiedy na nocnym dyżurze jest jedna pielęgniarka czasami na 30 chorych mając pod opieką np jeszcze dwóch pacjentów pod respiratorem .Ja osobiście jak i moje koleżanki zastanawiamy się jak dajemy jeszcze radę tak pracować - jak długo jeszcze? - tak się nie da pracować.

#11  2016.06.09 20:34:28 ~Ania

Pielęgniarki z CZD-BRAWO!

#12  2016.06.09 22:23:22 ~ewik

Drogie kolezanki z CZD jestescie WWIEELKIEE nie to co my z malych miast boimy sie o wlasne stanowiska pracy i dlatego nie odzywamy sie w sprawie zarobow bo nie mamy innej alternatywy tzn innego miejsca zatrudnienia to WY kol z duzych miast i duzych osrodkow mmozecie cos zmienic na lepsze dla nas z malych miescin! pozdrawiam goraco wytrwalosci i powodzenia!

#13  2016.06.09 22:24:57 ~ewik

Jeszcze cos dopoki ministrem zdrowia bedzie lekarz w Polsce pielegniarkom nie bedzie lepiej! zwasze beda z tylu i pomijane!

#14  2016.06.09 22:48:31 ~alfa

Dopóki MZ będzie ten lekarz,to zagłada pielęgniarstwa w Polsce murowana. W swojej 30-letniej pracy przeżyłam już kilkunastu MZ,ale ten ma dość specyficzne podejście do pielęgniarek i położnych.Zgroza.

#15  2016.06.10 05:35:21 ~ja

Do wypowiedzi pana posła-panie pośle -jak zrobią 8 godzinne dyżury to będą musieli mieć więcej pielęgniarek-życzę powodzenia w szukaniu ich

#16  2016.06.10 05:35:34 ~yeti

Sytuacja pielęgniarek zależy od ich mądrości,a nie od kolejnych ministrów.Jak widać w tym zawodzie jest z tym duży problem

#17  2016.06.10 08:04:46 ~Do ja i pi

Kobiety nie kompromitujcie się. Przy 12h dyżurach masz ich 13 -14 w miesiącu. W przypadku 8 h będziesz miała ich 21-23 wiec nikt więcej nie będzie potrzebny. Godzin do wypracowania będziesz miała tyle samo tylko inaczej rozłożonych. Zastanówcie się chwilę nim coś napiszecei bo potem dziwimy się , że postrzegają nas jak postrzegają

#18  2016.06.10 09:34:33 ~Jana

. zamiast sobie skakać do oczu! wściekajcie się na tych kolejnych władców ,którzy NAS ROLUJĄ ! wsłuchajcie się w słowa min. księcia ministra ,który mówi ,że "siostry CZD zarabiają -AŻ 4700 zł", dla niego i wielu innych powinnyśmy pracować za Bóg zapłać. Nasza wściekłość powinna trafić do właściwych adresatów i to nie są nasze koleżanki ,które zakończyły strajk CZD. Ich strajk pokazał jak bardzo kolejna władza i społeczeństwo ma nas w d.ie. Ja już nie chce nikogo straszyć "odejściem od łóżka chorego" to odchodzenie u Nas trwa. w wojewódzkim szpitalu brakuje już 35 pielęgniarek na 11 oddziałach. Jak myślicie kto wykonuje ich czynności. Społeczeństwo ogłuchło i wyłączyło instynkt samozachowawczy na własne życzenie MY. no cóż PIELĘGNIARSTWO umiera, a My dajemy radę przecież pracujemy w swoistych obozach pracy XXI wieku

#19  2016.06.10 15:32:29 ~dana

Pracuję na półtora etatu juz 12 lat i mam 4700 brutto z dwóch prac ,wiec niech pan minister nie pieprzy głupot. Skoro tak świetnie zarabiamy ,to niech się pensja zamieni! żenada!

#20  2016.06.10 15:55:14 ~do dany

Zrezygnuj z pół etatu to minister nie będzie miał argumentu,że 4700