Pielęgniarki i położne nie mają zaufania do związków zawodowych. Nie dziwi to po działaniach pani Gardias, pani Dargiewicz. I ostatnich poczynaniach prorządowego NSZZ "Solidarność".

Pielęgniarki a zaufanie do związków zawodowych.

 

Zobacz także:

28 kwietnia 2016 roku - Prorządowy NSZZ Solidarność - tzw. podwyżki dla pielęgniarek "naruszają ład prawny, ład społeczny i ład pracowniczy".

 

Komentarz na Facebooku:

Zorganizowaliśmy wyjazd poparcia i np. Związek Zawodowy z UCK gdzie jest zatrudnionych 1300 czy 1400 Pielęgniarek i Położnych - zwerbował 1 osobę! 

 

Zobacz także:

3 maja 2016 - "NSZZ Solidarność" o „usunięciu tego rozporządzenia podwyżkowego z przestrzeni prawnej”.

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.12 16:43:47 ~Zuza

Panie Mariuszu! Żywa, czysta, smutna prawda! Narzekają a nie angażują się absolutnie!

#2  2016.06.12 16:50:18 ~Tv

Wczoraj w tvp info oglądałem wywiad i D.Gardias trochę wspominała o Pielęgniarkach,ze fajnie by licea wróciły-zalamalem się! A potem już Ochmanowa z Solidarności tylko o salowych pieprzyla i o tym,ze Pielęgniarki po 5-6tys.zarabiają! Wypisujcie się z tego badziewia! Musicie to zrobić!

#3  2016.06.12 19:10:15 ~pacjent

o co wam chodzi? jak tak to krzyk ze jestescie obciązone pracą a jak mowa o salowych i opiekunach to oburzenie wygląda na to że chcecie tylko forsy a nie zależy wam na żadnych zmianach i poprawie w słuzbie zdrowia

#4  2016.06.12 20:48:16 ~do pacj

W meczu bramkę zdobył młody chłopak.Tym jest młodość.A Ty kłócisz się ze starymi kobietami,które mają prawo być niewydolne.Pacjenci,spowodujcie,aby w tym zawodzie zaczęły pracować młode pielęgniarki.

#5  2016.06.12 22:30:45 ~vbnm

Pacjent tylko skomentował gdzie tu kłótnia ? A żeby przychodziły młode dziewczyny do pracy to rzeczywiscie trzeba reform moze i te licea pielegniarskie sie sprawdza dobrze wiecie ze system płac dla słuzby zdrowia jest zły i trzeba coś z tym zrobić ale nie kosztem innych grup zawodowych i społecznych inni też bardzo ciężko pracują zacznijcie to w koncu zauważać

#6  2016.06.12 23:17:28 ~do vbnm

Pewnie ale żeby nie my to to jak zrobisz sobie krzywdę nie miał by kto się tobą zająć a tak w ogóle któ by cię sprowadził na świat nie wierze że lekarz tylko położna no i kto podał by leki może kucharz albo murarz my chcemy dla was bezpieczeństwa a dla nas pieniędzy za ciężką i odpowiedzialną pracę

#7  2016.06.13 14:43:58 ~ring

Gdyby nie kierowca kto by ci te leki dowiózł żebyś mogła podać pacjentom gdyby nie panie na produkcji i pakowaczki to bys dostała leki w worku i wybierała może wg kolorów? gdyby nie rolnik to twoja mama i tata nie mieli by co jeść i nie doczekal by sie twojego przyjscia na świat gdyby nie hutnik to byś nie miała narzedzi gdyby nie szewc to bys do pracy nie doszła gdyby nie murarz to nie było by szpitali fabryk a ty bys mieszkała w chacie z gałęzi,gdyby nie nauczyciel to byś z kozami biegała, można tak wymieniać bez końca a ja urodziłem sie przez cesarkę to zasługa lekarzy rola pielegniarek była drugorzedna i taka właśnie jest, a wy próbujecie stanąc w równym szeregu z lekarzami ,żenujące

#8  2016.06.13 17:12:37 ~Ja

Żenujące jest to co piszesz Panie Ring,nie masz pojęcia o tym co piszesz.jesteś z frustrowanym debilem który nie ma pojęcia że nie istnieje taki zawód jak pakowaczka, albo co niby na szewc do dojścia czyjegoś do pracy? Z jednym mogę się zgodzić każdy zawód jest ważny i kazdyvchce mieć godnie zapłacone.

#9  2016.06.13 18:40:28 ~Obserwator

Tak ja też zwróciłam uwagę na Gardias nic baba stara nie zrobiła - kasiorę naszą bierze ! wywalić na zbity pysk ! Co farbuje się na pisówę ? że licea medyczne ma głowie ? pewnie sama ma liceum bez matury ale kasiorę bierze za szczekanie bez sensu no i partner lekarz za coś tam zapłaci tylko za co ? a gdzie futerko zgubiła pani do dziś się z tego ludzie śmieją - nie tylko pielęgniarki ! A w ogóle to ten wywiad był tak naciągnięty i mało swobodny, brak meritum ! NADAL BRAK POWAŻNEJ PUBLICYSTYKI O PIELĘGNIARSTWIE POLSKIM ! DUDA JEDEN SIĘ ODNALAZŁ PO WYGRANYM MECZU A PIELĘGNIARKI ZLEKCEWAŻYŁ TAK JAK I SZYDŁO ! POZWALAMY SOBIE NA TO !

#10  2016.06.13 18:43:29 ~do pacj 20

Już nowe młode pokolenie do zasranej roboty wymagającej studiów nie pójdzie ! chyba choć trochę zrozumiałeś / aś ?

#11  2016.06.13 19:34:28 ~piel...

Ludzie,to jest portal pielęgniarek,wiadomo,że tu będzie się rozmawiać o zawodzie pielęgniarek głównie przez pielęgniarki,-arzy.Pielegniarka rozumie,że w innych pracach,też się ciężko pracuje,są słabo opłacane. Czego Wy oczekujecie,że pielegniarka zorganizuje rewoluję dla wszystkich zawodów w Polsce. Zorganizujmy rewolucję wszyscy.

#12  2016.06.13 22:44:37 ~ciekawski

Do piel. oczekujemy ze pielegniarki walczac o swoje nie beda wiecej narazać naszych chorych dzieci ani bliskich i jezeli tolerowały przez tyle lat bałagan w słuzbie zdrowia i nie protestowały widzac rózne patologie teraz zastanowią sie co mozna zrobic zeby byłó lepiej a nie tylko beda ciągnąc pieniadze które znów beda zabrane z naszych kieszeni i dlatego też pacjeci zagladaja na ten portal

#13  2016.06.14 05:29:11 ~greta

Niedługo pielęgniarki nie będą o nikogo dbać,ani nikogo narażać,bo większość odejdzie na zasłużoną emeryturę, a młodzieży ta zaszczytna profesja nie interesuje

#14  2016.06.14 10:47:28 ~obserwator

Dlatego potrzebne sa zmiany nie tylko w zarobkach ,ale jak pada słowo "zmiany "to ze strony pielegniarek zaraz jest krytyka

#15  2016.06.15 09:13:03 ~do ring

Kto przygotował Twoją mamę do cesarskiego cięcia, stanowisko dla Ciebie i mamy, leki, płyny, narzędzia, opatrunki, pobrał badania i w czyje ręce trafiłeś po porodzie itd? Lekarz szyje ranę i zdejmuje rękawiczki i co mama tak została na tym stole, a Ty po badaniu na drugim? W/g Ciebie praca pielęgniarki/położnej jest drugorzędna, no cóż jest nas coraz mniej.

#16  2016.06.15 11:19:30 ~nika

No ok ,najważniejszą prace zrobiły pielegniarki przygotowały wszystko do operacji (cesarki) i upsss zabraknie lekarza czy to Panie wykonają wtedy najważniejszą w tym momencie robote ? , czy w sytuacji kryzysowej lekarze i np salowe nie sa w stanie przygotowac sali operacyjnej i pacjentki czy lekarze nie znają nazw narzedzi zeby w sytuacji kryzysowej zastąpić instrumentariuszke ,czy nie podadzą płynów itd czy salowe nie przełożą pacjentki ze stołu ,i nie zaniosą i przyniosą badań w razie kryzysu ,a wy staniecie przy stole operacyjnym zamiast lekarza i zrobicie operacje ? odpowiedzcie sobie same

#17  2016.06.15 16:01:28 ~piel.

Lekarz również nie zrobi sam operacji.Pewien chirurg opwiadał,że w Libii przeprowadzał operacje właśnie tylko z 1 pielęgniarką instrumentariuszką,która włączała się do samego zabiegu,pod jego kierunkiem.I jest to prawdziwy fakt.

#18  2016.06.15 16:19:21 ~cd

Skomentował,że wolał operować z tą pielęgniarką niż z niejednym stażystą.

#19  2016.06.15 22:00:02 ~obserwator

panie albo nie rozumieją co czytają ,albo na zapartego zaklinają rzeczywistość

#20  2016.06.16 08:23:00 ~piel

Ty nie znasz tematu o których piszesz.Mówisz co wiesz,a nie wiesz co mówisz.Twoje teorie mijają się z prawdziwymi.

#21  2016.06.16 08:30:32 ~cd

Poza tym,żadna pielęgniarka nie mówi,że jest lekarzem.U mnie prdynator mawiał,"ja się na pielęgniarstwie nie znam to wasza rzecz,np.do leczenia odleżyn nie wtrącał się żaden lekarz,a naprawdę odleżyn nie było"ale żeby coś wiedzieć o życiu zespołów szpitalnych,trzeba samemu wykonywać tą pracę.

#22  2016.06.16 08:54:58 ~plg

Obserwatorzy tkwią w przekonaniu,że pielęgniarka to siostra miłosierdzia,co tylko myje chorych,karmi.Tak nie nie jest.Pracowałam,też jako pielęgniarka za granicą.Rozpoznając objawy chorobowe pacjenta,przkazałam lekarzowi,Lekrz z uśmiechem pytał jak to pani zuważyła.Nie twierdzę,że lekarz by nie rozpoznał,ale lekarza nie ma na sali tak często,i po prostu mógłby tego nie "wyłapać",m.innymi po to jest pielęgniarka,po to potrzebna jest jej wiedza.A każda wiedza kosztuje.Może lekarza jest droższa,ale pielęgiarki obecie zerowa,nie różni się od pensji osoby niewykwalifikowanej,a w wielu przypadkach jest mniejsza.

#23  2016.06.16 09:07:19 ~cd

Albo pracując na oddz.ortopedii,żeby odpowiednio ułożyć chorego,trzeba było mieć sporo wiedzy i doświadczenia.Np.układając pacjenta,pacjent twierdził,że to nic nie da.Jak przespał cała noc,rano był w szoku jak dobrze był ułożony. To były przesunięcia ciała o 2,3 cm,ale układałam go zgodnie z wiedzą,co dla pacjenta laika w tym temacie było zwyczjnym,bezmyśknym ruchem,ale tak nie jest.Złe ułożenie chorego może zepsuć każdą operację.