Zobacz jaka według związków powinna być wysokość minimalnego wynagrodzenia pracowników w ochronie zdrowia z podziałem na grupy zawodowe.

Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

 

 

Kliknij żeby powiększyć: Minister podzielił pielęgniarki na specjalistki, starsze i inne...

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.17 18:10:19 ~gość

Oczywiście piel.aby mieć 2 średnie krajowe musi mieć tytuł mgr oraz specjalisty , pozostałe zawody nie tylko np. starszy technik

#2  2016.06.17 18:38:36 ~gość

średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej jest niższe od średniej krajowej - dlaczego pielęgniarki są znowu poszkodowane ?

#3  2016.06.17 19:16:40 ~milka

A ja mam dwie specjalizacje , to jak je minister zakwalifikuje? Pan sobie weźmie sam takie wynagrodzenie i z tego żyje. Powodzenia panie ministrze

#4  2016.06.17 20:37:17 ~piel

Ratownik z wyższym wykształceniem po 5 latach 2 średnie a pielęgniarki znowu od macochy u nas staż pracy się nie liczy co za kraj

#5  2016.06.17 20:47:33 ~xxxx

Mam przepracowane 39 lat jako pielęgniarka,zasadnicza pensja to 2800 zł wraz z wysługą lat. proszę mi powiedzieć kto zarabia tyle po prawie 40 latach pracy, to jest wstyd i hańba dla rządu przed innymi krajami unii. niech pan minister mi powie jak żyć i na jaką emeryturę mogę liczyć na stare lata

#6  2016.06.17 20:49:19 ~Adaś

Do piel - ciebie zachlanny babsztylu czytac sie nie daje. Daj debilce palca to zaraz lape urwie!

#7  2016.06.17 21:05:44 ~do Adaś

A co tobie żel d. ściska napisałam to o czym mówią wszystkie pielęgniarki skoro uważasz że u nas staż się nie liczy to życzę żeby w razie konieczności stanęły przy Twoim dziecku pielęgniarki zaraz po licencjacie jak jeszcze takie istnieją bez doświadczenia wtedy porozmawiamy czy staż w pracy pielęgniarki ma znaczenie czy nie a jak ma to niech za tym idą pieniądze Adasiu podobnie jak w każdym innym zawodzie

#8  2016.06.17 21:19:20 ~Zachłanna

Adaś ,ty chamie obleśny.Idź się utop póki woda nie zmarzła.

#9  2016.06.17 23:03:26 ~piel. Mary

Pielęgniarkę z długoletnim stażem pracy postawiono w jednym szeregu z technikami, fizykoterapeutami, ratownikami rozpoczynającymi pracę. Czyżby znów jakaś dyskryminacja! Pielęgniarki zawsze w d.ę bite.

#10  2016.06.17 23:19:23 ~piel

Te postulaty to bajki wymyślane przez nudzące się związkowe,bez szans na realizację.

#11  2016.06.17 23:19:58 ~piel

Te postulaty to bajki wymyślane przez nudzące się związkowe,bez szans na realizację.

#12  2016.06.18 06:39:46 ~gosc

Oczywiście ze piel znowu w czarnej dupie! Gdzie nasze koleżanki były pisząc te propozycje? .

#13  2016.06.18 09:00:03 ~liz

Na całym Bożym świecie jest lekarz , pielęgniarka. a potem cały personel trochu poniżej. nie mówię tu o rat medycznych ,bo nie wiem . W Stanach ratownicy med podlegają pod straż ale to już inna bajka.

#14  2016.06.18 09:01:54 ~plg

Tylko zagranica, jeszcze trochę,a rząd zablokuje wyjazdy ,i każe piel.harować za darmo,i wyręczać wszystkich.Na pewno nie wybierać tego zawodu.Szkoda czasu na studia,aby wykonywać prace sprzątaczki,można ją wykonywać bez żadnego wykształcenia,za takie same pieniądze.A stare,nie będą osiągać biblijnego wieku ,1000 lat życia ,jak rządzącym się wydaje. Naprawdę nie poszłabym na żaden kurs.

#15  2016.06.18 09:20:20 ~cd

Nie będzie odpowiednich warunków pracy - odmawiać tych kursów,bo one nie mają sensu,skoro nie można tego wdrożyć w obecnych warunkachNp.masz kurs EKG,musisz wykonać badanie,nie masz -masz spokój.Prestiż ten sam,pieniądze takie same,pozostałą pracę musisz również wykonać,za lekarza,salową,sekretarkę itd. Dopóki praca pieęgniarek zostanie na dawnych warunkach,nie ma się co wysilać,skoro i tak nic to w praktyce nie zmienia.

#16  2016.06.18 11:03:23 ~grażka

Uważam , że jedni muszą mieć tylko wykształcenie wyższe i staż na 2 srednie a inni jeszcze specjalizację, na 1,5 jedni tylko pięcoletni staż pracy a pielęgniarki specjalizację - coś tu nie tak .Wstyd dla naszych działaczy związkowych, same nas pogranżają w nędzy albo na siłę przed emeryturą zmuszają do specjalizacji. Po 40 latach pracy na jednym oddziale musimy się kształcić , żeby mieć papier uprawniający do wyższego wynagrodzenia, bo wiedzy większej to nie da. Pomyślcie co WY podpisałyście.

#17  2016.06.18 11:58:23 ~jola

Grażka spoko,nikt pielęgniarce przez wiele lat nie da wyższego wynagrodzenia.To wartościowanie podali dla skłócenia środowiska,a kasy i tak nie będzie dla nikogo.

#18  2016.06.18 12:50:52 ~Irena

Tak sobie czytam i się zastanawiam ile w was pychy i jadu. A niby co wy chcecie robić? Leżeć i pachnieć. Tego nie, tamtego nie. Ciągle wam mało. Same z tej zachłanności potopicie się w łyżce wody. Młode dziewczyny uciekają z kraju, bo nie chcą pracować z takimi jędzami, kasa jest drugorzędna.

#19  2016.06.18 14:47:47 ~do irena

Młodzi szukają towarzystwa młodych,i dobrych zarobków też.Nie wymyślaj teorii,przygadujesz,po prostu jak baba babie.

#20  2016.06.18 15:25:58 ~studentka

Owszem są wśród pielęgniarek i jędze, ale znakomita większość to naprawdę super kobiety.Jak można powiedzieć, że kasa jest drugorzędna! Bez pieniędzy nie zrobię wymaganych kursów, nie opłacę rachunków itd.Chyba Irenko masz bogatego męża lub sama zarabiasz odpowiednio dużo, a może jesteś już na emeryturze równie wysokiej i nie rozumiesz zwykłych ludzi? Nie dobrze mi się robi jak czytam takie popłuczyny jak twoje, opluwasz ludzi wcale ich nie znając.I wiesz co, młodzi wyjeżdżają właśnie ze względu na kasę i lepsze warunki pracy!

#21  2016.06.18 16:39:31 ~do ireny

Chyba pamiętasz dumne hasło"kobiety na traktory"i marzysz o powrocie czasów, gdy pochwała władzy była najważniejsza,reszta nie miała znaczenia.Irenko jesteśmy w innej epoce-młode kobiety nie chcą tylko orać i śmierdzieć.

#22  2016.06.18 17:59:36 ~iga

Irena napisala prawde! Chcialam zostac w pl ale stare wywloki przyspieszyly decyzje o wyjezdzie. Kazda po studiach ma zle zdanie o tych zawistnych kobietach. Niczego nie potrafia nauczyc tylko do mycia wysylaja. I te wieczne dasy i glupie smiechy. Szkoda gadac.

#23  2016.06.18 19:36:36 ~do iga

Jedź ! za granicą niejedna osoba potraktuje Cię jak starą polską wywłoke,nastaw się zawczasu,bo wpadniesz w depresję.Były pielęgniarki,które wróciły i leczyły się u psychiatry.

#24  2016.06.18 19:46:18 ~Do iga

Do iga. Pielęgniarki nic nie potrafią nauczyć ( jak piszesz te stare wywłoki). To co robiłaś na studiach? Tam nie uczą?

#25  2016.06.18 19:51:52 ~cd

Z życia szpitala za granicą,polska pielegniarka prosi o pomoc odpowiedź "ja nauczyłam się sama,Ty też się ucz sama",pytanie: jak działa pewien sprzęt,tamt.pielęgniarka odpowiada ,przeczytaj sobie instrukcje,i nie piśniesz słowem,tylko ucz się i zasuwaj.

#26  2016.06.18 20:08:22 ~cd

Jedź nabierzesz pokory. Jeszcze przykłd:oddziałowy wyrzucił z pracy polską pielęgniarkę,bo wszyscy byli przy łożkach,a ona poszła się napić,i było dowidzenia ! . Ktoś inny zrzucił z obrzydzeniem fartuch polskiej pielęgniarki,bo go powiesiła przy jego fartuchu.Takich kwiatków jest więcej.I bolą bardziej niż te w Polsce.

#27  2016.06.18 20:19:35 ~mnm

Żeby się do Ciebie przekonali,za granica musisz z rok pracować i pokazać ,że jesteś dobra,ale nikt Cię nie uczy,musisz Ty wychodzić z inicjatywą,podpatrywać,uczyć się.Wcześniej patrzą Ci na ręce i wrzeszczą,czasami na zapas,bo nóż coś źle zrobisz.Jest to do nauczenia,ale trzeba podchodzić do wszystkiego z pokorą,Powodzenia .

#28  2016.06.18 20:19:36 ~mnm

Żeby się do Ciebie przekonali,za granica musisz z rok pracować i pokazać ,że jesteś dobra,ale nikt Cię nie uczy,musisz Ty wychodzić z inicjatywą,podpatrywać,uczyć się.Wcześniej patrzą Ci na ręce i wrzeszczą,czasami na zapas,bo nóż coś źle zrobisz.Jest to do nauczenia,ale trzeba podchodzić do wszystkiego z pokorą,Powodzenia .

#29  2016.06.18 20:21:39 ~ooo

Jestem w szoku. Przecież tak was szanują za granicami i czekają z otwartymi rękami. I zarobkach już nie wspomnę buhahahahaha leże!

#30  2016.06.18 20:33:55 ~mnm

Piszę,że to są" kwiatki,"z którymi trzeba się liczyć,pracują tam różni ludzie,muzułmanie,hindusi itp,nie wszyscy są żli,ale zdarzają się,Ale warunki są bez porównania,no i motywacją jest, wysoka pensja.

#31  2016.06.18 20:50:14 ~do ooo

To leż i się nie podnoś,To,że przyjmują jest faktem,faktem jest,że warunki są bez porównania z polskimi,pensja też,ale codzienność też ma problemy,trochę inne,ale są.Nikt nikgo za rączkę/jak chce kol.Iga/ nie prowadzi,Dlatego wyjedżają,zostają i odnajdują się te najmocniejsze,których szkoda,że Polska traci.

#32  2016.06.18 20:53:08 ~cd

No może źle się wyraziłam,bo w Polsce też są b.dobre pielęgniarki,które zostają,a też świetnie dałyby sobie radę,ale z różnych powodów nie wyjadą,

#33  2016.06.19 08:45:12 ~multi-kult

Oj tam,oj tam

#34  2016.06.22 22:39:50 ~ala

No to najbardziej zostali docenieni ratownicy.

#35  2016.06.27 17:21:31 ~spostrzega

W projekcie brakuje jeszcze co najmniej 3 punktów - mianowicie: 1. pielęgniarka/ położna rozpoczynająca pracę. 2. starsza pielęgniarka/położna. 3. osoby z wyższym wykształceniem zatrudnione na stanowisku pielęgniarki.

#36  2016.07.21 06:08:19 ~Sara

No dobrze a gdzie w tych postulatach jest Licencjat pielęgniarstwa ? . Znowu zapomniano, tak jak kiedyś o pielęgniarkach które ukończyły Licea Medyczne ?

#37  2016.07.21 16:48:01 ~kwkr

Tym wszystkim którzy opluwają polskie pielęgniarki życzę dużo zdrowia oraz tego, aby nigdy nie musieli być pod opieką jednej z nas, która pracuje w kilku miejscach, dzieci ją widzą w domu od święta. I to wszystko nie jest spowodowane pazernością i chęcią życia w luksusach, lecz koniecznością życiową. Bo nasze dzieci też potrzebują jeść, mieć w co się ubrać i światła oraz węgla na zimę opieka społeczna nam nie zakupi. Ja osobiście swój urlop wolałabym spędzić na odpoczynku a nie w pracy na innym etacie. A ponieważ jestem po licencjacie, to też mnie interesuje fakt, że znów nas niestety pominęli. Pozdrawiam.

#38  2016.07.23 14:01:59 ~pielęgniar

~te komentarze pisze jedna osoba i sama sobie na nie odpowiada :)) brak słów żenada

#39  2016.09.21 13:40:29 ~tomek

Czy w Szpitalu pracuuja tylko pracownicy medyczni, a inni, ? pracownicy administracji, zaopatrzenia itd? dla nich wynagrodzenia jakie? ktoś pomyślał ? chyba nie ? czy zwiazki zawodowe reprezenruja tylko zawody medyczne? to skandal Panowie Zwiazkowcy z Solidarności ,że w waszych postulatach mowi sie tylko o grupach medycznych,a inne grupy pracowników zatrudnionych w ochronie zdrowia to co ? kogo tak naprawde szefowie central zwiazkowych reprezentujecie, a Pan Panie Ministrze Zdrowia co nato? "

#40  2016.10.12 07:59:25 ~epi

No dobrze a gdzie tutaj są Panie z wykształceniem pomostowym. Musiały ukończyć Liceum Medyczne oraz pójść na licencjat.Czy to nie jest wyższe wykształcenie I stopnia ? Uważam, że mają ogromne doświadczenie.Nie należy o tych Paniach zapominać.

#41  2017.05.25 20:29:57 ~on

WINNE SA TEMU WSZYSTKIEMU NASZE IZBY,KTÓRE NALEZY ZLIKWIDOWAC W TRYBIE PILNYM I BEDZIE SPOKOJ TO RAZ, DAW TEN CAŁY RADZIWIŁ TO PORAZKA JEST! CWANIACZEK I ŁYSY SCIEMNIACZ! I TAK OSZUKA PIELEGNIARKI I TAK,BO ON ICH NIE SZANUJE! TRZEBA KOLEJNY STRAJK SZYKOWAC,BO NIESTETY PIELEGNIAREK BEZ SPECJALIZACJI I MGR JEST W POLSCE OK. 70 % A WIEC ZNACZNA WIEKSZOSC A NIKT TERAZ NA STARE LATA NIE ZAMIERZA SIE UCZYC ZNÓW TYCH BZDET W KÓŁKO ,BO KAZDY CHCE MIEC CZAS DLA RODZINY A NIE CHODZIC NA NUDNE WYKŁADY I NABIJAC KASE TYM NIEROBOM WYKLADOWCZYNIOM! TAKZE SAMI ZOBACZA JAK ZACZNA SIE ZWALNIAC I UCIEKAC DO INNYCH ZAWODOW PRACUJA JUZ PIELEGNIARKI BO NIKT NIE CHCE KUZWA DOSTAWAC OK 1700 ZL NA REKE! FRAJERSTWO I TYLE ! RADZIWIŁ WON!