Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie

tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

(6) TV.pielegniarki.info.pl Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Sejmie - obecnie nie ma żadnej woli ze strony ministerstwa zdrowia , aby tzw. podwyżki pielęgniarek objęły "podwykonawców" (poz - /około 10 tysięcy pielęgniarek/ oraz w ratownictwo medyczne).

 

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 5 - Jeśli pielęgniarka otrzymała dodatek, to jest tylko 400 zł brutto brutto na pielęgniarkę. Czyli 231 zł na rękę. Gro pielęgniarek dodatku nie otrzymała w ogóle.

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.22 08:17:41 ~piel

Mam się śmiać czy płakać?

#2  2016.06.22 09:14:28 ~ona

Gdzie jest tak dobrze ide tam odrazu

#3  2016.06.22 09:24:55 ~pie

Tak zarabiaja tyle co sprzataczka w szkole

#4  2016.06.22 09:58:15 ~pacjent

Kolejan ściema by odwlec w czasie - do wyborów, nawet do podstawy wam nie dali-czyli emerytura głodowa a konfidentki ze związków pomagają grać na zwłoke rozwiązaniami systemowymi- walą was w rogi jak się patrzy

#5  2016.06.22 12:36:40 ~lidia

Porozumienie chyba przewidziało tez podwyżkę dla księgowych które nam naliczają ową sławetną podwyżkę, bo na pasku brutto brutto mamy 332 zł. To jak możemy mówic o 400 zł ,których nota bene nie mamy. Tak owe związki załatwiły innym podwyżkę

#6  2016.06.22 15:57:38 ~pielegniar

W moim szpitalu jeden dyzur lekarza to moja pesja miesieczna netto czyli 2000 zl A gdzie jeszcze ich wyplata za etat Wiec po co ta zenada Dwa lata do pomostowki jeszcze wytrzymam a potem wole jezdzic do opieki i sie nie stesowac i liczyc na ochlapy

#7  2016.06.22 17:33:10 ~Gabi

A lekarze POZ w tym roku po raz TRZECI w lipcu dostaną większe stawki na pacjenta,pielęgniarka osiąga przychód 1/10 ich dochodu! Obowiązkowo strajk ogólnopolski pielęgniarek i położnych,popieram Was!

#8  2016.06.22 21:03:56 ~zaskoczona

W którym szpitalu tyle płacą dla pielęgniarek? Zatrudnię się od zaraz.W szpitalu ,gdzie pracuję lekarz zarabia z dyżurami około 20 tysięcy,a pielęgniarka około 2 tysięcy.Ich dwa miesiące pracy to niemal mój dochód roczny.

#9  2016.06.22 22:19:00 ~pielęgniar

Gdzie tyle zarabiają pakuje dzieci i jadę nawet dzisiaj w nocy

#10  2016.06.23 10:24:39 ~pieli

Co za bzdury opowiadaja az zal czlowieka sciska.W Kraju prawa takie bledne wyliczenia powinny byc karane.To dlaczego cale srodowidko pielegniarskie jest niexadowolone.Kto tyle zarabia,kadra kierownicza ,czy pielegniarka na odcinku? Po co mamy strajkowac ? po co biale miasteczko? Przeciez wszystkim tak jest dobrze? Jak w polskim przyslowiu,Dziad swoje a baba swoje.Niech tak rzadza i robia tak dalej.W szpitalach chorumi beda zajmowac sie rodziny moze ilekarz ktory przyjdzie pomoc nakarmic chorego.