W Polsce cały czas daje się do zrozumienia, że pielęgniarka jest NIKIM!!! Pracodawcy RP - umożliwić ratownikom medycznym, odbycie rocznych studiów uzupełniających na kierunku... pielęgniarstwo!

Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami medycznymi.

 

 *Kliknij po więcej informacji

 

Zobacz także:

Ratownicy medyczni na szpitalnych oddziałach - PONAD 250 KOMENTARZY!

Zobacz przetłumaczone stanowisko EUROPEJSKIEJ FEDERACJI STOWARZYSZEŃ PIELĘGNIAREK w kwestii: Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami

 


 

W przebiegu konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia w sprawie uprawnień ratownika medycznego Pracodawcy RP w dniu 23 lutego 2016 roku zgłosili swoje uwagi, poniżej skan fragmentu: 

 

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

                                                 *kliknij po więcej informacji

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.22 14:30:08 ~Wala

Bardzo dobry pomysł! Moim zdaniem wiedza i umiejętności ratowników równa się z wiedzą pielęgniarską. A zmieniać piekuchy każdy moż się nauczyć.

#2  2016.06.22 14:30:19 ~Marcin

Do cholery co to jest? Ratownik w rok po jakimś kursie czy studiach z Ratownictwa nadrobi różnice programowe i będzie mieć uprawnienia pielęgniarki? A ja po 5 latach studiowania Pielęgniarstwa muszę odbyć 4 kursy + specjalizację 2 letnią z Pielęgniarstwa ratunkowego żeby mieć część uprawnień człowieka po kursie? Co to jest? Cały czas pielęgniarki są traktowane jak g.wno. Czas odejść od łóżek w całej Polsce! Czas zawalczyć o swoje! Albo wyjazd za granicę, bo niestety nasze środowisko jest tak gł.pie, że tylko sobie kłody rzuca pod nogi zamiast się zjednoczyć.

#3  2016.06.22 14:42:00 ~gość 2

Od 2 lat tu piszą o konfidentkach w związkach, - zabiorą wam czść nawet te 320 zł tak jak 230zł kiedyś i dadzą lekarzą a wy będziecie skamleć kolejne 3 lata do wyborów itd . I zapierdalać nadgodziny za minimalną krajową i czekać na okres rozliczeniowy 3 miesiące. Zwolnienia lekarskie, albo wyjazd a emerytura od 1500 zł to 1000 zł -z głodu nie zdechniesz!

#4  2016.06.22 16:13:25 ~grzes

Ratownicy sa bardziej zorientowani w temacie od leniwych pigul bo one tylko narzekaja i stekaja a ratownicy dzialaja

#5  2016.06.22 16:24:57 ~Tomasz

MARCIN.I bardzo dobrze ! Niech robia uzupełnienie w rok. Po mimo tego samego wykształcenia co Ty i tej samej ilości nie boli mnie o to dupa. Z chęcią przyjmiemy takie osoby na blok. facetów na ortopedie bo tam się odnajdują niezle. Reszta będzie wspierała oddziały. i robiła kasę. bo mam na myśli kontrakty. umowy o pracę to przeżytek. zapieprzac za 2 z kawałkiem. hehe weź coś na ból dipy. ratownicy mają więcej uprawnień niż my. i tu środowisko najbardziej boi się ratowników . trzeba szczerze spojrzeć w sobie w oczy.

#6  2016.06.22 16:40:42 ~Ariel

Poziom wiedzy pielęgniarek jest taki ze twierdzą że Ratownik to człowiek po kursie. Te które tak twierdzą zdecydowanie powinny zakończył karierę. Ratownik medyczny to człowiek po 3 letnich studiach licencjackich lub jeszcze aczkolwiek niewielu ich już po 2 letnim studium. Ile pielęgniarek jest po liceum medycznym wciąż w zawodzie? Ile po studium bez ukończonych studiów? . Jestem ratownikiem i Pielęgniarzem Studiując pielęgniarstwo jedyne czego się nauczyłem dodatkowo to stawianie baniek i toalety przy łóżku pacjenta. Cała reszta była na ratownictwe.

#7  2016.06.22 17:22:52 ~rat

Każdy ratownik poradzi sobie na oddziale, nie każda pielęgniarka odnajdzie się w karetce! Żadne studia tego nie zmienią. Pielęgniarki boją się utraty monopolu na szantaż. Ot co.

#8  2016.06.22 17:51:49 ~Piel.

Do rat;poradzi sobie,a odnajdzie się to dwa różne określenia.Nie każda pielęgniarka odnajdzie się w karetce i mało który ratownik odnajdzie się na oddziale.To dwa różne zawody,na czym innym polega praca,wymagane są inne cechy osobowe.Myślę,że nie o pracy pielęgniarki marzyli ratownicy wybierając zawód,ale jeśli pragniecie uzupełnić wykształcenie i dołączyć do nas to zapraszam.

#9  2016.06.22 18:00:18 ~Piel.

Grzes- no ty wykazałeś się orientacją po ch.Po cóż to pisać takie głupoty? Nie musisz lubić pielęgniarek,ale nie kąsaj jak ratlerek.

#10  2016.06.22 18:04:30 ~gość

Nie mogę jednego zrozumieć skoro tylu chętnych ratowników chce być pielęgniarkami to czemu nie poszli na pielęgniarstwo my piel. nie pchamy się na ratowników ponieważ jest to inny zawód. Ja się cieszę że pojawią się na oddziałach szpitalnych panowie .Ciężka i odpowiedzialna praca za niewielkie pieniądze .

#11  2016.06.22 18:39:38 ~xxxx

Http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3731350,smierc-w-dps-w-bytomiu-wstrzasajace-nagranie-kobiete-zabili-ratownicy-pogotowia-ratunkowego,

#12  2016.06.22 19:01:45 ~pieleg

Taacy madrzy ratownicy. Tekst ratownika jaki ostatnio uslyszalam: zyla boli. Haha od kiedy to zylaa jest unerwiona. Laicy tak sammo jak pacjenci. Niestety bezrobotny brzytwy sie chwyta. Akt desparacji i zal za d was chwyta, ze my znajdziemy prace wszedzie a Wy niestety na budowe

#13  2016.06.22 19:21:42 ~gość 2

Te wrzutki teraz pracodawców są po to by skłucić pielęgniarki i ratowników. Hejtery pisoskie podsycają atmosferę by was upodlić i skłucić- strajkuje się razem ! skłuceni jesteście -upodlenie i zgaga do wyborów pewna-100%

#14  2016.06.22 19:35:20 ~boss

Kazdy medyk woli wspolpracowac z ratownikiem niz z flegmatyczna pigula, taka prawda az 'zyla boli'

#15  2016.06.22 19:41:53 ~Szok

Żenada ! A co z osobami które mają dwa kierunki studiów, i ratownictwo i pielęgniarstwo ! Jeżeli ta propozycja wejdzie w życie, to odwołam się do sądu ! Jest mnóstwo takich osób ! To dwa odrębne kierunki, dwa różne zawody. To może dla pielęgniarek które studiowały 5 lat dać możliwość w rok uzupełnienia wiedzy i dyplom lekarza ! Dramat !

#16  2016.06.22 19:48:24 ~do szok

Uważasz, że pielęgniarstwo stoi tak wysoko? Ja raczej porównałbym was do salowych - nie obrażając wspaniałych kobiet, które odwalają kawał roboty. Boże, jakie wy macie wysokie ego i to was w tym wszystkim gubi. Wyżej sracie jaj dupy macie!

#17  2016.06.22 19:57:40 ~do idioty

Ratownictwo możesz studiować max na licencjacie, ponieważ studiów magisterskich z ratownictwa NIE MA ! Mgr z zdrowia publicznego czy innych głupot, to furtka dla ratowników, żeby mogli mieć mgr. Pielęgniarstwo to 5 letnie studia. TAK - PIELĘGNIARSTWO STOI WYSOKO. Ratownik nawet specjalizacji nie może zrobić, tak jak lekarz czy pielęgniarką.

#18  2016.06.22 20:23:29 ~gość

U mnie Ci co nie dostają się na pielęgniarstwo idą na ratownictwo.

#19  2016.06.22 22:40:16 ~renia

Haha to na pielęgniarstwo można się nie dostać? to jakim sposobem tyle imbecyli te studia kończy?