Zobacz jaka według związków powinna być wysokość minimalnego wynagrodzenia pracowników w ochronie zdrowia z podziałem na grupy zawodowe, a co zaproponował Radziwiłł.

Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

 

      

 

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
PROPOZYCJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH 
 

 

 

 

PROPOZYCJA RADZIWIŁŁA

 

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.23 14:33:04 ~Piguła

Dlaczego wg Związków Zawodowych Ratownikom po 5 latach pracy ma wzrosnąć wynagrodzenie do 1.75 średniej krajowej a pielęgniarkom i położnym NIE? Jedynie wtedy jak zdobędą tytuł magistra.W pozostałych zawodach również jest używana forma "Starsza lub Starszy"Rozumiem że pielęgniarkom lat nie przybywa.Czyli czy bedzie pracowała 10 czy 20 lat to tak samo zarobi .BRAWO !

#2  2016.07.23 15:35:51 ~xksu

A co z pielegniarkami z wyksztalceniem tylko magisterskim i doswiadczeniem zawodowym?

#3  2016.07.23 16:36:06 ~IXI

A może tak dodać do tego urlop zdrowotny jak to mają nauczyciele;co myślicie ? oczywiście płatny; ale mi się marzy.Ja to mam gdzieś to wszystko idę na emeryturę i będę się pławić w tych 2 tys;)a co? ciągle liczyłam grosze to dalej będę -taka już Piguły polskiej dola.

#4  2016.07.23 17:38:20 ~xx

A co z piel.z tytułem licencjata i 35 letnim stażem pracy?

#5  2016.07.23 22:57:36 ~piel94

Powinno być napisane pielęgniarka lub położna z tytułem magistra lub specjalizacją. Poza tym co z pielęgniarkami które posiadają specjalizację którą zlikwidowano.

#6  2016.07.24 09:29:02 ~ja

Dwa tysiące to i tak dużo marzycie tylko i nic nie robicie widać nauczyciele są inteligentniejsi bo urlopy płatne mają a wy na 5 etatach dzieci i mąż zostawione no pielęgniarska patologia dzieci pielęgniarek raczej zaniedbane edukacyjnie no i marzenia. śmiechu warte a gdzie mądra i wytrwała walka o należne swoje i godna praca na 1 etacie ?

#7  2016.07.24 11:58:24 ~ja i ja

Odp. do -ja- "śmiechu warte a gdzie mądra i wytrwała walka o należne swoje i godna praca na 1 etacie ? " Walka była i jest zawsze. TYLKO prof.Religa szanował pielęgniarki, pozostali degradowali i nadal degradują środowisko. Widzisz moje dzieci to i tytuł mają jedno magister-inżynier, drugie doktor nauk, więc nie obrażaj ludzi, pozdrawiam

#8  2016.07.24 13:03:38 ~annn

Innej pielęgniarki 1 córka jest lekarzem,druga naukowcem w Paryżu.jest to prawda.

#9  2016.07.24 13:29:35 ~piel

Propozycja aby znów nas podzielić. Skoro i teraz zgodzimy się na takie rozbieżności w naszych płacach to już całkowicie będziemy skłócone. Zapewne takie zamysły ma góra gdyż przy braku solidarności lepiej się rządzi.

#10  2016.07.27 14:20:20 ~JA

A dla piel. z licencjatem i specjalizacją.ile?

#11  2016.08.02 10:10:48 ~iza

A gdzie podzial na magistrow oddzielnie speckalistow lcencjat.masakra mialo byc 2 srednie jakis koszmar mialysmy po Te 1600zl dostac do podstawy dobrze ze rzad ma dla siebie na podwyzki z naszych podatkow oby nasze panie potahemnie w nocy znowu czegos nie podpisaly.Musimy zrobic strajk generalyvsami die prosza z odejsciem od lozek Te pieniadze to kpina jakac a ktora stac na specjalizacje teraz za 5000zl a przez jeszcze zrobic kursy.Z kazdej strony has oszukuja jak ministerstwo tak panie z izb.

#12  2016.08.02 10:15:55 ~iza

Panie z 24.07 to zapraazam na dyzur moze jak pan na swojej dupie die przekonasz ze Nic Nie robimy to zmienisz zdanie.co za bezszczelni ludzie opieke by chcieli na poziomie grand hotel ale jeszcze podburzaja I krytykuja nie majac pojecia o naszej pracy.Tylko przy takich zarobkac HGH bedziesz pan musial sobie Sam na starosc pampery zmieniac I leki podawac Bo kazda ucieknie z powidu niskich zarobkow I niewystarczajacej obsady dyzurowej takze powodzenia.A my mlode uciekniemy za granice.

#13  2016.08.14 21:23:52 ~ivo

Kazali nam robić licencjaty za własne pieniądze (2 lata wycięte z życia rodzinnego) i to wszystko o kant dupy rozbić. Bo zmieniła się polityka i wprowadzono rozwiązanie piel. systemu. A co to jest ten współczynnik pracy proszę mi powiedzieć czy któraś z Nas potrafi zrobić zastrzyk na 0,71% a jak wygląda zastrzyk wg. współczynnika za 0,82% i czy NFZ będzie może inaczej za niego płacił to są jakieś kpiny .

#14  2016.08.14 21:42:27 ~ivo

Izby (związki? ) kasę biorą przez tyle lat i co zrobiły dla ogółu ani to praca w szczególnych warunkach ani o szczególnym charakterze. Lata temu odebrano nam przywilej darmowych leków i od tego się zaczęła degradacja zawodu piel. i tak do tej pory wszyscy biorą Nas na litość i robią na szaro.

#15  2017.03.23 20:31:04 ~pielęgniar

Popieram to że Izby nic nie robią i związki zawodowe nie stoją po naszej stronie. Pielęgniarki oddane swojej pracy z wieloletnim stażem pracy są zwalniane z powodu tego że nabyły praw przedemerytalnych, a na ich miejsce nie stoi 10 za bramą szpitala.

#16  2017.03.23 20:38:59 ~pielęgniar

Niskie zarobki, ciężka odpowiedzialna praca, brak poszanowania zawodowego to jest zawód pielęgniarki.