Radziwiłł w dniu 4 kwietnia podzielił pielęgniarki i położne na "specjalistki, starsze i pozostałe". Natomiast w dniu 21 czerwca przedstawił inny podział...

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
 
 
Podział pielęgniarek i położnych
dokonany przez ministra zdrowia 
stan na 4 kwietnia 2016 roku 
 
 
 
 
 
 
Podział pielęgniarek i położnych
dokonany przez ministra zdrowia 
stan na 21 czerwca 2016 roku
 
 

 

Zobacz także:

17 czerwca 2016 rZobacz jaka według związków powinna być wysokość minimalnego wynagrodzenia pracowników w ochronie zdrowia z podziałem na grupy zawodowe.

 

      

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.24 20:41:26 ~położna

Życiowy błąd, to wybór zawodu położnej (w moim przypadku)! Syf, smród, stolec, wody płodowe, krew, wymiociny itp. Narażenie na wszystkie choróbska, obrabianie tyłka zasyfiałym, cuchnącym babom. Odpowiedzialność za dwa życia, niezadowolone gęby rodzących. Wszystko za niecałe 2 tys. i perspektywa emerytury 1250 złotych. SZOK!

#2  2016.07.24 21:24:55 ~Pielęgniar

Do pani położnej. Faktycznie pomyliłaś się w wyborze zawodu! Strach pomyśleć, jak pracujesz, skoro tak wypowiadasz się o pacjentkach. Zmień pracę i zacznij kopać rowy, bo nie nadajesz się do opieki nad ludźmi.

#3  2016.07.24 23:17:00 ~pielęgniar

A ja kocham swój zawód, ALE jest mi przykro, że jest tak niedoceniany w tym kraju. Tyle lat nauki, doświadczenia i zero satysfakcji finansowej. Pracuję na dwóch etatach, a i tak nie stać mnie na wakacje. Praca zmianowa, ciągły stres - traci na tym życie rodzinne i moje zdrowie. Gdyby nie starsi rodzice, którzy wymagają opieki, to wyjechała bym z rodziną za granicę. Nie żałuję wyboru zawodu, ale żałuję że wykonuje go w tym chorym kraju.

#4  2016.07.25 09:55:52 ~gość

Położne bardziej asertywne niż nawiedzone siostry

#5  2016.07.25 13:01:01 ~funia

Książe Radziwiłł pokazał nam wszystkim kim jesteśmy ii gdzie nasze miejsce w szeregu.To chory kraj,ta reforma pokazuje kolejny skok na kasę rządu.Pieniędzy nie ma i nie będzie bo przecież 100ml zl na fundację narodową(pijar który ma służyć wybielaniu działań rządu i manipulacji społeczeństwa)RYDZYK(comiesięczne transze za kampanię wyborczą)500+(kupno elektoratu na następne wybory)KORYTO + DLA SIEBIE.pANIE MINISTRZE nie jesteśmy posługaczkami,paniami z towarzystwa dobroczynnosci-jesteśmy ludżmi ,zasługujemy na szacunek a nie na Pańską ignorancję i poniżanie. WSTYD.NIE POZDRAWIAM PANA.

#6  2016.07.25 13:48:22 ~do funia

Były rządy prawicowe i lewicowe i wszystkie nas olewały,więc to raczej nie jest wina księcia czy sekretarza partii tylko z nami jest coś nie tak,że sobie na to pozwalamy

#7  2016.07.25 15:56:20 ~wiola

Właśnie dobrze powiedziane-sobie na to pozwalamy, nie ma wśród naszego środowiska solidarności i już chyba nigdy nie będzie jedna drugą by utopiła w łyżce wody ,lekarze zawsze trzymali się razem i oni godnie zarabiają a my dalej biedujemy. Jakby cala Polska stanęła chociaż na jeden dzień ale całe środowisko prędko znalazły by się pieniądze. A lekarze chcą z nami protestować żeby jak zwykle ślizgnąć się na naszej du.

#8  2016.07.25 17:22:20 ~do położne

Zgadzam się z tym co napisałaś,powiem więcej,pewnie większość z nas tak myśli tylko niektóre posiadają tyle odwagi żeby to szczerze powiedzieć.

#9  2016.07.26 15:18:48 ~pilęgniark

Do pani położnej . Kobieto jak można w ten sposób wypowiadać się na temat swojej pracy ,skoro czujesz taki wstręt to zmień pracę ,np. idź i usiądź w kasie Biedronki ,na pewno będziesz szczęśliwa .

#10  2016.07.26 15:23:09 ~pielęgniar

Ja kocham co robię ,czuję się szczęśliwa i nigdy nie żałowałam ,że wybrałam właśnie ten zawód .

#11  2016.07.26 17:31:48 ~piel

Nienawidzę tego zawodu,wyzysku,pracy ponad ludzkie siły, jałmużny zamiast pensji.Rzygam na słowa,że ten zawód to misja i powołanie.Ja nie jestem robot i siłaczka,nie mam już po prostu sił,a do emerytury daleko.