Video - Dyrektor szpitala: spokojnie możemy przyjąć do pracy 15-20 pielęgniarek...

Nadchodzi katastrofa - brak pielęgniarek

 

      

 

 
W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.29 11:49:17 ~mOnia

żeby jeszcze były chętne.

#2  2016.07.29 12:25:39 ~MaX

Bardzo elokwentny pan dyrektor. hahaha. Szkoda tylko że nie wspomina o kwotach jakie "jest w stanie" zaproponować. Czyżby brakowało chętnych do pracy za minimum krajowe?

#3  2016.07.29 16:32:51 ~Gość

Pan dyrektor przyjmie,ale chętnych za takie pieniądze brak. No no szybciej niż się spodziewaliśmy,mówiono ,że zabraknie za pięć lat a to przyszło już! O to Polska właśnie. W świecie pielęgniarki godnie zarabiają to ich nie brakuje. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski.Tyle,że Pis nie myśli tak jak ich poprzednicy.A Izby tylko balują za składkowe pieniądze bo kto im zabroni!

#4  2016.07.29 17:41:56 ~Ewadx

Rewelacja jest praca dla pielęgniarek za najniższą średnie krajową. Ciekawe kto pójdzie do takiej szkoły . Ciężka nauka a później ciężka praca za głodową pensje. Powodzenia życzę wszystkim chętnym na naukę zawodu pielęgniarki .

#5  2016.07.29 17:52:43 ~irena

Spadaj na drzewo za te pieniądze dla pielęgniarek dla lekarzy jest gruba kasa

#6  2016.07.29 22:19:35 ~?????

Niedługo to i Izbom Pielg. skończą się stołki, bo jak nie będzie pielęgniarek to i nie będzie składek :) :) :). O jak bardzo czekam tej chwili :) :) :)

#7  2016.07.30 02:09:31 ~Freed

Niech się dyrektor zastanowi z jakiej przyczyny Pielęgniarki i Pielęgniarze z Terenów Raciborza pracują w placówkach nie raz o godzinę jazdy drogi od domu :) Co do szkoły super bardzo słusznie, zapytajcie kandydatów 1 roku jak już to ruszy jakie mają plany związane z zawodem.//// 80% tych co zda pielęgniarstwo myśli o wyjeździe za granicę z tego 60% wyjedzie w 100%. Więc ukochana Polsko ty szkol ludzi, a Europa będzie ci dziękować za wyszkolony personel medyczny :) i na dodatek dobrze za to zapłaci w wypłacie.

#8  2016.07.30 13:43:31 ~Do Freeda

Święta racja :) samo życie. Gdyby mi odjęli 35 lat, też bym tak zrobiła. ! 0 lat temu namawiałam córkę na ten zawód, ale ona mi powiedziała, że nie sprawi takiego życia swoim dzieciom. Święta, matka do pracy a dzieci półsieroty. I tak rok w rok :(. Urlop też nie w każde wakacje, bo ktoś musiał harować.

#9  2016.07.30 16:51:38 ~Freed

Tak to prawda, Świątek piątek czy Niedziela jest dniówka czy nocka do pracy się idzie. Ale to w sumie z góry człowiek wie na jaki zawód się decyduje. Problem polega na tym że młodzi ludzie nie chcą zostać w Polsce. I to nie raz nie dla tego że zarobki są za małe bo faktycznie są, głównym powodem wyjazdów jest Kasa wiadomo zarabiać 2200zł netto a 2200 euro to jak by nie było jest różnica. Ja po wyjeździe z Polski gdzie pracowałem w Szpitalu 7 lat mogę stwierdzić jedno. Osobiste spostrzeżenie Polska to kraj dla Bogaczy. . . . . . ! ! ! I tutaj jest główny myk całego problemu. Państwo pozwoliło na dźwiganie cen bez opamiętania Cały czas ceny idą w górę a zarobki względem cen nie proporcjonalnie. Dam prosty przykład : Pielęgniarka pracująca w Polsce Zarobi ile na godzinę ? 16zł ? co daje nam 3,2 litry paliwa. Pielęgniarka pracująca w Niemczech zarobi 16euro co daje nam 13 litrów paliwa. Czyli co ? dzieki nas między tak blisko siebie krajami ogromna przepaść. Wszyscy kogo znam poza granicami Polski mówią mi że Polska jest krajem dla bogaczy nawet na urlopy nie chcą jechać do Rodziny bo jest drogo. Wiem po sobie widzę różnicę każdy mi mówił nie porównuje się cen itd ale jeśli ktoś dla o budżet domowy to liczy. Mi po kilku miesiącach zamieniania euro na złotówki bardzo łatwo wyszło. Rozwiązanie bo się rozpisałem jakie ? macie pomysł ? Ja mam Polskie obecne wypłaty powinny podnieść się o x4 tak dosłownie zarabiasz 2200zł powinno to być 8800zł wtedy można mówić o normalnym życiu. Wiem że to nie realne bo to Polska i nie ma takiej możliwości. Przykro jest bardzo obserwując co się dzieje w Polsce, ja 2 lata temu przed wyjazdem już widziałem braki personelu a co będzie dalej :( Po za tym zgodzenie się na te podwyżki 400zł brutto obok wypłaty podstawy to cios okropny, Nie wiem czemu tego nie wywalczony aby szło do podstawy. A wiecie w sumie dla czego ? A to dla tego że jak się kasa skończy albo Polska będzie już z takimi długami że nie będzie z czego to wtedy co zrobią dyrektorzy ? No właśnie zabiorą :( Poczytajcie sobie o zadłużeniu naszego kochanego kraju, Piękny jak że mądry program 500+ ( osobiście dla mnie to bardzo dobre posunięcie ) Szkoda tylko że wszystko na kredycie i to nie w złotówkach a w Euro. Kiedyś odbije się to czkawką i nie trzeba będzie na to zbyt długo czekać. Stare powiedzenie mówi zarabiasz w złotówkach nie bierz kredytu w Euro. Bo popłyniesz. Dobra wystarczy już podsumowując jest mi bardzo przykro że w Polsce dzieje się jak się dzieje.

#10  2016.08.03 21:34:32 ~Do dyrekto

Niech pań spokojnie przyjmie 40 pielęgniarek a nie tylko 15.stare ktòre przeszkadzają niech pań zwolni gratuluję. Niech pań poinformuje opini3 publiczna jak drzwiami i oknami pchają się do pracy pielęgniarki w Pana zakładze