Od 1 września dodatek dla pielęgniarek to 800 zł brutto brutto. Ministerstwo zdrowia wyjaśnia kwestię gdy pielęgniarka ma L4.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

      

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
 
 
Poniżej publikujemy fragment stanowiska ministerstwa zdrowia z dnia 18 kwietnia 2016 roku: 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.31 23:09:51 ~Ksja

Nie rozumiem dlaczego osoba przebywająca na zwolnieniu ma nie dostać 80% tego dodatku 400 brutto brutto? Przecież od tych dodatków jest cały czas potrącona składka chorobowa!

#2  2016.08.01 08:13:35 ~Ola

Ten dodatek to jedna wielka ściema. Ludzie w wiadomościach usłyszeli i uwierzyli a My jesteśmy nadal zdziwione.

#3  2016.08.01 11:37:21 ~irena

No , kwestię ,minimalnego zatrudnienia ''pielęgniarek i położnych a raczej jego projekt, przerobiono wspaniałomyślnie na ,minimalne wynagrodzenie'' dla pielęgniarek i położnych - radosna twórczość rządzących mnie powala - myślę ze pielęgniarki i położne wiedza co mają robić w tej sytuacji

#4  2016.08.01 15:50:12 ~@@@

Zdarzyło się zachorować-niestety i nie dość,że zus cię oszwabi to jeszcze i to.Taka sprawiedliwość w tym kraju.Nic dodać- nic ująć zawsze w mordę.

#5  2016.08.01 15:55:10 ~Mariola

Wciąż słyszymy , że dodatek otrzymają wszystkie pielęgniarki w wysokości 800,00 zł brutto, brutto , bardzo chciałabym aby było to prawdą. Dodatki które otrzymał mój zakład przy kwocie 400,00 zł brutto , brutto nie wystarczały na pokrycie wzrostu wynagrodzeń wszystkich zatrudnionych pielęgniarek. Zastanawiam się dlaczego w środkach masowego przekazu udostępniane są tak mylne informacje. Jeśli ministerstwo zdrowia stwierdza ,że taką kwotą mają zostać objęte wszystkie pielęgniarki to powstaje pytanie dlaczego środki przekazywane do podmiotów leczniczych są niewystarczające.

#6  2016.08.01 17:01:10 ~x xx

A jeśli nawet środki są wystarczające to dyrektor podzielił według swojego uznania najwięcej kadrze kierowniczej a marne grosze pracującym przy chorych SPSK1 w Lublinie.

#7  2016.08.01 21:24:18 ~MYŚKA

JUŻ JAKO DZIECKO MARZENIE MIAŁAM ,ZOSTANĘ PIELĘGNIARKĄ MYŚL TA WCIĄŻ WE MNIE DOJRZEWAŁA JAK W PŁONEJ ZIEMI ZIARNKO NA WIELE SZKOLNYCH LAT ZAMKNĘŁAM PRZEDZIAŁ Z WYBOREM ZAWODU NIE CHCIAŁAM MYŚLEĆ O ŻYCIU DOJRZAŁYM ,BIEGŁAM NA OPAK DO PRZODU SZYBKO MINĘŁY BEZTROSKIE LATA,CUDOWNE,NIEZAPOMNIANE MYŚL JAK BUMERANG POWRÓCIŁA-JA PIELĘGNIARKĄ ZOSTANĘ ZOSTAŁAM ,JESTEM,TRWAM DO DZISIAJ I NIE RAZ MYŚLĘ SOBIE KOCHAM PACJENTÓW,KOCHAM TEN ZAWÓD LECZ CO JA TUTAJ ROBIĘ ZA MARNE GROSZE, ZA BRAK SZACUNKU AŻ TYLE POŚWIĘCENIA TO NIEDORZECZNOŚĆ ,TO IGNORANCJA KTOŚ NAM TEN ZAWÓD POZMIENIAŁ PAPIERY BIURKO PRZYKRYWAJĄ,KOMPUTER Z WYSIŁKU SIĘ CZERWIENI CZY KTOŚ NIE MYŚLI ,CZY KTOŚ ZWARIOWAŁ,CZY TO SIĘ KIEDYŚ ZMIENI? JA Z PACJENTAMI PRACOWAĆ MIAŁAM ,CZASEM PO ŁEBKACH TO ROBIĘ PROCEDURAMI ZAWALONA DIAGNOZY PISZĘ SOBIE JAK SEKRETARKA I INFORMATYK PRACUJĘ GODZINAMI JUŻ NIE PAMIĘTAM KIEDY O ŻYCIU POROZMAWIAŁAM Z PACJENTAMI KLIKAM ,DRUKUJĘ,KURSOREM ŚWIETNIE WRĘCZ SOBIE ŚMIGAM PRZED POŁOŻONYM KOLEJNYM "PAPIEREM "CAŁYM CIAŁEM SIĘ WZDRYGAM NIE WIEM JAK DŁUGO JESZCZE WYTRZYMAM"POZORNE PIELĘGNIARSTWO" TEN ZAWÓD ZSZEDŁ JUŻ NA MANOWCE KTOŚ ZNISZCZYŁ GO BESTIALSKO

#8  2016.08.02 14:52:07 ~Nata

A ja i moje koleżanko pielęgniarki bardzo cieszymy się z tej podwyżki. Pracuję na kontrakcie, sumę 400 zł dopisuję do rachunku. Od tej sumy płacę później do US 19% podatku. Pozostaje mi na rękę 324 zł a od września 648 zł.

#9  2016.08.03 11:29:18 ~Mira

Mam prosbę żeby na portalu wyjasniono kwestie tzw podwyżek w POZ , DLACZEGO PISZECIE 400 ZŁ brutto jak w moim zakładzie dostajemy po 180 zł netto o co w tym wszystkim chodzi ? gdzie jest to 400 zł brutto

#10  2016.08.03 14:32:49 ~gość

Do Nata-Na szyneczkę biednej siostrzyczce wystarczy,dzieci nie pomrą z głodu ha ha ha.Z byle czego się cieszycie to byle co dostajecie i to nie wszystkie.

#11  2016.08.03 21:29:50 ~Do goscia

Twoje wypowiedzi są tak puste jak ty sam.jestes zgnilizną która. Śmierdzi .nie trzeba jej wąchać. Wystarczy jeden zdrowy sęp a będziesz pożarty przez swoją pustkę