Od 1 września dodatek dla pielęgniarek to 800 zł brutto brutto. Ministerstwo zdrowia wyjaśnia kwestię gdy pielęgniarka ma L4.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

        

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
 
 
Poniżej publikujemy fragment stanowiska ministerstwa zdrowia z dnia 18 kwietnia 2016 roku: 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.08.20 11:28:05 ~mikolosia

A co z wypłatą dodatku, ja się przebywa na zwolnieniu z powodu wypadku w pracy ?

#2  2016.08.20 12:51:36 ~Kasia

A co jeśli jesteśmy na zwolnieniu jeśli mamy przeciążony kręgosłup z powodu dźwigania pacjentów, jeżeli zaraziłysmy się czym kolwiek od pacjenta, pracujemy z osobami chorymi w sposób "bezpośredni" Czyli te pieniądze można uznać za - premię za nie chorowanie? ? Lekarze podwyżki dostali do pensji a nie jako dodatek i nie zabiera się im pieniędzy z powodu L4

#3  2016.08.20 13:40:16 ~Kaja

Powinni na zwolnieniu wypłacać bez żadnej łaski przecież to jest brutto brutto ,potrącona jest przecież składka chorobowa. Chyba ze się mylę? A co na to pan Mariusz?

#4  2016.08.20 16:07:26 ~gosia

A co w przypadku przebywania na zwolnieniu z powodu ciąży. Przecież powinno się otrzymywać 100 % wynagrodzenia, to co dodatek w to nie wchodzi. jedno jest pewne zawsze znajdzie się argument żeby tych pieniędzy nie dać.

#5  2016.08.20 17:30:51 ~Sowcia

A dlaczego nikt nie pamięta o personelu pionu diagnostycznego ? Czy ma znaczenie to że nie są większością? Pamiętajcie że BEZ NAS same pielęgniarki nie są w stanie wiele zdziałać!

#6  2016.08.20 17:57:31 ~Kaja

Pani Sowciu jak lekarze wywalczyli dla Swojej grupy zawodowej duże podwyżki to pytań Pani nie zadawała? Proszę tak jak pielęgniarki jednoczyć siły strajkować i walczyć.Tylko ze całe towarzystwo się już przyzwyczaiło ze walczą (i dostają po głowach od wszystkich)pielęgniarki a wywalczone podwyżki dostają wszyscy (tak jak to miało miejsce z podwyżką 203)

#7  2016.08.20 18:06:02 ~Maria

Jestem pielegniarka pracujaca w przychodni i zatrudnionom przez lekarzy .Ostatnia moja podwyzka to 100 zl.Teraz mam na reke 2150 czy juz nikt o nas nie mysli jestesmy daleko w tyle.

#8  2016.08.20 19:56:24 ~Aga

A co z Opiekunami medycznymi kto pamięta że ciężko pracują i pielęgna pacjenta? Że pomagają pielęgniarkom?

#9  2016.08.20 23:37:20 ~Nawiola

Za 2. Lata 800 brutto brutto dodatku do ciężkiej harowki a podrzedny lebek bierze od PiS pewne 500+ w gotówce netto co miesiąc w trzecim roku pielęgniarka otrzyma 400brutto brutto i dopiero po tylu latach zabiegu brutto brutto i netto podrzedniego lebka kwota się zrownowaz y pielęgniarka ciężko pracuje na zmiany niejednokrotnie wychowuje dziecko finansuje ubiór i dojazd do pracy i potrze buje nieustannie 3 lat żeby dostać miesięcznie taka kwotę którą rozdaje Pis na wybrane dzieciaczki,zaraz się zezygam

#10  2016.08.21 17:22:21 ~Ela

Ja mam 1600 z nocami i świętami na wschodzie Polski

#11  2016.08.22 19:32:21 ~zaintereso

Bieda bieda i jeszcze raz bieda. Mam 18lat i zarabiam tyle co moja mama z 30 letnim starzem

#12  2016.08.23 10:21:53 ~jaga

Młoda nie ma stażu,ani mgr i sprytniejsza od wielu z was.Gratulacje!

#13  2016.08.25 23:46:43 ~uszi

U mnie w pracy W SIERPNIU nie zostaly wyplacone dodatki 230zl pracodawca twierdzi ,ze nienaplynly srodki z NFZ;MAM PYTANIE CZY TO MOZLIWE?

#14  2016.08.26 07:57:34 ~Do Uszi

Sprawdź to kochana ,bo nie chce mi się w to wierzyć,mało prawdopodobne,że nie napłynęły środki.

#15  2016.08.26 10:01:24 ~uszi

A czy pracodawca moze zabrac nam te pieniadze bo to prywaciaz? wszystkie boimy sie odezwac! nikt tego nie kontroluje? nikt go nie spawdzi?

#16  2016.08.26 21:54:01 ~Matkateres

Te pieniądze przekakaxanona 500+te pieniądze to priorytet dzieciaczki nie poczekaj Pielęgniarka poczeka jeszcze wiele lat

#17  2016.08.29 16:28:57 ~Egonek

Czekaj babka latka zobaczycie te pieniądze jak świnie niebo

#18  2016.09.15 08:20:48 ~ela

Ja dzień w dzień duje 80 w dwie strony, zajmuje się epidemiologią za 1850 brutto, to chyba nie muszę mówić ile mam na rękę i ile mi auto spali paliwa. spoko kraj, spoko odpowiedzialność, spoko wynagrodzenie. Śmiech na sali!

#19  2016.09.15 08:21:56 ~ela

80 km nie dopisałąm

#20  2016.09.21 11:09:18 ~Asia

Dyrektor placówki w której pracuję sam powiedział że może dać te pieniądze do podstawy ale nie da . Tłumaczy swoją decyzje problemem z obliczaniem całości wynagrodzenia poza tym dodatkiem. I w takim momencie jestem na l4 i nie dostaje żadnych pieniędzy do wypłaty zasadniczej. Skończyłam studia magisterskie i teraz myślę o zmianie zawodu. Prawdopodobnie podejmę zatrudnienie w którejś firmie działającej w tutejszej SSE . Tam pracując tyle samo co i teraz zarobie te 2700 zł na rękę a nie jak teraz 1398 zł . Szkoda życia i czasu bo nic z tej wypłaty nie da się zaoszczędzić. Zero perspektyw na przyszłość.

#21  2016.10.13 12:55:49 ~ ceilna

Jestem pielęgniarką w ciązy, przebywam na chorobowym, do tej pory miałam dodatek przyznany przez ministerstwo, teraz został mi zabrany bo na moje miejsce przyjeli inna osobe, czy to zgodne z prawem