W przekonaniu Elżbiety Rafalskiej ministra rodziny, pracy i polityki społecznej "szczególnie ciekawym" rozwiązaniem byłoby kierowanie bezrobotnych pielęgniarek do ... Domów Pomocy Społecznej.

Pielęgniarstwo 2016.

       

 

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej napisał:

 

 

Zobacz pełną treść pisma ministra

 

                                                                    *Kliknij po więcej informacji

Komentarze użytkowników

#1  2016.09.03 21:54:19 ~Lusia

A sa takowe, czyli bezrobotne? gdzie?

#2  2016.09.03 22:20:26 ~piel

Czekam na przywileje Służby Panie Ministrze.

#3  2016.09.04 09:16:57 ~jolka

Proponuje by pani Rafalska poszla sobie pracowac do domu pomocy spolecznej za pensje proponowana przez dom pomocy spolecznej !

#4  2016.09.04 09:33:07 ~scz

Pracowałam w Z.P-O, to taki inny DPS. Niska pensja, dużo pracy a do tego żądania aby robić jeszcze więcej. Systemowo mało nakładów finansowych na takie miejsca a narzucone obowiązki do zabezpieczenia, przeogromne. Permanentny brak wszystkiego od gąbek, pościeli, środków higienicznych, rękawic, papieru, leków aż po ubiór pacjenta czy personelu. Stale słyszało się "oszczędzajcie" . Totalna porażka. Pani Rafalska niech sama tam pracuje!

#5  2016.09.04 09:37:48 ~anna

Jak zwykle minister nie ma pojęcia o czym mówi, zupełnie nie zna realiów w PDS-ach. Pielęgniarka po studiach, bez doświadczenia nie ma czego tam szukać. Uświadamiam minister, że na 120 pensjonariuszy przypada na dyżurze 2- słownie dwie pielęgniarki, dyżur bez lekarza, kiedy coś się dzieje wzywa się pogotowie. O pensjach nawet nie wspominam bo są żałosne. Powrót PRL-u - nakaz pracy, czy pani dobrze spała? Opary absurdu!

#6  2016.09.04 09:52:35 ~beznadziej

Jak widać pomysły wszystkich ministrów odpowiedzialnych za schorowanych, starszych, bezradnych ludzi, to chore wizje,postawy bezdusznych lokomotyw, pełnych rdzy, awarii, kończącej się amortyzacji . Brak wiedzy merytorycznej, praktycznej, pomysłów na uzdrowienie doprowadza do kompletnego rozgardiaszu. Pamiętamy chore pomysły wprowadzenia w DPS tzw. "zadaniówek", konieczności reform w poz. Mam nadzieję, że już niedługo zniknie jak bańka mydlana to zło, które nas otacza, bo strach żyć w takich realiach.

#7  2016.09.04 11:12:02 ~kiki

Nigdy w życiu. Nie za te pieniądze. Wolę nie pracować albo szukać pracy w innym zawodzie. A tak a propos.są jakieś bezrobotne pielęgniarki? Chyba jak mieszkają na wsi. W mieści w z palcem w nosie znajduję prace.

#8  2016.09.04 11:12:54 ~Anna

A ja myślę , że to nie zniknie dotąd ,dokąd o zmiany będą się upominać tylko pielęgniarki i personel medyczny, pacjenci a zwłaszcza ich rodziny mają tylko o wszystko pretensje do personelu. Nie mówię tu o takich jak pani Rafalska bo jak wszystkim wiadomo, iż Ci przy korycie mają się zawsze dobrze i ich problemy przeciętnego obywatela obchodzą tylko tyle , aby wystarczyło do zdobycia stanowisk, a potem to mają ich mocno w dopie. Moim zdaniem w każdym miejscu i przy każdej okazji należy informować społeczeństwo o tych brakach, mówić otwarcie dlaczego tak jest. My , ale także pacjenci nie mamy już wiele do stracenia.

#9  2016.09.04 12:37:26 ~gosc

Brak pielegniarek wDPS-ach to ogólnounijny problem .dlaczego do Niemiec do opieki nad seniorami w Domach Opieki potrzebuja Polskich pielegniarek ? tam tez nie chca pracowac niemieckie pielegniarki to jest ciezka fizyczna praca a w Polsce w dodadtku bez srodków medycznych leków poscieli zywnosci za pensje głodowe i na zmiany bez odpoczynku .bez lekarza .Mało tego bez opiekunek i wolontriuszy bo tez chca zlikwidowac mozliwosc pomocy wolontariuszy którzy pracuja za darmo .paranoja zenada .tak jest niech Pani minister wysle wszystkie urzedniczki i siebie do takiej pracy a nie wypowiada sie na temat o którym nie ma zielonego pojęcia .

#10  2016.09.04 12:40:01 ~gosc

Bezdusznosc Ministra zdrowia nie zna granic .na pewno ma w swojej rodzinie starze schorowane osoby .tylko ze ich rodziny maja zapewniony byt w lepszych warunkach niz przeciętny Polak Senior

#11  2016.09.04 15:30:30 ~plg.Ewa

W dps-ie pracuje 25 lat to prawda ze praca nie jest latwa ale ile mozna nauczyc sie pokory i odpowiedzialnosci. To prawda ze nie ma lekarza ale drogie kolezanki sa rzeczy do ktorych nie trzeba wzywac karetki (zreszta niechetnie przyjezdzaja),obecnie sytuacja w Dps-ach pielegniarek jest tragiczna u mnie na pelnym etacie jest nas 4 pracujemy na dyzurach pojedynczo i dajemy rade chociaz to nie latwe , nikt nie chce pracowac w dpsach zastanawiam sie dlaczego czasami po rozmowach z kolezankami dochodze do wniosku ze boja sie odpowiedzialnosci za zycie ludzkie itp. nieraz slysze pytanie jak dajemy rade, nie wiem poprostu pracujemy duzo dalo nam zatrudnienie opiekunow, ktorzy przejeli kapiele , pampersy pomagaja przy karmieniach. Nie wiem w jakim zakladzie pracowaly niektore panie i kiedy ale u nas nie trzeba oszczedzac srodkow higienicznych itp. Pozdrawiam wszystkich goraco:)

#12  2016.09.04 16:40:24 ~do plg Ewa

Ogarnij się,bo sama sobie zaprzeczasz i niewiadomo o co ci chodzi.Może zmień pracę,jak ta cię przytłacza

#13  2016.09.04 16:50:06 ~???

Chciałoby się zapytać rządzących -Quo vadis ? Bardziej dba się o zwierzęta niż o ludzi !

#14  2016.09.04 19:03:29 ~ooo

Pracuje w ZPO praca bardzo ciezka-przychodza pacjeci z glebokimi odlezynami ,po swiezych amputacjach konczyn dolnych, z sadami pokarmowymi i przetokami pokarmowymi ,z wszelkimi innymi ,nie wspomne o demencjach.nie mamy na miejscu lekarza .praca bardzo ciezka i trudna .a pieniadze 1450 brutto! + 230 z funduszu+kilka groszy za nocki i swieta. koszmar! Wieksza czesc moich kolezanek szuka pracy w szpitalu.ale na chwile obecna.mimo brakow kadr pielegniarskich trudno o prace na oddziele szpitalnym.sa to zdolne wyksztalcone osoby po studiach mgr.i licencjatach z licznymi kursami i stale sie doksztalcajace.wiec te w DPS NIE SA DEBILKAMI: CHYBA TYLKO DLATEGO ZE PRACUJA ZA GROSZE! nikt kto nie prcowal w takim miejscu nie powinien otwierac ust i umniejszac temu miejscu i personelowi!

#15  2016.09.04 19:45:02 ~do ooo

Co wy tam jeszcze robicie z takimi pensjami za morderczą pracę?

#16  2016.09.04 20:01:20 ~ooo

Czekamy az trafi sie okazaja przyjecia na szpital. A W TEJ CHWILI NIE MA MOZLIWOSCI ZADNA Z NAS ;CHYBA ZE KRAKOW: WARSZAWA .nie mozemy tez dorobic nigdzie bo grafik mamy zawsze ukladany na ostatnia chwile.a dziewczyny sa naprawde bystre i pracowite i jestesmy wszystkie za soba .nic nie da sie zrobic tylko czekac !

#17  2016.09.04 23:09:50 ~pielęgniar

Dziewczyny przeczytajcie kodeks pracy grafik nie może być później niż na 10 dni przed rozpoczęciem miesiąca po wtóre zapraszamy do wielkopolski tu pracy nie brakuje a chętnych i owszem w większości szpitali możesz sobie wybrać etat zlecenie kontrakt co kogo interesuje zapraszamy pracy dla wszytkich starczy

#18  2016.09.05 03:11:48 ~gosia

Pampers, pampers i tylko pampers z tym kojarzę tą pracę , smród moczu i dźwiganie nigdy więcej tam nie wrócę a pracowałam tam 10 lat brrr.

#19  2016.09.05 12:52:09 ~Misia Ela

P. minister zapewne ma pomysł aby zrobić obozy pracy dla koleżanek które szukają zajęcia.Sama niech się zatrudni do dps-u to zobaczy jak ciężka to praca.Póki co to policjanci ku jej wygodzie dowożą jej hamburgery-służący.żENADA.

#20  2016.09.05 17:10:46 ~kik

Dlaczego nikt nie interesuje sie co dzeje sie w takich placowkach jak ZOL ;ZPO:DPS GDZIE INSPEKCJA PRACY ? CZESTO SA TO PLACOWKI PRYWATNE NASTAWIONE NA ZYSK ! pracownika maja w nosie wysysaja ostatnia krew!

#21  2016.09.05 17:10:49 ~gość

Co wolno wojewodzie,to nie tobie siostro

#22  2016.09.05 17:38:10 ~kapiszon

Pielęgniarki z dps zmarnowały sobie zawód poswiecając się chorym za grosze,lepiej byłoby im ulice sprzątać bez odpowiedzialnosci i z lepszym wynagrodzeniem p.minister

#23  2016.09.05 18:20:30 ~kik

Tak w takich placowkach jest bardzo ciezko! A PLACA NIEKATROLOWANA PRZEZ NIKOGO ;WYZYSK !

#24  2016.09.05 18:26:45 ~do kapiszo

One czekaja az otworzy sie rynek pracy dla zawodu pielegniarki ,podtrzymuja prawo wyk zaw.by pozniej nie musialy zadarmo pracowac i jeszcze za to placic , ze placowka szpitalna umozliwila im przebycie szkolenia ,ktore polega przynies , zanies umyj ,zaprowadz itp.teraz pielegniarki pracuja za grosze na kilku etatach wiec nie ma zawiele miejsc pracy i pracuja tez te ktore sa na emeryturze !

#25  2016.09.06 05:23:21 ~ja

Od ognia,wody i pracy w dps i zol broń nas Panie!

#26  2016.09.08 17:27:31 ~Zborowska

To jest przemoc ekonomiczna. Proponuję Pana Ministra postawić przed Sąd . Czekam na propozycję pracy jako osoba niepełnosprawna za kwotę minimum 3000 do 5000 zł bo moja emerytura po 20 latach pracy z minimalnej krajowej wynosi 880zł brutto. .

#27  2016.09.20 06:04:15 ~lena

.to pani Rafalska nie wie kim jest Pani Pielegniarka i jak jest wyksztalcona .do dps ? cos takiego ! szkoda tego wyksztalcenia ,madrosci, umiejetnosci etc.Do dps OPIEKUNKI! to tak jakby Nauczycielowi kazac pracowac jako WOZNY. nie potrzeba konczyc szkol pielegniarskich , aby ; karmic ,myc, zmieniac pampersy,czesac, pomoc w ubieraniu , oprowadzanie, prowadzic rozmowy z pensjonariuszami.Tak wlasnie wyglada praca w DPS-.po co sa te opiekunki ? .jedna pielegniarka wystarczy, zeby zajac sie tym czego nie ma prawa wykonac opiekunka i tyle.Zobaczymy za 5 lat czy to powie Pani Rafalska, ze swieca beda poszukiwac Pan Pielegniarek jak w szpitalach bedzie tragedia dla chorych z powodu ich braku .Pani Rafalskiej zalezy na tym , aby uwstecznic wyksztalcone Panie Pielegniarki i ponizyc, zdegradowac ten piekny Zawod do poziomu OPIEKUNKI- bo tylko i wylacznie takie osoby sa potrzebne w dps.przykre to ,ale to juz wkrotce sprawdzi sie w 100% .pozyjemy -zobaczymy, czy powtorzy ta propozycje pracy Pani Rafalska.

#28  2017.07.01 11:07:08 ~Ja

Do lutego tego roku pracowałam w podwarszawskich dps. 30-35 pensjonariuszy.Musiałam przestać pracować po tym jak zaczęły się powazne problemy z sercem (ogółem mam 36 lat pracy). I wcale nie jest tak tragicznie jak niektóre piszecie. Zarabialam 250 zl.do reki za dyżur, srednio 14-16 dyzurow. Byłyśmy tylko 2 pielegniarki ale mieliśmy opiekunów,którzy naprawdę dużo robili. I tak prawdę powiedziawszy mniej się napracowalam niż w szpitalu.