Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej...".

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

      

 
                                                  *Kliknij po więcej informacji...
 

 

                                                       *Kliknij aby przeczytać

 

28 sierpnia 2016 roku - Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku - Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

 

Przeczytałam dzisiaj ten najnowszy pomysł Ministra Księcia i ubawiłam się do łez, tak dobrego kawału to ja nie słyszałam od dawna chociaż nie powiem, co i raz Pan się stara mnie rozśmieszyć. I się wreszcie udało.

Niestety mój śmiech był przedwczesny, byłam pewna, że to jakaś Pana mrzonka i nikt o zdrowych zmysłach, znający współpracę w zakresie zleceń lekarskich nie poprze tej głupoty a tu niezbyt miła niespodzianka. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie i moją minę (dobrze, że nie włączam w telefonie funkcji wideo rozmowy), gdy zadzwoniły do mnie koleżanki po fachu, że rozporządzenie takowe istnieje i jest wprowadzane w czyn. Mina mi zrzedła i zamurowało mnie. A mówili mi mądrzy ludzie: patrz co sobie życzysz, bo czasami życzenia się spełniają. I masz babo placek i zasuwaj na to swoje „wymarzone” szkolenie z wykonywania zleceń lekarskich. Paranoja. Co to „Folwark Zwierzęcy”?

Rozumiem Panie Ministrze że takie samo rozporządzenie wydał Pan dla swojej grupy zawodowej? Lekarze mają te szkolenia przed nami albo razem z nami?

A znając „tępotę" pielęgniarek i położnych oraz to, że będą od tej pory pracowały w wielkim szoku (ponieważ wszystko będzie wpisane na czas i lekarz nie powie nigdy więcej Pani poda a ja później wpiszę) to się nie dziwię już, że wpadł Pan na pomysł z tymi szkoleniami. Nie wiem jak Panu za to dziękować. Pana troska o wspaniałą współpracę teamu pielęgniarsko- lekarskiego jest porażająca.

Odtąd wszyscy będą pracować na wszystkich oddziałach szpitalnych bez błędów medycznych, nikt nikomu nie będzie szkodził, nastąpi idylla ponieważ wszyscy, to znaczy 100% lekarzy zrozumie po tych szkoleniach, że:

  • zlecenia mają być przedłużone na czas
  • mają pisać wyraźnie nazwę leku a co najważniejsze nazwę leku taką jaki jest obecnie na stanie oddziału (ten sam lek inna nazwa, inny producent)
  • Nie będą to hieroglify egipskie czy pismo supełkowe Inków a polski alfabet
  • Dokładne dawki leków a nie, że pielęgniarka się domyśli i wrzuci co trzeba do kieliszka
  • Jak lek jest odstawiony, to ma być widoczne w tym zleceniu
  • Jak informuję lekarza, że potrzebny jest lek to nie będę słyszeć "Pani poda, a ja potem wpiszę”...

Nie chce mi się więcej pisać, no i patrzcie pielęgniarka bez szkolenia Pana Ministra wie co ma być zawarte w zleceniu i jak ma je przyjąć. Ja to wiem od momentu ukończenia szkoły a Pana koledzy znają te zasady na pamięć?

Popsuł mi się jeszcze bardziej humor i mina mi zrzedła gdy sprawdziłam wszystkie strony internetowe naszych działaczy typu: związki zawodowe, izby oraz konsultantów i nie znalazłam ani słowa sprzeciwu, nawet najmniejszego wspomnienia o tym pomyśle.

Cytuję: Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"!

Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej, Związki, Samorządzie obudźcie się! Bez przedstawienia dowodów Minister napisał ,że mordujemy ludzi, czy ktoś z was to zrozumiał? Czy do was dotarł kaliber tego oskarżenia? Kochane moje władze czy zdajecie sobie sprawę, że Minister za wszystkie błędy zwala całą winę na nas? Jeżeli nie podejmiecie radykalnych środków to zrobią z nas kozły ofiarne? A my nadal będziemy się karmić sloganami o samodzielnym zawodzie, będziemy wydawać ciężko zarobione pieniądze na kursy, studia, specjalizacje a potem Wielki Pan Minister wpadnie na pomysł, który potwierdzi opinię większości naszych współpracowników oraz społeczeństwa, że jesteśmy tylko średnim personelem medycznym, świadczeniem medycznym i nawet nie potrafimy odczytywać zleceń bez odpowiedniego szkolenia.

Za to wszystko, co nas od lat spotyka ze strony kolejnych ekip rządzących ja osobiście nie cackałabym się już z nikim. Skoro do polityków i społeczeństwa nie dociera nasz krzyk rozpaczy, że nie ma i wkrótce nie będzie wcale pielęgniarek że ich te nieudolne starania i ciągłe od lat udawanie, że zmienią coś na lepsze to jawna kpina i obrażanie naszego pięknego zawodu. Nie pomagają akcje protestacyjne i pojedyncze strajki w szpitalach to pokażmy, że cenimy siebie i ten zawód, że dość oskarżania nas o całe zło dziejące się w ochronie zdrowia i wyjdźmy koleżanki i koledzy na ulicę.

Bez żadnych referendum, bez negocjacji z nimi bo oni mają takich doradców, takich prawników na usługach, że znowu zrobią z nas idiotów. Jeżeli wyjdziemy na ulicę i jak jeden mąż nie stawimy się do pracy to zobaczymy wtedy czy są do czegoś potrzebne pielęgniarki i położne.

Możecie pisać, że to nie etyczne, że tak nie wolno, że składałyśmy przysięgę, ale ja was wszystkich pytam dlaczego ciągle słyszę, że pielęgniarki odchodząc od łóżek narażają pacjentów? Wiecie o tym, że w cywilizowanych krajach za dopuszczenie do strajku w ochronie zdrowia odpowiada manager szpitala. Tam społeczeństwo nie powie złego słowa na strajkujących. Winny jest zarządzający np.: szpitalem, bo pozwolił na eskalację konfliktu płacowego. A u nas?

A etyczne jest powolne, systematyczne zabijanie zawodu pielęgniarki i położnej? Etyczne jest narażanie chorych na opiekę pielęgniarki pracującej w miesiącu 300-500 godzin?

Wiecie teraz dlaczego tak szybko wprowadzono zgodę na pracę, na kontraktach? Bo wiedzieli dobrze, że zniszczyli polskie pielęgniarstwo a jak mało będą płacić to pielęgniarki będą pracowały na 2-3 etatach i nie będzie widać żadnych braków w zatrudnieniu.

Przecież w szpitalach, przychodniach i każdej innej placówce zdrowia pracują lekarze, rehabilitanci, salowe, opiekunki, rodziny opiekują się swoimi bliskimi to wytłumaczcie mi w jaki sposób odchodząc od łóżek pacjentów narażamy ich na utratę zdrowia i życia? Ja nieustannie słyszę i czytam że pielęgniarki nic nie robią tylko ciągle chcą podwyżek to spełnijmy marzenia naszych pracodawców i większości społeczeństwa, współpracowników, rządzących i pokażmy, że pomimo, iż jest to zawód sfeminizowany to mamy za przeproszeniem „Jaja”!

Przerobiliśmy już wszystkie metody pokojowe, wystrychnięto nasze związki i izby na dudka może czas przypomnieć lata 80. Wtedy zaczęli stoczniowcy teraz może kolej na Pielęgniarki i Położne.

Pozdrawiam Pielęgniarka

 

 
                                              *Kliknij po więcej informacji 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.08.29 17:58:19 ~Marzena Żo

Kolejne upokorzenie.

#2  2016.08.29 18:00:52 ~pacjent

Radziwułl do kosza!

#3  2016.08.29 18:33:08 ~pielęgniar

Dodam jeszcze że, lekarz będzie wpisywał dawkę leku bez pomyłek,

#4  2016.08.29 18:42:05 ~Gosia

Pan minister powinien zajac sie w pierwszej kolejnosci przeszkoleniem swoich kolegow lekarzy. Pielegniarka wie jak ma byc prawidlowo wylelniona dokumentacja medyczna. Moze poswiecilby czas na zweryfikowaniu czasu pracy lekarzy,ktorzy pracujac przez kilka dni bez przerwy stanowia zagrozenie dla pacjentow. Czemu temu tematowi nie poswieci swojej uwagi tylko zajmuje sie praca pielegniarek o ktorej widac nie ma pojecia.

#5  2016.08.29 18:43:41 ~pie

Pan ministe dawno nie pracowal byl zajety robieniem kariery ma w d pielegniarki jedynie odejscie w calym kraju od łóżek moze cos zmieni natomiast wszyscy.uważają ze pielegniatka ma pracowac.i cicho siedzieć to jest etyczne

#6  2016.08.29 18:45:06 ~Jolpod

Pielęgniarko - chylę czoła przed takim dictum. Jesteś niezwykle mądrą osobą, potrafisz ubrać myśli w słowa i jeszcze przelać je na papier. Nasz zawód umiera nie tylko przez złe płace, a głównie przez naszą mentalność i "sarmackie" podejście do sprawy, gdzie wszelkie przejawy inicjatyw są bombardowanie nie tylko przez tych "innych", ale i przez wewnętrzne pyskówki i pieniactwo naszego środowiska. Szkoda, że osoby Twojej klasy są niejako rzadkością. Jeśli założysz partię, która mogłaby wejść do sejmu mając za cel uregulowanie naszych spraw zawodowych, bez innych "zanieczyszczeń" partyjnych, będę jedną z pierwszych, która się do niej zapisze i złoży poparcie dla Ciebie. Pozdrawiam, trzymaj się w tej swojej mądrości i niezlomności.

#7  2016.08.29 19:12:36 ~pielęgniar

Radziwiłł do kabaretu, tam zrobisz karierę bo jesteś dobry ale w rozśmieszaniu !

#8  2016.08.29 19:54:58 ~grafolog

Ha ha ha ha przednia komedija książę Radziwille buuuuuuuuuuu

#9  2016.08.29 20:08:31 ~samba

Super

#10  2016.08.29 20:14:06 ~Kknd

Gorszego Debila jak ten Ksieciuniu to już nie może być. Jego zdaniem pielęgniarki muszą a może lekarzy tak na kurs wysłać bo wielu z nich wypisuje błędnie zlecenia i dawki a później obarczona jest wina pielegniarka, która przygotowywała lek i go podała, dlaczego my mamy wiecznie pilnować lekarzy czy dobrze coś wypisal to on zleca i on powinien uważać i pisać tak aby można było się rozczyzac. Już wiem po co jest teraz ordynowac ie leków i wystawianie recept przez pielęgniarki, po to żeby lekarz nie robił tyłu błędów przy zleceniach i dawkach leków.

#11  2016.08.29 21:27:41 ~też pielęg

Ręce opadają . a ja już nie mam siły na jakikolwiek protest. Zamordowano zawód pielęgniarki, zamordowano idee które kierowały wyborem zawodu. Nie mam juz nadziei że zmieni się cokolwiek w tym wzgledzie. Mam nadzieję ze jakoś dotrwam do emerytury a historia kiedyś oceni winowajców.Pozdrawiam wszystkie walczące pielęgniarki zyczę powodzenia i wytrwałości

#12  2016.08.29 21:31:16 ~ANDREAS

24 wrzesnia manifestacja zbieramy sie!

#13  2016.08.29 21:40:34 ~Piguła

Jestem za! I wiele z nas jest za! Czas najwyższy działać. A nasze władze pielęgniarskie należy wymienić na młodsze, rozumiejące prawdziwe znaczenie słowa "samodzielność"!

#14  2016.08.29 21:41:15 ~Młoda piel

Popieram w 100%! Wspominałam o tym koleżankom pielęgniarkom kilka lat temu. Wszystkie jak jeden mąż powinnyśmy złożyć wypowiedzenia i zażądać podwyżek płac, bo na poprawę warunków innych niż płace nie widać narazie jakiś szans. Tylko niewiele z koleżanek popierało mój pomysł.

#15  2016.08.29 22:00:24 ~piguła 2

A PANI PREZES MILCZY.

#16  2016.08.29 22:07:16 ~ANGELIKA

Pielęgniarki powinny przeszkolić lekarzy w pisaniu zleceń lekarskich albo pisać odpowiedzi takim charakterem pisma jak piszą lekarze może zastanowiliby się co się dzieje z pacjentem jakby nie byli w stanie odczytać czy ciśnienie jest w normie czy nie do oznaczenia ?

#17  2016.08.29 23:22:48 ~irena

Braw, dziękuję za mądre Panie pielęgniarki, w końcu sie doczekałam , oby nas było więcej takich mądrych ,ale chyba jeszcze długa droga przed nami

#18  2016.08.29 23:23:42 ~irena

Brawo :)

#19  2016.08.29 23:24:37 ~agga

Sama prawda, po 20 latach zmieniałam pracę, pierwszą i główną zasadę, jaką usłyszałam od oddziałowej to.pilnować lekarzy, żeby dokumentacja grała. Szok, to ja mam za miesiąc pracy tyle co oni za dyżur i ja mam ich pilnować ! Parodia po prostu ją wiem lepiej co on ma wpisać i chcą mnie przeszkoli, cyrk.

#20  2016.08.30 04:55:01 ~Pielęgniar

Pieknie napisane koleżanko, tylko my nie jesteśmy zgrane. Sama wielokrotnie miałam taką odpowiedź podaj, to a to, a ja później wpiszę i muszę przyznać że na początku włączyłam mtom by było wszystko wpisywane czytelnie przed podaniem.Odpuściłam gdy pewnego razu przechodząc obok gabinetu lekarskiego usłyszałam, że tylko ja mam z tym problem,a mój bezpośredni przełożony (oddziałowa) mówi że taka ze mnie służbistka bo przeszkadza mi że lekarz wpisał 100mi Mannitolu i.m. No jak mogę to komentować przecież on jest zmęczony. Jasne bo spędza 3/4 dyżuru w nocnym gabinecie i każda prośba o zobaczenie pacjenta, bo mi się wydaje że coś się dzieje,albo nadzwyczajnie w świecie prosi o rozmowę z lekarzem dyżurnym kończy komentarzem, pani to nie ma co robić tyko mi tyłek zawracać.Jak po wizycie dzwonię do gabinetu jaki lek jest wpisany to też usłyszę że po tylu latach charakter pisma powinnam znać.

#21  2016.08.30 08:09:56 ~piel

Polskie pielęgniarstwo jest tak upodlonym zawodem,że komentowanie tego stanu nie ma już po prostu sensu i nic nie wnosi do sprawy

#22  2016.08.30 08:34:39 ~"nied

Pismo inków dobre dla konowałów, bo jak popełni błąd to jest nieczytelny ew. konował sam tak odczyta czy poprawi by to jemu służyło. I jeszcze jedno bardzo ważne. W tv Polsat News 2 w niedzielę 28.08.16 w programie "Państwo w państwie " (polecam cykl ! ) pokazano merytoryczny błąd i zupełny brak etyki pewnego konowała. Niejaki konował-anestezjolog nie został odsunięty od zawodu, NIE SKAZANY KARĄ WIĘZIENIA przez lat tyle ! Znana sprawa z mediów, która ostatnio przycichła, ale na szczęście ostatnio odżyła. ŚWIETNIE zostało ujęte w cyt. powyżej programie. Napiszę krótko konował prowadził przez telefon komórkowy długą rozmowę, absolutnie traktując swą podopieczną w sposób PRZEDMIOTOWY ! I TO PIELĘGNIARKA ZAALARMOWAŁA SINIENIE SKÓRY ! NASTĘPNIE WŁĄCZYŁY SIĘ ALARMY MONITORA . dopiero wtedy i to nie tak szybko konował wziął się do roboty ! Co zrobił konował wcześniej ? Przebił tchawicę młodej dziewczynie przy intubacji przed op. tarczycy ! Po sprawie sądowej zaczął cały i duży majątek przepisywać na żonę, wysprzedawał co się tylko dało,żeby nie płacić odszkodowania i renty, dodam wysokiej renty zasądzonej tytułem wyroku.Biedny ojciec tonie w długach by pomóc leżącej w śpiączce córce ! SKANDAL ! W programie o pielęgniarce dobrego powiedziano może raz. a jak by to ona była winna ? Można sobie wyobrazić co by było! I W tym portalu by też napisano co ta pielęgniarka zrobiła a ludzie i i lekarze ocenili by : "głupia pielęgniarka" ! Portalu ogólnodostępny ! Więcej powagi i szacunku, prosimy o logowany portal. A wczoraj przez przypadek w jakimś tam gniocie serialowym "Barwy szczęścia" zostały zaprezentowane pielęgniarki jako tzw. plotkary i to nie pierwszy raz. Lekarka, lekarz nigdy, wielcy mądrzy i TACY ETYCZNI ! DZIĘKUJEMY ZA REALIZACJĘ OBOWIĄZKOWEGO LOGOWANIA DO PORTALU.

#23  2016.08.30 08:35:34 ~Wiem

Jestem w zawodzie ponad 20lat i jako jedyna na oddziale! nie ustępuję i nie wykonuję zleceń na tzw.gębę! Inne koleżanki niestety wykonują! Szkolenie jest niezbędne by zrozumiały jakie ryzyko podejmują! Niestety nie potrafią być asertywne do lek.med.

#24  2016.08.30 08:39:21 ~Piel.

Tak! Pielęgniarki niestety wszystkie ustne polecenia wykonują! Niestety! Więc szkolenie jest niezbędne! Same sobie jesteśmy winne! Lekarze wykorzystują naszą słabowitą postawę.Kiedy wreszcie się zgramy i wzmocnimy?

#25  2016.08.30 08:46:56 ~Do M

Panie Mariuszu doskonale Pan wie,że chodzi o bezpieczeństwo PACJENTÓW! Niestety Pielęgniarki w Polsce nadal w strachu przed doktorem jednym i drugim i trzecim wykonują ustne zlecenia.Potem niestety Pacjent jest poszkodowany i Pielęgniarki -a doktorzyny nawet najgorsi się wybronią.Czas na odwagę drogie Pielęgniarki.Posługujcie się pismem od ministra skoro same nie potraficie odmówić lekarzowi na bazie własnych argumentów.

#26  2016.08.30 08:49:59 ~Szkolenie

Kierowcy zawodowi mają co 5 lat szkolenia, wszyscy pracownicy regularnie powtarzają BHp, dyrektorzy szkół co kilka miesięcy procedury w OKE. Wszyscy się szkolą! Co to za wymyślone hasło? Widać, że jednak trzeba szkoleń z procedur.

#27  2016.08.30 08:57:49 ~Piel

Do Pielęgniar : współczuję i gratuluję odwagi - bierzcie przykład ! Też taką byłam służbistką i tzw. odważną, na szczęście nie patrzę już na bogów i konowałów wszelkiej maści a p.w, na te wszystkie głupie podlizujące się na każdym kroku pielęgniarki ! ojojoj jaka to ja jestem mądra.bo lekarz nie wpisał w zlecenia a ja podałam ! i to z tym obowiązkowym panie doktorze nawet głupiemu jeszcze rezydentowi. krew zalewa w takim prymitywnym towarzystwie pracować. Walczcie z tym i z tymi ZLECENIOWYMI spod Nasielska, spod Ciechanowa i nie tylko.bo przez takie nigdy nie będzie godnych podwyżek - zapychają non-stop wakaty i jawny brak pielęgniarek ! PRECZ ZE ZLECENIOWYMI NAPISZMY NA TRANSPARENTACH NA 24 WRZEŚNIA - TYLKO PRZYJDZIE LICZNIE NA PROTEST ! P.MIELCAREK PROSZĘ SPRAWĘ NAGŁAŚNIAĆ !

#28  2016.08.30 09:31:00 ~lusia

Wszyscy zwróciliscie uwagę na te porąbane szkolenie. Nikt z was nie skomentował o wiele groźniejszych dla naszego środowiska słów: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Ja jestem przerażona tymi słowami. Minister nas oskarżył o mordowanie ludzi! . Ja te durne szkolenie odbede no i wpisza do akt dostane za to wolne ggodziny, ale że Księciunio pisze,ze morduję ludzi to już przegiął totalnie. Takie słowa w dzisiejszych czasach gdzie chorzy i ich rodziny są roszczeniowi są niebezpieczne. Pan minister (specjalnie z małej litery) pozamieniał się na rozum nie wiem z kim. chyba z Panem Ziobro za dużo w ostatnim czasie przebywał. Proszę nie piszcie że koleżanki tak robia . Uważam ,że autorka napisała ważniejszą sprawę : bezsilność i olewanie niebezpiecznych słów przez naszych przedstawicieli. Ja myślę ,że skupmy się na tym ostatnim zdaniu ruszmy tyłki i na ulicę a nie biadolić na portalach.

#29  2016.08.30 10:27:19 ~Marima

Wspaniały komentarz Pielęgniarki. Napisała prawdę i taka osoba powinna być w Związkach, w Samorządzie. Pozdrawiam Cię serdecznie.

#30  2016.08.30 10:40:55 ~piel-

Byłam i nigdy wiecej. Chyba,że stworzyłabym zupełnie nowe związki . Ale to nierealne.albo jak napisał to wyżej jolpod nową partię .

#31  2016.08.30 10:54:08 ~do lusi

MINISTER OSKARŻYŁ NAS O MORDOWANIE LUDZI,CO MY NA TO -NIC?

#32  2016.08.30 11:27:13 ~edi

Nie dajmy się! za takie grosze! kpina! Idźmy na całość! Tylko ostry strajk coś da!

#33  2016.08.30 12:26:41 ~pielęgniar

A dla koga będzie podstawowe a dla jakiej grupy specjalistyczne - ciekawe to

#34  2016.08.30 14:32:47 ~Ula

Poprostu kpina jakaś.

#35  2016.08.30 14:48:51 ~Ratunkowa

"Księciunio" nieudolnie broni kolegów. Czas wziąć się za nich, bo znieczulica jaka panuje w środowisku lekarskim i olewajstwo jest nie do pomyślenia.

#36  2016.08.30 15:15:45 ~gość

Zahukane babiny,upokarzane,upadlane,pracujące ponad siły na 2 etaty,aby na chlebuś starczyło,uczące się w pocie czoła na powielanych szkoleniach i kursach do starości oraz lamentujące z powodu złego losu-oto obraz współczesnych pielęgniarek.Nie budzi to nawet litości,tylko odrazę.

#37  2016.08.30 18:31:07 ~Do gościa

Ne wyśmiewają zahukanych babin bo być może już niedługo do nich trafisz i będziesz błagał aby ta babina podała ci wody jak będziesz na kacu albo nocnik pod dupę jak nie będziesz mógł już wytrzymać bo tego nikt inny nie zrobi nawet twoja szanowna rodzinka.przekonasz się sam.jak będziesz miał pełne gacie.pozdrawiam.

#38  2016.08.30 19:12:27 ~HEJ

Czy autorka jest taka zakompleksiona, czy przepracowana? Oczywiście, że zalecenie szkolenia jest słuszne. Wielokrotnie moje zlecenia nie były wykonywane,lub były wykonywane niezgodnie z pisemnym zaleceniem. Szkolenie jest jak najbardziej potrzebne. I druga sprawa równie ważna: szkolenie dla lekarzy jest również konieczne. Wielokrotnie nasze dziewczyny były zbywane "wpiszę później" lub zlecenia były wpisane nieczytelnie lub niekonkretnie. Powtarzam: i lekarze i pielęgniarki powinni przejść szkolenie. Sam z przyjemnością poddam się takiemu szkoleniu. Nie zapominajmy- chory jest najważniejszy. Pozdrawiam.

#39  2016.08.30 19:54:55 ~do gościa

To portal dla pielegniarek,załóż sobie portal dla gości i tam dla równych sobie intelektualistów wypisuj i obrażaj ludzi.

#40  2016.08.30 21:07:22 ~Grazia50+

W całości zgadzam się z w/w komentarzem. Myślę że, z takim komentarzem i oficjalnym listem do Ministra Zdrowia powinny wystąpić oficjalni przedstawiciele naszego zawodu czyli Naczelna Izba Pielęg. związki zawod. czy PTP bo to ich obowiązek i za to biorą niemałe pieniądze.Jeżeli konsultant Dr hab.A. Głowacka-Krzemińska pokornie , zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia przekazuje wytyczne dotyczące tematyki szkoleń"to co ja mogę zrobić -pielęgniarka odcinkowa gdy lekarz łaskawie podniesie słuchawkę i powie co mam podać ,niekiedy z komentarzem że sama powinnam o wiedzieć , a prośba w wpis w zlecenia jest odbierana jak zamach na jego osobę.

#41  2016.08.30 21:43:29 ~xxx

24 wrzesnia manifestacja! ZBIERAJMY SIE!

#42  2016.08.30 23:37:54 ~pielęgniar

A ja mam w nosie wszystkie szkolenia ja popełnię błąd odpowiadam przed sądem lekarz wybroni się niech wreszcie będą obarczeni odpowiedzialnością za to co piszą to będzie spokój ja ostatnio usłyszałam że mam się upewnić że lekarz wie że chory bierze antybiotyk chyba rozum im odjęło nigdy tego nie robiłam i nie będę robić jest zlecenie pacjent dostaje niema nie dostaje nawet jeśli to przeciwbólowy. Jestem zmęczona tym wyręczaniem lekarzy powiedziałam że mogą mnie rozliczać za moją pracę nie za pracę lekarzy jeśli ja mam ich pilnować to chcę ich pensje jeśli ma być inaczej to niech się ode mnie nazwę to po imieniu odp.

#43  2016.08.31 06:23:18 ~Ja

Osobiście napisałam miesiąc temu do Pani Prezes czy zamierza zrobić cos z naszymi podwyżkami i pomysłami Radziwiłła. Odpowiedzi się nie doczekam bo jak się zarabia kilkanaście tysięcy to na głupią pielęgniarkę nie ma czasu tylko na wydawanie forsy.

#44  2016.08.31 09:41:03 ~motyl

To super cieszę się że Panie pielęgniarki ruszyły głowami - 24 września 2016 roku zadyma w Warszawie - zbierajcie się do strajku w skali kraju bo jak pisał śp Jan Paweł II - , nie ma wolności bez solidarności " właśnie pisał o tym że siła jest tylko w solidarności ( czyli zjednoczeniu środowiska , którego dotyczy upokarzanie , szarganie jego godnością i poniżanie - tak jak robiono to w czasach komunizmu ) Komunizm przeminął ale ,ciemiężyciele w bieli pozostali" .Mówcie swoim koleżankom ,które nie korzystają z internetu aby się szykowały na strajk , jeżeli chcą polepszyć swoje płace i warunki w jakich pracują - bo to co się wyprawia - to hańba i skandal w skali kraju . DAJCIE WYRAZ I POSTAWCIE STANOWCZE NIE ! DLA TEGO CO PLANUJE MINISTER PRZY APROBACIE NIPIP ,WYJDŹCIE ZE SWOICH ZAKŁADÓW PRACY NA ULICĘ .MAMY NOWY RZĄD KTÓRY OBIECAŁ POPRAWĘ ZYCIA ! ZOBACZYMY CZY SPROSTA TEMU ZADANIU JAKIE PRZED SOBA POSTAWIL ?

#45  2016.08.31 10:00:01 ~higieja

Ja dzisiaj wyślę pismo do Szanownego Pana Prezydenta który brał udział w rozmowach . Zwrócę się z prośbą - nie do Prezydenta ale do Prawnika aby pomógł rozwikłać tę kwestię razem z Panią Premier . Bo innej siły nie widzę w całym tym bałaganie i tym haniebnym upodleniu ,środowiska Pań pielęgniarek . BO NA TO NIE ZASŁUGUJĄ - kształcą się a pomimo to cały czas chce środowisko lekarskie być, ich Panami życia i pracy " - to haniebne i urąga godności ludzkiej a prezes NIPIP niech nie mówi o ,pladze ucieczek za granicę tych Pań - w telewizji Trwam - tylko niech powie - jakie czynniki to powodują? A to że chce nadal być prezesem - bo ma misję do spełnienia -TE SŁOWA POWIEDZIAŁA W TELEWIZJI TRWAM .To chyba że ,misja dotyczy tego aby nadal pobierać dużą gażę za stanowisko jakie pełni - TO OK ZGODZĘ SIĘ Z TYM W 100 % . NIECH PANI ZBIERA MANELE BO JUŻ NIEDŁUGO TAK NIE BĘDZIE.

#46  2016.08.31 10:50:19 ~Dr

Jestem lekarzem i piszę tu bo właśnie bardzo się nudzę na dyżurze. Nie chcę tych szkoleń i popieram Was, bo wygodnie mi jak robicie ustne zlecenia! To dla mnie jest bezpieczne! Zero odwagi macie by chociaż bąka puścić na temat znajomości ustaw i przepisów! Nie szkolcie się proszę! Mi jest wygodnie i kasę mam baardzo konkretną=40tys:-) Pozdrawiam słebeuszki moje vel służące:-) Kawkę zaraz zamówię i łóżeczka ścielenie - w mig mam to zrobione!

#47  2016.08.31 10:54:32 ~Też dr

Hej kolego z kliniki obok, w UCK w Gdańsku Naczelna jest the best , bo mimo,że konkurs przegrała to nadal jest jako prawa ręka dyrektorki a pielęgniarki pracują jak nam się podoba czyli jak należy! Brawo! Wzorowo! Po co szkolenia? 1200 owieczek pod nadzorem pani Anny L! Wow! Żyć dla nas i nie umierać!

#48  2016.08.31 10:58:10 ~Piel!

Zero honoru! Jak można przegrać konkurs i dalej trzymać się stołka pazurami? Wygrała doskonała Osoba i de facto jest przegrana w obliczu układów! DNO! Szpital akademicki ! Co na to MZ? Czy o tym wie? A co wy na to Koleżanki i koledzy?

#49  2016.08.31 10:59:23 ~Aldona?

Co na to Związki Zawodowe? Tam Pani Aldona jest prężna i zadziałać powinna. Hmmmm. Ciekawa jestem, czy jeszcze na ZZ możemy liczyć?

#50  2016.08.31 11:35:59 ~do dr

Nie ma to jak gówno zakwitnie

#51  2016.08.31 11:54:43 ~Dr

Oj tak!

#52  2016.08.31 11:57:32 ~do lusi

To prawda co piszesz. Minister nas oskarża! Przestańcie pisać że wykonujecie ustne zlecenia. przestańcie je w takiej formie wykonywać!

#53  2016.08.31 13:51:43 ~alooooo

24 wrzesnia W -wa maniwestacja naglasniajcie i zbieramy sie !

#54  2016.08.31 17:04:48 ~Ważne!

Uczestnictwo w manifestacji przyczyni się do zabrania naszego 4x250netto.Ja tego nie chcę!

#55  2016.08.31 19:34:59 ~strach?

To co mamy sie poddac?

#56  2016.08.31 20:33:46 ~piel

Do Ważne! Chyba cię porąbało zahukana pielęgniarczyno,nie rozumiem jak można być tak zastraszonym w XXI wieku

#57  2016.09.01 07:20:38 ~Polemika

Nie można nawet polemizować z decyzjami i postawami ministra zdrowia. Element przedstawiania niedouczonych, z brakami merytorycznej wiedzy pielęgniarek jest faktem. Przez wiele lat pozwalamy na poniżanie, eksperymentowanie, niszczenie wizerunku polskiej pielęgniarki. Nie mamy szczęścia do reprezentantów, którzy w każdy dostępny sposób postawią sobie za cel ochronę wizerunku i szacunku do wykonywanej pracy. Nasuwa się pytanie: czy ktoś, kto w taki sposób deprymuje naszą grupę zawodową pod względem intelektualnym, moralnym, etycznym, powinien ministrować wszystkim co dotyczy ochrony zdrowia!

#58  2016.09.01 10:45:00 ~Lusia

Do Polemika. Jakos nie widzę i nie słyszę ze strony związkowców ,Izb oraz konsultantów krajowych i wojewódzkich reakcji na to poniżanie . Czyżby i takie reakcje spowodują odebranie pielęgniarkom tych dodatków do pensji? . Czy ktoś wie o tym,że jeżeli pielęgniarki poprą tę manifestację czy jakikolwiek strajk i Porozumieniu uda się wywalczyć podwyżki albo inne warunki będą one dotyczyły tylko i wyłącznie wszystkich grup zawodowych oprócz pielęgniarek. Ponieważ nasze Panie podpisały takie "Nocne" porozumienie o tych dodatkach. za te pieniądze ubruttowione -brutto sprzedały nas i nic nie możemy zrobić ,nic . Jedyną drogą legalną jest stworzenie nowego związku pielęgniarek i położnych, żeby nie zerwać tamtego porozumienia a jednocześnie móc walczyć realnie z Księciem i jego Dworem. A to,że pszę prawdę popiera milczenie naszych obrońców.

#59  2016.09.01 12:36:36 ~strach

To co z ta manifestcja? ZBIERAMY SIE? ? CZ BOIMY SIE ?

#60  2016.09.02 13:27:13 ~PAOLA

PROPONUJĘ MASOWY BOJKOT TYCH SZKOLEŃ,NIE POJADĘ ANI DO KALISZA ANI DO POZNANIA ! JEŚLI KTOŚ MNIE PRZESZKOLI W MIEJSCU MOJEJ PRACY TO NA TYM DYPLOMIE,LUB CERTYFIKACIE CHCĘ MIEĆ ADNOTACJĘ " W/W PIELĘGNIARKA POSIADA UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA I PISANIA" .CHYBA PORA ZABIERAĆ MANATKI Z TEGO ZAWODU BO ILEŻ MOŻNA BYĆ SZMACONYM. !

#61  2016.09.10 07:34:19 ~expacjent

Na kazdym dyzurze powinno byc jedna Pielegniarka na czterech (4 ) do szesciu ( 6 ) Pacjentow i Lekarz - Lekarze - no doktory a nie inaczej. W Alfred Hospital Antypody jest inna struktura tzn Salowe, Osoby przewozace Chorych - Wozkowy dobrze platny, Pielegniarki, Ordynator nie "ordynus" itd. Moze by tak i w POLSCE w SZPITALACH byc POWINNO. Duzo zdrowia przy Pielegnowaniu Chorych.

#62  2016.09.11 15:37:11 ~@@@

Pielęgniarki pokończyły różne kursy i takim sposobem pracują jak ,maszynki singer"wykonują wszystko jak leci od tych nieszczęsnych zleceń po transport pacjenta(nie ma tego w zakresie czynności)rozdawanie posiłków(brak dietetyczek)i wreszcie inne czynności a mianowicie przygotowanie do ISO,akredytacji z tym związana papierologia itp.itd. a na pielęgnację pacjenta niestety już brakuje czasu.Wspomnieć należy brak salowych a o opiekunach trzeba zapomnieć bo też nie ma kasy i tak się to kręci.Też marzy mi się system gdzie jest tyle ludzi odpowiedzialnych za różne czynności-zmiana organizacji pracy co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi niestety. Teraz wszystko robi POLSKA INFIRMARIA i jeszcze Śmie się upominać o kasę przecież dyrektorom(często-gęsto jest ich kilku i dla nich kasa się znajduje)po prostu jest na rękę. Związki piel.wywalczyły najczęściej dla zarządu to co chciały a reszta WON! ot to NASZA rzeczywistość! Życzę dużo wytrwałości w dążeniu do doskonałości tego systemu ale to już chyba nie w tym stuleciu:)

#63  2016.11.08 13:15:59 ~Bożena

Z tego co mi wiadomo to ,PAN, LEKARZ wpisał błędną dawkę leku, ale pewnie o tym cicho sza.

#64  2016.11.08 13:18:21 ~Bożena

Ja już mam dość tych durnych kursów bo one nic nie wnoszą, w szkole średniej uczyłam się tego wszystkiego, na studiach tego samego, na specjalizacji też i jeszcze mało muszę mieć bzdurne kursy bo liczy się nie wiedza ale papierek

#65  2016.11.08 13:20:22 ~Bożena

Z tego co mi wiadomo to ,PAN, LEKARZ wpisał błędną dawkę leku, ale pewnie o tym cicho sza.

#66  2016.11.14 20:30:49 ~Grażka

A kto będzie nas szkolił?