Dzisiaj gazeta Rzeczpospolita napisała o obowiązkowych szkoleniach, które ma odbyć do końca roku każda polska pielęgniarka. W artykule zamieszczono odniesienie do sprawy przez władze izby pip.

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

      

 
                                                  *Kliknij po więcej informacji...
 

 

                                                       *Kliknij aby przeczytać

 

28 sierpnia 2016 roku - Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku - Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

29 sierpnia 2016 - Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej...".

 


31 sierpnia 2016 roku - Gazeta Rzeczpospolita o obowiązkowych szkoleniach, które ma odbyć do końca roku każda polska pielęgniarka. W artykule zamieszczono odniesienie do sprawy przez władze izby pip.

 

 
                                              *Kliknij po więcej informacji 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.08.31 17:29:27 ~służba zdr

To lekarze powninni pujść na takie szkolenia bo sami nie umieja wypisywac zleceń. Z upadającym Radziwłiłem na czele.

#2  2016.08.31 17:35:45 ~a.m.

A nie prościej będzie jak przyniosę zaświadczenie ze szkoły podstawowej, że umiem czytać ze zrozumieniem, a lekarze, że potrafią pisać?

#3  2016.08.31 17:47:59 ~Niki

To lekarze powinni być szkoleni bo nie znają dobrze nazw leków, dawek a co najgorsze dróg ich podania, a o ich nieczytelnym piśmie nie wspomnę. Ich na szkolenia wysłać!

#4  2016.08.31 18:21:37 ~xxx

Pracuje 32 lata na kardiologii i do dzisiaj zadziwiają mnie moi koledzy lekarze pisząc zlecenia nieczytelne i z bledami.A jak się podaje leki i w czym rozpuszcza o w jakich ilościach to nie mają pojecia to poprostu zenada

#5  2016.08.31 19:16:53 ~połozna

Kpina! Boże, jak można tak poniżać wykształcone osoby! Co za kraj! Co za władza! Szok!

#6  2016.08.31 19:30:30 ~mila

24 wrzesien W-wa manifestacja! ZBIERAJMY SIE!

#7  2016.08.31 19:37:39 ~strach?

Ktos udzielil komentarza ze boi sie manifestacji ze dane podwyzki 230 zabiora?

#8  2016.08.31 19:52:18 ~xXx

Niestety w Polsce medycyną trzęsą "bezkarni" lekarze. Człowiek postronny nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić do jak ogromnej liczby nieujawnionych i zatajonych powikłań dochodzi na co dzień. Lekarze są niejako zobligowani do zatajania błędów kolegów bo ich ujawnianie podważało by ich kompetencje. Co do dokumentacji wielokrotnie jest pisana na nowo gdy pojawiają się kłopoty. Prawda jest taka że nietykalnym panom życia i śmierci nikt nie zagrozi, zawłaszcza kolega po fachu.

#9  2016.08.31 20:00:54 ~Misia Ela

PISlam nie ma kompletnie pomysłu na reformę,polityką strachu,poniżaniem ,manipuluje społeczeństwem.Zresztą dla nich teraz są igrzyska:afera reprywatyzacyjna,afera z peselami,komisja europejska siedzi im na głowie zTK.Koniecznie polecą głowy a my cóż? Polska już wstała z kolan,lotnictwo już wstało z kolan,nawet Inka i Zagończyk wstali z kolan i odzyskali godność .JA SIĘ PYTAM A PIELĘGNIARKA POLSKA .co odzyskała?

#10  2016.08.31 20:34:15 ~marcin

Dosc obrazania pielęgniarek i pielęgniarzy! DOSC!

#11  2016.08.31 20:45:03 ~Piotr

Szkolenia wymyślone przez Pana Ministra podważają wartość WSZYSTKICH dyplomów, certyfikatów i zaświadczeń o ukończonych szkoleniach. Negują jakość kształcenia i wyniki nauczania. Jaka będzie sankcja za nie wzięcie udziału lub za frekwencję niższą niż 100%? Pozbawienie prawa wykonywania zawodu? Teraz kolej na pracowników sektora bankowego - obowiązkowe egzaminy z algebry w zakresie tabliczki mnożenia do 100! I obowiązkowe dyktanda dla dziennikarzy i piszących reporterów.

#12  2016.08.31 21:47:13 ~.....

U mnie na oddz. wew. , kiedyś podałam Pani Ordynator teczkę ze zleceniami z sali chorych, miała wpisać lek nasenny, to nawet nie popatrzyła na nazwisko pacjenta.wpisała nazwę leku w pierwszą lepszą kartę zleceń i już. Ja patrzę a to nie ten pacjent! Zwracam Pani dr uwagę, a Ona na to, że ''tak było otworzone.'' TRAGEDIA! Uważam, że takie szkolenie mi nie zaszkodzi, cały czas się szkolę i ciągle ta wiedza się przewija.ale wiedzy nigdy za wiele. Ale faktycznie Państwo Doktorostwo też niech się przeszkoli!

#13  2016.08.31 22:01:18 ~@@@

Ministry powinni zapoznać się z zaleceniami pokontrolnymi w sprawie prowadzenia dokumentacji i wypisywania recept przeprowadzonymi przez NFZ a wtedy będzie jasne kto tak na prawdę ma się szkolić:)Nie przeczytało się? OJ nie Ładnie!

#14  2016.09.01 08:03:44 ~gosia

Bardzo mnie ciekawi czy "szkolić" nas będą ci lekarze którzy na co dzień bazgrzą w kartach lub je mylą .Wymuszają wręcz wykonywanie ustnych zleceń

#15  2016.09.01 15:32:54 ~Megi

Kolejne nikomu niepotrzebne szkolenie, znowu ktoś zarobi i o to w tym wszystkim chodzi.

#16  2016.09.01 21:26:28 ~pielęgniar

A i jeszcze jedno kto za to pseudo szkolenie ma zapłacić i kiedy mam je zrobić po godzinach bo nie wieżę że na delegacji albo urlopie szkoleniowym

#17  2016.09.02 10:08:36 ~piel

A ja wierzę,że nie trzeba wydawać kasy na organizację kolejnego durnego szkolenia,bo ono i tak w niczym nie pomoże.Mądra pielęgniarka bez takiego szkolenia wie jak się szanować w pracy i przestrzegać prawo.

#18  2016.09.02 13:08:09 ~niestety

Niestety brak nam asertywności i wiele wykonuje się zleceń ntz.gębę

#19  2016.09.02 13:23:29 ~PAOLA

PROPONUJĘ MASOWY BOJKOT TYCH SZKOLEŃ,NIE POJADĘ ANI DO KALISZA ANI DO POZNANIA ! JEŚLI KTOŚ MNIE PRZESZKOLI W MIEJSCU MOJEJ PRACY TO NA TYM DYPLOMIE,LUB CERTYFIKACIE CHCĘ MIEĆ ADNOTACJĘ " W/W PIELĘGNIARKA POSIADA UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA I PISANIA" .CHYBA PORA ZABIERAĆ MANATKI Z TEGO ZAWODU BO ILEŻ MOŻNA BYĆ SZMACONYM. !

#20  2016.09.03 20:23:04 ~PIE:ĘGNIAR

NAJWYŻSZY CZAS ABY SIĘ ZMIENIŁO. ODEJDŹMY OD ŁÓŻEK I ZOSTAWMY TYCH MĄDRYCH LEKARZY.

#21  2016.09.03 22:55:18 ~Marzena

Uważam jak większość z Was że powinniśmy zbojkotować to durne szkolenie. Pan minister chyba pomylił swoje ministerstwo ze szkołą a nas ze swoimi uczniakami, albo tak nie może ,strawić'' naszego środowiska, że za wszelką cenę chce nas upokorzyć. Pytam się ile razy zdarzało się , że to właśnie lekarz pomylił się na zleceniu? Ile było i jest błędów medycznych z win lekarzy? Dlaczego wówczas Pan Radziwiłł nie wpadł na tak wspaniały pomysł żeby zrobić szkolenie dla lekarzy co zrobić żeby nie spać na dyżurze? To szkolenie to chyba jakaś kpina! Kobiety z wieloletnim doświadczeniem zawodowym po studiach i specjalizacjach itd. wysyłać na obowiązkowe szkolenie JAK CZYTAĆ GRYZMOŁY LEKARZY. Mam nadzieję i szczerze wierzę że Izby zareagują na to i odpowiednio się do tego odniosą.

#22  2016.09.05 07:31:01 ~do Marzena

Izby to mają nowy sposób na szybki zarobek na następnym kursiku -jeszcze tego nie pojmujesz?