Bezpłatne kursy medyczne dla pielęgniarek i położnych na terenie województwa: łódzkiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego

Bezpłatne szkolenia dla pielęgniarek i położnych

 

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi

 

 

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza położne, pielęgniarki i pielęgniarzy na bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne:

  • Ordynowanie leków i wypisywanie recept (województwo: łódzkie, mazowieckie, zachodniopomorskie, śląskie, kujawsko-pomorskie)
  1. cz. I: 45 godzin teorii oraz 20 godzin stażu (dla pielęgniarek i położnych z tytułem mgr lub posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa/położnictwa)
  2. cz. II: 30 godzin teorii oraz 14 godzin stażu (dla pielęgniarek i położnych z tytułem licencjat lub posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa/położnictwa)
  • Wywiad i badania fizykalne (województwo: łódzkie, mazowieckie, zachodniopomorskie, śląskie, kujawsko-pomorskie)
  1. 75 godzin teorii oraz 25 godzin stażu (dla pielęgniarek i położnych z tytułem licencjat/mgr lub posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa)
  • Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego (województwo: łódzkie, mazowieckie, zachodniopomorskie, śląskie, kujawsko-pomorskie) 
  1. 38 godzin teorii oraz 70 godzin stażu
  • Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi (województwo łódzkie)
  1. 74 godziny teorii oraz 90 godzin stażu
  • Pielęgniarstwo onkologiczne (województwo: łódzkie, mazowieckie)
  1. 135 godzin teorii oraz 105 godzin stażu

KURSY ORGANIZOWANE NA TERENIE WOJEWÓDZTWA: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego.

REKRUTACJA JUŻ TRWA!

Najbliższe kursy: 

październik 2016 (województwo śląskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie)
WYKONANIE I INTERPRETACJA ZAPISU ELEKTROKARDIOGRAFICZNEGO

JEŚLI:

  • jesteś w wieku 22-60 lat, pracujesz na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego
  • posiadasz prawo wykonywania zawodu oraz wykształcenie średnie/wyższe

ZGŁOŚ SIĘ! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

 

ABY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROJEKTU WYSTARCZY JEDYNIE:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy 
  • dołączyć:
  1. zaświadczenie o zatrudnieniu na naszym druku
  2. dokument poświadczający prawo wykonywania 
  3. dokument potwierdzający posiadane wykształcenie
  • dostarczyć wymagane dokumenty do Biura Projektu – Łódź, ul. Sterlinga 26, pokój K207 lub wysłać je za pośrednictwem poczty na adres: AHE w Łodzi, ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź.

Wykaz niezbędnych dokumentów (w tym zaświadczenie o zatrudnieniu na naszym druku) oraz inne niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.ahe.lodz.pl/kursymedyczne  w zakładce Dokumenty projektu.

 

OFERUJEMY:

  • całkowity brak opłat za udział w kursach
  • kursy realizowane w oparciu o szczegółowe wytyczne zawarte w programach kształcenia opracowanych przez CKPPiP oraz zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia
  • prowadzenie kursów w weekendy
  • doświadczoną kadrę dydaktyczną
  • materiały dydaktyczne, poczęstunek dla każdego uczestnika.

 

Kontakt/Biuro projektu:
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
ul. Sterlinga 26; 90-212 Łódź; pokój K-207
tel.: +48 42 29 95 573, +48 42 29 95 635 
e-mail: kursymedyczne@ahe.lodz.pl
 

www.ahe.lodz.pl/kursymedyczne

 


Dofinansowanie projektu z UE: 904 337,06 zł
Wartość projektu: 932 306,25 zł

 

Polecamy książki

Komentarze użytkowników

#1  2016.09.09 11:07:56 ~DOROTA B.

Jak miło, że możemy skorzystać z darmowych następnych kursów, które powinny ukończyć pielegniarki. Uważam, że powinny posiadac również wykształcenie wyższe z magistrem włacznie. Pielęgniarki po liceum są nieodpowiednio traktowane i niedoceniane.

#2  2016.09.09 14:48:15 ~@@@

Chyba przez Ciebie! Te to dopiero mają wiedze do pięt im nie dorastacie chociażbyście nie wiem ile niby kursików ukończyły. Wszyscy wiedzą jak te kursy wyglądają;najlepiej to widać w pracy.

#3  2016.09.09 18:56:47 ~kkrystyna

Więc ~doroto i ~@ do 3potęgi. Nie wykształcenie się liczy ani ilość posiadanych kursów. A entuzjazm i doświadczenie! Znam osoby po liceum które po wieloletniej pracy na OIOM przewyższają umiejętnością i wiedzą magisterki w poradniach i też osoby z setką szkoleń które i tak nic nie potrafią, Kursy mają pomóc w dążeniu do własnego doskonalenia; ale w naszej branży się ubzdurało żeby tylko jakoś zdać ten pieprzo. kurs (najlepiej darmowy, bo żeby płacić za własne doskonalenie - niewyobrażalne), dostać papier tylko po to by sępić parę groszy dodatku.

#4  2016.09.09 20:57:59 ~dokrysi

A po co magister na oddziale, przecież na zachodzie magistra robi sie tylko po to, aby zarządzac personelem lub zajmowac sie nauczaniem pielegniarek. Tak jest w każdym kraju UE. W szpitalu na oddziale pracuja pielegniaki po licencjacie oraz albo nie ze spacjalizacjami. Krysia ty sie doucz

#5  2016.09.10 04:26:14 ~majka

Czy pielęgniarki jeszcze nie zauwaźyły ,że te kursy i szkolenia są przede wszystkim dla wykładowców to oni wezmą znowu sporą kasę a nam zostanie przez chwilę satysfakcja,że mamy zrobiony kolejny kursik.

#6  2016.09.10 07:39:42 ~kkrystyna

~dokrysi - czytaj ze zrozumieniem.

#7  2016.09.10 20:35:59 ~sandra

Organizatorzy tych pożal się boże kursów niech zarabiają na głupszych od siebie,a nie na pielęgniarkach

#8  2016.09.10 21:19:14 ~ja

Kkrystyna ma rację. Sama znam dużo takich pielęgniarek. Naprawdę pielegniarki z ogromną wiedzą.

#9  2016.09.11 13:12:59 ~kik

Dziewczyny to co najlepiej pogodzic si z tym i opowiedziec za powrotem liceow med.jak magister nic nie znaczy wedlug was to tylko papier! .ministrowi oto chodzi by polecial prestiz zawodu ! WTEDY NIE BEDZIE MOWY O UPOMONANIE SIE O COKOLWIEK! BO NA JAKIEJ PODSTAWIE TANIA SILA ROBOCZA ;BEZ WZGLEDU NA TO COBYSMY NIE UMIALY I JAKIE SWIETNE I WSPANALE NIE BYLY TO BEDZIEMY BEZ WYKSZALCENIA NICZYM;CHOCIAZ TERAZ TEZ NAMI PONIEWIERAJA1!

#10  2016.09.11 13:57:19 ~ono

Pielęgniarstwo to jedno wielkie g. niezależnie od wykształcenia

#11  2016.09.11 14:44:10 ~plg

Spotkać się to początek; zgodzić się to postęp; zawalczyć razem to sukces. "Wstań i walcz – jałmużna dla niedołęgów."

#12  2016.09.11 19:07:13 ~kik do ono

Moze i masz racje ,ale jak nie bedzie pielegniarek nie bedzie szpitali to jest pewne ,bo nawet jak ratownik medyczny bedzie pelnil ta funkcje to po pewnym czasie powie dosc! TO CIEZKI I NIEZAWSZE WDZIECZNY ZAWOd!

#13  2016.09.12 09:51:26 ~marusha

Tylko plujecie jadem jedna na drugą . wstyd Panie PIELĘGNIARKI!

#14  2016.09.12 13:21:40 ~do marusha

A czy pani jest moze doktorem?

#15  2016.09.12 23:12:08 ~Monika

Ja chętnie zrobię magistra ,ale za darmo bo nie stać mnie na szkołę z tych naszych pielęgniarskich wypłat !

#16  2016.09.13 09:04:40 ~do marusha

Może odejdź na bezpieczną odległość,bo jeszcze oberwiesz rykoszetem

#17  2016.09.13 11:18:23 ~Anna

Ręce opadają. Informacja o darmowym kursie czyli de facto -dobra,okazuje się powodem do ataków na siebie nawzajem. BRAWO!

#18  2016.09.13 11:39:40 ~do Anna

Większość pracuje na 2 etaty aby nie głodować a ty uważasz,że zajmowanie cennego wolnego czasu durnymi kursikami to dobra wiadomość? Jeszcze może zrobić obowiązkowe uczestnictwo to już będzie super.Organizatorzy niech się bogacą.

#19  2016.09.13 12:13:17 ~Anna

Masz wybór. Nie idź po prostu. I nie ziej jadem:-)

#20  2016.09.13 13:55:54 ~anna

Pozwól innym decydować o tym co będą robili ze swym bezcennym czasem. Jedni będą chadza ć na kursiki inni narzekać na wszystkich i wszystko. Przydałby się niektórym kursik -Tolerancja i Pozytywne nastawienie do życia kluczem do sukcesu

#21  2016.09.13 16:50:20 ~eliza

Kursy to rzeczywiście strata czasu,wiem,bo uczestniczyłam i przekonałam się o tym osobiście.

#22  2016.09.14 08:20:54 ~magdalena

Jeśli to są wpisy pielęgniarek - to GRATULUJĘ miłe Panie. Jestem pielęgniarką (i wieloletnim stażem i z magistrem i z czym tam się jeszcze da w naszym zawodzie). Totalna żenada, żeby z prostego tematu jakim są darmowe kursy zrobić takie pobojowisko. Właściwie przy każdym temacie zauważyłam, że panie pielęgniarki się po prostu ze sobą kłócą, albo "docinają" sobie: "że ortografia, że gramatyka, że ty nie wiesz a ja wiem.po prostu przedszkole". I TO NAS WŁAŚNIE ROŻNI OD LEKARZY, którzy wobec siebie są taktowni, uprzejmi i nigdy na forum nie oczerniają siebie nawzajem, a dodatkowo potrafią wykorzystać ten atut w walce przeciwko nam. Zastanówcie się nad swoja kulturą!

#23  2016.09.14 11:28:05 ~do magdale

GRATULUJĘ właśnie dołączyłaś do oczerniających

#24  2016.09.14 14:21:38 ~domagdalen

NO PRZECIEŻ TO lekarz, malutki zresztą WYPISUJE TU W IMIENIUINNYCH OSÓB PODAJĄC SIE ZA PIELEGNIARKI, JAK BETI,ASIA,DOROTA,ANDZIA,KASIA,KATARZYNA, MEGGI, MARTA,AGA, MARZENA345, GOSIA,ULA.NIECH SIE W KOŃCU WSZYSCY DOWIEDZĄ kto to pisze. Jedna osoba w imieniu kilkudziesięciu osób, chora umysłowo zresztą

#25  2016.09.16 13:34:42 ~do#24

A z tobą to wszystko dobrze?

#26  2016.09.16 18:26:23 ~marusha

Dla mnie kursy nie są stratą czasu mogę wiele się dowiedzieć bo każda z nas ma inne doświadczenia w pracy i zawsze coś ciekawego opowie ( Taka specyfika zawodu). Oczywiście uważam, że powrót do liceum medycznego to bardzo zły pomysł, cofanie się zawodu w przeszłość . Jednak cały czas trzeba myśleć o przyszłości i rozwoju. Magdalena ma racje mam paru znajomych lekarzy i widzę w jaki sposób traktują siebie na wzajem. Żaden z nich nie może podważać kompetencji drugiego czy zwracać uwagę przy pacjencie i to jest fajne bo wypracowują prestiż zawodu. A Panie pielęgniarki niestety te z dłuższym stażem ostatnio krzyczały na cały szpital jak to młoda pielęgniarka sobie nie radzi po co jej te studia itd. Szanowne kobiety nie opowiadajcie wszystkim co wam ślina przyniesie na język tylko zachowujcie dla siebie takie spostrzeżenia i informacje. Bo nikt nie skomentuje tej młodej pielęgniarki tylko was obsmarują.

#27  2016.09.18 17:33:19 ~Barbara

Kursy płatne to źle, kursy bezpłatne to jeszcze gorzej. Właściwie o co chodzi. Jeśli pracujemy jako pielęgniarki to musimy ustawicznie dokształcać się. Nie ma od tego odwrotu. Na zachodzie pielęgniarki muszą również dokształcać się. Muszą wykazać się liczbą punktów za poszczególne formy dokształcania się. Nie masz wymaganej liczby punktów - nie przedłużają licencji. U nas jeszcze tego nie ma ze względu na wysokość zarobków. I tylko dlatego. W powyższym wypadku nie chodzi pewnie o szkolenia tylko ogólnie o zrobienie zadymy. Ja również podejrzewam, że wpisują komentarze osoby nie należące do środowiska pielęgniarskiego. Chodzi o to, abyśmy na siebie ziajały jadem i kłóciły się. Inni na tym skorzystają. Ciekawe kto?

#28  2016.09.18 21:42:58 ~piel specj

Dla mnie kursy, czy specjalizacja nie są stratą czasu. Wiele się dowiaduję, uaktualniam swoją wiedzę, a trzeba przyznać, że też umyka nam sporo z pamięci w ciągu lat. Nikt mi nie powie, że po 30 latach tak dobrze pamięta co było w szkole pielęgniarskiej! Ja skończyłam SM 23 lata temu, w między czasie ukończyłam Studia Licencjackie 3 letnie, niestacjonarne, 2 letnie Studia magisterskie, a następnie kursy: kwalifikacyjny oraz wiele specjalistycznych. Zrobiłam też Studia podyplomowe z Zarządzania w opiece zdrowotnej. Potem była specjalizacja z piel. zachowawczego, a obecnie jestem na specj. epidemiologicznej. Uczę się : ponieważ medycyna idzie do przodu, wiele się zmienia. Nie uważam się za kogoś nadzwyczajnego. Przez cały czas pracuję na oddz. wewnętrznym( w grudniu minie 23 lata mojej pracy), myję krocza, zmieniam pampersy, noszę baseny, zlewam mocze, karmię pacjentów, dźwigam. Przykre to słyszeć, że magisterki się ,noszą''. Powinny! Skoro jednak w naszym cudownym kraju nie ma hierarchizacji stanowisk, to wszystkie jesteśmy na równi.

#29  2016.09.18 21:51:44 ~do 28

Ciekawe kto za ciebie płaci rachunki jak ty finansujesz kolejne "papierki"

#30  2016.09.19 16:41:58 ~Teresa z 4

Jeszcze nikomu nauka nie zaszkodziła musimy sie szkolić gdybym nie miała kursu pielęgniarki rodzinnej nie mogłabym podjąć drugiej pracy z czego jestem zadowolona Brawo dla Tych co uzupełniają swoją wiedzę medyczna Przestańmy sie kłócić trzymajmy sie razem w grupie sila

#31  2016.09.20 15:44:32 ~piel

Witam. Chciałabym Państwu przedstawić pewien nonsens dotyczący organizowanych przez różne firmy kursów ,szkoleń itp. Obecnie nieliczne ośrodki sprawdzają obecność uczestników ,często nie jest w ogóle weryfikowana (jedna osoba wpisuje po kilka osób na listę ).Egzaminy końcowe to farsa -praca zbiorowa. Niebyło by w tym nic przerażającego gdyby nie fakt że pielęgniarki które kończą u Państwa np. kurs anestezjologiczny mają uprawnienia do udziału oraz opieki nad pacjentem znieczulanym (niestety poziom ich wiedzy i umiejętności jest po prostu żaden).Dlatego bardzo proszę o zwrócenie uwagi na moją sugestię aby po raz kolejny jakaś pielęgniarka nie uśmierciła pacjenta(bardzo wstrząsnęła mnie tragedia rodziców dziecka z Krakowa ,gdzie pielęgniarka podała dożylnie potas.

#32  2016.10.11 18:13:25 ~Pielęgniar

Po co te kłótnie, koleżanki opanujcie się! Nie kursy a doświadczenie się liczy w naszej pracy i jest to rzecz oczywista i tu pokłon w kierunku Pań po liceach które mają ogromną wiedzę i umiejetności. Jednoczesnie chyba nie chcemy być juz spostrzegane jako zawód służelczy i tu wykształcenie się przydaje, jak dla mnie dodaje rangi zawodowi. Nie ma sensu nikomu dodawać czy ubliżać komukolwiek, kiedyś był poprostu inny system nauczania, tyle. odnosnie komentarza powyzej, nie wiem czy zna Pani pediatrię? i czy widziała Pani ampułki z solą fizjologiczną oraz plastikowe z potasem. Domyslam się że doszło tam do niefortunnej pomyłki ampułek. Nie rzadko pracujemy w pośpiechu a teoretycznie powinnysmy leki podawane sprawdzac kilka razy. Myślę, że nie znając sytuaji nie powinno się nikogo oceniać.