Prorządowy NSZZ Solidarność - tzw. podwyżki dla pielęgniarek "naruszają ład prawny, ład społeczny i ład pracowniczy". Dziś związek ten mówi: "zróżnicowanie wysokości zarobków nie może być patologią" oraz "warunki płacowe w ochronie zdrowia dzieli pracowników na: mocarzy i nędzarzy"!

Pielęgniarstwo 2016

        

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.09.19 19:39:14 ~mimi

Tak jestem mocarzem bo mam z podwyzka 230 i nockami na reke 1560 zl.i ,na umowie mamy 1450 brutto + noce +233 .ALE KASA! WOREK MUSZE NA KASE USZYC!

#2  2016.09.19 19:41:25 ~gość

Myślę że chodzi o lekarzy

#3  2016.09.19 21:44:44 ~GOSC

CIEKAWA JESTEM ZA JAKA PENSJE PRACUJE ZARZĄD SOLIDARNOSCI

#4  2016.09.20 00:19:59 ~piel

Nie przejmujmy się,lekarze wywalczyli tylko dla siebie,my również ,tak się najbardziej opłaca jak widać.

#5  2016.09.20 06:36:06 ~gość

Strajkójcie sami bez lekarzy o swoje bo zgaga na 100 % -historia się powtórzy też na 100%

#6  2016.09.20 09:44:58 ~funia

Lekarze w poz-ach na kontraktach mają po 12 tysi a pielegniarki ile? Dosyc już mam pracy za 1800 zl ,wole iśc do butiku. po 35 latach harówy w polskim systemie .Niech reka boska chroni moją wnuczkę przed wybraniem pielegniarstwa.

#7  2016.09.20 17:59:35 ~ewa

A w tym ministerstwie to strajkują same pielęgniarki? Za całą służbę zdrowia? Gdzie inni przedstawiciele, ratownicy i reszta? Znów pielęgniarki nadstawiają głowe i walczą wszystkim o podwyżki? Chore.

#8  2016.09.20 20:44:09 ~do Ewy!

Chore tj. to co wypisujesz! a jak niedowidzisz i niedosłyszysz to idź się zapisać do specjalisty w kolejkę:)Największy błąd grypy zawodowej to założenie branżówki i wygląda to dokładnie tak jak u izbianek; liczy się tylko kasa dla siebie i nic więcej! Otwórz oczy jedna z drugą ! żeby wszystko funkcjonowało jak należy to potrzebny jest hydraulik,salowa,laborant itp. nie tylko kasta lekarzy i specjalistek:(to właśnie nazywa się SOLIDARNOŚĆ! Prawdą jest,że tylko Ci naprawdę związkowcy JĄ tworzą bo inne chorągiewki poszły w inne szeregi i jest tego wyraz tu i ówdzie;tu i teraz!

#9  2016.09.21 13:40:21 ~jakaś

Gdzie była SOLIDARNOŚĆ jak dali lekarzom po 100 zł. i więcej na godzinę! Bo zrobili to po cichu? Co zrobi SOLIDARNOŚĆ jak zabraknie pielęgniarek w szpitalach . Kto będzie opiekował się górnikami, bo ten związek walczy najwięcej o tę grupę zawodową! Ja już to mam głęboko gdzieś czy mi dadzą te ochłapy czy zabiorą. To już nie na moje nerwy.

#10  2016.09.21 15:29:17 ~Do jakaś

Sama sobie odpowiedziałaś! Najlepiej siedzieć na przypiecku i grzać d.ę i jeszcze szczekać jak JAMNIK.

#11  2016.09.22 15:36:25 ~iga

Ja uważam ,że dopóki Ministrem Zdrowia będzie lekarz bez względu na partie to nie będzie dobrze .Lekarz tylko dba o jedną grupę zawodową, tylko o swoich kolegów,resztę ma gdzieś.Bardzo bym chciała żeby Pan Minister zadał sobie dwa pytania:czy za te pieniądze,które dostają pielęgniarki ,położne i inni pracownicy ochrony zdrowia-chciałby On sam tak zarabiać i czy z tych pieniędzy by wyżył i utrzymał rodzinę? A my pielęgniarki i położne zawsze w oczach lekarzy będziemy te głupie ,którymi można pomiatać a '' ONI'' to bogowie ,bez których świat by nie istniał,nie szanują innych a zwłaszcza biedniejszych ,gardzą mini. Ja ciągle słyszę jacy to zmęczeni zapracowani ,to co że niektórzy pracują tylko 30 i mniej godzin tygodniowo,ale tylko oni "pracują "a że my pielęgniarki i położne musimy pracować na kilku etatach tylko po to żeby żyć i utrzymać nasze rodziny to się nie liczy ty jesteś przecież tylko pielęgniarką.