W sejmie dyskusja o zakazie handlu w niedzielę. Poseł broni zakazu bo nie wszyscy powinni pracować w niedzielę. Niektórzy tak. Wspomina o pielęgniarkach. I dodaje, że powinny być za tą niedzielą pracę "odpowiednio gratyfikowane". A czy są?

Tzw. ;podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

      

Poseł na plenarnym posiedzeniu sejmu w dniu 4 października 2016 roku:

Alfred Bujara 

Odróżnijmy pracownika, który musi pracować, i pracownika, który nie musi pracować. Pracownika, który musi pracować i służy, w usługach, w służbie – motorniczego, dyżurnego w karetce pogotowia i dyżurną pielęgniarkę, która musi pracować i za ten dyżur powinna dostać wynagrodzenie. Proszę państwa, Wysoki Sejmie, my nie możemy pozwolić na to, że w Polsce zrobimy z niedzieli zwykły dzień roboczy, bo pracownicy mówią: Dlaczego są przedszkola nieczynne, dlaczego są żłobki nieczynne, dlaczego są urzędy nieczynne? 
(Poseł Tadeusz Cymański: I Sejm.)
My byśmy też chcieli. Dlaczego Sejm nie pracuje?
(Poseł Tadeusz Cymański: Dlaczego nie pracuje?)
Was, państwa, również nikt w niedzielę nie zmusza do pracy. (Oklaski) A więc nie zróbmy z niedzieli zwykłego dnia roboczego. Te osoby, które muszą pracować i służą, powinny być odpowiednio gratyfikowane.

źródło: strona internetowa sejmu 

Wybrał Mariusz Mielcarek 

 

                                                            *Kliknij po więcej informacji

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.05 19:08:17 ~bbb

Taaa. Dostajemy marne ochłapy. I obietnice najniższego wynagrodzenia 2400 zl w.2022 roku.

#2  2016.10.05 19:17:55 ~do bbb

Spoko,jak dojdziemy do 2022 to wprowadzą zapis,że 2400 to będzie najwyższe wynagrodzenie pielęgniarki,bo trzeba ratować upadające,zadłużone placówki.Jeszcze się zdziwicie jakie "luksusy"zafundują nam w przyszłości władze.

#3  2016.10.05 21:45:40 ~mOnia

2400 brutto to mają w biedronce i to już w 2016 roku plus będą mieć wolne niedziele, ktoś jeszcze się zastanawia?

#4  2016.10.05 21:50:58 ~paola

Kurde.całe 2400 brutko i to już.w 2022.może chodziło o 3022 ?

#5  2016.10.06 12:45:32 ~amelia

Pracuję w USD w Lublinie jako pielęgniarka właśnie dowiedzieliśmy się że lekarze referentki i inny personel otrzymał podwyżki do grupy nam pielęgniarkom oczywiście dyrektor do grupy nic nie dał To jest chamstwo Lekarze za dyżury otrzymują krocie szczególnie za świąteczny a my ochłapy Są też premie ale nie dla nas

#6  2016.10.06 19:46:03 ~Jaga

Pielęgniarki w uda niech poszukują sobie sponsorow

#7  2016.10.06 20:03:28 ~Jaga

Pielęgniarki w usd niech poszukaja sobie sponsorów.

#8  2016.10.06 22:06:28 ~ja

Na stronie kancelarii ministerstwa zdrowia znalazłam wzmiankę-"Natomiast od 1 września 2016 r. wzrosną wynagrodzenia pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, finansowane na podstawie stawek ryczałtowych – stosownie do wielkości obszaru zabezpieczenia". Jak to rozumieć? Czy to chodzi że zwiększą to co do tej pory płacą nam za 1 godz 65% roboczogodziny za nockę i 45% za świąteczne?

#9  2016.10.07 11:03:47 ~Maria

Myśłę że chodzi tu o nocną ambulatoryjna i wyjazdowa opiekę medyczną.pozdrawian

#10  2016.10.07 12:15:18 ~do #5

Dziwi Cię to? mnie już przestało;wystarczy przejrzeć budżet szpitala i zobaczyć ile rok-w rok idzie kasy na nagrody; pytanie dla kogo? ano dyrektor otrzymuje 14tys.(przynajmniej u Nas;w jednym roku dostał 40tys.)Nie uważasz,że duża tu rola kadry kierowniczej? przecież może wnioskować o przyznanie takowych -tylko czy się wychyli? to samo dotyczy podwyżek. Jest tak,że te same czynności a kasa różna i udają że nie wiedzą bo tak najwygodniej. Pytanie gdzie ZWIĄZKI? co robią? ano inkasują składki i na tym koniec albo walczą tylko o zarząd to też się praktykuje:(NIESTETY!

#11  2016.10.07 14:26:54 ~Emka

Pracuję w jednym ze szpitali w Lublinie (25 lat). Zgodnie w wynegocjowanymi warunkami od września powinna być wypłacana II rata podwyżek. Na dzień 07.10.2016 nie otrzymałam żadnego dodatku do pensji ! Czy ktoś coś słyszał ?

#12  2016.10.08 17:04:19 ~amelia

Co masz na myśli Jaga z tym sponsorem?

#13  2016.10.08 17:25:03 ~Jaga

Jeśli pracujesz w usd to wiesz.

#14  2016.10.11 21:17:52 ~hesia

W związku z projektem badawczym dotyczącym satysfakcji zawodowej pracowników podmiotów leczniczych zwracam się do Pani/a z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Otrzymane wyniki zostaną wykorzystane do analizy warunków pracy i możliwości rozwoju zawodowego w podmiotach i instytucjach sektora zdrowotnego link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScN6wkl7kavoXyI-Ymde8sx_70VNp45fLgxL8CJZC6yaf3UVg/viewform

#15  2016.10.12 15:47:22 ~do hesia

Zajmij się uczciwą pracą,a nie pierdołami

#16  2016.10.13 22:24:01 ~mOnia

Do #11 Bo ta podwyżka jest na zasadzie "jak szef chce to da, jak nie to nie" tu widocznie miał taki grymas że Pani nie dał albo zrobił wyliczankę entliczek pentliczek. Te podwyżki to jedna wielka ściema! Miało być 800brutto a ja dostałam tyle, że mi się ledwo dojazd do pracy zwróci. zawsze coś ha ha. mam się cieszyć i dziękować :)

#17  2016.10.15 13:06:29 ~zosia

A czego się spodziewaliście - był okres przed wyborczy obiecywano