Od sierpnia 2016 roku ogromne oburzenie pielęgniarek i położnych z powodu wymyślonych przez Radziwiłła obowiązkowymi szkoleniami w zakresie "zasad przyjmowania, realizacji i dokumentowania zleceń lekarskich przez pielęgniarki i położne". Protestował też związek i samorząd pip... Teraz dowiadujemy się prawdy...

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

      

 
                                                  *Kliknij po więcej informacji...
 
 
 
 
Teraz w piśmie ministerstwa zdrowia z dnia 17 października 2016 roku do związku pip czytamy (skan fragmentu):
 
 
 
 
Wybrał Mariusz Mielcarek 
 
 
 
                                              *Kliknij po więcej informacji 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.24 16:08:25 ~Pielegniar

Ale pielegniarki tam traktują, zero szacunku. Niedosyc ze mało zarabiają i pracują w niewiadomo ilu miejscach to takie pomiatanie. współczuje i pozdrawiam z Innego kraju

#2  2016.10.24 16:33:40 ~Nie wierz

Oczom nie wierzę. Naprawdę? Akceptacja dla planowanych działań? Kto zaakceptował? Imię i nazwisko, żeby wiedzieć kto nam te śmieciowe szkolenia zatwierdził.

#3  2016.10.24 17:48:04 ~MaX

Skąd ten sprzeciw dla tych "śmiesznych szkoleń". Czy nie jest prawdą że koleżanki i koledzy wykonujecie zlecenia "w formie innej niż pisemna"? Jest to nagminne i w wielu miejscach się z tym spotykam. Tłumaczenie że niema co się kłócić itd. to powszedniość. Lekarze często podpierają swoje podejście stwierdzeniami "że musimy współpracować", a jak to nie daje rady to "że my też będziemy się czepiać"> Ludzie bądźmy ze sobą szczerzy, niech nam zrobią te szkolenia i od tego dnia koniec, finito. Koniec zleceń "na gębę", koniec wykonywania nie zleconych procedur, koniec czekania aż się wyśpią, czy aż kiedyś skończą pisać zlecenia. Bo co to za współpraca kiedy jedna strona zastrasza i wykorzystuje drugą

#4  2016.10.24 20:09:16 ~???

Wpływ na to, aby pielęgniarka nie wykonywała zleceń ustnych, na telefon ma oddziałowa. Dużo zależy od jej postawy.

#5  2016.10.24 22:09:02 ~aga

Należy nam się informacja kto nas sprzedał ? Z nazwiska proszę !

#6  2016.10.24 22:24:10 ~piel.

Popieram zdanie MaX

#7  2016.10.24 22:27:47 ~Straszne!!

To jest straszne w co ta prezes gra? Jest za i przeciw?

#8  2016.10.24 22:29:30 ~Koniecznie

Panie Mariuszu koniecznie musimy się dowiedzieć nazwiska kto nas sprzedał,a wraz oczy fałszywie mydli!

#9  2016.10.24 22:34:23 ~Ocho!!!

Ktoś działa na dwa fronty, a to jest bardzo niebezpieczna sprawa.

#10  2016.10.24 22:36:21 ~Asia

Niestety ale wiele z Koleżanek musi przejść takie szkolenie,bo robią wszystko na gębę! Obowiazko przeszkolić,bo psują nam renomę!

#11  2016.10.24 22:40:28 ~Zastrasza?

Jakie zastrasza? My to już babki po 50-ce w większości a doktorki po 30-ce ledwie i zastraszają was? Załamka! Nie mogę tego czytać. A tak na marginesie to warto się dowiedzieć w jaką bramkę NRPiP gra? Zaprzecza stanowiskiem swoim wcześniejszym dogadywankom z MZ? Czy ja oszalałam? Ratunku? Coś tu jest bardzo NIE TAK!

#12  2016.10.24 23:06:05 ~CZY

Czy portal zwróci się w imieniu wlasnym i jego uczestników do NRPiP o wyjaśnienie ustaleń NRPiP oraz stojących do nich w sprzeczności komunikatów i stanowisk np.nr2?

#13  2016.10.25 14:23:35 ~DOROTA B.

UWAŻAM, ŻE KOLEŻANKI NALEŻY PRZESZKOLIĆ NIE TYLKO W TYM ZAKRESIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM KAŻDA POWINNA ZAJĄC SIĘ DOSZKALANIEM I DOKSZTAŁCANIE. JEST TO NASZ OBOWIĄZEK ZAPISANY W USTAWIE O PIELĘGNIARKACH I POŁOŻNYCH. KAŻDA PIELĘGNIARKA POZA AKTUALIZOWANIEM WIEDZY POWINNA ZAKUPIĆ SOBIE CZYSTY NOWY FARTUCH, OBCINAĆ PAZNOKCIE, DBAĆ O HIGIENĘ , ITP SCHLUDNY WYGLĄD TO PODSTAWA KAŻDEJ PIELĘGNIARKI. WSZYSTKO TO W RAMACH DOBREJ WSPÓŁPRACY CAŁEGO ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO A W SZCZEGÓLNOŚCI CHODZI O WSPÓŁPRACĘ MIĘDZY PIELĘGNIARKĄ A LEKARZEM.

#14  2016.10.25 14:38:10 ~DOROTA B.

UWAŻAM,ŻE PIELĘGNIARKI PO POMOSTÓWKACH NADAL SĄ W POSIADANIU TYLKO ŚREDNIEGO WYKSZTAŁCENIA CHOĆ SĄ W POSIADANIU ODPOWIEDNICH DOKUMENTÓW NA KTÓRYCH MAJĄ ZALICZONY POZIOM WYŻSZEGO WYKSZTAŁCENIA, ACZKOLWIEK MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE POLSKIE PIELĘGNIARKI SIĘ W KOŃCU OBUDZĄ I WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE PIELĘGNIARSKIE ZACZNĄ ZDOBYWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA AKADEMII BĄDŹ UNIWERSYTECIE.

#15  2016.10.25 15:10:04 ~DOROTA B.

ZAUWAŻAM BARDZO DUŻE BRAKI. POLSKIEJ PIELĘGNIARCE BRAKUJE NIE TYLKO KULTURY, OBYCIA I OGŁADY, ALE PRZEDE WSZYSTKIM WIEDZY A CO ZA TYM IDZIE ODPOWIEDNIEJ FORMY WYPOWIADANIA SIĘ, KOMUNIKOWANIA Z CAŁYM ŚRODOWISKIEM, NALEŻAŁO BY TU RÓWNIEŻ ZAZNACZYĆ, ŻE JEJ SCHLUDNY WYGLĄD, ZDROWE ZĘBY, ZDROWE, CZYSTE WŁOSY, WYRAZISTOŚĆ W SPOJRZENIU MA BARDZO WIELKI WPŁYW NA POSTRZEGANIE TEGO ZAWODU PRZEZ INNYCH, MAM NA MYŚLI NIE TYLKO LEKARZY, ALE CAŁE SPOŁECZEŃSTWO.

#16  2016.10.25 15:25:40 ~Lunain

Do. Dorota. B. Myślę że mam do czynienia z osobą która jest taka jak postrzega innych,czyżbyś miała zepsute zęby i tłuste włosy i te inne rzeczy też o których piszesz, tak to widzę i pozdrawiam mimo wszystko!

#17  2016.10.25 15:51:36 ~DOROTA B.

NIESTETY NALEŻĘ TO MNIEJSZEJ CZĘŚCI POLSKICH PIELĘGNIAREK, JESTEM W POSIADANIU ZDROWYCH ZĘBÓW, CZYSTYCH WŁOSÓW POSIADAM RÓWNIEŻ MAGISTRA PIELĘGNIARSTWA I JEST MI BARDZO SMUTNO KIEDY CZYTAM TEGO TYPU KOMENTARZE. WIĘKSZA CZĘŚĆ POLSKICH PIELĘGNIAREK WYKAZUJE TOTALNY BRAK KULTURY, I ABSOLUTNIE WYRAŻAM WIELKĄ NIECHĘĆ NIE TYLKO DO KOMENTARZY ALE PRZEDE WSZYSTKIM DO PORTALU KTÓRY JEST PROWADZONY PRZEZ PANA MARIUSZA , BARDZO PRZYKRE, DOPRAWDY NIE WIEM CO ZROBIĆ

#18  2016.10.25 23:36:37 ~polska pie

Dorota B. - komentarze piszemy małymi literami - to tak w ramach kultury

#19  2016.10.26 08:51:49 ~piel

Do Doroty B.-Jak nie wiesz co zrobić to zmień zawód i nie męcz siebie i innych

#20  2016.10.26 12:48:59 ~meel

Do Doroty B nie wiem z kim ta Pa ni miała do czynienia ale teksty o schludnym wyglądzie a zwłaszcza " wyrazistość spojrzenia" rozwaliły mnie. :) :) :)

#21  2016.10.26 12:51:15 ~meel

"Posiadam magistra pielęgniarstwa". Pani Doroto B. czy często Pani posiada tego magistra ? Bo z wypowiedzi wnioskuję że nader rzadko. :):)

#22  2016.10.26 13:21:47 ~do Doroty

Skąd się kobieto urwałaś?

#23  2016.10.26 23:52:59 ~Wiem!

DorotaB.to troll!

#24  2016.10.26 23:53:41 ~Wiem!

Temat zmieniono a przecież nadal nie wiemy kto nas zdradził?