Izba pip dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze? Gorszego sortu? Skandaliczna wypowiedź przewodniczącej izby pip "żeby być dobrą pielęgniarką trzeba skończyć studia".

Działalność izby pip.

      

 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie 

"Żeby być dobrą pielęgniarką trzeba skończyć studia"

 

Zobacz także:

Zobacz plany Radziwiłła w zakresie modelu nauki w szkołach policealnych uczących pielęgniarstwa - ile będzie trwała nauka w szkole branżowej? Kiedy absolwent szkoły branżowej uzyska tytuł "asystentka pielęgniarska", a kiedy tytuł "pielęgniarka". 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.28 19:24:52 ~on.niemcy

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze nigdy juz z zagranicy nie wroce do polskiego szpitala. Urlop w Polsce lub emeryturka czemu nie ale praca w szpitalu w tym zawodzie w Polsce to najgorsze co moze byc. Pielegniarki chcą wiecej zarabiac to jest jedyny problem w tym wszystkim. A oni biorą sie od dupy strony.

#2  2016.10.28 20:05:15 ~Anna

Panie Mielcarek, proszę przestać szczuć. Zanim ktoś kliknie na link już jest podgotowany Pana interpretacją. A fakt jest taki, że w tym stuleciu żenujące jest proponowanie kształcenia dla pielęgniarek na poziomie zawodówek (bo tym jest szkoła branżowa). I trzeba dużo złej woli z Pana strony, żeby z jednego prostego zdania wysączyć tak zjadliwą nadinterpretację. Szkodzi to wszystkim pielęgniarkom a nie tylko znienawidzonym przez Pana "izbiankom". I żeby było jasne- nie jestem "izbianką".

#3  2016.10.28 20:17:52 ~basia

Ja nie odebrałam wypowiedzi przewodniczącej Izb Pielęgniarskich jako podział na dobre i złe pielęgniarki .Te dobre po studiach .Przecież obecnie kazda pielęgniarka ma minimum licencjat.Ja odebrał , że wypowiedz odnosi się do p.Radziwiłła , chce stłamsic nas i zawód pielęgniarki zdegradować do wykształcenia zawodowego.Pozdrawiam , czytajmy z dokładnie i bez irytacji.

#4  2016.10.28 20:17:52 ~basia

Ja nie odebrałam wypowiedzi przewodniczącej Izb Pielęgniarskich jako podział na dobre i złe pielęgniarki .Te dobre po studiach .Przecież obecnie kazda pielęgniarka ma minimum licencjat.Ja odebrał , że wypowiedz odnosi się do p.Radziwiłła , chce stłamsic nas i zawód pielęgniarki zdegradować do wykształcenia zawodowego.Pozdrawiam , czytajmy z dokładnie i bez irytacji.

#5  2016.10.28 20:17:53 ~basia

Ja nie odebrałam wypowiedzi przewodniczącej Izb Pielęgniarskich jako podział na dobre i złe pielęgniarki .Te dobre po studiach .Przecież obecnie kazda pielęgniarka ma minimum licencjat.Ja odebrał , że wypowiedz odnosi się do p.Radziwiłła , chce stłamsic nas i zawód pielęgniarki zdegradować do wykształcenia zawodowego.Pozdrawiam , czytajmy z dokładnie i bez irytacji.

#6  2016.10.28 20:17:53 ~basia

Ja nie odebrałam wypowiedzi przewodniczącej Izb Pielęgniarskich jako podział na dobre i złe pielęgniarki .Te dobre po studiach .Przecież obecnie kazda pielęgniarka ma minimum licencjat.Ja odebrał , że wypowiedz odnosi się do p.Radziwiłła , chce stłamsic nas i zawód pielęgniarki zdegradować do wykształcenia zawodowego.Pozdrawiam , czytajmy z dokładnie i bez irytacji.

#7  2016.10.28 20:34:35 ~Ola

Zgadzam się z Anią i Basią i cieszą się bardzo, że są osoby, które potrafią myśleć.

#8  2016.10.28 21:12:29 ~Marima

Rowniez zgadzam się z Panią Anią i Basią

#9  2016.10.28 21:22:25 ~Marima

Również zgadzam się z Panią Anią I Basią.

#10  2016.10.28 21:37:21 ~mOnia

Nie widzę nic skandalicznego w tej wypowiedzi raczej sam pozytyw że stanęła w obronie wykształconych pielęgniarek które nie chcą dać się zdegradować do poziomu liceum medycznego bo w dzisiejszych czasach to nawet kiepsko brzmi

#11  2016.10.28 22:12:47 ~:)

A kto powiedział, że pielęgniarki będa po zawodówce? Chyba asystentki, bo pielegniarka bedzie musiała uczyc sie 6 lat:) NIE ZGADZAM SIE Z ANNA I BASIĄ! Pan Mariusz ma racje! SKANDALICZNA WYPOWIEDŹ. Pielegniarki po LM teraz cierpią!

#12  2016.10.28 22:33:55 ~do basi

I co się tak podniecasz ,skurczu dostałas?

#13  2016.10.28 22:39:53 ~mgr

O guzik się znowu kłócicie!

#14  2016.10.28 22:41:28 ~mgr

Chodzi by tym mniej wykształconym zapłacić mniej i tym wykształconym tyle samo co tym niewykształconym!

#15  2016.10.28 22:47:42 ~magister p

Też mi wielkie mecyje uczyć się 6 lat od 16 roku życia, ja się musiałam uczyć 6 lat od 19 roku życia, tyle samo co lekarze, dodając do tego kursy, specjalizacje i inne szkolenia to mogę powiedzieć że dopiero w wieku 30 lat się wykształciłam i kształcę nadal i kształcić będę pewnie do końca swojej drogi zawodowej, a oni chcą nam wpuścić dzieci do pracy, które ledwie maturę zdały. To woła o pomstę do nieba

#16  2016.10.28 22:55:37 ~do magiste

Ty juz zawsze bedziesz mało zarabiac do konca zycia:(

#17  2016.10.29 14:07:55 ~kkkk

Ha jestem zła pielęgniarka :D

#18  2016.10.29 14:10:12 ~ania

Kiedyś drogie koleżanki byly Licea Medyczne teraz są studia zmienia sie nazwa z pielęgniarki dyplomowanej na pielegniarkę z licencjatem i przestancie zadzierac nosa licencjatki bo wiedzę po tych waszych studiach macie marna o praktyce juz nie wspomne Wyksztalcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją pozdrawiam i życzę wdzystkim zdrowia

#19  2016.10.29 14:40:49 ~KOLEŻANKI

MOJE DROGIE KOLEŻANKI BARDZO DOBRZE ŻE KOŃCZYCIE STUDIA ,TYLKO KTO BĘDZIE PRACOWAĆ PRZY ŁOŻKU PACJENTA,jeżeli pójdziemy na odcinek pracy ja pielęgniarka po ukończonym liceum 5 cio letnim wykonam taką samą pracę jak moja koleżanka z mgr.WIĘC ZA WYKONANIE TAKIEJ SAMEJ PRACY TAKA SAMA PŁACA.NIE BĘDĘ WIĘCEJ POLEMIZOWAĆ BO TO WSZYSTKO JEST CHORE,NASZE IZBY ,NASZE ZWIĄZKI I MY SAME NIE UMIEMY ZAWALCZYĆ O SIEBIE.POZDRAWIAM

#20  2016.10.29 16:33:34 ~Dora

Jestem Pielęgniarką z 30-letnim stażem pracy przy łóżku pacjenta. Skończyłam studia, 2 specjalizacje (wcześniej LM) i wciąż uzupełniam swoją wiedzę . Pracuję i uczę w pracy różne Pielęgniarki (wykształcenie). jestem tego samego zdania ŻEBY BYĆ DOBRĄ PIELĘGNIARKĄ TRZEBA SKOŃCZYĆ STUDIA. Takie są realia XXI wieku. Dlaczego wszyscy idą do przodu, a Pielęgniarki mają się cofać. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Lekarzy nie degradują i dostają coraz więcej.

#21  2016.10.29 17:39:12 ~jaga

Do Dora- Ucz się dalej i więcej,a dorobisz się garba,bo pieniędzy z tego nie będzie nigdy.

#22  2016.10.30 19:52:41 ~monika

Mam wrażenie, że panie po LM bardzo boli d.a, że koś młodszy może mieć większą pensję od nich.Tak właśnie jest w moim szpitalu. Gadanie a po co, a na co i tak nic się nie zmieni i głupie docinki do koleżanek studiujących na magisterce.Potrafią tylko obgadywać jedna drugą. Gdyby otworzyli kierunek "Zawiść i obgadywanie" pewnie byłyby chętne, bo doszkoliłyby swój warsztat do perfekcji. Na studia pielęgniarskie są one przecież za mądre i nie będą się uczyć rzeczy o których już wszystko wiedzą.

#23  2016.10.31 09:57:27 ~Ala

Wynagrodzenie powinno być uzależnione od kwalifikacji. Kwalifikacje, zdobywane w toku kształcenia powinny być podstawą do wprowadzenia gradacji w zakresie obowiązków na poszczególnych stopniach zawodowych w pielęgniarstwie. Studia licencjanckie dają obecnie prawo wykonywania zawodu pielęgniarki, tak jak kiedyś dyplom Liceum Medycznego , Studium itd. - to równorzędne wykształcenie. Studia pomostowe to podstawa do studiów magisterskich, jeżeli Panie, które skończyły pomostówkę nie kontynułowały nauki na studiach magisterskich - niestety - nadal mają dyplom wykonywania zawodu, tyle, że "po nowemu". Specjalizacja, jak sama nazwa wskazuje - to uzyskanie szczegółowej wiedzy z jakiegoś zakresu - może ja zrobić każda pielęgniarka, w hierarchii zawodowej powinna być usytuowana pomiędzy szkołą dającą prawo wykonywania zawodu a wykształceniem magisterskim. Najwyższe wykształcenie ma więc mgr ze specjalizacją.

#24  2016.10.31 19:39:53 ~ja

Pojebane jesteście wszystkie,nic dziwnego,że gówno zarabiacie,jesteście tego gówna warte,bo pacjent nie interesuje was kompletnie

#25  2016.10.31 19:45:28 ~mOnia

Do #24 cwaniak w necie pi*da w świecie

#26  2016.11.03 12:17:10 ~do 25

Jeśli już to ch*j

#27  2016.11.06 08:19:43 ~do adminis

Proszę o usuwanie wulgarnych wpisów ! Gwiazdkowanie wyrazow to śmieszna cenzura.