Minister zdrowia: sprawa szkół średnich kształcących pielęgniarki nie jest jeszcze przesądzona! Prowadzimy dialog. Z drugiej strony: przesyła projekt ustawy wprowadzającej szkoły branżowe drugiego stopnia...

Pielęgniarstwo 2016.

      

 

Poniżej prezentujemy fragment skanu pisma: 

 

 

Zobacz także:

Zobacz plany Radziwiłła w zakresie modelu nauki w szkołach policealnych uczących pielęgniarstwa - ile będzie trwała nauka w szkole branżowej? Kiedy absolwent szkoły branżowej uzyska tytuł "asystentka pielęgniarska", a kiedy tytuł "pielęgniarka".

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.30 18:28:26 ~Plan

Minister ma plan jak nas zdegradować do personelu średniego i płacić max 2000brutto!

#2  2016.10.30 19:33:36 ~Pielęgniar

Dobra zmiana wykończyła POLSKIE PIELĘGNIARSTWO

#3  2016.10.31 08:03:57 ~piel.

I dobrze, niech te szkoły w końcu będą puste, niech brakuje " służby" doktorom , to może ktoś przejrzy na oczy! To jedyna szansa, aby podnieść prestiż zawodu! Tylko durne baby w dzisiejszej dobie studiują pielęgniarstwo! To chyba jedyne studia, które są po to min, aby usługiwać lekarzynom! Zero szacunku dla siebie!

#4  2016.10.31 11:06:53 ~Loleth

Do pani piel. Studia są po to, aby pomóc pacjentowi, współpracować z lekarzem i mieć wiedzę. To,że politycy i administracja szpitalna uważa nas za gówno do pocierania dupy to już inna sprawa. Ja lekarozm w kieseń nie patrzę i nie mam zamiaru za to politykom przydałby się miesiąc z pielęgniarstwa.

#5  2016.10.31 12:41:46 ~Anna

Czy tylko ja to widzę jak pan M. manipuluje pielęgniarkami, żeby strona miała "wejścia"? Kilka artykułów wcześniej M. nadinterpretuje wypowiedź "izbianki" (która domaga się pozostawienia kształcenia pielęgniarek na poziome uniwersyteckim i nic więcej) i zarzuca jej dzielenie pielęgniarek na lepszy i gorszy sort. Teraz pan M. rzuca temat kształcenia w szkołach branżowych. Każdy komentarz dozwolony. Liczy się statystyka wejść na stronę. Ta strona to "szczujnia" pielęgniarek na pielęgniarki.

#6  2016.10.31 13:24:16 ~do #2

Do Twojej wiadomości:podpisujący się pod pismem ex-ministra nie jest z PIS-u a jak tam się dostał tj. zagadka dla wszystkich go znających osobiście-pewnie zadziałał urok osobisty :) Nigdy nie miał i nie ma szacunku do pielęgniarek ; ich rękami zdobył akredytację i ISO w instytucji( którą rządzi na co dzień mimo funkcji w ministerstwie) nie mówiąc o innych nagrodach a kasą sowicie obdzielał swoich kompanów.

#7  2016.10.31 15:53:45 ~Anna

Moje drogie koleżanki, przede wszystkim chodzi o to, żebyśmy nie wyjeżdżały z Polski, w większości krajów UE trzeba mieć licencjat. Naiwny minister myśli, że w ten sposób nas zatrzyma w tym bajzlu. Oj zdziwi się kiedy jego szkoły będą świeciły pustkami.

#8  2016.12.02 08:10:28 ~meg

Dlaczego nie walczymy o należne podwyżki pensji ? nie wykonujemy zawodu sprzątaczki, zostawcie te 5 prac non stop zdrowie poleci rodzina się rozsypie albo wieczne bezsensowne singielstwo !

#9  2016.12.02 08:11:22 ~ja

Takie braki pielęgniarek dlaczego nie walczycie o normy zatrudnienia ?

#10  2016.12.07 17:50:50 ~Klara

Zgadzam się z,ja''NORMY ZATRUDNIENIA''i wszystko się wyklaruje.Nikt nikogo nie zmusi do rzucenia 5 etatów ,za grosze''.Wystarczy.Ale normy z głową a nie jedna na 50 pacjentów.lub jakieś fiki miki wyliczenia z ułamkami.