Izba pip do ministra zdrowia: konkursy na kierownicze stanowiska w pielęgniarstwie, powinny objąć także stanowisko "pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek".

Pielęgniarki 2016.

      

 

Poniżej prezentujemy fragment skanu z uwagami władz izby pip (z dnia 5 września 2016 roku) do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą:

 

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

31 października 2016 - Władze izby pip: z naszych obserwacji wynika, że w składach komisji na kierownicze stanowiska pielęgniarek oddziałowych, przełożonych, naczelnych, dyrektorów ds. pielęgniarstwa są powoływane osoby "nie posiadające merytorycznej wiedzy i odpowiedniego wykształcenia".

Aktualności według działów - Zmiany w składach komisji konkursowych na stanowiska kierownicze w pielęgniarstwie

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.01 17:44:28 ~@@@

Należało nanieść poprawkę do Ustawy o działalności leczniczej w części dotyczącej przeprowadzania konkursów na niektóre stanowiska kierownicze chodzi o art.49 gdzie jest tylko pielęgniarka oddziałowa .Znowu ktoś przespał gruszki w popiele! Ponadto dopilnować zakresów obowiązków które są najczęściej identyczne stąd wybieg zarządzających i tworzenie zamiast piel.oddz. - piel.koordynujące. Jest to nic innego a mianowicie czysta degradacja tej funkcji na którą panie dajecie przyzwolenie! Same wbijacie sobie GOLA!

#2  2016.11.02 11:04:15 ~ir

Po co konkursy ? to tylko durna proforma. Z konkursem czy bez - i tak wiadomo kto ma wejść na stanowisko. Dlaczego w Polsce tak okrutnie się oszukujemy? Zostawcie te durne zapisy dla siebie, bez konkursów szybciej o zmiany - czyli uwolnienie kogoś kto się nie sprawdza a przywołanie innej konkretnej osoby - i tak do skutku. Dzisiaj nie powinno być stanowisk tzw. wiecznych, to nie te czasy proszę państwa. A naczelnym władzom proponuje wyzuć się z po peerelowskich kazusów. Dzisiaj szpital to przedsiębiorstwo a takie musi się dostosowywać do rynku usług - tam nie czasu na jakieś konkursy tylko daje się szanse ludziom sprawdzonym, doświadczonym, mądrym, przedsiębiorczym i rozumiejącym istotę działania takiej instytucji jaką jest szpital- czytajcie wszyscy!

#3  2016.11.02 20:04:12 ~j.w.

Zgadzam się:"nie powinno być wiecznych stanowisk",dlatego nic się nie zmienia,Każda ,aby swój stan utrzymać,sprzeda wszystkich,zawód sprowadzi na dno.

#4  2016.11.02 23:03:19 ~pielęgniar

Jestem oddziałową z konkursu, wygrałam konkurs, pan dyr mnie nie powołał, rozpisał drugi też wygrałam. Po naciskach zespołu pielęgniarskiego pan dyr został zmuszony mnie powołać jako ciekawostka 1. byłam z poza szpitala 2 . zespól pielęgniarski mnie nie znał ale chciał zmian 3 . zespół lekarski naciskał żeby mnie nie powoływać, wolał status quo teraz do rzeczy 1. zbudowałam silny zespół na 18 pielęgniarek : 9 z tytułem mgr 7 z tytułem licencjata 14 z tytułem specjalisty 2 . szkolenie ze zleceń na naszym oddziale to formalność. 3. okres konkursu się skończył. proza życia jestem z powołania, można mnie odwołać bez podania przyczyny. Czasem drogie koleżanki trzeba się zastanowić zanim zaczniemy deprecjonować naszą profesję i otoczenie prawne, wynikające z tego,że profesja to coś więcej niż zawód

#5  2016.11.03 08:37:34 ~plg

Chodzi o to ,aby móc eliminować Te kierowniczki piel,nieudacznice,które do zawodu nic nie wnosza,a działają na szkodę pielęgniarek i pacjenta.A zostają,bo są wygodne,tylko np.dla dyrektorów,czy lekarzy.

#6  2016.11.03 09:57:18 ~ir

Z powołania - i dobrze - będzie Pani tak długo, na ile wykaże się Pani w tym co dobre i służy pozostałym , natomiast siedzieć zamkniętym w kanciapie , milczeć i cieszyć się że się jest z konkursu - to zupełnie bez sensu! w niczym nie nobilituje, no chyba że się wierzy, że się jest pod ochroną IZB .

#7  2016.11.03 13:29:55 ~do #6

Zasadnicze pytanie należałoby zadać w kontekście w/w opinii; PO CO W OGÓLE PIELĘGNIARKI? :)

#8  2016.11.03 15:08:07 ~józ

Co za nienormalne czasy- naczelne przełożone,oddziałowe,koordynujące,nadzorujące,kierowniki od pielęgniarstwa z dobrymi pensjami i jedna odcinkowa z najniższą krajową.Taki burdel to tylko w pielęgniarstwie polskim i nie ma kto pasożytów kierowniczych pogonić do uczciwej pracy.Ministrze Radziwiłł! Pielęgniarek jest za dużo,bo połowa z nich to drogie pasożyty!

#9  2016.11.03 17:55:24 ~Do Ir

Ir masz rację. Natomiast bez konkursów są i będą same przydupasy okropne -wybranki ordynatorów wtryniane na stołki. Zero rozwoju tylko służalczość. Taka prawda. Pismo Małas jest doskonałe zatem.

#10  2016.11.04 13:25:34 ~do #9

ZAZDROŚĆ d.ę ściska? niestety to cecha większości tych wyszkolonych NIBY!

#11  2016.11.04 13:29:20 ~ir

A przepraszam : pytam po raz kolejny - co za różnica? przecież poprzez konkurs wiadomo kto ma przejść, konkurs to tylko formalność, wszyscy typują wiedząc kogo mają typować a kogo zupełnie nie brać pod uwagę. Jeżeli chodzi o kadencje- nie ma tutaj żadnej ochrony - to bzdura jeżeli komuś wydaje się że jest inaczej. Dyrektor nie będzie pracował z osobą z przypadku, Pismo Małas jest bez sensu !

#12  2016.11.04 13:52:46 ~do ir.

Ano zasadnicza? jeśli nie wiesz szanowna koleżanko to spieszę Ci wyjaśnić w czym rzecz a mianowicie: chodzi o prestiż zawodu! ale dla Was jak widać po wpisach to nic się nie liczy.Pielęgniarka oddziałowa to funkcja kierownicza czego już nie można powiedzieć o piel. koordynującej; ot i różnica w tej kwestii.