Pierwsze firmy składają oferty w zakresie przeprowadzenia szkoleń pielęgniarek i położnych z wykonywania zleceń lekarskich. Tych obowiązkowych szkoleń co Radziwiłł wymyślił. Szkolenie trzeba przeprowadzić do końca 2016 roku. Zostały tylko 62 dni! Sprawdź ceny...

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

      

 

Zobacz także: Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

 

 

Jedna z firm pisze, że:

"Realizujemy program zalecany przez Panią Konsultant. Czas realizacji szkolenia 4 - 6 godz.
Koszt kształcenia przy naborze indywidualnym - 70 zł/ osobę (koszt obejmuje materiały dydaktyczne)"

Inna firma koszty przedmiotowych szkoleń przedstawia następująco:

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

28 sierpnia 2016 roku - Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku - Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

29 sierpnia 2016 - Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej...".

7 września 2016 - Radziwiłł wymyślił szkolenia wszystkich pielęgniarek i położnych. Z czego? Z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy. Zobacz pismo władz związku pip do ministra w tej sprawie.

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.01 17:11:25 ~paola

Ja też mogę przeszkolić.w 2 godziny ! na 1 godzinie będziemy się uczyć alfabetu ,na 2 godzinie cyfr.CENA 500 PLUS 500

#2  2016.11.01 17:15:36 ~@@@

Mam propozycję! za te szkolenia niech zapłacą lekarze bo to oni są skutkiem tej bzdury. Teraz można zrobić zadymę i wypiąć się na te szkolenia; jest to ewidentne podważanie zapisów ustawy o zawodzie pielęgniarki!

#3  2016.11.01 17:17:26 ~Małgorzata

Ja widzę konieczność przeszkolenia lekarzy z zakresu wypełnienia dokumentacji jaką jest Karta Zleceń Lekarskich, a pielęgniarki z prawa i stanowczości w odmawianiu zlecanych głupot.

#4  2016.11.01 17:18:08 ~kasik

Nabijanie kabzy kolesiom

#5  2016.11.01 17:34:05 ~MILUSIA

I tak nadal będzie jak było tylko ktoś biznes zrobi!

#6  2016.11.01 18:49:04 ~Gość

Myślę ze trzeba zacząć od szkolenia lekarzy , ze mają obowiązek wpisywać czytelnie i bardzo dokładnie zlecenia do karty zleceń a oni najchętniej dali by zlecenie pielęgniarce żeby wpisała za nich , żenujące

#7  2016.11.01 19:09:46 ~jarek

Na dziadostwie pielęgniarskim ludzie się bogacą

#8  2016.11.01 22:50:08 ~Agata

Co się stanie jak pielęgniarka nie przystąpi do szkolenia bo ją na to nie stać? Zabiorą jej prawo wykonywania zawodu? jeszcze 6 lat do emerytury Panie Radziwił i w końcu uwolnię się od niektórych głupot urzędujących ministrów zdrowia-lekarzy.Panie Jarosławie proszę o wymianę ministra .

#9  2016.11.01 23:08:46 ~mn

Nowe szkolenia! Przecież chodzi o to by znowu pielęgniarki nabijały KASĘ SZKOLĄCYM!

#10  2016.11.02 06:39:17 ~Bożena

Ze wszystkimi szkoleniami jest tak samo ,to jest tylko kasa dla szkolących bo poziom szkoleń żenujący.Jeżeli chcę się douczyć wchodzę na internet i mam wszystko czego potrzebuję, niestety teraz ważny jest dokument potwierdzający szkolenie,dlatego nas wykorzystują.

#11  2016.11.02 11:22:12 ~ir

A te młode pielęgniarki po liceach co je wykształcimy za jakis czas poprzez szkoly branżowe i branżowe matury , rozumiem że nie będą musiały odbywać takiego szkolenia ,tak ? , bo teraz wszystkie magisterki czy lecencjatki są zobowiązane do obycia tegoz bardzo potrzebnego dla ich pracy kursu, prawda?

#12  2016.11.02 13:01:14 ~Zofija

Za szkolenie ma płacić pracodawca. I niech sobie odbije z zarobków lekarzy.

#13  2016.11.02 16:03:19 ~hello

Ja chce zapytac pana ministra czy jesli jeden z lekarzy popelni blad czy wszyscy lekarze sa karani za blad jednego lekarza ? Prosze o odpowiedz Panie Ministrze Radziwil !

#14  2016.11.02 18:41:09 ~Ewa

Tak między Bogiem a prawdą jesteśmy po części same sobie winne .Po jakiego grzyba wykonujesz zlecenie,jak nie jesteś jego pewna.Masz trudności z odczytaniem zapisu lekarskiego-dzwonisz po lekarza,by napisał czytelnie.Życie pokazuje,że nie warto być nadgorliwym,bo zawsze lekarze wykręcą kota ogonem.Oni nabazgrają ,a nas będą szkolić.A przede wszystkim trzeba pacjentom uświadamiać to,że my nie mamy prawa podawać leków na tzw.''gębę'',bo to grozi poważnymi konsekwencjami w przypadku pomyłki czy zmiany decyzji lekarza.

#15  2016.11.03 09:19:50 ~QQQ

Zaloze sie ze niedlugo Minister Radziwil wysle nas na szkolenie scielenia lozek :)) Mowilam to juz kilka lat temu ze brakuje jeszcze by zawodowe pielegniarki ktore uzyskaly dyplom pielgniarski musialy uczestniczyc w szkoleniach scielenia lozek . Dokladam jeszcze do tego SZKOLENIE Z DUMNEGO NOSZENIA CZEPKOW na stanowisku pracy. Nie wazne ze estetyka tluszczenia sie wlosow pod nim wyglada zle ze od wsowek ktore musza utrzymac te czepki Bola wlosy zwlaszcza po 12 godzinnym dyzuze . Nie wiem co z tymi pielegniarkami ktore Maja slabe wypadajace wlosy i te slabe wlosy musza jeszcze czepki utrzymac . Zobaczycie ze to tez przepowiem. Jej czuje sie jak JASNOWIDZ :)))))) pozdrawiam kolezanki byle kursy sie krecily i na nas firmy szkoleniowe zarabialy :)))))

#16  2016.11.03 09:25:07 ~do Ewa

To co napisałaś to każda mało rozgarnięta osoba powinna wiedzieć,ale widać kształcenie pielęgniarek jest tak archaiczne i oderwane od rzeczywistości,że potrzeba dodatkowego szkolenia,ażeby wielce uczonym absolwentkom uczelni pielęgniarskich wyłożyć jak sołtys krowie na miedzy o co idzie.

#17  2016.11.03 09:30:21 ~do Ewa

Rozumiesz wogole co piszesz ? Jesli popelnila blad Krysia to ja PYTAM DLACZEGO JA MARYSIA MAM BYC ZA BLAD KRYSI KARANA ? Jesli ja popelnie blad to za niego odpowiem! PANIE RADZIWIL DLACZEGO WYSYLA PAN WSZYSTKIE PIELEGNIARKI NA SZKOLENIE ? Jesli lekarz Jurek popelnil blad czy wysle pan wszystkich lekarzy na szkolenie lub beda podlegali karze wszyscy lekarze ? PANIE MINISTRZE RADZIWIL BARDZIEJ PONIZYC NASZEGO ZAWODU JUZ PAN NIE MOGL , A Z WSZYSTKICH DOTYCHCZASOWYCH MINISTROW TO PANU UDALO NIE NAJBARDZIEJ PONIZYC POLSKIE PIELEGNIARKI !

#18  2016.11.03 09:37:51 ~Dorcia

A cóż to za zmasowany atak pielęgniarek na dodatkowe,bardzo potrzebne szkolenie? Izbowe,durnowate kursiki wam nie przeszkadzają i latacie na nie jak owce,a kurs ratowania wam tyłków przed prokuratorem wzbudza takie oburzenie.Głupie wykształciuchy jesteście i tyle.

#19  2016.11.03 09:46:36 ~do Ewa

Nastepne pytanie do Ewy . Dlaczego masz pretensje do pielegniarek ktore pracuje wbrew zasadom to jest ich Problem i ich blad, skoro ty pracujesz wedlug zasad . Nie rozumiem wogole twojego sposobu myslenia skoro wykonuja cos bez zlecenia pisemnego to jest to ICH BLAD ich Problem to one przed sadem za to odpowiadaja nie ja nie ty. PYTAM DLACZEGO NIE MASZ PRETENSJI DO PANA MINISTRA RADZIWILA TO PAN MINISTER SOBIE WYMYSLIL WYSLAC WSZYSTKIE PIELEGNIARKI NA SZKOLENIE. . I tu widac jak bardzo jestesmy jako zawod wrogami jedna/ jeden do drugiego . Za swoj blad juz przed sadem odpowiedziala i pielegniarka zostala ukarana i bedzie musiala zaplacic gorzka lekcja . PYTAM PORAZ KOLEJNY DLACZEGO WSZYSTKIE PIELEGNIARKI sie kara ? Nie interesuje mnie to ze inne osoby nadal tak pracuja , jest to ich Problem i w razie bledu zawodowego odpowiedza za to. JAK MOZEMY SIE TAK DAWAC PONIZAC i wy kolezanki mowicie o godnosci zawodowej ? DAJAC SIE TAK PONIZAC PANU MINISTROWI ? UWAZAM ZE PONINIEN PAN MINISTER PRZEPROSIC ZA TO POLSKIE PIELEGNIARKI posadzajac nas o to ze wszystkie tak pracujemy ! KARAJAC NAS WSZYSTKIE BEZ SADU ZA TO CZEGO NIE ZROBILYSMY !

#20  2016.11.03 10:03:34 ~Gigi

To się nazywa odpowiedzialność zbiorowa. Cóż, każdy sposób dobry aby znów zmieszać z błotem i tak już zmieszany i zakompleksiony organizm pielegniarski. Ps. Wiadomość dla uleglych. Podobno na tym szkoleniu ma być nauka parzenia kawy dla wiadomego personelu. A teraz zapisujemy się. Start!

#21  2016.11.03 12:11:58 ~do19

Naszą godność zawodową podeptały nasze przedstawicielki podpisując 4x400,które tylko nielicznym dało symboliczne podwyżki,pozwalając na zrobienie z kwalifikacji wymaganych do wykonywania zawodu pielęgniarki w Polsce niewyobrażalny bałagan, dopuszczając do likwidacji norm zatrudnienia w szpitalach itd.Izby i związki to nasz największy wróg,bo w owczej skórze.

#22  2016.11.03 17:39:14 ~Dość,

Dość pisania głupot! Robią pielęgniarki zlecenia na gębę? Robią! Więc Minister ma rację i nakazał szkolenia ale WEWNĄTRZSZPITALNE! Żadne inne! Niech Naczelne Piel biorą się do roboty i już!

#23  2016.11.03 17:42:52 ~Do19

Zrozum,że te osoby niszczą markę naszego zawodu! A ich błąd może akurat dotyczyć Ciebie lub Twego dziecka lub kogoś innego! I też powiesz,że to tylko danej Pielęgniarki sprawa? Co za debilne wpisy i rozumowanie masz! Masakra!

#24  2016.11.03 17:45:14 ~Do 21

To zrób coś dobrego dla naszego środowiska np.załatw 6x600 a nie tylko pierdzisz głupoty narzekając! Proszę o 8x800 netto netto!

#25  2016.11.03 17:46:14 ~Do Ewa

Ewa masz 100% a nawet 1000% rację!

#26  2016.11.03 17:51:14 ~Racja

Dorcia napisała prawdę: to kurs ratowania Waszych tyłków! Wreszcie możecie mieć odwagę i pokazywać wynik szkolenia by nie robić nieczytelnych zleceń lub ustnych. Jedyny właściwy kurs, który wkurza lekarzy i oddziałowe i naczelne, bo wreszcie pielęgniarki będą odważniejsze. Kurs będzie w czasie pracy-bo tak ma być i potrwa chwilę, a bedziecie mieli argumenty do bezpiecznej dla Was pracy.

#27  2016.11.03 19:41:59 ~do Racja

Niektorzy podobni tobie sa naprawde ograniczeni zastanawiam sie co robia w zawodzie .

#28  2016.11.03 20:33:04 ~do 27

Mało merytorycznie jak na nieograniczoną wobec ograniczonej.Obrażona pani naczelna,czy oddziałowa?

#29  2016.11.04 08:11:08 ~do 28

Czy naprawde jestescie tak ograniczone , a moze tak bardzo boicie sie lekarzy i im przeciwstawic by pracowac wedlug zasad i procedur wpojonych podczas ksztalcenia . ze musicie sie dodatkowymi szkoleniami zaslaniac ze nie wolno wam wykonywac zlecen ktorych nie ma na pismie ? Potrzebujecie do tego ponizenia przez Ministra Zdrowia Pana Radziwila? i nazwania nas niemal"mordercami" w jego zakamuflowanej wypowiedzi ?

#30  2016.11.04 09:06:54 ~do29

W naszych realiach rzeczywiście potrzeba decyzji ministra,aby uświadomić oddziałowym,że zamordyzm wobec pielęgniarek jest tragiczny w skutkach.To one robią wszystko,aby pielęgniarki były bezwolną masą,pozbawioną prawa głosu,posłuszną wobec lekarzy.

#31  2016.12.29 09:11:28 ~tella17

Czytając te komentarze mam wrażenie, że część komentujących nie wie co pisze. Jestem pielęgniarką z 35 letnim stażem pracy. Kończyłam Liceum Medyczne, uczyłam się na pielęgniarstwie Wołynki (dzisiaj uznawanym za anachronizm). Nauczyciele zawodu w mojej szkole zawsze na wszystkich praktykach mówili że "pielęgniarka wykonuje zlecenia lekarskie tylko te co są na piśmie" (a nie na gębę), przed podaniem leku sprawdź 3x lek zanim go podasz. W przebiegu całej swojej pracy zawodowej zawsze trzymałam się tych zasad , nie mam żadnych problemów z lekarzami, po prostu jestem znana z tego że co na piśmie to wykonane i potwierdzone, a na gębę to tylko sobie pogadamy.