Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - „Marzę o tym, aby czepki wróciły do szpitali”

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

      

 

„Marzę o tym, aby czepki wróciły do szpitali”

 

Warszawa, 16 grudnia 2015 roku. Konferencja poświęcona problematyce obecnej sytuacji pielęgniarstwa, pielęgniarek i położnych w Polsce. Głos zabiera przewodniczący senackiej komisji zdrowia - z zawodu chirurg. Wypowiada następujące słowa: „Patrzę na te dwa czepki z sentymentem, co są na stole, i marzę o tym, aby te czepki wróciły jednak do szpitali. I mówię, dlaczego. Spotykam się z pielęgniarkami i wiem, że są one przeciwne tym czepkom. Ale dlatego, że tych czepków nie widać, to nie widzimy, że pielęgniarek jest zdecydowanie za mało”. Podkreślamy - konferencja dotyczy obecnej sytuacji pielęgniarstwa w Polsce. A senator podnosi taką kwestię. W tych słowach wyrażony został sposób podejścia decydentów do pielęgniarek i położnych w Polsce. Powyższa informacja wywołała dziesiątki komentarzy na www.pielegniarki.info.pl oraz na naszym fanpage’u na Facebooku. Przytoczę jeden z nich: „Skoro pielęgniarki wykonują czynności od salowej po lekarza, to (...). Czytaj dalej...

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.07 13:36:11 ~#@!

No cóż trzeba jakoś rozmowę zagaić ; ja też sobie marzę o wielu rzeczach i jakoś czarno to widzę! póki co marzyć nikt nie zabrania:)

#2  2016.11.07 15:22:39 ~@@@

Boze litosci . Proponuje by pan Radziwil pochodzil sobie 12 godzinny dyzur w takim czepku zobaczymy co wtedy powie

#3  2016.11.07 15:22:48 ~Nurse

Co za głupoty ta pani chirurg opowiada. Przecież wystarczy przejść po oddziale i widać,że te osoby które tam są, pracują przy łóżku chorego, to własnie pielęgniarki, bo ile razy na oddziale widać lekarzy, tylko jak robią tak naprawdę obchód czyli rano i może jeszcze wieczorem. Nie trzeba zakładać czepków, by wiedzieć, że nas jest mało. Pracując na oddziale to wszyscy wiedza ile jest personelu pielęgniarskiego.

#4  2016.11.07 18:11:47 ~sister

Marzyć można nawet o absurdach! Sama mam marzenie: aby nielogiczna część Rządu proponująca kompromitujące środowisko pielęgniarskie rozwiązania, począwszy od pensji przez wykształcenie do czepków oraz rujnująca wizerunek nowoczesnej pielęgniarki - zachorowała i była skazana na pomoc pielęgniarek - może wtedy te osoby zrozumiałyby jakimi są ignorantami. Zamiast zająć się prawdziwymi problemami, debatują o niczym - do prasy podawana jest zwykła paplannina, która ma na celu odwrócenie uwagi od poważnych problemów. Po prostu rzygać się chce.jak tak dalej pójdzie będzie trzeba szukać pracy u sąsiadów.

#5  2016.11.07 18:40:45 ~szczęśliwa

Banda debili! Jeszcze tego brakuje, żeby to lekarze decydowali o stroju pielęgniarki! Czepek to część stroju galowego i niech tak zostanie to przynajmniej wiem, że nigdy go nie założę! :-)))

#6  2016.11.07 19:00:00 ~malgorzara

A ja marzę,żeby ta lekarka przeprowadziła się na wieś, leczyła pijawkami i upustem krwi a w wolnych chwilach zbierała zioła z pola i leczyła nimi za darmo dzieci w czworakach!

#7  2016.11.07 19:29:37 ~piel 2

Nigdy więcej czepków. Ten lub ta, której się podoba, niech sobie założy plastik na łeb i dzień w dzień tak pochodzi 40 lat. Po 20 latach będzie łysa, albo i wcześniej. Nie wspomnę o tym, ile się haczyło nim o sprzęt i wszystko inne wokół łóżka chorego.

#8  2016.11.08 13:48:20 ~mOnia

Ja też marzę żeby żeby końcu godnie zarobić, tyle ile należy się pielegniarce za jej pracę i wykształcenie, czyli min 4000zl brutto, minimalne minimum

#9  2016.11.08 17:49:20 ~kik

Nie powinien sie wypowiadac czlowiek bez pojecia.

#10  2016.11.09 16:27:34 ~piel.

Matko kolejne starocie, po co o tym w kółko pisać, ten portal schodzi na psy, nic świeżego.

#11  2016.11.09 22:23:39 ~do piel

.Matko kolejne starocie, po co o tym w kółko pisać, ten portal schodzi na psy, nic świeżego. SŁUSZNIE!

#12  2016.11.10 22:59:04 ~mira

Niw wracajmy do sredniwiecz jestesmy PANIE PIELEGNIARKI a nie zakonnice w czepkach