Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - do ministra zdrowia płyną sygnały w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

      

 

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Do ministra zdrowia płyną sygnały...

 

Na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia w dniu 9 grudnia 2015 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w kontekście tzw. podwyżek pielęgniarek powiedział:

„Ale, proszę Państwa, tutaj problem się nie kończy, dlatego że odzywają się inne grupy pracownicze. Zacznę zaskakująco od lekarzy. Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze. I takie sygnały też do mnie dotarły. Tak, że to pokazuje tylko, że ten problem naprawdę jest zawiły i skomplikowany”.

Już w poprzednim numerze Gazety pielęgniarki.info.pl w artykule „Demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych pisaliśmy, że w ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie tzw. podwyżek swoje uwagi zgłosili Pracodawcy RP. Cytujemy fragment zgłoszonych uwag: „[…]. Czytaj dalej...

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.12 18:13:49 ~ewa

Nie dla wszystkich podwyżki.powtarzam się ale pielęgniarki w punkcie szczepień. nie dostały!

#2  2016.11.12 20:24:07 ~Olm

W Dps rowniez,mam pytanie czy ktoś pracuje w Dps gdzie pielęgniarka jest sama na 4pietra na nocy czyli 200 pacjentów czy to możliwe?

#3  2016.11.12 20:25:46 ~Olm

Czy faktycznie izby nie interesują się tymi pielęgniarkami tylko tymi co pracują w szpitalu i o nie walczyły

#4  2016.11.12 21:18:44 ~Oo

I czy Dps może istnieć bez pielęgniarki

#5  2016.11.12 22:24:59 ~położna

Po " podwyżkach", z 26 letnim stażem pracy w szpitalu ( wysługa lat, nocki, święta) zarabiam 2300 złotych. Proszę pokazać mi jednego lekarza, który zarabia mniej! Chyba tylko minister o takich słyszał (odpowiedzmy sobie sami, dlaczego On , a nie osoba, która ma pojęcie o pracy w ochronie zdrowia).

#6  2016.11.13 13:53:56 ~Luna

Zabrać torebeczki pójść do domku i niech sobie sami robią to jest jedyne wyjście ale wy tego oczywiście nie zrobicie bo przecie wy macie służyć a lekarze zarabiać taka to jest nieistotne różnica nie?

#7  2016.11.13 22:42:25 ~Bbb

No wlasnie. W dps e jedna pielegniarka na ponad 200 osob.

#8  2016.11.14 14:42:22 ~do Luny

A za co włożę do garnka ? Dasz mi ?

#9  2016.11.14 14:58:16 ~greta

Po co się podniecać wykształceniem uniwersyteckim,specjalizacjami i innymi pierdołami,jak pielęgniarka orze jak wół,aby mieć co do garnka włożyć? Wystarczy zawodówka,to przynajmniej nie będzie wstyd,że duuużo kasy poszło na kształcenie.

#10  2016.11.14 15:48:40 ~#@!

Ale o co chodzi?

#11  2016.11.15 21:29:26 ~anet

Ja pracuję w DPS z 21letnim stażem i zarabiam 1600 i jako pielęgniarka pełnie funkcje medyczne,opiekuńczo-pielęgnacyjne a także sprzątanie. Składki płacimy jak każda pielęgniarka ale co do podwyżek to nam się nie należy

#12  2016.11.20 14:07:42 ~do anet

Należy ci się! WYKONUJESZ CIEZKA PRACE!