Żenada.pl - miało być 1500 zł! Zobacz rzeczywistą wysokość przelewu dla pielęgniarza w ramach tzw. podwyżek dla pielęgniarek, "wywalczonych" przez władze związku i izby pip.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

      

 

W ramach tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych, ogłoszonych jako sukces negocjacyjny władz związku i izby pip otrzymałem dwa przelewy w styczniu 2016 roku. Jest to dodatek za grudzień 2015 roku. Pracuję w wymiarze 1/2 etatu. Poniżej skan przelewów bankowych. 

Taki jest efekt porozumienia ministerstwa zdrowia, władz związku i izby pip z 1.50 w nocy, dnia 23 września 2015 roku. 

Mariusz Mielcarek 

 

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - liczba pielęgniarek i położnych - specjalistów

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.09 19:48:43 ~asdsas

U mnie w szpitalu ustalono wewnętrznie, że osoby będące na L4, urlopie macierzyńskim itd, nie będą dostawać dodatku w zależności od liczby dni, w których ich nie było w pracy. Tak, że cały miesiąc równa się w tym momencie -800 brutto. Ta kwota jest dzielona pomiędzy pozostały personel. Pomijam fakt, że dostali tylko nieliczny. Czy takie rozwiązanie jest zgodne z prawem ?

#2  2016.11.09 20:25:32 ~Piel.czern

U mne w szpitalu już zalega nam za 9,10.2016 rok i niestety nie możemy uzyskać żadnych informacji kiedy są planowane przelewy i czy wogle dostaniemy te pieniądze. Mam pytanie czy ogólnie te pieniądze mogą być przejęte przez komornika w przypadku długów szpitala?

#3  2016.11.09 20:42:42 ~mOnia

Do #1 tak jest to zgodne z prawem, szpital otrzymuje pieniądze na każdą pielęgniarkę/położną, 800zł brutto brutto, a jak je podzieli pomiędzy pielęgniarkami, to już ich widzimisie.

#4  2016.11.09 21:00:44 ~???

Po co pan Mariuszu tak manipuluje nie miało być 1500 tylko 4x400 brutto brutto a kwitek jest ze stycznia 2016 czyli za grudzień 2015. Po co więc te hiperbolizacje i manipulacje? A ile Pan dla nas wywalczył poza wysyłaniem poza granice kraju i zarabianiu na tym kokosów dla siebie jako pośrednik?

#5  2016.11.09 21:04:24 ~Ludzie!

Kochani musicie zobaczyć co Wasze związki z dyrekcją szpitali podpisały? Musicie znać treść tych porozumień! Poważnie się traktujmy. Gdy ktoś jest na L4 to otrzymują Ci co za niego pracują. Tak jest w większości porozumień. Ach te manipulacje Mielcarka.tak płytkie i banalne,że nikt już prawie tu pisać nie chce. Czasami jednak potrafi Pan pojechać całkiem fajnie i poważnie ale niestety tylko od czasu do czasu.

#6  2016.11.09 21:23:32 ~Nix

Faktycznie żenada. Nadmienię tylko , że w szpitalu w którym pracuję dyrektor pokazał nam środkowy palec, czyli nie dostajemy żadnych dodatkowych pieniędzy z tej puli. Czyli z tej rzekomej podwyżki dostajemy 0 ( zero). W milczeniu obserwuję uległość i strach ( tylko przed czym lub przed kim ) swoich koleżanek. Zniosą wszystko. Dodatkowe obowiązki i każde upokorzenie. Wiem, że na tym portalu te same osoby są wojowniczkami, ale wchodząc na dyżur mają ogony podkulone pod siebie jak zbity pies. Takie samo zachowanie obserwuję na każdym oddziale i dlatego wiem, że żadnych zmian na lepsze nie będzie. Osoby , które mają poczucie godności i własnej wartości wyjeżdżają z kraju albo już wyjechały ,korzystając z ułatwienia jakie daje chociażby ten portal . Jedni wykorzystują go jak studnię do , której można krzyczeć gdy nikt nie widzi, a inni budują swoją przyszłość w normalnych krajach. Te co zostały skaczą sobie do gardeł i nic nie jest w stanie wyrwać ich z tego amoku. Taka jest rzeczywistość. Pozdrawiam

#7  2016.11.09 21:53:26 ~do Nix

Absolutnie trafny komentarz,z tymże uległość i strach wynika z totalnej niemocy i bezsilności.

#8  2016.11.09 22:25:01 ~Freed

Nie możecie zapominać o bardzo ważnej kwestii, jeśli chodzi o 4x 400zl brutto brutto to władze nasze nie wywalczyły że te pieniądzę nie zostały dodawane do podstawy. Czemu, bo nikt by się na to nie zgodził, dlaczego ? Bo jeśli dziura budżetowa będzie rosła tak jak dotychczas w tempie expresowym to brutto brutto tak szybko zabiorą, jak dali. Już nie wspomnę o fakcie, że mnóstwo szpitali te pieniądze zagarnia na długi komorników itd bo prawo widać im na to pozwala. Przykro się patrzy z Zachodu na to, jak cierpi cała nasza grupa zawodowa :( serce mi się kroi.

#9  2016.11.10 00:55:28 ~Kaja do Mo

No nie wiem czy tak do końca to jest zgodne z prawem żeby zabierać na l4 cały dodatek ,przecież przez cały czas od dodatku jest potrącona składka ZUS, w tym składka CHOROBOWA Wiec na zwolnieniu powinno się otrzymywać 80% tego dodatku

#10  2016.11.10 07:33:11 ~kasia

Żenadą jest dla mnie gdy czytam takie wypowiedzi że szpital nic nie płaci. Dziewczyny otrząśnijcie się jest nas za mało i każda inna grupa w tej sytuacji negocjowałaby kokosy. Wszyscy oprócz pielęgniarek. Wy spuszczacie głowy i dalej pracujecie za dwie. Przykre to gdy brak solidarności i w takich sytuacjach nie działa.

#11  2016.11.10 16:04:10 ~Sam

Nam dano do podstawy więc jest w miarę ok. Obecnie moja podstawa wynosi 3900zl

#12  2016.11.10 16:21:24 ~do Sam

A w którym to szpitalu, dali Wam do podstawy!

#13  2016.11.11 11:33:00 ~do Sam

Nawet jeśli to prawda to jedna jaskółka wiosny nie czyni.

#14  2016.11.11 14:57:35 ~Kama

Bzdury 3900podstawy ja mam 37 lat pracy obecnie w NZOZ robię wszystko nawet rejestratorki nie mamy i mamy podstawy 1850zł i co mamy nauczyć się obcego języka i wyjechać za granicę na kilka lat przed emeryturą nasz czas już minoł my już nie mamy żadnego ruchu

#15  2016.11.11 17:03:26 ~do Kama

Dlatego masz tak mało,bo wiele niedorobionych dorabia sobie w przychodniach po parę grosików tu i tam na 5 półetatów.Więc szefostwo przychodni nie musi nikomu płacić więcej,skoro ma do dyspozycji tanią siłę roboczą.Takie prawa rynku,tylko pielęgniarskie kocmołuchy nie kumają tego i takie niedomyte będą słaniać się na nogach i orać na okrągło zabierając chleb normalnym pielęgniarkom.