Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych zgodziła się, aby dodatki w ramach tzw. podwyżek pielęgniarek i położnych nie były wypłacane w przypadkach: L4, urlopu macierzyńskiego, opieki nad zdrowym i chorym członkiem rodziny

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

      

                  

Do redakcji Gazety zwróciły się pielęgniarki i położne jednego ze szpitali,  które są zbulwersowane sposobem podziału środków finansowych w ramach  tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Pielęgniarki i położne uważają, że podział środków finansowych zaproponowany przez pracodawcę jest niesprawiedliwy. Jednocześnie sposób ten jest sprzeczny z prezentowanymi przez ministerstwo zdrowia interpretacjami w zakresie sposobu wypłacania przedmiotowych dodatków. Pielęgniarki i położne nie mogą pogodzić się z faktem, że taki sposób podziału pieniędzy spotkał się z aprobatą izby pielęgniarek i położnych. Obok publikujemy propozycję pracodawcy w  zakresie sposobu podziału środków finansowych oraz pozytywną opinię izby pielęgniarek podpisaną przez przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. Czytaj dalej...

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.17 19:13:58 ~Meadow Dew

Proponowałabym zaprzestać placenia składek na ww. izbę to szybko panie zmienią decyzje.

#2  2016.11.18 08:36:19 ~aga

Skoro dodatek nie należy się na macierzyńskim itd to składek członkowskich do izb też nie powinni płacic te pielęgniarki BANDA - ZŁODZIEJE

#3  2016.11.18 09:19:12 ~piel

I nie zapłacę składek na izby będąc na macierzyńskim. Pójdę do sądu i podważę ten cały chory system, który nawet na naszych zasiłkach zamierza żerować kasę.

#4  2016.11.18 11:02:00 ~do 3

Sądy też są skorumpowane

#5  2016.11.18 14:08:28 ~Iza

Mam wrażenie, że słowo podwyżka zostało zrównane ze słowem PREMIA. ŻAŁOSNE

#6  2016.11.18 19:17:41 ~Ala

Przez Izby Pielegniarskie ,ktore nie wydaly nam Prawa Wyk.Zawodu przed 1 sierpnia 2016 r /po ukonczeniu studiow licencjackich/prace rozpoczelysmy w polowie sierpnia,czyli po czasie gdy szpital podawal liste pielegniarek do podwyzki do NFZ .obowiazujace od 1 wrzesnia CALY ROK PRACUJEMY BEZ PODWYZKI BRUTTO BRUTTO.Skandal.

#7  2016.11.21 12:42:10 ~irena

Pomyślcie dziewczyny, czy inne zawody dopuściły by do siebie coś takiego? np. nauczyciele? czy oni pozwolili by odebrać sobie podwyżkę gwarantowaną Rozporządzeniem Ministra ? Nie dość że wykonujecie - trudny i z wielkim narażeniem - zawód, to w sytuacji utraty zdrowia zabierają wam pieniądze? Jak za karę! Dlaczego Panie wyraziły tak śmiało zgodę a nie zakwestionowały tego projektu? przecież chorobowe to nie utrata uposażenia w 100% a 80%. Dlaczego to nie zostało przedyskutowane właśnie w takim aspekcie? Dziewczyny! tak zrobiły wszystkie Okręgowe Izby, a potem zapraszały Dyrektorów i prezesów na 25 - lecie swojego istnienia, tak , tak - to prawda. Jedyną rzeczą , która będzie pomocą dla zawodu - to likwidacja IZB! Otwórzcie oczy!

#8  2016.12.03 09:19:54 ~Maria

Skoro od tego dodatku odprowadzane są składki ,rentowa, emerytalna i chorobowa to ktoś tu łamie prawo nie wypłacają tych pieniędzy osobom będącym na zwolnieniach lekarskich łatwo je odzyskać w sądzie pracy,radzę zgłosić te nieprawidłowości również do PIP.Więcej odwagi i mądrości w swoich poczynaniach.POzdrawiam.

#9  2017.02.20 20:27:56 ~mama

Ciepła posadka i panie robią co chcą ,oczywiście dla dobra pielęgniarek żałosne podpisują co im dadzą