Zobacz podział pracowników ochrony zdrowia na 10 grup oraz przypisany im współczynnik pracy i wynikające z tego minimalne wynagrodzenie zasadnicze brutto.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

      

      

 

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
PROJEKT - 27 września 2016 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.19 15:18:16 ~Meadow Dew

Hmm nie wiem czy pracodawcy , opłaca się , zatrudnic pielęgniarki ze specjalizacją I mgr. . myślę że pierwszeñstwo będą miały osoby z lic+/- specjalizacje. P.s. skąd wziął sie taki pomysł zaszeregowania?

#2  2016.11.19 15:38:27 ~Ja

Czyżby farmaceuta za ladą bardziej się meczyl niż pielęgniarka? Zapewne wiecej dzwiga i jest za ta lada bardziej narazonu na zakazenia typu zotlaczka itd

#3  2016.11.19 17:24:27 ~Ann

Nie wierzę. farmaceuta z mgr będzie miał więcej niż piel/położna tylko z mgr. śmiech na sali!

#4  2016.11.19 18:16:14 ~piel

Dobry start dla młodych

#5  2016.11.19 18:18:04 ~m.

Pracuję od niedawna ale już zastanawiam się nad zmianą ZAWODU.np. na kosmetyczkę, zarobie tyle samo a jaki stres i odpowiedzialność mniejsza.(pielęgniarka chirurgiczna)

#6  2016.11.19 23:43:27 ~marima

A co z pielęgniarką i położną z tytułem magistra bez specjalizacji ? nie istnieje ?

#7  2016.11.20 14:03:13 ~???

WŁASNIE CO Z TYTUŁEM TYLKO MGR? Ja musiałam ukończyć 2,5 letnie studium aby iść na uniwersytet medyczny na "Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu "(5 lat) ,nie jakieś uzup. roczne. W tamtym okresie trzeba było mieć liceum med. albo studium med. by można było iść na uniwersytet medyczny bo po liceum ogólnokształcącym nie było wstępu .NAUKA TRWAŁA 7 i pół roku ! a teraz co GUZIK!

#8  2016.11.20 20:21:20 ~Maria

Super obecnie mam 1915 zl brutto zasadnicze oznacz to ze otrzymam niezla podwyzke

#9  2016.11.21 07:10:14 ~zyta

Ja mam 1960zł,więc podwyżka będzie znaczna,super

#10  2016.11.21 14:59:29 ~megg

Chciałabym dowiedzieć się jaka stawka jest przewidziana dla licencjata pielęgniarstwa i uprzedzić odpowiedzi w stylu patrz pkt.6,7, i 8 (dotyczący wyłącznie pielęgniarek). Co to znaczy "WYMAGAJĄCE wyższego wykształcenia , bez specjalizacji"? Obecnie pielęgniarki kończąc studia mają wykształcenie wyższe, nie ma innego toku nauki,więc stawka powinna być 2847 zł dla licencjata.Ponadto w punkcie 5 w tabeli nie jest napisane ze NIE DOTYCZY on pielęgniarek.Jeżeli jest tu jakiś prawnik to bardzo proszę o interpretację

#11  2016.11.21 20:32:03 ~MeadowDew

Bravo Megg. Niesprecyzowane przepisy czasami mogą zadziałać na naszą korzyść. Jak sama trafnie zauważyłaś pkt 5 wg mnie DOTYCZY ( gdyż nie wyklucza) pielęgniarek z licencjatem.

#12  2016.11.23 16:44:10 ~A?

A jak będą zaszeregowane np. pielęgniarki z licencjatem i specjalizacją ? Ktoś wie ?

#13  2016.11.23 21:40:14 ~Meadow Dew

Patrz pkt 7.

#14  2016.11.28 21:54:40 ~piel

A ja ciagle slyszalam a po co ci te szkoly . a poto aby zarabiac przyzwoite pieniadze kyore zaiwestowalam w nauke nie moge sie doczekac panienki

#15  2016.11.28 21:56:37 ~piel

A jak to sobie myslicie ze dostaniecie takie same pieniadze bez wkladu i nauki

#16  2016.11.29 09:06:59 ~kędzior

Do #6 Kobitki nauczcie się czytać ze zrozumieniem piszę cytuję ,pielgniarka lub położna z tytułem magistra, ze specjalizacją''. Dotyczy to też do pielęgniarek które mają magistra bez specjalizacji ponieważ jakby miało to dotyczyć pielęgniarek z magistrem i ze specjalizacją to by nie było tam przecinka i by było napisane. - ,pielgniarka lub położna z tytułem magistra ze specjalizacją''.

#17  2016.12.28 11:11:19 ~hhha

Niektóre pielęgniarki już mają więcej ,to co będą im zabierać?