Te słowa padły w sejmie: "Rozmawialiśmy o podwyżkach dla pań pielęgniarek, co zostało zrealizowane już wcześniej przez byłego ministra zdrowia, powiedziałem, że to jest tragedia".

Tzw. Podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

      

        

 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 23 września 2016 roku:

 

Wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala:

 

Nie zapominajmy, że nasze środowisko jest już podzielone. Tutaj, na pierwszym spotkaniu – a teraz jestem drugi raz – kiedy rozmawialiśmy o podwyżkach dla pań pielęgniarek, co zostało zrealizowane już wcześniej przez byłego ministra zdrowia, powiedziałem, że to jest tragedia. Środowisko nasze jest podzielone, bo część osób dostała te pieniądze, a reszta może tylko popatrzeć, jak oni odbierają wyższe uposażenia. Takiej sytuacji dotąd nie było i ona nie może nigdy więcej się powtórzyć.

 

źródło: stenogram ze strony internetowej sejmu 

 

Zobacz także artykuły z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Zobacz także:

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.21 13:10:21 ~Zzzz

Mocarze to lekarze ktorzy kiedys dostali olbrzymie sumy i caly czas pragna wiecejmy chcemy aby nasze pensje byly takie abysmy mogly godnie zyc. Zyc a nie wegetowac.

#2  2016.11.21 13:33:19 ~ewa

A o podwyżkach dla POZ cicho ! że aż nieprzyjemnie.najgorszy zawód na świecie!

#3  2016.11.21 13:54:48 ~wiolka

Pielęgniarstwo to syf ,malaria i korniki

#4  2016.11.21 14:20:44 ~ja do 3

Dzisiaj, po 38 latach pracy zgadzam się z Tobą :(

#5  2016.11.21 14:22:20 ~cd ja

Po tylu latach zabili we mnie wszystkie najpiękniejsze wartości

#6  2016.11.21 14:33:06 ~młoda piel

Brak słów. tyle nauki wyrzeczeń lat ciężkiej pracy a żyje jak Pani po podstawówce w byle jakiej pracy za najniższą krajową. tylko ja mam na swoich barkach ogromna odpowiedzialność i codzienny stres, a nie stać mnie nawet na lepsze buty dla dziecka. 500 plus sie nie należy bo niby za bogata. To samo z podwyżką ta dostanie a tamta nie. Brak słów i przykro az się płakać chce co ten rząd z nami wyprawia

#7  2016.11.21 16:51:48 ~Od nowego

Od nowego roku najnizsza krajowa to 2 000. Więc dostanę podwyżkę . Ps. Tego dodatku 400 ,a teraz 400+400 nikt nie widział u nas na oczy. Pytania?

#8  2016.11.21 20:21:56 ~MeadowDew

,u Was, czyli gdzie konkretnie? Wybierzcie się do NFZ i zapytajcie gdzie są Wasze dodatki.

#9  2016.11.23 07:38:33 ~do 8

A w NFZ przeproszą was,że nie dali dodatków i będą płacić jak należy

#10  2016.11.24 23:27:38 ~do 9

W NFZ powiedzą że to zakład pracy nie podał listy pielegniarek uprawnionych do dodatku. I będzie miał racje. To jest obowiązek zakładu pracy zatrudniającego pielęgniarki.

#11  2016.11.25 00:59:23 ~do 10

Nic z tego nie wynika,bo zakład pracy może robić co chce,a pielęgniarka ma g. do gadania

#12  2016.11.27 10:18:42 ~Ewa

Jak się nie zgadzasz na taką stawkę godzinowa ,umowę zlecenie (chociaż masz miejsce , godziny pracy i kierownika) to pracy dla ciebie nie ma.

#13  2016.11.27 14:18:22 ~doświadczo

Pielęgniarki to najgłupsza grupa zawodowa rząd robi z nimi co chce i tak od lat a niewolnictwo trwa po co ten portal ? dużo was ze wsi i myślicie ze to miasto wielkie i biały fartuszek jakże złudne !

#14  2016.12.02 22:35:49 ~Xyz

Do 13 a ty z jakiej zapyzialej prowincjonalnej miesciny jesteś że ci wieś. przeszkadza.sam(a) jesteś glupi (glupia) W każdej grupie zawodowej bywają ludzie madrzy i bywają tacy jak ty (z malej litery bo na taką zaslugujesz)

#15  2016.12.07 14:27:58 ~mądra

13 ma rację kiedyś pielęgniarki były inne z innych środowisk a teraz złapały 5 prac w stolicy i szczęśliwe zero protestów !

#16  2016.12.11 21:06:17 ~Xyz

13 ma nie racje tylko frustracje.Myśli że jak będzie poniżac innych to sam(a) urośnie.

#17  2017.03.29 16:48:33 ~szok

Magister pielęgniarstwa zarabia mniej od pielęgniarki bez matury