Dobra zmiana robi sobie jaja z pielęgniarek. Wiceminister zdrowia pyta pielęgniarki. Może Ty odpowiesz pielęgniarko ministrowi?

Pielęgniarstwo 2016.

 

      

      

 

Wiceminister zdrowia w piśmie do władz związku i izby pip pyta:

 

 

To pytanie kapitalnie oddaje poziom "dialogu" władz z pielęgniarkami. 

Może ty odpowiesz pielęgniarko ministrowi? 

Odpowiedzi prześlemy do rąk wiceministra. 

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

VIDEO. A standardy w segregatorach zakurzone leżą.... Szpital ma misję... Jesteśmy pielęgniarkami. Jesteśmy położnymi. Gdy się słucha tej pacjentki i jej męża... Brak słów... jak tak można? Czasem najtrudniej jest być CZŁOWIEKIEM!

 

Polecamy książki

Komentarze użytkowników

#1  2016.11.30 13:36:07 ~ja

Jesteśmy tak słabe że nawet już i w tym portalu nie chce się pisać !

#2  2016.11.30 13:48:21 ~Irena

Proponuję żeby Pan Minister stworzył szkoły również dla felczerów. Przecież lekarzy tez mamy mało. Felczerzy niech zajmą się POZ, a lekarze do specjalistyki i do szpitali. Jeśli chodzi o pielęgniarki to łatwiej będzie po szkole podstawowej zrobić zasadnicze dla sanitariuszek i sprawa załatwiona.

#3  2016.11.30 14:08:53 ~Irena

Panie Ministrze, czy Pan nie czuje, że cofamy się do czasów powojennych. Czy Pan się nie boi, że za chwilę nie będzie wcale pielęgniarek? Myśli Pan, że te po Liceach zostaną w Polsce? Przecież nie jest Pan taki naiwny.Jeżeli wierzy Pan,że pielęgniarki zostaną po liceach w Polsce to mi Pana żal.

#4  2016.11.30 14:17:32 ~Małgosia

Przede wszystkim wyższe wynagrodzenie. Jeśli pielęgniarka będzie zarabiała odpowiednio to duże osób skusi się na studia w tym kierunku

#5  2016.11.30 14:25:25 ~mOnia

Proponuję sklonować istniejące jeszcze pielęgniarki pracujące w zawodzie za te marne pieniądze

#6  2016.11.30 14:35:08 ~#@!

Moja propozycja jest prosta. Pan minister niech zapyta pielęgniarki ze szpitala w którym pracował i degradował;upokarzał na każdym kroku za to,że zrobiły mu akredytacje;ISO itp. certyfikaty a kasę dawał swoim kumplom-lekarzom! najprościej to udawać głupa:(

#7  2016.11.30 14:50:18 ~pielęgniar

Nic wielkiego nie trzeba robić Panie Ministrze, wystarczy zwiększyć płace podwójnie , to pielęgniarki nie będą tyrać na kilku etatach i młode pielęgniarki po szkole też zatrzyma Pan w kraju, nie będą musiały wyjeżdżać za granicę.W przeciwnym razie zostaje tylko nas sklonować, tak technika poszła do przodu że nie będzie z tym problemu.

#8  2016.11.30 15:15:01 ~ANA

Myślą ,ze naprodukują pielęgniarek po liceum i dadzą im grosze bo dużo ich będzie! niech nie szukają taniej siły roboczej bo nikt za grosze nie będzie pracował kiedy życie w Polsce do tanich nie należy! a praca pielęgniarki jest ciężka i odpowiedzialna i niewdzięczna, poczynając od tego jak pielęgniarki są traktowane. Lepiej zostać fryzjerem! lepiej się opłaca!

#9  2016.11.30 15:22:52 ~ANA

Już z Ukrainy u nas napracowały! za te super kasę! teraz po liceum napracują tez o ile pójdą do takich szkół przecież będą zdawać sobie sprawę po co ministerstwo utworzyło je i jaka przyszłość ich czeka co chodzi o zarobki .

#10  2016.11.30 15:35:14 ~ola

Podwyżki!

#11  2016.11.30 15:59:42 ~troll

Minister ma w dupie i wasze pampersowo-śmierdzące problemy!

#12  2016.11.30 16:45:52 ~ewa

Słuchaj troll,nie wiem jaki masz zawód ale życzę ci żebyś leżał w pampersie osranym po same pachy i błagał pielęgniarkę żeby znalazła czas dla ciebie. lepiej zacznij zbierać kasę na prywatną opiekę bo z ubezpieczenia już niedługo zabraknie.

#13  2016.11.30 17:53:14 ~funia

Bzdury,wybieg tylko po to aby pochwalic sie jakiez to konsultacje spoleczne byly.Minister pali glupa a kolegom po fachu wie jak dogodzic.Za kase ktora proponuja niech ksieciuniu i premierka popracuja,nigdy wiecej nie spytaja.

#14  2016.11.30 18:05:43 ~Iwi

Ministrem powinien być człowiek który ma szacunek do ludzi ciężko pracujacych, trochę wyczucia jak się do kogo odnosić. A tu proszę.słoma z butów wystaje ignorantów.

#15  2016.11.30 18:27:38 ~troll

Do ewa-Moja złośliwość to pikuś w porównaniu ze złośliwością niektórych pielęgniarek.Wyłazi z butów akademicko upleciona słoma.Do obory dla ciebie za wysokie progi,to chciała karierę robić kosztem chorych ludzi? Żaden minister nie będzie się zniżał do buraczanego prostactwa,które nawet nie kuma co to gorzka ironia.

#16  2016.11.30 18:42:31 ~ewa

Do trol, to tobie wychodzi słoma z butów , nie pisałam o karierze tylko o braku personelu, widać jaki z ciebie inteligent

#17  2016.11.30 21:44:36 ~ZCO

Dlaczego wiecej lekarzy konczy rok niz pielegniarek? Dlatego ze praca jest ciezka? Z powolania? Nie. Dlatego ze zawod jest szanowany i dobrze platny. Gdyby kazdy wiedzial jak pracuje pielegniarka w ZCO Szczecin, ile zarabia i gdyby kazdy na tej podstawie dowiedzial sie ze pielegniarka moze zarobic na siebie, mieszkanie, dzieci, samochod i przy tym byc dumna pielegniarka, dumna z zawodu i swoich osiagniec. To bylby to najbardziej oblegany zawod w Polsce. Ale do tego jest potrzebny szpital zarzadzany przez ekonimiste i lidera a nie przez zlodziei ktorzy wyrzucaja pieniadze w bloto lub rozdaja wsrod swoich zatrudnionych znajomych. Co zrobic? Placic adekwatnie do trudu wykonywanego zawodu. Kiedys praca pielegniarki byla lzejsza i mniej odpowiadzialna. Nizszy poziom edukacji nie spowoduje ze pielegniarki beda biec do zawodu. To obnizy jakosc ale nie zmieni sytuacji. Bo praca obecnie jest za ciezka w stosunku do plac. Kiedys pracowalo sie lzej.

#18  2016.11.30 21:51:54 ~Fanta

Jest kilka szpitali w Polsce w ktorych pielegniarki zarabiaja adekwatnie do umiejetnosci i odpowiedzialnosci ktora posnosza. Obowiazkow przybywa. Ale w dobrych szpitalach i przy dobrych placach pielegniarek nie brakuje. Wrecz przeciwnie jest kilkadziesiat chetnych na jedno miejsce. Ale to najczesciej dobre duze szpitale, zarzadzane przez ekonomistow lub szpitale prywatne.

#19  2016.11.30 21:55:29 ~Helena

W Warszawie w Klinice Pediatrii tez pielegniarki zarabiaja bardzo dobrze. Mozna prawda. Tylko ze nie kazdy ceni personel. Tam tez na jedno miejsce pielegniarskie ustawiaja sie w kolejce. 2,5 tysiace to teraz zarabiaja w mcdonaldzie.

#20  2016.12.01 08:44:17 ~irena

Panie Ministrze - tylko prawidłowo utworzona siatka płac, uwzględniająca pozycję pielęgniarki jako osoby współpracującej z lekarzem, będzie miała wpływ na zwiększenie ich liczby w polskim systemie ochrony zdrowia. Wprowadzić rozporządzenie, jakie wynagrodzenie przysługuje pielęgniarce po studiach i specjalizacji tak, żeby było to wskaźnikiem dla poszczególnych dyrektorów . Przecież to oni powinni być świadomi tego, że jeszcze trochę lekarzom przyjdzie pracować bez pielęgniarek albo z zakonnicami - tak jak to było kiedyś. Ten zawód w Polsce upada - dla rządzących altruizm nie jest nośny społecznie. Pielęgniarki tez mają rodziny i dzieci - żadna nie będzie podejmowała tak trudnej pracy dla idei pracując w wolontariacie albo za pensję salowej- żadnego zawodu tak nie sponiewierano- przykre!

#21  2016.12.01 11:06:46 ~wacek

Arystokrata nigdy nie zniży się do poziomu służby.

#22  2016.12.01 11:08:12 ~Gonia

Większe zarobki. Pozdrawiam

#23  2016.12.01 12:21:44 ~obserwator

Jaka służba ? podobno teraz ochrona zdrowia.pewnie dlatego by nie walczyć o przywileje ! A to ciekawe, że wszystkie służby miały zawsze przywileje a służba zdrowia jak to się nazywało NIGDY ! NO I TAK W TEJ NOWEJ OCHRONIE ZDROWIA POZOSTAŁY SŁUŻKI-NIEWOLNICE PIELĘGNIARKI, KTÓRE PO PROSTU HARUJĄ BO TAK CHCĄ ! Dlaczego są tak mało inteligentne by wywalczyć godziwe wynagrodzenie ? chociaż prestiżu nigdy nie będzie bo praca gówniana niestety no a wszelkiej maści szambiarzy się nigdy nie szanowało i szanować się nie będzie choćby mieli doktoraty ! Cała prawda ! A wy niewolnice klonujecie się same, pracując w kilku miejscach, nawet max. pisano i o 10 placówkach na jedną ! żenada i szok, brak szacunku dla siebie, swojej rodziny ! przebywacie i śpicie non stop w ludzkich odchodach może dlatego ciężko myślicie ? w końcu to szkodliwość za co wam nie płacą ! 13-tek brak, urlopów zdrowotnych płatnych brak, przejazdy ze zniżką, dodatkowych wolnych dni brak.dużo by wymieniał.dlaczego się nie szanujecie ? Inni winni ? A wy nie ? to co wyżej napisane dotyczy nauczycieli. 13 -tkę ma nawet wożna w szkole a i nie dużo mniej od was zarabia a za co odpowiada ? Inni ciężko pracujący w naszym kraju mają przywileje ostatnio posłowie :) a wy co macie ? dlaczego nie potraficie mądrze i skutecznie walczyć o swoje ? dlaczego godzicie się na dodatki lub brak podwyżek ? jak długo będziecie się jeszcze klonować i jeździć do kilku miejsc pracy ? zachłanność czy lenistwo i lęk jednocześnie przeszkodą w mądrej walce ? Pewnie jedno i drugie.jak długo jeszcze będziecie nikim, w mediach zero wiadomości o ogromnym braku pielęgniarek.inne zawody tak ważne w podawaniu wakatów ale nigdy pielęgniarek ! w tym kieracie nie wytrzymacie długo, utrata zdrowia na pewno, problemy w rodzinie ciągle zostawianej przez was itd. ! Życzę roztropności, wytrwałości, inteligencji w walce o swoje jak to czynią lekarze, prawnicy i życzę większej aktywności politycznej - mało posłów przedstawicieli pielęgniarskiego zawodu, żenada żeby w sieciówkach więcej zarabiano niż w szpitalach ! Taka opowiedzialność zawodowa ! A młode przyjeżdzają z pól i łąk i myślą, że pielęgniarstwo to eldorado ! Bardzo złudne !

#24  2016.12.01 12:34:59 ~przełożona

Jakie kolejki po pracę dla pielęgniarek ? bzdura - odwrotnie tak, mam bardzo mało podań o pracę, czasem w ogóle ! dramat.

#25  2016.12.01 12:35:38 ~nurse

Obserwator tak cała prawda o nas !

#26  2016.12.01 14:21:37 ~mm

Obserwator ma racje.Gdyby nie pielęgniarki pracujace w 2,3,4 miejscach dawno zarabialy ysmy więcej.A tak zawsze znajdzie się chetna na dyżur za 100 zlotych

#27  2016.12.01 15:31:08 ~do oserwto

Jak Cie widzu-tak cie piszu! poniał?

#28  2016.12.01 23:16:01 ~Magda

"Może ty Pielęgniarko odpowiesz ministrowi? " Na wszystko pieniądze sa,tylko nie dla pielegniarek. Na przekręty,diety,wysokie premie,odprawy,kwoty wolne od podatku. ZlODZIEJSTWO i niewolnictwo! Czy to jawne bezczelne kpiny czy ograniczenie umysłowe? Takie pytanie może zadać chyba niedorozwinięty,albo chytry kanciarz.

#29  2016.12.02 08:19:42 ~piel

Niewolnictwo to my sobie sami zgotowaliśmy w pielęgniarstwie - wszystko dla lekarzy a salowa jest nie od tego i tamtego ! są wakaty pracujemy za 3-4 ! skandal ! podlizuchy nawet nie budzą lekarza nazywając ich doktorami - ŻENADA ! dokąd to tak będzie ?

#30  2016.12.02 10:04:06 ~mądra

Tak obserwatorze i inni mądrze piszący i nie dokładający sobie nawzajem. dodam jeszcze dlaczego praca pielęgniarek w szkodliwych warunkach a brak płatnych urlopów zdrowotnych, wcześniejszych emerytur ? co nauczyciel to święta krowa ? jaka to ciężka praca i tyle wolnego ? WALCZMY KONIEC NIEWOLNICTWA !

#31  2016.12.02 11:06:47 ~Gonia

Czy ktoś może wie w ilu szpitalach włączono dodatek do podstawy wynagrodzenia? Gdzie można się dowiedzieć? Pozdrawiam

#32  2016.12.02 13:00:49 ~ola

JA mam 26 lat do koń ca roku pracuję jako położna potem ląduję na bezrobociu bo likwidują oddział w innym szpitalu nie ma szans bo redukcje etatów czy nie mogłybyśmy pracować na innych oddziałach i redukować braki pielęgniarek na. to minister nie wpadnie on tylko utrudnia wszystko,

#33  2016.12.03 07:37:06 ~do ola

Może wpadnij na pomysł studiów na kierunku pielęgniarstwo i będzie dobrze.Pracę ponad siły i gówniane zarobki do końca życia będziesz miała zagwarantowane przez wszystkich ministrów zdrowia.

#34  2016.12.03 11:24:18 ~Zenon

Wprowadzić normy zatrudnienia i siatki płac Zlikwidować pośrednictwo pracy (mam na myśli pracodawców, lekarzy i pielęgniarki z POZ , które są prywatne) . Umożliwić samozatrudnienie albo zespoły fachowców. Dosyć wyzysku fachowców przez Fachowców.

#35  2016.12.03 12:45:35 ~piel

Cmoknij mnie wiceministrze w kant,wyjeżdżam i mam w dupie twoje i innych tobie podobnych "spełniania propozycji" w polskim oszukańczym wydaniu.

#36  2016.12.03 23:47:45 ~ona

Niech zatrudni kwalifikowane szeptuchy z podlasia

#37  2016.12.05 13:00:35 ~#@!

A Ja jestem za wartościowaniem stanowisk!

#38  2016.12.05 13:36:35 ~Wisia

Rząd przygotowując reformę edukacji pomyślał o nauczycielach i będą mogli odchodzić na emerytury w wieku 50 lat dlatego,że jest ich za dużo.A może przekwalifikować nauczycieli na pielęgniarki w tzw. szkołach branżowych wówczas problem nadprodukcji kadry pedagogicznej byłby rozwiązany?

#39  2016.12.06 22:23:47 ~Ula

Do 38 niestety pedagodzy na to się nie zdecydują u nich uciążliwa pracę rekompensuje wiele przywilejów. Każdy by tak chcial. 18godzinny tydzień pracy.Trzy miesiace platnego urlopu(w tym 2 latem).Jeszcze sobie akademiccy na nas zarabiają bo wmawiają młodym że koniecznie musimy wszystkie mieć tytuły mgr. Zapamnialam jeszcze o wczesniejszych emeryturach .Niestety w naszym kraju niektóre grupy zawodowe są nadmiernie uprzywilejowan8e kosztem innych Korzystają ze skladek ciężej i dluzej pracujacych

#40  2016.12.29 10:13:04 ~Mati

Moje drogie Panie :) Kiedy zaczynałem studia pielęgniarskie, kierowałem się wewnętrzną potrzebą pracy z chorymi. Aktualnie jestem zdegustowany sytuacją w PL, uczę się angielskiego i wyjeżdżam z żoną do UK. Niech mnie Minister gorzko pocałuje w dupę ;), a wam moje miłe. życzę. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :)

#41  2016.12.30 11:52:03 ~do Uli

Nihil novi !

#42  2017.01.03 22:07:39 ~Kaska

Po 20 latach pracy zarabiam miesięcznie (dyżury nocne i świąteczne ) tyle co lekarz za jeden dyżur-śmiechu warte.