Zobacz tabelę. 2560 podmiotów leczniczych poinformowało ministerstwo zdrowia w marcu br. o wysokości zarobków pielęgniarek i położnych. Dane dotyczą wysokości wynagrodzenia zasadniczego i łącznie brutto - magistra ze specjalizacją, pielęgniarki ze specjalizacją oraz pielęgniarki bez specjalizacji.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

 

Ministerstwo zdrowia odpowiadając na interpelację poselską podało następujące dane:

"Odnosząc się do pytania, jakie jest obecnie średnie uposażenie pielęgniarek i położnych, przedstawiam poniżej dane dotyczące średnich wynagrodzeń za miesiąc marzec 2016 roku, które zostały przekazane przez 2 560 podmiotów leczniczych.

Dane na temat średnich wynagrodzeń pielęgniarek i położnych – stan marzec 2016 r.

Grupa zawodowa

Wynagrodzenie zasadnicze brutto

Wynagrodzenie łącznie brutto

Pielęgniarka / położna z tytułem magistra ze specjalizacją

2 726

4 174

Pielęgniarka / położna ze specjalizacją

2 579

4 035

Pielęgniarka / położna bez specjalizacji

2 369

3 647

 

Opracowanie: Ministerstwo Zdrowia - Departament Dialogu Społecznego

Z powyższych danych wynika, że dla pielęgniarki/położnej z tytułem magistra pielęgniarstwa ze specjalizacją wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 4 174 zł, dla pielęgniarki/położnej ze specjalizacją wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 4 035 zł, dla pielęgniarki/położnej bez specjalizacji wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 3 647 zł."

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

4 grudnia 2016 roku - Czy leci z nami pilot? Poseł, z zawodu nauczyciel, do ministra zdrowia wnoszę o: "uwzględnienie zmian umożliwiających zastąpienie personelu pielęgniarskiego na oddziałach szpitalnych przez inny personel medyczny (w tym ratowników medycznych)". 

 

3 grudnia 2016 roku - Ministerstwo zdrowia: "regulacje prawne nie wskazują ratownika medycznego do realizacji świadczeń w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii". Natomiast "Księga raportów pielęgniarskich jest dokumentacją medyczną, do wypełnienia której uprawniona jest tylko i wyłącznie pielęgniarka lub położna, a nie ratownik medyczny."

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.12.04 19:43:29 ~Meadow Dew

Szpital w Białej Podlaskiej - wynagrodzenie zasadnicze BRUTTO 1850 zł. Za mgr+ 200zł, za spec + 200 zł. :(

#2  2016.12.04 20:03:18 ~ja

38 lat pracy i duuużo mi brakuje do tej średniej :(

#3  2016.12.04 20:17:26 ~x xx

SPSK1 W LUBLINIE 38 lat pracy piel z licencjatem bardzo dużo mi brakuje do tej średniej.

#4  2016.12.04 20:28:18 ~pigula

Mgr pielęgniarstwa ze specjalizacja. Chciałabym widzieć takie kwoty na pasku.

#5  2016.12.04 22:12:54 ~maska

USzD w Lublinie za specjalizacje i mgr daje po 50zl brutto, takze do przedstawionej sredniej brakuje bardzo wiele biorac pod uwage, ze placa zasadnicza tez jest nizsza

#6  2016.12.04 22:22:34 ~chris

A co z doktoratami zdarzylo mi sie taki zrobic z nauk medycznych :) ? ale dzieki Bogu juz wyjechalem z kraju :)

#7  2016.12.05 12:11:43 ~piel. lube

Podwyżka na 2000 brutto 20 lat pracy, po specjalizacji----1600 na ręke

#8  2016.12.05 12:45:01 ~mgr

Co z tego licencjata czy magistra jak polska pielęgniarka tylko do plastra i basenu - wczoraj wypowiedz w tvp niejakiej pani dietetyk cyt. , mamy problem z nadwagą i otyłością wśród dzieci i młodzieży.itd. lekarz, psycholog, dietetyk powinien edukować ucznia - tak mniej więcej powiedziała owa pani - zastanawiające dlaczego nie pielęgniarka ? pielęgniarka posiada odpowiednią wiedzę medyczną, pedagogiczną (studia mgr), specjalizacje, doświadczenie zawodowe itd.

#9  2016.12.05 12:46:31 ~ja

No tak pielęgniarstwo polskie na granicy minimalnej pensji ! 2000 brutto

#10  2016.12.05 14:24:23 ~JAD

Suwalski szpital 2050 brutto z magistrem,100 zł dodatku za specjalizację ale zgodną ze specyfiką oddziału,emerytura nas zasta

#11  2016.12.05 14:57:01 ~troll

Pielęgniarka była,jest i będzie do wymiany pieluch, mycia i pielęgnowania i to się nie zmieni.Jak uwłacza godności pań mgr wykonywanie toalet zanieczyszczonych pacjentów to było iść na inne studia i nie obnosić się po oddziałach szpitalnych z obrażonymi,sfrustrowanymi minami.Inna sprawa,że każdy normalny człowiek po normalnych studiach miałby dyskomfort myjąc tyłki za 2tys miesięcznie.Gówno warte studia i tyle.

#12  2016.12.05 18:05:04 ~Alina

Kozienice szpital powiatowy 37 lat pracy licencjat plus specjalizacją 1900 zł brutto podstawa i lepiej już chyba nie będzie

#13  2016.12.05 19:50:09 ~dolny slas

Mam za soba 30lat pracy i specjalizacje moja zasadnicza 2100zl brutto 3000-3200 w zaleznosci od nocek i godz swiatecznych plus dodatek zembali Licencjat ta sama stawka magister 100 zl wiecej podstawy a po liceum 2050zl podstawy

#14  2016.12.05 19:55:34 ~dolny slas

Ministerstwo otrzymuje klamliwe informacje albo sami ubarwiaja nasze wynagrodzenia A moze to nie polskie szpitale?

#15  2016.12.13 13:41:31 ~jad

A może nasze izbowe panie podały kwoty brutto ,a nie netto,trochę lepiej wygląda w papierach

#16  2016.12.14 16:56:40 ~motyl

No i Szanowny Panie Mariuszu - wyszło przysłowiowe szydło z worka .A mianowicie to NA JAKIE KWOTY MIELI LEKARZE PODPISANE UMOWY Z NFZ . Czyli krótko mówiąc - tyle powinni zapłacić pielęgniarce zatrudnionej . Czyżby lekarskie podmioty ogarnął wielki strach przed CBA bądź CBŚ - myślę tak , skoro podali takie kwoty zarobków Pań pielęgniarek . Ja mam nadzieję że Pan Bóg dopomoże obecnemu rządowi oczyścić to środowisko z podłości i nie wiem jak to jeszcze można gorzej nazwać . A ten poseł ( nauczyciel co zasila szeregi ( Komitetu Obłąkanych i Desperatów ) niech się nie kompromituje bo i tak już się skompromitowali . A Paniom należy się zwrot zagarniętych WASZYCH ZAROBKÓW ( częsci , która poszła do innej kieszeni a Was skazano na biedę , totalne poniżenie , nawet WASZEGO ŚRODOWISKA - które powinno godnie WAS reprezentować a BYŁO ODWROTNIE .TO ONI CZERPALI ZYSKI ZA KONFIDENCTWO A WY NA PONIEWIERCE.