Komentarze użytkowników

#1  2016.12.15 12:21:26 ~Gość

Ewidentnie cofamy się w ochronie Zdrowia co te oszołomy jeszcze wymyśla .Radziwil wstyd doktorku.

#2  2016.12.15 17:45:09 ~GRAZA

Tylko desperatki pójda do takiego zawodu. Radosna twórczosc pana ministra.

#3  2016.12.15 18:12:05 ~Kartofel

Przepraszam a czy po zawodowce mogę ja być pigula psze księcia?

#4  2016.12.15 18:39:10 ~Meadow Dew

Warunkiem zatrudnienia pielęgniarki jest posiadanie przez nią ,oprócz dyplomu, prawa wykonywania zawodu. I tu ukłon w stronę Izb pielęgniarskich - jako organ wydający prawo wykonywania zawodu. Możecie zmienić warunki przyznawania prawa tj. TYLKO osobom, które legitymuja sie dyplomem wyźszej uczelni.

#5  2016.12.15 22:19:14 ~do #4

Super

#6  2016.12.15 22:40:54 ~Do Meadow

Izby pielęgniarskie nie mogą zmienić warunkow pprzyznawania prawa do wykonywania zawodu,bo zawod pielęgniarki nie jest ich własnoscią.Takie decyzje zapadają na wyższych szczeblach.Konkretnie szczeblach Państwowych.

#7  2016.12.16 23:05:23 ~gość

Brawo Pani Przewodniczaca więcej takich wypowiedzi brońmy tego co juz osiągnęłyśmy nie pozwólmy aby brak pielegniarek zastąpić działaniami nizgodnymi z prawem ue nie chodzi o ilośc tylko o jakośc i poziom opieki

#8  2016.12.17 13:26:49 ~do autora

Już nic z tego nie kumam! przecież mgr i specjalistki walczą o tą grupę zawodową żeby być dalej od pacjenta cyt.wypowiedź jednej takiej mgr,nie po to kończyłam studia żeby myć dupę,sprzątać w szafkach itp.

#9  2016.12.17 16:16:43 ~Doskonale

Doskonale,że Pan Mariusz to pokazał. Każdy musi zrozumieć,że Radziwiłł chce obniżyć nasz prestiż i nasze płace razem z tym oczywiście! Zawodówki to nie licea! Zawodówki nijak mają się do obecnie rozwiniętej medycyny! Doskonale,że Pani Przewodnicząca Ania tak dosłownie to ludziom tłumaczy! Cofnięcie pielęgniarstwa daleko wstecz a rozwijanie kaszałcenia i specjalizoawania się lekarzy - da efekt przepaści.Nam zagwarantuje zabranie "podwyżek"od Zembali i jeszcze dalej wstecz! Brawo Pani Aniu!

#10  2016.12.17 16:19:25 ~Tak.

Ta produkcja szybkiej kadry medycznej zasyci Niemcy,Belgię,Norwegię i Szwecję. U nas nikt z nich nie będzie za 1800 tak ciężkiej pracy przy Chorych Ludziach wykonywał! Pomysł Księcia Radziwiłła jest bzdury wręcz absurdalny!

#11  2016.12.17 16:22:54 ~Ok

Okay,super ta dziennikarka-już na początku mówi,iż Minister kombinuje jak nie dać podwyżek, a namnożyć kadrę.Cwaniak jeden! Dno ministerialne bez racjonalnego i mądrego oraz skutecznego pomysłu!

#12  2016.12.17 16:39:24 ~Monio

Zróbmy księciu za tę pomysły z d.y jesień średniowieczna skoro tak lubi zacofanie! Niech nie kombinuje jak nie dać podwyżki a jeszcze zabrać! Nic tym dobrego nie osiągnie! Niech zacznie kształcić w zawodówkach felczerów,ktorzy chętnie i znacznie taniej uzupełnią braki lekarzy np. tych przychodnianych! Niech ich zatrudni po taniości w swoich 12 przychodniach w Warszawie! Do dzieła Ministrze!

#13  2016.12.17 23:11:02 ~Szok

Szok, że niektóre Pielęgniarki nie widzą zagrożenia degradacji naszego zawodu do zawodówek! Szok! Smutne i bolesne! Dobrze, że ta Przewodnicząca w wywiadzie tak dosłownie to tłumaczy!

#14  2016.12.20 18:49:15 ~sara

Do szok-Degradacja naszego zawodu trwa od lat i nikomu to nie przeszkadza

#15  2016.12.28 20:06:47 ~funia

Dla tej ekipy rzadowej jesteśmy ciemnymi farbowanymi blondynkami,wstyd aby lekarz minister tak traktował pielegniarki.wstyd.

#16  2016.12.29 10:45:43 ~Mati

Asystentki pielęgniarstwa! W Anglii, rozumiem. Ale w naszym kraju, w którym średnie wynagrodzenie pielęgniarek jest takie niskie! Samo wspomnienie o takim projekcie to skandal. Brak poszanowania godności drugiego człowieka. Zamiast robić wszystko aby zatrzymać pielęgniarki w PL ( zapewnić godziwe pensje, podnosić prestiż zawodowy) tylko się kompromitują. Zapewnienie godziwej płacy za uczciwą, ciężką pracę byłoby kluczem do zapełnienia braków kadrowych. Tak czy owak. Wyjeżdżam pracować w zawodzie do Anglii. Wrócę jak będzie lepiej ;)