Władze izby pip: z naszych obserwacji wynika, że w składach komisji na kierownicze stanowiska pielęgniarek oddziałowych, przełożonych, naczelnych, dyrektorów ds. pielęgniarstwa są powoływane osoby "nie posiadające merytorycznej wiedzy i odpowiedniego wykształcenia".

Pielęgniarstwo 2016.

 

       

      

 

Poniżej prezentujemy fragment skanu z uwagami władz izby pip (z dnia 5 września 2016 roku) do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą:

 

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

Izba pip do ministra zdrowia: konkursy na kierownicze stanowiska w pielęgniarstwie, powinny objąć także stanowisko "pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek".

Aktualności według działów - Zmiany w składach komisji konkursowych na stanowiska kierownicze w pielęgniarstwie

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.12.16 13:55:16 ~irena

No więc.po co konkursy na powyższe stanowisko? , jeżeli z góry jest ustalone kto ma wejść na nie ? a co ma oznaczać wybór naczelnej piel. z konkursu , która ukończyła Liceum Medyczne, jest bez wyższego wykształcenia? nie będę dalej tego komentować, w całej Polsce ile mamy takich przypadków?

#2  2016.12.16 15:58:19 ~do irki

Już za chwileczkę-już za momencik nie będzie TYCH po liceum i na kogo będziesz pluła? nie wiesz? to Ci powiem chociażbyś ukończyła nie wiem ile fakultetów i tak nawet do pięt nie dorastasz do TYCH po LM! Czas przyjąć tą prawdę znaną od wieków:)Masz rację więcej TEGO nie komentuj bo się ośmieszasz TY zapewne nie po liceum:(

#3  2016.12.16 16:07:26 ~Edi

I co IM po studiach, mają tytuły,których nie używają bo naczelna zabrania. I tak są traktowane jak.my po LM, czyli jak zwykłe pielęgniarki. Bo przecież nie są niezwykle jak.im się wydaje

#4  2016.12.16 16:08:29 ~Edi

A wypowiedzi błogosławionej Zofii miałaś nie komentuje bo nie ma takich słów

#5  2016.12.16 17:54:30 ~piel

Widzę i obserwuje młode po studiach. Przychodzą, pracują trzy dyżury góra dwa miesiące i potem uciekają do lżejszej pracy. One nie są przygotowane do pracy z ludźmi, nie umieją nawiązać rozmowy, o wymianie pampersa nie wspomnę bo to uwłacza. Pracują i zaciskają usta jeszcze ten starszy personel który fachowo i merytoryczne przygotowany jest do swojej pracy.

#6  2016.12.16 18:53:31 ~polska pie

Witam na forum sfrustrowane pielęgniarki po LM, które jeszcze nie tak dawno, licznie wyśmiewały koleżanki, które całe weekendy spędzały na studiach pomostowych a potem na magisterskich, gdy tym czasem one poświęcały czas na gotowanie obiadów rodzinie, czy dbanie o dom. Teraz swoją zazdrość okazują opluwając wiedzę i wykształcenie swoich koleżanek, z którymi przed chwilą wymieniały uśmiechy na szpitalnym korytarzu i być może będą składać za chwilę życzenia świąteczne na wigilii oddziałowej. Wesołych Świąt. Ps. Na studiach nauczyłam się, że pielęgniarstwo tak jak wiele dziedzin naszego życia ewoluuje i zmiana pampersów nie jest podstawową czynnością pielęgniarki.

#7  2016.12.16 22:37:05 ~do wyzwolo

O tak! dobrze powiedziane EWOLUUJE i w strasznym tempie oddala się od prawdziwego pielęgniarstwa NIESTETY! Przyznaję rację i w kwestii rodzinności- też niestety odstajecie! przykre ale prawdziwe. Wasze motto JA,JA i tylko J A reszta się nie liczy.

#8  2016.12.16 23:47:41 ~Mgr spec.

Do polskiej pielęgniarki - NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ ! Popieram !

#9  2016.12.17 07:28:39 ~piel

Niedowartościowane mgr żal mi was i współczuję z powodu wydatków,które nigdy się nie zwrócą,a kariera kończy na wymianie pampersów.

#10  2016.12.17 13:21:53 ~do #9

NIC DODAĆ NICUJĄĆ-popieram:)

#11  2016.12.17 19:55:07 ~piel

I mam pielegniarki kasliwe oto klasa naszego zawodu

#12  2016.12.17 20:38:59 ~Maria

Opluwacie się nawzajem ,jest mi przykro z tego powodu pracuje w zawodzie 38 lat .ukończyłam LM.i co w tym złego skończyłam studia i specjalizacje moja podstawa to 1900 brutto.chciałabym zmienić cos w naszym zawodzie .pracowałam jako stołeczny inspektor pracy w zakładzie zakładałam związki zawodowe .starałam się jak mogłam i nic z tego wynikło? nic a wiecie dlaczego ? .dlatego że na stanowiska kierownicze zatrudniane są osoby przekupne, bez własnego zdania ,którymi można manipulować, bez przygotowania merytorycznego do kierowania ludźmi ,pielęgniarstwo polskie upadło tak nisko dzięki paniom oddziałowym i naczelnym .im powinniśmy podziękować za to co mamy .odchodzę już niebawem na emeryturę i cieszę się ,że już wkrótce nie będę miała do czynienia z tymi paniami.myle że na pożegnaniu będę miała okazję powiedzieć im to co myślę nareszcie bez skrępowania

#13  2016.12.17 21:34:39 ~Mgr spec.

Pani Mario! Rozumiem panią. Trudno w tym towarzystwie ambitnym osobom, a wygląda na to że nie będzie lepiej. Nauczyłam się jednego; jeśli koleżanki nie solidaryzują się ze mną, to ja nie przejmuję się co o mnie myślą i co ze swoim życiem robią. Ja robię to co jest dobre dla mnie. Studia, specjalizacja, potem druga. Wcale nie było łatwo, też miałam zawistną oddziałową bez studiów pielęgniarkich. Udało mi się: zmieniłam pracę, dostałam podwyżkę i to właśnie dzięki temu że się uczyłam, dzięki sobie, dzięki temu że miałam odwagę podnieść głowę mówić innym głosem niż moje narzekające na wszystko koleżanki, których największa ambicja to przetwory i zupki. Pozdrawiam Panią.

#14  2016.12.17 22:35:04 ~do Marii

Wiesz a mi jest przykro,że opluwasz przełożone-to też są pielęgniarki! pragnę przypomnieć bo jak widać o tym nie wiesz.Idą święta;zrób dobry uczynek i pomyśl ile ta lub druga niejednokrotnie nadstawiała głowę za Was;ile razy pozwoliła na zamianę;ile razy wyratowała z głupoty;ile z nich dostawało po d.e tylko za to,że próbowały wywalczyć coś zgodnego z kodeksem. Jeśli tak bardzo chcesz coś zmienić a czasu masz nie wiele zmień po prostu mentalność swoją i koleżanek.

#15  2016.12.18 02:02:10 ~piel

Mario! Popieram,masz rację.Większość oddziałowych i naczelnych to osoby sprzyjające władzom,a stosujące zamordyzm wobec pielęgniarek.

#16  2016.12.18 13:39:18 ~do#15

Wobec takich jak TY trzeba by zastosować czegoś o wiele więcej:)a nade wszystko KULTURY osobistej !

#17  2016.12.18 16:14:14 ~Maria do 1

Droga koleżanko sama nie wiesz co piszesz, jeżeli zrobisz coś źle,popełnisz jakiś błąd to żadna przełożona cię nie obroni ,za swoje czyny odpowiesz sama zaróno przed prokuratorem jak i komisją etyki zawodowej .A na te święta życzę ci mniej jadu i dużo zdrowia☺

#18  2016.12.18 16:19:10 ~piel

Wydawało mi się,że wyrażanie poglądów nie jest przejawem braku kultury osobistej,ale widocznie kryteria dla pielęgniarek są inne.

#19  2016.12.18 20:14:03 ~IWO

Preceder kwitnie od dobrych kilku lat a Panie dopiero teraz zauważyły nieprawidłowości-śmiechu warte! monity do różnych instytucji tej opcji też nic nie pomogły;ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem! dobrze,że późno niż wcale próbuje się coś zdziałać!

#20  2016.12.18 20:14:04 ~IWO

Preceder kwitnie od dobrych kilku lat a Panie dopiero teraz zauważyły nieprawidłowości-śmiechu warte! monity do różnych instytucji tej opcji też nic nie pomogły;ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem! dobrze,że późno niż wcale próbuje się coś zdziałać!

#21  2016.12.19 01:34:38 ~Noi

No i znów znieważenie piel.po liceum. Ale wcale nie te pielęgniarki chodzi. Chodzi o to, że funkcje kierowniczych stanowisk w pielegniarstwie powierzane są pielegniarkom które nie ukończyły studiów pielegniarskich tylko np. ekonomię, prawo itd. Widocznie pracodawcy doceniają prawdziwe wykształcenie, a wy macie pretensje, że legitymujecie się jakimś trzecioligowym wykształceniem , które wywołuje uśmiech pilotowania.

#22  2016.12.19 09:38:03 ~irena

Myślę, że pielęgniarki po LM ,wykruszą się'' a raczej muszą się wykruszyć ( a to po to, żeby pielegniarstwo mogło się rozwijać tak jak inne zawody a nie stać w miejscu). Drogie Panie z ,długim stażem pracy'' - tak będę was nazywać, wg Ministra Zdrowia i jego projektu kształcenie, który wejdzie w życie - będziecie Panie asystentkami pielęgniarstwa, gdyż również kończyłyście swego czasu szkoły branżowe- czyli LM, a gro z was jest bez matury, więc proszę nie wykrzykujcie tak donośnie . Dzisiaj sekretarki a nawet salowe mają średnie wykształcenie. Dobrą kulturą pracy byłoby z waszej strony , gdybyście nie krytykowały wykształcenia wyższego w pielęgniarstwie a raczej pochwalały ten rodzaj doskonalenia w zawodzie. Powód jest jeden - umocnienie pozycji i prestiżu w zawodzie, natomiast wy tego nie rozumiecie tylko dlatego że targa wami zawiść. Jakby co, to to nie jest opluwanie lecz zaistniały fakt.

#23  2016.12.19 10:08:19 ~pielLM

Chylę czoła,padam na kolana przed mgr i co z tego wynika dla nich? Ja im niczego nie zazdroszczę tylko współczuję,że mając wykształcenie wyższe uniwersyteckie nie potrafią niczego wyegzekwować dla siebie tylko cierpliwie w pocie czoła, za biedną pensję zmieniają te pampersy.Nie czuję się też w żaden sposób winna upokorzeniom jakie szanowne koleżanki mgr doznają.Mogę jedynie przeprosić,że jeszcze pracuję,ale to niedługo,więc eldorado dla was niebawem się otworzy.

#24  2016.12.19 11:30:40 ~irena

I słusznie - odejdź ! , a mgr będą zmieniały pampersy i pielęgnowały pacjentów, ponieważ tak wygląda opieka pielęgniarska i to żaden wstyd, no cóż , żeby natomiast zrozumieć istotę zawodu trzeba przyswoić wiedzę na odpowiednim poziomie, co nie znaczy, że ,panie z długim stażem'' nie mają swojej praktyki - ja tego nie neguję. Mimo wszystko dajcie mgr wyjść na ,czoło'' bez krytyki i niczym nie uzasadnionej zawiści.

#25  2016.12.19 12:33:41 ~xyz

Piel.po LM,Studium,już ogrom z nich odchodzi na emerytury,wiele na pomostówki,a nowych nie ma.Już są duże braki. Życzę pozostałym zdrowia do tego zawodu,za marne grosze. Mgr walczcie same,życzę spełnienia marzeń.

#26  2016.12.19 12:33:42 ~xyz

Piel.po LM,Studium,już ogrom z nich odchodzi na emerytury,wiele na pomostówki,a nowych nie ma.Już są duże braki. Życzę pozostałym zdrowia do tego zawodu,za marne grosze. Mgr walczcie same,życzę spełnienia marzeń.

#27  2016.12.19 12:54:52 ~irena

Tak - będziemy walczyć , ale nie patrząc słodko w oczy lekarzowi i przynosząc im dokumentację w której są przez was zaznaczone strony, które z kolei przewracacie po to, żeby on przystawił pieczątkę a potem wyraził chęć wypicia dobrej kawy, nie poprzez przepisywanie zleceń ( jeszcze to wśród was pokutuje), nie będziemy popierać działań Naczelnych władz i Okręgowych w sytuacji tzw. podwyżek plac w formie, dodatku''- gdzie samie z podwyżki opłacamy sobie składki do ZUS-u, nie pozwolimy żeby wszelkie porozumienia podpisywane były o 2.00 w nocy! , będziemy działać w kierunku uznania tytułu mgr w taki sposób jak honoruje się to w innych zawodach, postaramy się o usunięcie kursów kwalifikacyjnych dla mgr a także skrócenie specjalizacji - do roku dla mgr( tak jak to zakładała Ustawa o zawodach), oj dużo jest do zrobienia ale poradzimy sobie - nie jazdą na wstecznym ( jak wy to praktykujecie) ale jazdą do przodu- do celu.

#28  2016.12.19 13:04:31 ~inka

Brawo Ireno - dla takich opinii warto tutaj czytać- gratulacje

#29  2016.12.19 15:24:02 ~do Irki

Phi; HA, HA Hi HI ale jazda; ale się POpisała. Żal d.ę ściska,że tobie nikt w oczy nie patrzy? boś fałszywa prawda stara jak świat! A tak na marginesie to życzę Ci jazdy bez trzymanki:)

#30  2016.12.19 23:19:53 ~Maria do i

Żal. mi ciebie droga irenko oj żal. ,chęci i zapał masz duży ale wiedzy niewiele,i myślę że nie wiele zmienisz w naszym zawodzie . Przeczytaj co napisałaś i zastanów się zrób sobie rachunek sumienia.

#31  2016.12.20 07:53:13 ~anna

Niewykształcony wykształconego chce zrozumieć? hi , hi, Brawo Irenko - jest to dobry przykład w jakim kierunku powinno iść pielegniarstwo i oczywiście jak zwykle w naszym zawodzie - budzi wszystkie czarownice i demony - normalka

#32  2016.12.20 07:57:26 ~sisa

Co zabolało panie z Izb? - damy radę wspólnymi siłami, zapewniamy was

#33  2016.12.20 11:53:37 ~do #32

Już dajecie radę! a tu ani widu ani słychu jedynie -paplaniu:)

#34  2016.12.21 10:02:07 ~wieśka

Żenujący poziom dyskusji. Ogarnijcie się kobiety.

#35  2016.12.21 10:02:54 ~irena

Do #33 - nie chcesz paplania ? - zaangażuj się - a nie czekasz na to, aż ktoś ci pod nos podstawi albo wywalczy poświęcając siebie i swój wolny czas. Jak mniemam, ty nawet nie powiesz słowa ,dziękuję'' tylko skrzywisz usta i powiesz: , dlaczego tak mało? ''

#36  2016.12.22 22:00:36 ~do irki

Mylisz się bardzo i to jak! nie oceniaj jeśli nie chcesz być oceniana:(

#37  2017.01.23 23:00:39 ~emeryt.pie

Od ponad roku jestem szczęśliwą emerytką ! Pracowałam większość życia w najcięższych oddziałach int.ter. w zespołach ok. 30 piel.po studiach i bez studiów piel,po specjalizacjach i po kursach kwal. ,i dlatego, że najważniejsza była praca przy i dla pacjenta, nigdy nie spotkałam się z tak perfidnym zachowaniem jakie wy tu prezentujecie ! Jak to źle świadczy o naszej grupie zawodowej to chyba nie macie pojęcia ! Wypisujecie tak beznadziejne rzeczy, że jest mi wstyd ! Pielęgniarka to najszlachetniejszy z zawodów, nie dla byle jakiejś rajfury ! Co wy prezentujecie, gdzie godność, gdzie prestiż zawodowy ! K woli wyjaśnienia dla jednej z p.mgr nie ma i nie było piel.po LM bez matury ! Uczcie się koleżanki, zdobywajcie wiedzę medyczną ale nie głupotę ! Nie egoizmu, uczcie się pokory ! Niech was oceniają Ci , których życie leży w Waszych rękach ! Życzę wszystkim dotrwania do zasłużonej emerytury z poczuciem godności, spełnienia zawodowego jakiego ja doświadczyłam ! Jest to możliwe tylko wtedy kiedy zawód jest pasją a nie udręką !