Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Uciekłam z tego niewolnictwa po zaledwie pięciu latach pracy. Nocki, świątki i piątki - nierzadko dyżury nocne w pojedynkę (...)"

Opinie użytkowników pielegniarki.info.pl

 

       

      

 
Komentarz na pielegniarki.info.pl:
 
Uciekłam z tego niewolnictwa po zaledwie pięciu latach pracy. Nocki, świątki i piątki - nierzadko dyżury nocne w pojedynkę, bo sytuacje typu: choroba dzieci koleżanek, sytuacje rodzinne, itp., a personelu brak i oknami się nie pchają. Dodam tylko, że często przy pełnym obłożeniu i po zabiegach. Państwowy ZOZ i prywatne dwie placówki. Nigdy więcej tej służalczości wobec niedokształconych doktorków, wobec tych matron oddziałowych i etatu pod tytułem : golę, strzygę, bańki stawiam, krawaty wiążę , usuwam ciążę - a wszystko rzecz jasna jednocześnie. Dziękuję, nie. Można zmienić prace, zmienić zawód i żyć, a nie wegetować od nocki do nocki, bo w dzień się nie da spać - zakupy, szkoła dzieci, obiady i obowiązki wszelkie na to nie pozwalają. Dobrze, że wtedy po jednej z takich samotnych nocek zdjęłam fartuch i podjęłam odpowiednią decyzję.
 
 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.01.04 18:22:10 ~Megi

I podoba mi się taka decyzja nie pasuje zawód to trzeba go zmienić,bo np.panie z biedronki podpisują petycję,aby ludzie nie robili zakupów w święta bo one mają rodziny.Mi odpowiada praca pielęgniarki i nie przeszkadza ,że czasem mam dyżur w święta.co do służalczości doktorom to się nie zgadzam jak sobie pozwalasz na to to już twoja sprawa,a jak masz słaby charakter to i u szewca będziesz służącą.

#2  2017.01.04 19:26:47 ~xDD

Zgadzam się. Pielęgniarka to nic innego jak damski niewolnik do zapieprzania na pensję administracji. Teraz nawet lekarze mają obcinane pensje.

#3  2017.01.04 20:29:00 ~styrana

A dla mnie już za późno. Zmarnowałam 38 lat życia na takiej harówie.

#4  2017.01.05 00:35:32 ~Martyna

Ja również rzuciłam to w cholerę po 5 latach , ale nie zmieniłam zawodu poprostu zatrudniłam się do przychodni. Byłam bardzo zadowolona , praca od poniedziałku do piątku od 8 do 13,14 lub 15 samemu się o tym decydowalo ważne aby ilość godzin wyrobic , raz w tyg trzeba było zostać do godziny 18. W rejestracji były dziewczyny, które się tym zajmowały , do pielegniarek należały obowiązki pielęgniarskie :)) teraz jestem za granicą (wyjechalam za miłością nie za praca ) ale bardzo miło wspominam ten czas w przychodni a do szpitala juz nigdy bym nie wrócila

#5  2017.01.05 09:02:13 ~pielegniar

Słuszna decyzja .Ja już muszę wytrzymać do emerytury jeszcze rok i idę na wcześniejszą ale cieszę się że moja córka nie została pielęgniarką Jak stwierdziła ona dobrze pamięta święta bez mamy.Szkoda czasu zdrowia a pieniadze to byle jakie przy ogromnej odpowiedzialności .I do tego brak szacunku dla naszego zawodu Dziś napewno nie wybrałabym tego zawodu.

#6  2017.01.05 09:10:23 ~Hania

Słuszna decyzja. Gdybym podjęła taką 20 lat temu to pewnie nie musiałabym odwiedzać psychiatry i psychologa.Wypalenie zawodowe.

#7  2017.01.05 12:23:25 ~wypalona

Te komentarze powinno czytać ministerstwo, ale i tak to mają w d.ie. Gdyby było inaczej to nie doprowadziliby do takiej sytuacji jaką przeżywa polskie pielęgniarstwo, jak zrujnowano polskie kobiety :(

#8  2017.01.05 14:01:50 ~graza

Do5.Ja po 40 latach pracy odeszlam na emeryture. Po 10 latach pracy w szpitalu przeszlam do Przychodni którą załozylismy z kolezankami i lekarzami jako spółke pracownicza. To była chyba dobra decyzja bo choc płaca była nie najwieksza ale komfort pracy był dobry. Moje corki nie chciały słyszec o zawodzie pielegniarki . Sa dobrze wyksztalcone i to jest mój najwiekszy sukces, choc ja tez ukończylam 2 uczelnie w tym Akademie Med. Nikomu nie polecam wyboru tego zawodu bo choc potrzebny społec zeństwu nigdy nie miał uznania wsród rządzacych i nie byl i nie jest godnie opłacany.

#9  2017.01.05 14:01:50 ~graza

Do5.Ja po 40 latach pracy odeszlam na emeryture. Po 10 latach pracy w szpitalu przeszlam do Przychodni którą załozylismy z kolezankami i lekarzami jako spółke pracownicza. To była chyba dobra decyzja bo choc płaca była nie najwieksza ale komfort pracy był dobry. Moje corki nie chciały słyszec o zawodzie pielegniarki . Sa dobrze wyksztalcone i to jest mój najwiekszy sukces, choc ja tez ukończylam 2 uczelnie w tym Akademie Med. Nikomu nie polecam wyboru tego zawodu bo choc potrzebny społec zeństwu nigdy nie miał uznania wsród rządzacych i nie byl i nie jest godnie opłacany.

#10  2017.01.05 20:35:43 ~Gość

Ja zmarnowalam życie przez te zmiany. Święta w pracy. Tak. To jest niewolnictwo. Odradziłam kilku osobom taki zawód. Każdemu odradzam. W Biedronce czysta robota i lepiej płatna. Dziadostwo.

#11  2017.01.06 06:59:18 ~piel

Młode po studiach zaczynają od szukania drugiego etatu,więc co tam za pranie mózgu przeszły na uczelni skoro taki mają szacunek do siebie i zawodu? Wybierając ten kierunek i pracę w Polsce wiadomo wszystkim,że kokosów nie będzie,ale poświęcać się dla pracy non stop to nienormalne.

#12  2017.01.06 11:24:17 ~piel 1

To jest zawód dla zakonnic

#13  2017.01.06 13:54:29 ~justyna

Te komentarze uświadomiły mi , że jest to naprawdę niewolnictwo. Już nigdy nie wrócę do pracy na oddział za takie pieniądze i z powodu warunków w jakich muszą pracować polskie pielęgniarki na oddziałach.

#14  2017.01.06 19:34:20 ~#14

Wszystkie komentarze potwierdzają to do czego doszły już prawie wszystkie pracujące pielęgniarki ,wreszcie zrozumiałyśmy że nas wykorzystują i mają za śmieci.Trzeba teraz ich zostawić z ręką w nocniku!

#15  2017.01.11 21:08:17 ~Ewa

Ja po 20 latach pracy w zawodzie ,nie osiągnęłam nic ,mam kręgosłup do operacji ,scharatane nerwy ,niczego wartościowego nie posiadam ,i żałuję ,że wybrałam ten zawód ,jestem wypalona zawodowo ,mam zamiar iść na studia ale nie pielęgniarstwo ,chcem definitywnie odciąć się od tej pracy ,podziwiam panie studiujace pielęgniarstwo w naszym kraju ,ja już mam dosyć !

#16  2017.01.13 21:19:10 ~Jan

W Polsce NIGDY do tego zawodu !

#17  2017.04.14 22:08:39 ~17

Po co studiować po co robić kursy przecieź i tak robimy wszystkie to samo i tyle samo powinnyśmy zarabiać więc niech te dodatkowe procedury robi dyrektor ordynator lekarz kadrowa sekretarka dyrektora a moźe jeszcze ktoś inny poniewaź my wtedy nie moźemy tego zrobić aby nie przekroczyć swoich kompetencji Czy tak będzie dobrze i wszystkie dostaną po równo?

#18  2017.04.14 22:11:01 ~18

Ten zawód moźna mieć jaki dodatek do innego ale nigdy jako pierwszy z którego trzeba utrzymać rodzinę