Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w radiu o. Rydzka, powiedział o płacach pielęgniarek: prawdę, pół prawdę, czy gówno prawdę?

Pielęgniarstwo 2017.

 

 

Minister zdrowia w Radiu Maryja w dniu 28 stycznia 2017 roku powiedział:

"Jeśli chodzi o pielegniarki, to konsekwentnie realizujemy podwyżki pielęgniarek. W tej chwili pielęgniarki w Polsce zarabiają o 800 zł więcej niż pod koniec roku 2015".

Zastanawiam się czy minister zdrowia wypowiadając powyższe słowa, powiedział:

  • prawdę
  • pół prawdę,
  • gówno prawdę.

Jakie jest wasze zdanie? Zważywszy na sam fakt, że są to kwoty "brutto brutto". 

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.01.29 15:38:12 ~Ika

Raczej to ostatnia odpowiedź czyli gówno prawda !

#2  2017.01.29 16:11:34 ~lila

Głośno mówi o pensjach pielęgniarek a lekarzom daje podwyżki po cichutku.

#3  2017.01.29 16:24:43 ~Kasia

Co on plecie jakiw 800zl musze sama zaplacic brutto z brutta

#4  2017.01.29 16:26:38 ~piotr

Oczywiście jasne panujący mówi -odp. C ale zapewne nie doda,ł że te podwyżki nie objęły wszystkich jak było zapowiadane a co będzie od czerwca? Jakie podwyżki skoro obok ?

#5  2017.01.29 16:27:45 ~Kasia

Naprodukowali specjalistek,a my 40letnim stazem,juz sie nieliczymy wstyd Panie ministrze

#6  2017.01.29 16:37:04 ~pii

Ale klamstwa i kto to mówi wstyd mówi się prawdę

#7  2017.01.29 17:11:20 ~Szok

Pani Kasiu, co znaczy "nadrukowali specjalistek" ! Bardzo dużo mnie i moje koleżanki, z 30 letnim stażem pracy, kosztowało nauki i wysiłku zrobienie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej opieki. Ile łez, nieprzespanych nocy, pytań na które nawet anestezjolodzy nie znali poprawnych odpowiedzi. Larsena (Biblię dla anestezjologów) znamy na pamięć i Dykową też - nie wspomnę, że informacje w nich zawarte niejednokrotnie wzajemnie się wykluczały. Bardzo proszę nie umniejszać ciężkiej pracy, którą włożyłyśmy w zdobycie tej specjalizacji, o koszmarnym egzaminie państwowym w Warszawie nie wspomnę.

#8  2017.01.29 17:44:05 ~Beti

Pani Kasiu, proszę spróbować wyprodukować sobie specjalizację zamiast zazdrościć. Po 30 latach pracy na bloku operacyjnym zrobiłam specjalizację z pielęgniarstwa operacyjnego. 2 lata ciężkiej pracy, nauki i ogrom pytań testowych, na które nie potrafili odpowiedzieć chirurdzy. Nie obrazajmy siebie nawzajem, bo do niczego to nie prowadzi. A jeśli chodzi o odpowiedź, to oczywiście stawiam na ostatnią

#9  2017.01.29 17:44:51 ~dorota

Pani Kasia niech nie pisze głupot,tylko mogła sama wziąć się i też zrobić specjalizację. Rzeczywiście nie ma pojęcia ile pracy to nas kosztowało.

#10  2017.01.29 17:59:54 ~piel.

GÓWNO prawdę !

#11  2017.01.29 18:03:00 ~piel

Gdyby powiedział 400-450 to powiedziałby PRAWDĘ !

#12  2017.01.29 18:51:02 ~piel

Odczepcie się od Kasi,ma rację.Po cholerę męczyłyście się cierpiętnice na specjalizacjach jak gówno z tego jest.Zamiast specjalizacji należało najpierw wspólnie zawalczyć o SZACUNEK DLA ZAWODU PIELĘGNIARKI i normalne pensje jeszcze przed męczeństwem specjalizacji!

#13  2017.01.29 18:52:36 ~iiii

Pani Kasiu, chyba przemawia przez Panią zazdrość. Sama jestem po specjalizacji chirurgicznej , którą ukończyłam mając 35 letni staż w zawodzie. I popieram moje przed mówczynie i potwierdzam ich prawdomówność w ich wypowiedziach. Mało tego w moim wieku na egzaminie w Warszawie były Panie pielęgniarki z moim stażem pracy , a nawet starsze. Trzeba chcieć i mieć duzo zaparcia w sobie aby osiągnąć cel-czego i Pani życzę. Wszystko przed Panią.powodzenia.

#14  2017.01.29 18:57:50 ~ja

Zadałyście sobie pytanie do czego wam potrzebne te specjalizacje połączone z wielkim męczeństwem?

#15  2017.01.29 18:58:15 ~pacjentka

Pielęgniarki, które się nie szkolą mają niską samoocenę i tym samym chcą pozostałe pielęgniarki zdobywające wiedzę ściągnąć w dół.Ciągnijcie do góry drogie Panie.

#16  2017.01.29 19:00:10 ~Ula

Lekarzom daje podwyzki z czestotliwosciom co tydzień zarządzenia do POZ zmieniają się co tydzień co nowsze to większe podwyzki

#17  2017.01.29 19:02:52 ~do15

Wszyscy oprócz pielęgniarek za dodatkowe kwalifikacje mają pieniążki,ą pielęgniarki gówno

#18  2017.01.29 20:33:05 ~do 17

I to jest szczera prawda, pozdrawiam!

#19  2017.01.29 21:25:15 ~gg

Gówno prawda nie dostałam grosza tych brutto badziewiastych pracuje u podwykonawcy minister mnie okłamałeś mam staż 25 lat w zawodzie i co nie jestem pielegniarka?

#20  2017.01.29 21:36:57 ~dana

A ja się cieszę bo mam trochę więcej na koncie ,natomiast po proponowanej reformie będę miała wielki gówno !

#21  2017.01.29 22:36:48 ~Beti

Radziwil nie wie co mowi , to klamca jak caly pis. Chory czlowiek

#22  2017.01.30 01:52:12 ~soledad

Wraz z wykształceniem zmienia się sposób myślenia,znika uniżona służalczość,nabiera się pewności swoich działań,jest się partnerem a nie służącym.no,po prostu więcej odwagi,żeby zaprotestować przeciw czemuś niesłusznemu.lekarze też się kształcą i mają słuszne apanaże i nikt nie pyta"po h."to robią ,bo to takie naturalne,a jak jakaś piel.zdobędzie więcej to w oczka kole,bo jej miejsce jest przy "du."a nie żeby coś lekarzowi zaprotestować,tylko oni mogą być"mądrzy"

#23  2017.01.30 05:20:24 ~do 22

Jakoś nie umiem docenić pielęgniarskiego kształcenia patrząc jak mgr pielęgniarstwa nosi baseny i zmienia pampersy sama na 20 leżących chorych za 2tys miesięcznie.

#24  2017.01.30 07:05:14 ~funia

Ksieciunio to minister tylko i wyłącznie lekarzy ,przecież w Polsce w służbie zdrowia pracują tylko lekarze! W nowej narodowej też tak będzie,pielęgniarki nie istniały i nie istnieją ,owszem są naiwne panie z towarzystwa dobroczynności i wyidealizowane wolontariuszki ,dozorczynie chorych -o pielęgniarkach nikt nic nie wie.OCZYWIŚCIE ,ŻE POWIEDZIAŁ GÓWNO PRAWDA!

#25  2017.01.30 08:14:30 ~do funia

Kochanie,to my mówimy,że słowa ministra to gówno prawda,bo nie oglądamy przedstawionej przez niego kwoty podwyżek.

#26  2017.01.30 08:54:37 ~funia

Sorry,oczywiście że to my tak mówimy.

#27  2017.01.30 09:19:08 ~piel

Panie Ministrze pielęgniarstwo już upadło. Nie ma znaczenia czy specjalizacja czy magister po 25 latach odpowiedzialnej pracy zarabiam najniższą krajową. Nie ujmując Paniom mniej jak w Lidlu czy Biedronce. Ważąc ryzyko zawodowe sprowadził nas Pan do roli salowych wykonujących trochę więcej za niemal to samo wynagrodzenie.

#28  2017.01.30 10:00:54 ~irena

Panie Ministrze! nasze dzieci idą do obojętnie jakiej pracy i zarabiają więcej od nas! my po 20 - 30 latach pracy mamy tak minimalną pensję że płakać się chce - odchodzimy od zawodów - do LIDLA, Biedronki, po mgr idą do firm związanych z farmacją jako przedstawicielki, do prywatnych żłobków, zajmujemy się handlem w sklepach zielarskich itp. Niech Pan nie opowiada głupot że pielęgniarki mają o 800 zł więcej! - gro pielęgniarek nie ma wcale do dziś tego, zasranego ''dodatku bo ich pracodawca ma to w pompie, niech Pan powie prawdę - to nie miała być podwyżka tylko tzw. premia i to jeszcze brutto brutto - tak oszukuje się tylko nasze środowisko! proszę Pana. Proszę zakomunikować lekarzom , że ich zawód jest samodzielny tzn. samodzielnie będą pracować w szpitalu - niech sobie przypomną dobrze iniekcje!

#29  2017.01.30 12:26:44 ~Obserwator

To przez waszą głupotę, lenistwo i pazerność mamy taki stan rzeczy od kilkudziesięciu lat.harujecie na kilku etatach z pazerności. koszty ponosicie i poniesiecie wy - zdrowie- wszystko jest do czasu i problemy rodzinne wcześniej czy póżniej to nastąpi, nie macie żadnych przywilejów, brak przywódcy z charyzmą, lubicie dokładać i zazdrościć sobie nawzajem.szczególnie to podłe i prymitywne.brak promocji zawodu szczególnie w zakresie posiadanej wiedzy, umiejętności i dużej odpowiedzialności, wczoraj np. w tvp o ratownikach : są atakowani przez pacjentów ale.są to funkcjonariusze publiczni ani słowa o pielęgniarkach.na zachodzie, w krajach skandynawskich pielęgniarka ordynator nikogo nie dziwi u nas to dopiero utopia.kolejny raz wyrolowane podwyżkami i jak wy się nie wstydzicie społeczeństwa ? przecież to wasza wina.nauczyciele wcale się ostatnio nie prosili o podwyżki a dostaną na talerzu od kwietnia, policz ile bierzesz etatów zastanów się co ty kobieto robisz ! I W KOŃCU ZBIERZCIE SIĘ GENERALNIE PEWNEGO DNIA I ZASTRAJKUJCIE NA DŁUGO I DO SKUTKU ! MOŻE ODZYSKACIEW SZACUNEK ?

#30  2017.01.30 12:37:49 ~ja

Tak obserwatorze WIELKA PRAWDA i dodam od siebie rezydenci wyszli tylko raz na ulicę pewnego, słonecznego, sobotniego popołudnia.podwyżka natychmiast od księcia ! a jakie tam dodatki ! zeby to w Lidlu więcej zarabiali ? skandal !

#31  2017.01.30 12:48:59 ~piel

OBSERWATOR MASZ RACJĘ,ALE TO ZACOFANE ŚRODOWISKO I TAK NIE ZROZUMIE TWOICH SŁUSZNYCH OBSERWACJI,BO WIDAĆ NIE ZESZŁO JESZCZE Z DRZEWA

#32  2017.01.30 12:49:54 ~Anka

Jestem gotowa do strajku,dosyć wyzysku i braku poszanowania,potrzebna jeszcze jedność wśród nas samych,wszystkie mimo wszystko jesteśmy pielęgniarkami.

#33  2017.01.30 15:08:03 ~iwo

OBSERWATOR MASZ 100 % racji ! Tak się dokształcają ,takie mądre - kursy ,kursiki , specjalizacje, magisterki ; a nie rozumieją ,że trzeba pracować na 1 etat , biją się o nadgodziny,walczyc o swoje ! Jest w Nas siła ,w ogóle nie umieją tego wykorzystać ,TAKIE MADRE TAKIE WYKSZTAŁCONE ! NA ULICE WYJŚĆ SIĘ I WALCZYC O SWOJE PRAWA < może na taki kurs powinno się wysłać wszystkie pielęgniarki ! TAKIE , MĄDRE !

#34  2017.01.30 16:39:18 ~Szok do so

Zgadzam się z Twoją wypowiedzą. Moja świadomość i poczucie pielęgniarstwa znacznie wzrosło odkąd mam specjalizację. Jestem partnerem w procesie leczenia i pielęgnowania, a nie służącą lekarza. Jako powód do dumy dodam, iż przy OGROMNYM WSPARCIU naszej Pani Koordynator ds. Pielęgniarstwa, WSZYSTKIM nam udało się osiągnąć cele specjalizacji i jesteśmy podejrzewam, że jedynym oddziałem anet i int opieki, gdzie wszystkie pielęgniarki i pielęgniarze mamy specjalizację. Pozdrawiamy z Kielc z ŚCO.

#35  2017.01.30 18:17:13 ~47

No to propozycja proszę pielęgniarki w całym kraju pracujcie na jeden etat przez 4 miesiące i dostaniemy to co chcemy a nie walczymy całe lata i co macie tego

#36  2017.01.30 20:22:32 ~jp

Gó.o prawda, ale powiem dalej gó.o przykrywa się czapką!

#37  2017.01.30 20:29:34 ~do34

Chyba ty porąbana jakaś,albo izbowa agitatorka.Retoryka jak z komunizmu.

#38  2017.01.30 22:10:00 ~ja1972

Gówno prawda800 zł podwyżki daje 460 zł do ręki, za podnoszenie kwalifikacji ZA WŁASNE PIENIĄDZE i bez urlopu szkoleniowego nie ma mowy o żadnym dodatku, a moja podstawa pensji po 23 latach pracy to 2150 zł. Nie mamy nigdy premii ani trzynastki. Kiedy chorujemy to stwarzamy problem bo brak personelu.

#39  2017.01.30 22:21:32 ~ja1972

Do Obserwatora. Na temat lenistwa i pazerności. Dlaczego dziwisz się że pracuję na dwóch etatach, skoro mam dorastające dzieci w szkole średniej i muszę jakoś ciągnąć, a za 2150 pensji to ja dzieciom nie zapewnię zbyt wiele, a też chciałabym żeby zdobyli odpowiednie wykształcenie i żyli godnie. Nie mam szansy na 500 plus i muszę dać radę. Łatwo jest krytykować, ale w podobnej sytuacji jak ja jest bardzo dużo pielęgniarek, szczególnie w małych miejscowościach.

#40  2017.01.31 08:10:28 ~piel

Naszemu środowisku nic już nie pomoże,z naszym myśleniem nie ma na to szansy.Nikt nam nie jest niczego winien tylko my same,zahukane,zacofane,niereformowalne doprowadziłyśmy do tego,że nasz zawód to po prostu dno.

#41  2017.01.31 19:00:44 ~piel

Do 39 to zacznijcie walczyć bo jeszcze trochę i padniesz ! wszystko do czasu ! obserwator ma rację niestety jak się można zgodzić na 2,150 pensji to w sieciówkach więcej zarabiają tak 40 masz rację zahukane, że aż wstyd ! w szkołach nauczyciele i panie też sprzątaczki otrzymały 13-tkę a my ?

#42  2017.02.02 20:01:40 ~Iwo

Do 39. Właśnie dzięki takim pielęgniarkom jak Ty ,zarabiamy tyle ile zarabiamy! Też mam dzieci. Wiesz jaką będziesz miała emeryture!

#43  2017.02.03 02:18:05 ~Aloj

W komentarzu 34 przeczytałam bardzo ważna informacje , mianowicie ze Pani Koordynator zadbała .aby wszystkie pielęgniarki podniosły kwalifikacje.I właśnie takich przełożonych nam potrzeba ! Ale niestety mam zgoła odmienne doświadczenie :brak wsparcia ze strony przełożonej,wręcz zniechęcanie do kształcenia , własna inicjatywą torpedowana.Marazm i niekompetencja przełożonych często przekłada się na niższy szczebel. Może ktoś kto życzy naszemu środowisku dobrze i myśli o Pacjencie postara się systemowo zadziałać i zmusi komisję konkursowe do uczciwych wyborów.

#44  2017.02.04 08:53:13 ~do43

Komentarz 34 świadczy o głupocie i któtkowzroczności.Zresztą nie jestem pewna czy piszący komentarz 34 rozumie znaczenie owych słów

#45  2017.02.05 19:39:26 ~Yxuz9

W moim szpitalu to półprawda

#46  2017.02.06 18:07:19 ~Pielęgniar

PAN MINISTER POWIEDZIAŁ GÓWNO PRAWDĘ.

#47  2017.02.07 23:14:27 ~heh

Gdy idzie o radziwiłła to wszystko gówno prawda szczególnie w spr pielęgniarek

#48  2017.02.08 11:55:44 ~Ewa

Komentarze nic nie wnoszą szkoda czasu na pisanie i czytanie.Gotowy materiał dla decydentow ile jeszcze mozna ugrać.

#49  2017.02.17 13:59:35 ~piel M

MAm 30 lat pracy na oddz. mialam tytuł starszej piel. teraz pracuje na podkontrakcie w poz imialo byc cudownie a teraz zadnej podwyżki a pan Radziwił mówi g.no prawde

#50  2017.02.20 21:43:34 ~Anna

Wpiszcie w Google Biznes na sluzbie zdrowia to może coś zrozumiecie

#51  2017.03.13 12:37:30 ~motyl

Super zaaranżowane nawet ładnie skłamane w Radiu Maryja . To niecność i podłość a zarazem jaka wyrafinowana przebiegłość . Ze nawet takie medium jest wykorzystywane do niecnych , kłamliwych , własnej grupy celów . To czysta PODŁOŚĆ .