Jest pomysł na kształcenie! Donosi gazeta powiatowa. Będziemy kształcić pielęgniarki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. "Sprawą zainteresowało się i pozytywnie zareagowało na inicjatywę środowisko lekarskie".

Zawód pielęgniarki a Licea Medyczne.

      

 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie...

O powyższej sprawie na Portalu pisaliśmy już tutajPowiaty są zainteresowane otwieraniem na swoim terenie średnich szkół kształcących w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza. Co ciekawe takie inicjatywy maja poparcie powiatowego "środowiska medycznego". Obliczono już, że "zakup jednego kompletu sprzętów wymaganych w pracowni umiejętności pielęgniarskich to koszt około 100 tysięcy złotych".

 

Zobacz także:

Aktualności według działów: Zawód pielęgniarki a Licea Medyczne.

Komentarze użytkowników

#1  2017.02.19 11:06:58 ~ela

A co ma środowisko lekarskie do naszego kształcenia,my bez nich ani oni bez nas nie istnieją

#2  2017.02.19 11:21:02 ~piel.5l

A co lekarzom do naszego kształcenia.Niech pilnują siebie.Nadal chcą nas nadzorować. Gorzej wykształcona łatwiej można manipulować. Nić o Nas bez Nas.Stara prawda tylko czy aktualna?

#3  2017.02.19 11:29:11 ~ja

Cieszą się że nadejdą te głupawe i za pół miski ryżu !

#4  2017.02.19 11:36:19 ~Iwi

I jak tu mieć szacunek do lekarzy? Nie da się. Przychodzą po swoich uniwersytetach i o proste rzeczy pytają się pielęgniarek, jak ma dac zlecenia, w jakich dawkach, podpisują ,a co w takim przypadku robicie, i to wpisują co pielęgniarka powie, bo jak sam coś wymyśli to boki zrywać, więc może niech się zajmą swoją edukacją a nie naszą

#5  2017.02.19 12:28:12 ~piel

Ja nie wiem na co Wy czekacie w tym kraju? Na godne warunki pracy- brak, godną płace- brak, odznaczenia? Zostaniecie na własne życzenie sprowadzone do roli służących i kto Was będzie słuchał- brak.

#6  2017.02.19 12:53:37 ~piel-ki

Raczej asystentki pielęgniarskie bo takowe są w cywilizowanym świecie a nie g. i powidło w jednym a zakażenia szpitalne się kocą co na to panie epidemiologiczne ? dobry temat P.Mielcarek, weż Pan na tapetę i nagłaśniaj gdzie się da m.in. do wice-min. Żelazko !

#7  2017.02.19 12:54:38 ~ja

Iwi zgadza się nie znają leków karygodne !

#8  2017.02.19 12:55:15 ~mońka

Do 6 dobrze napisane !

#9  2017.02.19 13:04:22 ~pll

I o to chodzi aby były takie wygodne wyrobnice,mierne,bierne,ale wierne.Potakujące,bez słowa sprzeciwu,jak niektórzy mówią,aby się nie wymądrzały. Wtedy też, panie izb,wice itd. itp. będą się czuły dobrze,nie czując zagrożenia,własnej głupoty i bezsilności.

#10  2017.02.19 13:08:54 ~cd

Teraz widać ,że nie chodzi o wykształcenie pielęgniarek,tylko o to aby wykładowcy mieli gdzie,i na kim zarabiać.

#11  2017.02.19 13:37:12 ~soledad

Nie nie i jeszcze raz nie! nie chcę obrazić koleżanek po LM,bo kiedys tylko takie kształcenie było,ale teraz,kiedy mozolnie aspirujemy na więcej? Nie dla garkotłuków i wyrobnic i służebnic!

#12  2017.02.19 16:16:03 ~jakaś

Ja z kraju nie wyjadę. Mam tu swoją rodzinę. I jak czytam jak agitujecie do wyjazdu po ukończeniu studiów to już sama nie wiem jakie lepsze kształcenie. Kto będzie pracować w szpitalach. My i nasze rodziny to potencjalni pacjenci. Życie pokazało, że LM+specjalizacja to też dobry kierunek.

#13  2017.02.19 16:21:32 ~soledad

Uczyć się i nie wyjeżdżać! walczyć o szacunek nam tutaj,w naszym kraju.Ja jestem mgr i specj.i może nie wyjdę na tym najgorzej,ale i tak uważam,że jeden etat choć 1 m-c i będą nam jedli z ręki

#14  2017.02.19 18:27:36 ~jakaś do13

Ja też tak twierdzę-1 m-c

#15  2017.02.19 19:22:03 ~piel

Teraz już widać bezsens wyższego kształcenia pielęgniarek. Przecież niedługo na odcinku będziemy pracować ramię w ramię z pielęgniarkami po LM. Zapewne i za takie same wynagrodzenie. Więc gdzie tu sens i logika dodatkowego kształcenia się?

#16  2017.02.19 21:40:57 ~graza

Jestem emerytka po 40 latach pracy . Nie doczekalam sie na godny zarobek i mimo propozycji dalszej pracy odeszlam na najdłuższe wakacje swojego zycia. Jedna mam propozycje -omijac z daleka pielegniarskie szkoły . Sama bylam po studium medycznym , ale ukonczyłam z dobrymi wynikami 2 uczelnie , zawsze pracowałam przy pacjencie , lubiłam swoja prace a teraz Zus przesyła mi emeryture za którą pod palmami nie odpocznę. Pielegniarki zawsze były na koncu drabiny płacowej, traktowane jako tania siła robocza i zmiany niema co oczekiwac.

#17  2017.02.19 21:46:59 ~Rok/do/eme

Środowisko pielęgniarskie powinno zaproponować pomysł na uzupełnienie niedoboru lekarzy przez otwarcie szkół lub nowych kierunków dla kształcenia felczerów. Potem też możemy wypowiadać się pozytywnie jak taka inicjatywa była by świetnym rozwiązaniem (przy brakach kadrowych) dla zapracowanego środowiska lekarskiego.

#18  2017.02.20 00:04:58 ~ja

Chcesz zmarnować sobie życie zostań pielęgniarką

#19  2017.02.20 02:44:50 ~piel

Myślę ,że dlatego środowisko lekarskie jest zainteresowane, bo będzie mogło dostać większe podwyżki i łatwiej zarządzać mniej wykształconymi, bo takim pielęgniarkom mniej będą płacić to i więcej pójdzie dla doktorów - jeżeli takie znajdą,

#20  2017.02.20 10:15:54 ~Zrobiliby

Popieram 17 :-)

#21  2017.02.20 12:18:25 ~do 15

Nie rozpaczaj, że ramię w ramie z pielęgniarkami z LM. No i co z tego? A co, one Ci przeszkadzają? Pielęgniarki po LM już się kończą. Ty i tobie podobne, dajcie tym starszym zajechanym kobietom te kilka lat dopracować do emerytury.

#22  2017.02.20 12:37:41 ~do 21

A kto im czegokowiek broni. Sadze tylko ze nie powinny sie wypowiadac na temat ksztalcenia skoro i tak niedlugo na emerytury pojda . DROGIE KOLEZANKI PO LM DAJCIE SPOKOJ I DAJCIE NAM SIE ROZWIJAC A NIE COFAC DO CZASOW KOMUNY !

#23  2017.02.20 12:47:39 ~gg

Mam w rodzinie młode -jeszcze studentki mgr.ale już pracujące jako pielęgniarki, pierwsza praca, pierwsza wypłata w życiu- radość, ale. po 4 miesiącach. nieprzespanych nocach, obolałych nogach i zmęczeniu od pacjentów powiedziały-"co za porypany zawód" i co w tej chwili robią-a no mylą o wyjeździe, bo za takie pieniądze i taką nie do przerobienia pracę, to one z góry dziękują. Jak tak dalej będzie to nami nie będzie się miał kto opiekować. Praca ciężka ale wynagrodzenie powinno być takie jak w Szwecji, Szwajcarii. bo tam młode jadą, tam będą pielęgnować starszych , chorych ludzi a my co? u nas bieda, pieniądze zarabia tylko grupa zawodowa lekarzy zresztą tak samo wykształconych jak my, nie mamy się co wstydzić jesteśmy mądre polskie pielęgniarki, tylko brak nam mądrych mentorów.

#24  2017.02.20 16:31:45 ~olga

Czytam te komentarze i nie wierze że piszą to pielęgniarki.Wykształcona czy nie,czym różnimy się między sobą w pracy? DZIEWCZYNY PROSZĘ WYLUZUJCIE.

#25  2017.02.20 17:14:02 ~bena

Ja również jest przerażona ,kochane koleżanki zastanówcie się co wy piszecie nie obrażajcie się nawzajem dajcie szansę tym młodym,starczy tych żali.kiedyś byłyście też młode bez doświadczenia a propos lekarzy dajcie im spokój.

#26  2017.02.20 22:50:00 ~11

A temat glówny lekarze wara od kształcenia pielęgniarek mamy swoja bardziej wykształcona kadrę pielęgniarek , to lekarze są niedouczeni zawod oparty na komercji

#27  2017.03.07 10:12:30 ~niedoszła

Polska pielęgniarka ma nie lada problem , problem ze sobą - jest chora na tytuły , czuje się kimś gorszym . Nie wiem dlaczego nie poszłyście na wydział lekarski skoro tak bardzo chcecie być decyzyjne i poubierane w tytuły ? Czytając komentarze odnoszę wrażenie ,że ta grupa zawodowa jest mocno sfrustrowana . Przyglądam się pracy pielęgniarek w PL i w DE , powiem Wam ,ze niemieckie pielęgniarki są zupełnie inne , tu nikt nikomu nie wygarnia ile lat studiował , jakie ma tytuły , ramię w ramię robią to samo . Polskie pielęgniarki ogarnijcie się ! Czy naprawdę uważacie ze szkoły pielęgniarskie przygotowywały gorzej do zawodu niż uczelnie ? Czy naprawdę tytuł przed nazwiskiem ma sprawczą moc stawania się lepszą w zawodzie ? szczerze ,to zauważyłam ,ze te z tytułmi wcale nie są lepsze , są bardziej roszczeniowe , bardziej niemilaste , potrzebują personelu pomocniczego ,bo przeciez one są po studiach ! CHORE . Gdyby nie to ,ze w roku kiedy kończyłam szkołe podstawową lica pielęgniarskie przestały istnieć, zapewnie dziś byłabym jedną z Was -sfrustrowaną , pracującą za karę siostrą ( wiem ,nie lubicie tego ,bo przecież ,macie mgr przed nazwiskiem ).