Sprawdź ile w Polsce jest bezrobotnych pielęgniarek i położnych. Zdziwiona?

Bezrobotne pielęgniarki i położne.

      

 

źródło informacji: Zarejestrowani bezrobotni oraz oferty pracy według zawodów i specjalności - opracowanie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Warszawa wrzesień 2016 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

W przekonaniu Elżbiety Rafalskiej ministra rodziny, pracy i polityki społecznej "szczególnie ciekawym" rozwiązaniem byłoby kierowanie bezrobotnych pielęgniarek do ... Domów Pomocy Społecznej. 27 KOMENTARZY, CZYTANO PRAWIE 10 TYSIĘCY RAZY.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.02.25 17:08:05 ~mOnia

Bezrobotne są owszem, w mniejszych miejscowościach gdzie ciężko o pracę, a dojazdy do większego miasta się nie opłacają (za taką marną pensję! ) Więc realnie one nas nie zastąpią jak się zwolnimy, bo która o zdrowych zmysłach będzie spędzać 12h dyzuru + ok. 4h na dojazd za tak marna pensje? Nie kalkuluje się. W dużych miastach jest deficyt, jest nas mało a miejsc pracy sporo i nie ma tam bezrobotnych pielęgniarek. A wniosek z tego taki, jak nie podniosa nam pensji to nawet bezrobotne pielęgniarki pracowac nie będą. I znów wracamy do punktu wyjścia. Naskoczyc nam mozecie, drodzy pracodawcy

#2  2017.02.25 17:24:52 ~piel.

To prawda, problem braku pracy dotyczy tylko małych miast, bo w dużych jest coraz większe zapotrzebowanie tylko przez pielęgniarki które łatają dziury 2-3 etatami, nie ma godziwych stawek ale to się chyba nie zmieni tak prędko dopóki ta ciemna masa twego nie zrozumie!

#3  2017.02.25 18:08:08 ~Go

Przyczyny takiego stanu mogą być różne. Aktualnie nie pracuję w zawodzie,ponieważ zachorowalam w czasie okresu próbnego. A stało się tak dlatego,że umowilam się na inny rodzaj pracy niz faktycznie wykonywanej i organizm się zbuntował.W dodatku zamiast 7.35 często było po 12 godzin codziennie-poza ewidencją, oczywiscie.Szukam,ale pensje są żenujące- woj.śląskie. Np:Tychy-3/4 etatu (przychodnia)-1800 zł brutto.bez dodatków. Mam konkretne wymagania związane z czasem pracy i stawką.Daje sobie jeszcze 5 m-cy na znalezienie czegoś sensownego.Późniejsze i żegnam się z pielęgniarstwem-na szczęście mam drugi zawód. Sądzę,że pozamedyczni pracodawcy chętnie wezmą całemu niezłe dofinansowanie do mojej pensji i ulgę na składki ZUS.

#4  2017.02.25 21:01:49 ~@@@@

Oczywiście, że przyczyny są różne nie można generalizować ale GRO pielęgniarek tak latają z pracy do pracy, bo tak się przyzwyczaiły i szkoda im zarobić mniej a żeby to GRO chociaż na 3 mies pracowało tylko na 1 etat szybko pracodawcy podnieśli by stawkę ( oczywiście myślę tu o dużych miastach). Jest to jasne jak słońce sama ekonomia! Jak to ktoś powyżej napisał, ta właśnie ciemna masa tego nie rozumie albo jest głucha na te argumenty.

#5  2017.02.25 21:27:41 ~hhhh

Dużo bez pracy bo inne siedzą na 3 posadkach!

#6  2017.02.26 08:36:48 ~Mar

Dużo? Jakies 2900 bezrobotnych na zarejestrowana rzesze 300 tys piel. I poł. toż to wychodzi koło 1%. To jest bardzo małe berobocie w zawodzie.

#7  2017.02.26 11:11:58 ~I29

W dużych miastach też nie przyjmują bo większość Pan z uprawnieniami do emerytury nadal pracuje a młode są bezrobotne.

#8  2017.02.26 11:39:43 ~piel.

Nie prawda w dużych jest dużo wolnych etatów, właśnie proszą panie, które przechodzą na emeryturę aby powróciły tak jest np. we Wrocławiu w dużych szpitalach a i po prywatnych placówkach też jest zapotrzebowanie, tylko dają małe stawki godzinowe przez taki panie jak powyżej opisane.

#9  2017.02.26 14:54:38 ~hhhh

W moim regionie bardzo dużo pracuje tych na emeryturze ! albo jednocześnie na etacie i 2 3 innych stołkach w okolicy! młode nie maja szansy przebicia! sama doświadczyłam tego choc w końcu znalazłam prace! ale nikt nie chce się kształcić bo nie ma w KONKRETNYCH REGIONACH POLSKI ZAPOTRZEBOWANIA NA MŁODE KADRY !

#10  2017.02.26 17:06:19 ~mOnia

U nas prosza te co odchodzą na emeryturę żeby jeszcze zostały bo młodych chętnych brak

#11  2017.02.27 02:53:48 ~marcin

To bez sensu, mozna porównac np. bezrobocie w danej miejscowosci w stosunku do ofert pracy plus JAKIE TO OFERTY PRACY, czy te pielegniarki spełniają kryteria, prosze sprawdzic niektore ogloszenia. takie ogolne dane sa kompletnie bez sensu. Jakby podac ze 10000 kowali jest bezrobotnych w Polsce. a tu sie okaze ze jest 2000 miejsc pracy dla kowali. tylko ze. miejsca pracy sa w stoczni gdynia, a 1250 kowali mieszka w połocku na zadupiu górnym.

#12  2017.02.27 05:27:32 ~Mgr spec.

Nie zdziwiona. Od dawna to wiem. Problemem nie jest brak pielęgniarek, tylko niechęć pracodawców do ich zatrudniania/zwiększania obsady.

#13  2017.02.27 13:19:58 ~ja

W polskim pielęgniarstwie nadal jest brak norm zatrudnienia ! pracujemy za nieobecne pielęgniarki ! jest nas najmniej w krajach UE w tak dużym kraju ! Walczmy o normy zatrudnienia !

#14  2017.07.29 11:16:36 ~Jula

Mieszkam w dużym mieście ale jestem bezrobotną pielęgniarką i tylko dlatego,że nie mam nikogo bliskiego mamy czy teściowej,osoby która pomogłaby w opiece nad dzieckiem.Niestety wynajęcie opiekunki to połowa zarobków na pełnym etacie plus koszt dojazdu,poprostu mija się to z celem.Pozostało czekać, aż dziecko podrośnie.